7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

موانع سدهایی هستند که شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارند. آنها عوامل محدود کننده ای هستند که شما را از رسیدن به رویاهای دلخواهتان باز می دارند و باید برای پیشروی بیشتر در زندگی بر این موانع غلبه کنید.

فقط هدف گذاری کافی نیست. شما باید اهداف خود را به فعلیت برسانید در مرحله اقدام است که با ظهور موانع و مشکلات غیرمنتظره، زندگی غیر قابل تحمل می شود.

گفتن این که هر موفقیتی با چالش هایی همراه است، خالی از لطف نیست. این چالش ها اغلب به عنوان مشکلاتی مطرح می شوند که باید آن ها را حل کنید. اگر بتوانید آن ها را حل کنید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که می توانید به اهداف خود برسید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

فهرست مطالب

 1. 7 دلیل مهم بودن موانع
 2. 7 راه برای غلبه بر موانع در زندگی
 3. سخن نهایی
 4. نکات بیشتر در مورد چگونگی غلبه بر موانع

7 دلیل مهم بودن موانع

پس چرا غلبه بر موانع مهم است؟ آیا می توانید بدون مواجه شدن با هیچ محدودیتی به زندگی خود ادامه دهید؟ در اینجا 7 دلیل وجود دارد که چرا موانع در زندگی مهم هستند.

 1. موانع هویت واقعی شما را آشکار می کنند

برخی از چالش های زندگی شما را دچار اختلال هایی می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، شما می فهمید که واقعاً چه کسی هستید. گاهی اوقات، شما توانایی ها و تمایلات خود را کامل نمی دانید. موانع وجود دارند تا شما را آزمایش کنند و شما را فراتر از محدودیت ها می برند.

واقعیت این است که وقتی محدودیت ‌ها و تمایلات شما آشکار شد، می‌ توانید برای مقابله با آنها قدم ‌هایی بردارید تا بتوانید در زندگی پیروز شوید. شما مجبور به غلبه بر این موانع خواهید شد که به آشکار شدن خود واقعی شما کمک خواهد کرد.

 1. موانع کارهای شما را هدایت می کنند

یک بار کسی گفت می توانید روی آب راه رفت. شما فقط باید بدانید که موانع در کجا قرار می گیرند. موانع موجود در مسیر شما راهی جدید برای رسیدن به مرحله یا مرحله بعدی ایجاد می کند.

به عنوان مثال، اگر کسی به طور مداوم احساسات شما را جریحه دار کند، موقعیت به شما امکان می دهد هنر بخشش را تمرین کنید. هر مشکلی راه حل خود را دارد. شما فقط باید دیدگاه خود را تغییر دهید تا درس هایی را که چالش ها باید به شما بیاموزند کشف کنید.

جای تعجب نیست که بنجامین فرانکلین یک بار گفت که:

«چیزهایی که آزاردهنده هستند، معلمان مسیر زندگی هستند.»

هنگامی که دستورالعمل ها را دریافت کردید، یاد بگیرید و در جهت اهداف خود پیشرفت کنید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

 1. موانع شما را سخت تر می کنند

هیچ کس با توانایی طبیعی برای مقاومت در برابر چالش ها نمی آید. شما باید تاب آوری خود را در طول زندگی توسعه دهید. و هرگز فکر نکنید همه چیز در بهترین شرایط و زمان به سراغتان می آید؛ مگر روزی که در این دنیا نباشید.

تا زمانی که اینجا هستید، باید بر موانع غلبه کنید و بر مشکلات غلبه کنید. ماهیت موانع این است که شما را سخت کنند تا بتوانید شجاع باشید. بهتر است جرأت کنید تا شرایط خود را تغییر دهید؛ برای بهبود خود و جهان.

و اگر متوجه شوید که شجاعت خود را دارید از دست می دهید، موانع می توانند شخصیت شما را سخت تر کنند تا بتوانید به مرحله بعدی بروید.

 1. موانع شما را قادر می سازد تا روی آنچه مهم است تمرکز کنید

هر چیزی در زندگی مهم نیست، بنابراین باید روی اهداف خود تمرکز کنید و ماموریت های زندگی خود را دنبال کنید. هنگامی که اهداف و وظایف خود را به صورت واضح مشخص کردید، هر مانعی که بر سر راه شما قرار می گیرد کوچک تر و قابل کنترل به نظر می رسد.

اما زمانی که شما فاقد سرنخ و جهت هستید، این عدم قطعیت هر محدودیتی را بزرگ تر می کند و مسیر شما را به کوهی عظیم تبدیل می کند که باید از آن بالا بروید.

نکته اصلی این است که شما باید اهداف خود را روشن کنید و مانند یک لیزر تمرکز کنید تا بتوانید چند کوهی که شایسته توجه شما هستند فتح کنید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

 1. موانع خلاقیت شما را آزاد می کند

تا زمانی که در جنگل با یک شیر روبرو نشده اید، نمی دانید چقدر با سرعت می توانید بدوید. زیبایی زندگی همین است!

بدون موانع، ممکن است به قلمروی رد نشده برسید. برای یادگرفتن جایی که دیگران به دلیل بی حوصلگی شکست می خورند، باید پافشاری و مقاومت کرد. موانع می توانند عضلات خلاق شما را کشش دهند تا بتوانید از محدودیت ها فراتر بروید.

 1. موانع به شما کمک می کنند تا معنای زندگی خود را بیابید

درک شما از زندگی نتیجه کارهای شما را تعیین می کند. شاید بخواهید از تجربه رئیس جمهور آبراهام لینکلن سرنخی بگیرید. در حالی که او با افسردگی دست و پنجه نرم می کرد، ایالات متحده را در یکی از چالش برانگیزترین دوران تاریخ رهبری یعنی جنگ داخلی کرد.

لینکلن با هدایت تلاش های خود به بیرون و با متحد کردن کل ملت، هنر تفهیم معنا را با وجود آشفتگی درونی خود کشف کرد. او هنر استقامت را آموخت. او این نگرش را بیان می کرد و از موانع خود معنا می گرفت.

او هدف خود را کشف کرد و به علتی واضح از موانع خود هم کمک گرفت.

 1. موانع می توانند به شما کمک کنند تا معنای فراتر از مشکلات درونی خود را کشف کنید

درست مانند لینکلن، زمانی می ‌توانید هدف خود را پیدا کنید که از نگاه کردن به مشکلات خود دست بکشید و به دنبال این باشید که چگونه می توانید دیگران را خوشحال کنید. شما می توانید با کمک به دیگران به موانع خود غلبه کنید.

این استراتژی یکی از بهترین روش ها برای مقابله با افسردگی است. این راهی برای از بین بردن مشکلات زمان است تا بتوانید روی رنج دیگران تمرکز کنید.

نکته مثبت دیگر این است که تمرکز بر بیرون شما را قادر می سازد تا از درون خود هم پیشرفت کنید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

7 راه برای غلبه بر موانع در زندگی

اکنون که اهمیت موانع را می ‌دانید، در اینجا ۷ روش وجود دارد که می ‌توانید آنها را به سنگ پله تبدیل کنید.

 1. ببینید که چه چیزی شما را محدود می کند

زمان بگذارید و عوامل محدود کننده خود را ارزیابی کنید. چه موانعی بین شما و اهدافتان وجود دارد؟

دریابید که چرا ضرب الاجل ها را رعایت نمی کنید. از پاک کردن لیست شکایات خود اجتناب کنید زیرا در نهایت به بهانه ای ختم می شود.

به عنوان مثال، اگر گفتید «وقت کافی ندارم»، به این فکر کنید که وقت و انرژی خود را صرف چه چیزی می کنید. عوامل محدودکننده شما می تواند به تعویق انداختن کار، رضایت یا اتفاقات بیرونی باشد. اگر گفتید، «من بودجه کافی ندارم»، این اغلب به اولویت ها مربوط می شود.

چالش فوری شما ممکن است کمبود انگیزه یا زمان باشد، یا باید متعهد شوید که چگونه درآمد اضافی کسب کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

 1. جدول زمانی مانع را مرور کنید

چه مدت با این چالش سر و کار داشته اید؟ چه نگرش یا عادتی شما را از غلبه بر موانع باز می دارد؟ یافتن پاسخ برای این سوالات شما را قادر می سازد تا تغییرات مناسب را ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر شغل خود را تغییر دهید، ممکن است چیزی در مورد شغل یا محل کار جدید شما وجود داشته باشد که شما را به چالش بکشد. ممکن است این واقعیت باشد که شما باید با یک محیط جدید کنار بیایید.

به موانع مختلفی که در زندگی با آن ها مواجه شده اید فکر کنید؛ چه روی آن ها کار کنید و چه نکنید، از تجربه خود درس بگیرید و در برخورد با چالش های جدید از آن ها استفاده کنید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

 1. مشخص کنید چه چیزی فراتر از شماست

برخی از چالش ها فراتر از شما هستند. آنها به قدری دلهره آور هستند که شما هیچ سرنخی در مورد چگونگی غلبه بر آنها ندارید. شاید شما تا مغز استخوان احساس ترس دارید.

این حالت نباید پایان دنیا باشد. فقط یک نفس عمیق بکشید و چیزهایی را که می توانید کنترل کنید فهرست کنید، مانند:

 • عادت های شما
 • چقدر انرژی صرف می کنید
 • تصمیم شما زمانی که فرصتی به شما پیشنهاد می شود
 • سبک زندگی شما شامل ورزش، رژیم غذایی و آرامش، همه اینها بر خلق و خو و روحیه شخصی شما تأثیر می گذارد

روی چیزی که می توانید کنترل کنید تمرکز کنید. با پرورش همه عادات خوب در زندگی شروع کنید.

 1. اهداف خود را تقسیم کنید

گام های غول پیکر این نیست که یک جهش به بالای بلندترین کوه انجام دهیم. بلکه به معنای جسارت برای دنبال کردن اهداف در مواجهه با موانع است. منطقی است که اهداف خود را به چند قسمت تقسیم کنید و یک چک لیست برای کشف موانعی که شما را از تحقق اولین مقصد باز می دارند تهیه کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌ خواهید بهترین کپی ‌رایتر در جهان باشید، یکی از موانع قریب ‌الوقوع ثبت نام و پیگیری یک دوره آنلاین است. بنابراین، هدف جدید شما می تواند درخواست برای یک کلاس آنلاین در زمینه کپی رایتینگ باشد. شما می توانید با باز کردن مرورگر گوگل خود همین حالا بر این مانع غلبه کنید.

 1. یک برنامه فعال را حفظ کنید

همیشه با لیست کارهایی که باید انجام دهید کار کنید. روز خود را با کارهایی که باید انجام دهید شروع کنید و به هدف خود برسید. آگاه باشید که موانع و حواس پرتی وجود خواهد داشت. درس هایی از رویارویی با موانع به شما کمک می کند تا برنامه خود را در یافتن بهترین استراتژی برای دستیابی به اهداف خود تطبیق دهید.

7 راه قدرتمند برای غلبه بر موانع و پیروزی در زندگی

 1. مهارت های حل مسئله خود را بهبود بخشید

اگر تمایل دارید بر اساس غریزه خود تصمیم بگیرید، ممکن است سعی کنید تحلیلگرتر باشید. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید برای تصمیم گیری اتخاذ کنید:

بدترین حالت: اگر در دوره کپی رایتینگ ثبت نام کنم و شکست بخورم، به کجا می رسم؟ یک برنامه جایگزین برای این احتمال طراحی کنید.

تجزیه و تحلیل هزینه و فایده: اگر دوره کپی رایتینگ را کامل کنم چه چیزی به دست خواهم آورد. ارزیابی کنید که آیا مزایا ارزش فداکاری را دارد یا خیر.

 1. روند پیشرفت خود را پیگیری کنید

همانطور که اهداف خود را دنبال می کنید، یک دفتر یادداشت از موفقیت ها و چالش های خود هم داشته باشید. نقاط عطف ایجاد کنید و با تکمیل هر نقطه عطف، به خودتان جایزه دهید. چهار مرحله وجود دارد که می توانید برای پیگیری پیشرفت خود بردارید.

سخن نهایی

موانع به زندگی معنا می بخشد. تا زمانی که روی زمین هستید، همچنان با چالش ها روبرو خواهید شد. این به شما بستگی دارد که دیدگاه خود را تغییر دهید و با طرز فکر صحیح با موانع برخورد کنید. یا تبدیل به پله های ترقی یا سد راه شما می شوند.

پازل زندگی خود را با درایت کنار هم قرار دهید و نکاتی را که در بالا به اشتراک گذاشتم برای غلبه بر هر مانعی که با آن روبرو هستید به کار ببرید. موفق باشید!

منبع:

 • https://www.lifehack.org/882401/overcome-obstacles

 

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx