آشنایی با قوانین مهم ذهن برای رسیدن به موفقیت فردی

نظرات 3
10 دقیقه مطالعه

آشنایی با قوانین مهم ذهن برای رسیدن به موفقیت فردی

نقش 3 قانون مهم ذهن در موفقیت فردی

دوستان عزیز سایت پرورش افکار تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا بعضی افراد همواره در زندگی و کار خود موفق هستند؟ چرا بعضی ها همیشه رشد می کنند و شکوفا می شوند؟ دائما ترفیع می گیرند، سریع پیشرفت می کنند، ثروتمند می شوند و رضایت بیشتری از زندگی دارند؟

به نظر شما کسی که سالانه بالای یک میلیارد تومان درآمد دارد، از دیگران خیلی بهتر، باهوش تر و تواناتر است؟ البته که نه! طی تحقیقاتی از هزار نفر انسان بالغ تست هوش گرفتند. باهوش ترین فرد گروه تنها 2.5 برابر باهوش تر از کم هوش ترین عضو گروه بود. با این وجود تفاوت درآمدهای افراد این گروه واقعا شگفت انگیز بود. درآمد ثروتمندترین فرد گروه 100 برابر کم درآمدترین آن ها بود.

نکته ی جالبی که در این تحقیق به دست آمد این بود که پردرآمدترین فرد گروه، باهوش ترین و کم درآمدترین آن ها هم کم هوش ترین نبودند. دوستان عزیز از این تحقیق این حقیقت استنباط می شود که هوش یا استعداد ذاتی ما انسان ها تا حد مشخصی روی موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مان نقش دارد؛ اما پس از آن بحث قابلیت های فردی، سخت کوشی، یادگیری مداوم و مدیریت زمان صحیح مطرح می شود.

بارها شنیده اید که 80 درصد درآمد هر کسب و کار یا صنعتی را 20 درصد افراد در اختیار دارند. در حالی که 80 درصد افراد تنها 20 درصد کل درآمد را به دست می آورند. به نظر شما چرا؟!

این بحث به مفهوم حاشیه برد مربوط است. به این معنی که تفاوت های جزئی و حاشیه ای عملکرد در حوزه های حیاتی باعث تفاوت های چشمگیر در نتایج می شود. همچنین این مفهوم نشان می دهد که ضعف های کوچک در حوزه های مهم به خودی خود کافی است تا فرد را سال ها در پایین ترین سطوح موفقیت و درآمد نگه دارد که گاهی حتی خودش از آن ها آگاه نیست.

اگر یک اسب در مسابقه با فاصله کمی برنده شود، جایزه اش ده برابر اسب دوم است. به نظر شما اسبی که اول شده ده برابر سریع تر از اسب دوم می دود؟ مسلما نه! تفاوت بین برنده ها و بازنده ها، تفاوت بین قهرمانان معروف و افراد ناشناسی که به تاریخ پیوسته اند، حدود 3 درصد می باشد.

رسیدن به عملکرد برتر

رسیدن به عملکرد برتر

ویژگی افراد موفق و برتر هر حوزه، سرمایه گذاری بزرگ زمانی برای بهبود مهم ترین مهارت ها است؛ در حالی که دیگران برای رسدین هب موفقیت در زندگی این کار را انجام نمی دهند. قله های بلندی که به تسخیر انسان های موفق و بزرگ در می آید، هیچ گاه حاصل پرواز اتفاقی نیست. بلکه در دل شب و هنگامی که همراهان شان در خواب بودند، برای این پرواز رنج بسیار کشیده اند.

هر تلاشی جهت رسیدن به موفقیت در زندگی مهم است و هر کاری که در طول روز انجام می دهید، هر تصمیمی که می گیرید، هر اقدامی که انجام می دهید یا نمی دهید، در طول زمان انباشته می شود و در نهایت به شکل شکست یا موفقیت در زندگی نمود پیدا می کند.

برای موفقیت در زندگی از سه قانون مهم ذهن پیروی کنید

ارسطو سال ها قبل اصل علت و معلول را مطرح کرد. او معتقد بود هیچ رویدادی تصادفی نیست و یک رابطه علت و معلولی در همه رویدادها وجود دارد. حتی اگر ما این علت ها را نشناسیم، باز هم وجود دارند. هر چیزی که در زندگی پیرامون یا برای خودتان اتفاق می افتد، دلایل خاصی دارد که منجر به اثراتی می شود و این اثرات زندگی فعلی تان را شکل می دهد.

اگر می خواهید اثرات یا معلول ها را تغییر دهید، باید دلایل یا علت ها را تغییر دهید. اگر می خواهید خروجی ها را عوض کنید باید ورودی ها را تغییر دهید. این قانون علت و معلول مبنای تفکر غربی است. این قانون اساس قوانین ریاضیات، علوم، فیزیک، پزشکی، فناوری، تجارت و جنگ می باشد.

قوانین طبیعت، ذهن یا جسم در 100 درصد شرایط صادق هستند. مهم نیست درباره آن ها بدانید، با آن ها موافق باشید، دوستشان داشته باشید یا این که در برهه ای از زمان خاصی برای تان مناسب باشد. آن ها خنثی هستند. برای همه انسان ها در زمان ها و در همه شرایط وجود دارند. وظیفه اصلی ما این است که آن ها را بفهمیم؛ مخصوصا اگر می خواهیم قوانین ذهن به نفع ما کار کنند، باید رفتار خود را با آن ها هماهنگ کنیم.

سه قانون مهم ذهن وجود دارد که عبارتند از قانون باور، قانون جذب و قانون تطابق در ادامه به شرح هریک از این قوانین می پردازیم.

قانون باور

قانون باور

نخستین قانون یعنی قانون باور اصل اساسی تمام فلسفه ها، ادیان، روانشناسی، ماوراءالطبیعه و موفقیت در زندگی است. بر اساس این قانون اگر با تمام احساسات و عواطف خود چیزی را باور داشته باشید، به حقیقت تبدیل می شود. به قول وین دایر «هر چیزی را که می بینید، باور نمی کنید؛ بلکه چیزی را می بینید که قبلا باور کرده اید». بنابراین نتیجه می گیریم اگر به چیزی باوری عمیق و طولانی مدت داشته باشید، حتی اگر درست نباشد، چه منفی و چه مثبت به حقیقت می پیوندد.

باورهای محدود کننده خود را به چالش بکشید

برای این که از همه استعداد و توان خود استفاده کنید، باید باورهای محدود کننده ای که باعث عقب ماندن تان می شوند را از بی ببرید. برای قدم گذاشتن به مسیر پیشرفت و موفقیت در زندگی باید همه باورها را درباره محدودیت هوش، خلاقیت، توانایی ذاتی و شخصیت خود را دور بریزید. باید خودتان بخواهید تفکرتان که مانع استفاده از همه توانتان می شود را کنار بگذارید.

قانون جذب

دومین قانون مهم ذهن که تعیین کننده رویدادهای زندگی است، قانون جذب نام دارد. بر اساس این قانون شما یک آهن ربای زنده هستید و قطعا همه افراد، رویدادها و شرایطی که با تفکرات غالب شما هماهنگ هستند را به زندگی خود جذب می کنید. هر چیزی که در زندگی امروز خود دارید به خاطر شخصیت و تفکرتان به خود جذب کرده اید. از آن جایی که شخصیت و تفکرتان قابل تغییر هستند، می توانید زندگی تان را هم تغییر دهید.

تغییر تفکرتان سبب تغییر زندگی تان می شود

اگر می خواهید افراد، شرایط و فرصت های متفاوت یا شغل بهتر و درآمد بیشتر را به زندگی خود جذب کنید، باید تفکری که در آن زمینه نسبت به خود دارید را تغییر دهید. یک اصل اساسی موفقیت در زندگی می گوید که درآمد شما میانگین درآمد پنج نفری است که اغلب وقت خود را با آن ها می گذرانید. به این دلیل که ما انسان ها به شدت تحت تاثیر اطرافیان خود هستیم. 95 درصد تفکر یا احساس ما نسبت به خودمان و دنیای اطراف مان توسط افرادی تعیین می شود که مدام با آن ها در ارتباط هستیم.

قانون تطابق

بر اساس سومین قانون مهم ذهن، زندگی بیرونی شما آینه زندگی درونی تان است. دنیای بیرون بازتاب دنیای درون تان است. به عبارت دیگر هر جا که بروید، همان جا می رسید. شما دنیا را همان گونه که هست نمی بینید، یعنی در هر مرحله زندگی که به افراد، شرایط، درآمد و محیط افراد خود نگاه کنید می بینید که همواره با زندگی درونی تان در آن زمان مطابق هستند.

یکی از مهم ترین کشف ها در مورد قدرت ذهن انسان این است که همان چیزی می شوید که اغلب به آن فکر می کنید. مواردی که افراد به آن فکر می کنند، یعنی معادل های ذهنی شان همیشه در بیرون نمود پیدا می کند. تنها کافی است به این افراد و اطراف شان نگاهی بیندازید.

معادل ذهنی چیزی را درون خود بسازید که می خواهید نمود آن را در بیرون ببینید. وقتی این کار را انجام دهید، کیفیت زندگی تان را به شدت بهبود می بخشید و به موفقیت در زندگی دست پیدا خواهید کرد.

4.2/5 - (19 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx