7 راهکار ساده برای بالا بردن عملکرد در دانشگاه

نظرات 5
6 دقیقه مطالعه

7 راهکار ساده برای بالا بردن عملکرد در دانشگاه

چگونه می توانیم بهترین عملکرد ممکن را در دانشگاه داشته باشیم

دانشگاه می تواند اوقات سختی را برای انسان رقم بزند. دانشگاه دورانی است که انسان در آن رشد می کند و خودش را برای یک زندگی مستقل، بی همتا و چالش برانگیز آماده می کند. ما احساس شما را در این باره می دانیم چرا که خودمان هم یک روزی دانشجو بوده ایم. اما لزومی ندارد که همه چیز را برای خودتان سخت کنید. دانشگاه رفتن آنقدر هم سخت و طاقت فرسا نیست. فقط باید نوع سازماندهی و نظم لازم برای این دوران را یاد بگیرید، تا بتوانید آگاهانه و مصمم به سمت موفقیت در زندگی قدم بردارید.

به همین منظور در ادامه برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار یک لیست ارائه داده ایم که می تواند به شما کمک کند و از ایجاد آشفتگی در این دوران جلوگیری نماید. بیایید نحوه ی در اختیار داشتن کنترل زندگی در دانشگاه را بیاموزیم. با ما در ادامه همراه باشید.

  1. منظم باشید

کتاب هایتان را به ترتیب نیازتان مرتب کنید. هیچ دانشجویی در تمام روزهای هفته به دانشگاه نمی رود. ممکن است یکی از کلاس ها به طول یک ساعت، فقط در روز یکشنبه و چهارشنبه برگزار شود. از این رو، کتابی که لازم ندارید را در خانه باقی بگذارید و استرس اضافی به خودتان وارد نکنید.

  1. وعده های غذایی تان را کامل بخورید

در طول دوران دانشجویی همواره سعی داشته باشید که وعده های غذایی تان را کامل بخورید. برخی از دانشجوها به خاطر فشرده بودن زمانشان به غذا توجه کافی ندارند. این یک اشتباه محض است. بدون داشتن انرژی کافی، هیچ کس نمی تواند به خوبی بر روی کار یا درس خود تمرکز داشته باشد. بدیهی است که در این صورت فکر کردن برای رسیدن به موفقیت در زندگی هم سخت تر خواهد بود.

تا دیروقت بیدار نمانید

  1. تا دیروقت بیدار نمانید

هرکسی به خواب کافی نیاز دارد. بدون خواب کافی، عملکرد جسمی و ذهنی شما کند یا مختل می شود و مدام تمرکز خودتان را در حین انجام پروژه های مختلف از دست می دهید. عدم خواب کافی به فرآیند گوارش و فعالیت جسمی و مغزی آسیب می زند و ممکن است خودتان را در حالی بیابید که در کلاس، مدام حواستان از درس پرت می شود و نکات مهمی را از دست می دهید.

  1. حمام را فراموش نکنید

حمام رفتن برای سلامتی روحی و جسمی شما فواید زیادی دارد. دانشجویان برخی از رشته ها و دانشگاه ها، آنقدر به خودشان فشار می آورند که نه تنها از خواب و غذا غافل می شوند، بلکه حمام رفتن را نیز به طور کلی کنار می گذارند.

هر چقدر که بدن شما تمیزتر و سالم تر باشد، بدن و ذهن شما نیز ظرفیت بیشتری برای عملکرد و حرکت به سوی موفقیت در زندگی دارد. یک دوش آب گرم می تواند هورمون آکسی توسین یا همان هورمون لذت را ترشح کند.

  1. با لباس های خانگی به کلاس نروید

بسیاری از دانشجویان با لباس های خانگی به کلاس می روند. بارها دیده ایم که برخی از دانشجویان با لباس های اسپرت سر کلاس حاضر می شوند. این کار از میزان جدیت فرد در اجتماع و همچنین اعتماد به نفس خود شخص به شدت می کاهد. پس لباس های خوب و مناسبی برای کلاس بپوشید.

  1. کلاس رفتن تمام هدف دانشگاه نیست

کلاس یک راه حل متوسط برای یاد گرفتن مسائل مربوط به رشته است. شما می توانید از راه های خود جوش نیز به یادگیری نکات و مسائل مهم مربوط به رشته تان بپردازید، یا حتی از راه های آنلاین کمک بگیرید. اصلاً نترسید، اگر اشکالی پیش آمد و نتوانستید در کلاس حاضر شوید، اصلاً فکر نکنید که دنیا به آخر رسیده است. غیبت یک دانشجو در کلاس اصلاً چیزی غیر عادی نیست.

اما اگر می خواهید از دوران دانشجویی خود به عنوان پلی برای رسیدن به موفقیت در زندگی استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه این کار را تبدیل به یک عادت نکنید؛ وگرنه چیزی جز فاجعه گریبان شما را نمی گیرد. به هر حال، برای دانشگاه رفتن از پول و وقتتان مایه می گذارید. آیا بهتر نیست که این سرمایه های باارزش را هدر ندهیم؟

به خاطر هر دستاوردی به خودتان افتخار کنید

  1. به خاطر هر دستاوردی به خودتان افتخار کنید

مهم نیست که در پایان ترم چه نمره ای می گیرید. اینجا دانشگاه است، نه مدرسه. دوران نمرات 20 و 19 به اتمام رسیده است. اینجا جایی است که گرفتن نمره ی 16 شاهکار محسوب می شود و به معنی سخت کوشیِ یک دانشجو است. پس اگر احیاناً در یک درس نمرات خوبی نگرفتید، اصلاً نگران نباشید. شما می توانید در هر زمانی که خواستید، با یک عقب نشینی هوشمندانه و هجومِ دوباره، همه چیز را جبران کنید و به سمت موفقیت در زندگی قدم بردارید.

می دانیم که در تمامی لحظات ایام دانشگاه استرس به شما غلبه می کند. اما با بزرگتر شدن و پی بردن به ماهیت استرس، می توانیم راه های خودجوشی را برای چیره شدن بر این غول بی شاخ و دم پیدا کنیم و با نابود کردنش، زندگی مان را با استحکام بیشتری بسازیم. موفق باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx