توصیه های کاربردی برای پولدار شدن

7 comments
11 Min Read

توصیه های کاربردی برای پولدار شدن

راهکارهایی برای ثروتمند شدن

تقریبا همه انسان ها آرزو دارند وضعیت مالی آن ها یک شبه تغییر کند و به ثروت زیادی دست پیدا کنند. به ندرت پیش می آید که کسی از ثروتمند شدن خوشش نیاید و دوست نداشته باشد موقعیت مالی او به یک باره رشد کند. اما معمولا کسی تمایل ندارد برای رسیدن به این آرزو تلاش کند، همه انتظار دارند شانس در خانه شان را بزند و بدون این که کاری انجام بدهند تبدیل به فردی میلیاردر شوند. برای همین همیشه انسان های فقیر نسبت به ثروتمندان بیشتر هستند. از روی این آمار باید به این نتیجه برسید که این قطعا باور غلطی است و اگر شما هم مانند این دسته از آدم ها فکر می کنید به هیچ وجه ثروتمند نخواهید شد. بنابراین باید از همین لحظه خود را تغییر دهید و برای ثروتمند شدن تلاش کنید.

قبل از این که تصمیم داشته باشید ثروتمند شوید باید تلاش کنید که به آدم مفیدی تبدیل شوید و کارهایی را انجام دهید که بتواند زندگی دیگران را متحول کند. کار شما باید به گونه ای باشد که دیگران همیشه به آن نیاز داشته باشند و به خاطر کاری که انجام می دهید برای شما ارزش قائل شوند.

برای پولدار شدن نمی توانید شرایطی که از آن برخوردار هستید را به یک باره تغییر دهید، ولی می توانید به راحتی خودتان را تغییر داده و کاری کنید که همه ی آرزوها خود به خود به سمت شما حرکت کند. موفقیت چیزی نیست که خودش به سراغ شما بیاید این شما هستید که باید به دنبال آن بروید و کارهایی را انجام دهید که شما را به سمت این اهداف بکشاند.

باید هر روزی که می گذرد یک قدم بیشتر به موفقیت فردی در زندگی تان نزدیک تر شوید. برای این که فردی ثروتمند شوید و به هدف خود برسید باید از تک تک روزهای زندگی خود استفاده ی بهینه بکنید. به گونه ای که مطمئن باشید هر روزی که می گذرد یک قدم به موفقیت خود نزدیک تر می شوید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، تصمیم داریم در این مقاله به معرفی راه هایی بپردازیم تا با استفاده از آن هر چه سریع تر بتوانید پول و ثروت فراوانی را از آن خود کنید. با ما همراه باشید.

بخشی از درآمدتان را برای سرمایه گذاری روی خودتان در نظر بگیرید

بخشی از درآمدتان را برای سرمایه گذاری روی خودتان در نظر بگیرید

برای این که بتوانید به هدفتان دست پیدا کنید و به موفقیت فردی در زندگی خود برسید، باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید. بهترین کاری که می توانید برای رسیدن به ثروت انجام دهید این است که برای خودتان ارزش قائل شوید. همیشه سعی کنید مقداری از درآمدی را که به دست می آورید صرف خود کنید. شما می توانید از این پول برای رشد خود در زمینه های مختلف استفاده کنید. مثلا می توانید این پول را کنار بگذارید و بعد از مدتی که به مقدار قابل توجهی رسید از آن برای کسب تحصیلات استفاده کنید. یا این که با استفاده از آن در کلاس هایی شرکت کنید تا مهارتتان افزایش یابد. و بعدا از همین مهارت ها برای به دست آوردن ثروت استفاده کنید. اطمینان داشته باشید اگر روی خودتان یک ریال سرمایه گذاری کنید، بعد از مدتی ده ها برابر آن به شما بازگشت داده خواهد شد.

اگر می خواهید به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کنید باید از مربیان کارآمد در حوزه ی خود بهره من شوید. قطعا هر موفقیت که در زندگی کسب کرده اید نتیجه ی این بوده که در آن زمینه از کمک های مربی با تجربه ای برخوردار بوده اید؛ برای همین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از افراد کار کشته برای آموزش خود استفاده کنید. برای دستیابی به یک مربی خوب مطمئن باشید باید بابت آن پول پرداخت کنید و بدون آن مربی خوبی به دست نخواهید آورد. حتی اگر آن فرد برای آموزش به شما کاملا مطلوب باشد، بازهم به علت این که هزینه ای برای آن پرداخت نکرده اید، نمی توانید آن طور که باید از او کمک بگیرید و قدر او را نخواهید دانست.

زمانی که برای دریافت آموزشی هزینه پرداخت کنید، تمام سعی و تلاش خود را می کنید تا از آن موقعیت حداکثر بهره را ببرید. چون به نوعی روی آن سرمایه گذاری کرده اید و حاضر نخواهید بود به راحتی پول خود را از دست دهید. همین امر باعث می شود که شما در آن زمینه به موفقیت برسید و ارزش موفقیتی که کسب خواهید کرد ده ها برابر پولی خواهد بود که در آن زمان پرداخت کرده اید.

اگر فکر می کنید برای استفاده کردن از آموزش های یک مربی خوب پول کافی در اختیار ندارید، می توانید حداقل یک کتاب در آن زمینه بخرید که بتواند مقداری از نقش های یک مربی را برای شما ایفا کند. همین کار می تواند برایتان به عنوان یک سرمایه گذاری کوچک باشد که بعدها نتایج چند برابری داشته باشد و یا حتی زندگی شما را متحول کند. ممکن است کتاب موردنظر آن قدر برای شما کاربردی باشد که بعدها خودتان به هر نحوی شده مهارت موردنظر را ادامه دهید.

بیشتر اوقات فراغتتان را صرف یادگیری کنید

بیشتر اوقات فراغتتان را صرف یادگیری کنید

تفاوت اصلی انسان های موفق با سایر انسان ها در این است که عده ای فقط به این علاقه دارند تا مصرف کننده باشند، ولی عده ای دیگر در کنار این که به عنوان یک انسان از چیزهای مختلف استفاده می کنند تلاش می کنند تا برای اجتماع مفید باشند. درواقع بیشتر افراد فقط کار می کنند تا حقوق دریافت کنند و برایشان تفاوتی ندارند که در طول روز چه کاری انجام می دهند و آیا این کارشان برای انسان های دیگر فایده ای دارد یا نه!

زمان چیزی است که برای خیلی ها ارزش خاصی ندارد و زمانی که بیکار می شوند فقط قصد دارند که به نوعی وقت خود را سپری کنند و به هیچ وجه حاضر نیستند اوقات فراغت خود را با یک کار مفید پر کنند. احساس می کنند همین که بیکار می شوند باید با تلفن همراه و گشتن در شبکه های اجتماعی خود را سرگرم کنند. در صورتی که خودشان هم می دانند که این کار هیچ فایده ای برایشان نخواهد داشت. فقط برای این که این عادت برایشان شکل گرفته که باید هر طور شده سر خودشان را گرم کنند این کار را انجام می دهند.

اما در عوض شما اگر انسان هوشمندی باشید، می دانید هر ثانیه از وقتی که از دست می دهید ثروتی است که دیگر نمی توانید آن را بازگردانید و اگر از آن استفاده ی بهینه کنید، می توانید تک تک ثانیه ها را به پول تبدیل کنید. اگر بخواهید و تلاش کنید هیچ محدودیتی در تبدیل این ثانیه ها ندارید. یعنی می توانید ثانیه های خود را به هر مقدار پولی که لازم دارید تبدیل کنید، تنها کافی است که برای آن تلاش کنید.

موفق ترین آدم های دنیا کسانی هستند که حتی از اوقات فراغتشان هم برای یادگیری استفاده می کنند. آن ها به گونه ای رفتار می کنند که انگار هیچ زمانی برایشان باقی نمانده است و به سرعت باید خودشان را رشد دهند و هیچ زمانی برای سرگرمی های بیهوده ندارند.

البته این درست نیست که بگوییم این افراد اهل سرگرمی نیستند. بلکه باید بگوییم نوع سرگرمی آن ها با ما تفاوت دارد. یاد گرفتن چیزی است که این افراد به شدت به آن علاقه دارند و از انجام آن لذت می برند حتی بیشتر از لذتی که بقیه از کار با تلفن همراهشان می برند و هرلحظه در این فکر خواهند بود که برای چه هدفی زندگی می کنند. در آخر هم ناراحت می شوند که چرا ثروتمند نمی شوند و شانس در خانه ی آن ها را نمی زند!

برای یاد گرفتن کار کنید

برای یاد گرفتن کار کنید

یکی از تفاوت های آدم های ثروتمند و شاد با سایر افراد این است که برای یادگیری کار می کنند. این کار باعث می شود که تمرکز این افراد بر روی کارهایشان بیشتر از بقیه باشد و مهارتشان سریعتر از افراد دیگر افزایش یابد. همچنین سبب می شود بعد از مدتی که مهارت این افراد افزایش یافت درآمدش آن ها در مقایسه با افراد دیگر تفاوت قابل توجهی داشته باشد. چون هیچ کس نمی تواند مانند این افراد کار را با کیفیت انجام دهد.

همچنین فردی که اولویت اولش یادگیری باشد نه پول، در زندگی قادر است انسان شادتری باشد چون کاری که انجام می دهد از روی لذت است و مدام به این فکر نمی کند که چه زمانی از محل کار تعطیل می شود و پول خود را دریافت می کند. در عوض کسی که برای پول کار می کند تا زمانی که پول را دریافت نکند، احساس خوشحال نمی کند، به این علت که در محل کار احساس خوبی ندارد. و پس از مدتی نه تنها پیشرفت نخواهد کرد بلکه امکان ادامه ی آن هم برایش مقدور نخواهد بود.

ادامه دارد …

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx