ایجاد تغییرات پایدار در زندگی – قسمت دوم

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

ایجاد تغییرات پایدار در زندگی – قسمت دوم

چگونه در خود تغییرات پایدار ایجاد کنیم؟

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با قسمت دوم از سری مقالات تغییرات پایدار در زندگی در خدمت شما هستیم. در مقاله قبل به ارائه ی چند راهکار برای ایجاد تغییرات و رسیدن به موفقیت فردی در زندگی پرداختیم و تمرکز بر پنج زمینه ی مهم که بیشترین تاثیر را بر روی ما دارند را معرفی کردیم. اکنون قصد داریم آن ها را به طور کامل برای شما شرح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

تسلط یافتن بر احساسات

تسلط یافتن بر احساسات

کافی است بر احساسات خود تسلط پیدا کنید تا بتوانید بر چهار حالت دیگر نیز مسلط شوید. چرا دوست دارید تناسب اندام داشته باشید؟! چون می خواهید چربی های اضافی بدنتان را کاهش دهید؟! یا این که پس از کاهش وزن در خود احساس نشاط، اعتماد به نفس و انرژی بیشتری پیدا می کنید؛ و از این که به تناسب اندام رسیده اید خوشحال تر خواهید بود؟!

در واقع هر عملی که انجام می دهیم به خاطر تغییراتی است که در چگونگی احساسات ما به وجود می آید. اما با این وجود اغلب ما برای انجام موثر و سریع این کار، آموزش زیادی ندیده ایم. جالب اینجاست که بیشتر ما انسان ها تلاش می کنیم از هوش و ذکاوت خود برای پدید آوردن احساسات تضعیف کننده در خود استفاده کنیم. متاسفانه فراموش می کنیم که دارای چه توانایی ها و استعدادهایی هستیم.

اغلب ما خود را کاملا به دست حوادث و رخدادهایی می سپاریم که هیچ تسلطی بر آن ها نداریم و تلاش نمی کنیم احساسات خود را مهار نماییم؛ این در حالی است که کنترل احساساتمان کاملا در اختیار ما می باشد. ولی کاملا برعکس عمل می کنیم و برای تغییر در وضعیت روحی به امور موقتی و ناپایدار روی می آوریم.

ما باید یاد بگیریم چه احساساتی تقویت کننده و چه احساساتی تضعیف کننده هستند. چه احساساتی موجب رشد و موفقیت فردی در زندگی و چه احساساتی سبب عدم موفقیت فردی در زندگی خواهد شد. پس از شناسایی باید به بهترین نحو از آن ها استفاده کنیم تا دیگر هیچ احساساتی مانع رسیدن به اهدافمان نشود، بلکه مانند ابزاری قدرتمند به ما کمک کند تا از حداکثر نیروی بالقوه ی خود بهره مند شویم.

تسلط یافتن بر روابط

تسلط یافتن بر روابط

پس از تسلط بر سلامت جسم که در مقاله ی قبل در مورد آن توضیح دادیم و تسلط بر احساسات، فکر می کنیم عاملی مهم تر از یادگیری تسلط یافتن بر روابط وجود ندارد. این روابط می توانند اعم از روابط خانوادگی، زناشویی، شغلی، عشقی و اجتماعی باشند.

به نظر شما کسی هست که دوست داشته باشد در تنهایی آموزش ببیند، رشد کند و به موفقیت های فردی در زندگی و کسب و کار خود برسد؟! آیا کسی هست که در تنهایی بتواند طعم خوشبختی را تجربه کند؟! مسلما خیر! تسلط یافتن بر روابط کمک می کند تا کیفیت روابط خود را در وهله ی اول با خودتان، سپس با دیگران بهبود ببخشید.

ابتدا باید متوجه شوید چه ارزش هایی برای شما در مرحله ی اول قرار دارد، از چه قواعدی در بازی زندگی استفاده می کنید و انتظاراتتان چیست، و این قواعد چگونه در ارتباط با بازیکنان دیگر به کار گرفته می شود. شما برای رشد و موفقیت فردی در زندگی باید یاد بگیرید با دیگران چگونه ارتباطی عمیق و مثبتی برقرار کنید.

مطمئن باشید تجربه ی حس کمک رسانی و آگاهی از این که چه تغییراتی در زندگی دیگران به وجود آورده اید، در جای خود بزرگ ترین و قشنگ ترین تجربیات زندگی است؛ و بزرگ ترین ثروت و دارایی هر فردی برقراری ارتباط با دیگران است. به این خاطر که درها را به روی تمام امکاناتی که مورد نیاز شما می باشد باز می کند؛ شما با تسلط یافتن بر روابط می توانید به منابع نامحدودی جهت رشد و کمک رسانی به دیگران دست پیدا کنید.

تسلط یافتن بر زمان

تسلط یافتن بر زمان

آفرینش هر شاهکاری به زمان احتیاج دارد. با این تفاسیر چند نفر از ما واقعا بلد هستیم از زمان چگونه استفاده کنیم؟! منظور ما از این مطلب مدیریت زمان نیست، بلکه استفاده درست از زمان و تغییر آن است تا جایی که تبدیل به دوست شما شود. شما باید یاد بگیرید تصمیم های واقعی بگیرید و اهداف و خواسته های کوتاه مدت خود را کنترل نمایید. اجازه دهید عقاید، خلاقیت ها و حتی نیروهای بالقوه در زمان مناسب به ثمر برسد و شما را گام به گام به رشد و موفقیت فردی در زندگی نزدیک نماید.

همچنین باید یاد بگیرید نقشه ها و راهکارهای لازم را برای دنبال کردن تصمیمات خود برنامه ریزی نمایید. شما قادر خواهید بود با اقدامات بزرگ و گسترده، توجه کردن به محدودیت زمان و همچنین انعطاف پذیری در تغییر، این اهداف و تصمیمات را به واقعیت تبدیل نمایید. وقتی که بر زمان تسلط پیدا کنید متوجه خواهید شد چرا برای بعضی آدم ها یک سال زمانی طولانی و برای بعضی دیگر یک دهه هم زمان کمی محسوب می شود!

تسلط یافتن بر امور مالی و مادیات

تسلط یافتن بر امور مالی و مادیات

اگر اعتقاد ندارید که لیاقت داشتن یک وضعیت مالی خوب را دارید که طبق برنامه ی درستی به مرحله ی عملی و اجرایی در می آید، چگونه قادر خواهید بود انتظار داشته باشید خواسته های شما به واقعیت تبدیل شود؟!

شما در این مرحله باید یاد بگیرید حتی وقتی سنتان بالا رفت باز هم دست از کار و تلاش برندارید، و هیچ وقت فقط به فکر امرار معاش ساده نباشید. از همین حالا دست به کار شوید؛ هرکدام از ما توانایی رسیدن به اهداف و رویاهای خود را داریم؛ اما با این حال فشارهای مالی فراوانی را در زمینه های مختلف به دوش می کشیم و فکر می کنیم پول و ثروت می تواند این فشارها و بارهای سنگین را از دوش ما بردارد.

دوستان عزیز باید بدانید که این موضوع تنها یک اغفال فرهنگی بزرگ است. این نکته را همواره در نظر داشته باشید که هرچه بیشتر مال و ثروت داشته باشید، در زندگی فشارهای مالی بیشتری را به دوش خواهید کشید! چون راه حل رسیدن به رشد و موفقیت در زندگی و کسب و کار تنها کسب مال و ثروت نیست، بلکه تغییر رفتارها و باورهایی است که پول را به عنوان وسیله ای برای کمک کردن به دیگران قلمداد کنید نه عاملی برای رسیدن به سعادت و خوشبختی!

برای رسیدن به رشد و موفقیت فردی در زندگی و دست پیدا کردن به مال و ثروت فراوان، ابتدا باید عواملی را که سبب کمبود زندگی شما شده اند را تغییر دهید، پس از آن دریابید چه باورها، ارزش ها و احساساتی باعث می شوند که به ثروت برسید و آن را حفظ کنید تا مقدار آن ها را افزایش دهید.

سپس قادر خواهید بود اهداف خود را مشخص کنید و با در نظر گرفتن بالاترین سطح رفاه ممکن، به رویاهای خود شکل دهید تا آسوده خاطر شوید و با خیالی آسوده در انتظار تمام امکاناتی باشید که در زندگی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx