چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

Add a Comment
11 Min Read

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

همیشه زمان هایی در زندگی شما وجود خواهد داشت که احساس می کنید گیر کرده اید و ممکن است نیاز داشته باشید یاد بگیرید که چگونه خود را بازآفرینی کنید. این می تواند زمانی باشد که شما یک تغییر بزرگ را تجربه کنید، مانند ترک شغل، پایان دادن به یک رابطه، نقل مکان به خانه جدید یا از دست دادن یک عزیز. اگر در حال گذر از یک تغییر عمده در زندگی خود هستید، ممکن است مجبور شوید راه های جدیدی برای فکر کردن یا انجام کارها پیدا کنید، یا خطر شکست در دستیابی به پتانسیل کامل خود را داشته باشید.

«وقتی اتفاق بدی می افتد، شما سه انتخاب دارید. می توانید اجازه دهید که شما را تعریف کند، بگذارید شما را نابود کند، یا می توانید اجازه دهید که شما را تقویت کند.» دکتر. سوس

بسیاری از افرادی که جرأت ترک زندگی قدیمی و ناخوشایند خود را داشتند، به خود این امکان را دادند که به دنبال علایق خود بروند و شور و شوق جدیدی برای زندگی پیدا کنند. همچنین اگر تغییرات بنیادینی در باورهایتان داشته باشید می توانید کاری کنید که تصویر رویاهایتان به حقیقت بپیوندد.

برای کمک به اینکه همیشه در هر جایگاهی از زندگی شخصیتان، بهترین باشید، چند نکته کاربردی در مورد چگونگی بازآفرینی خود در این مقاله آورده شده است.

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

چک لیست بازآفرینی

قبل از شروع یک سفر بازآفرینی به صورت حرفه ای و شخصی، باید مطمئن شوید که همه چیزهایی که برای جلوگیری از ضربه زدن به سفر نیاز دارید را دارید. این موارد عبارتند از:

تاب آوری

مشکلات و موانع بخش اجتناب ناپذیر هر سفری است. برخی از آنها دشوار خواهند بود و ممکن است شما را از مسیر خارج کنند. با این حال، نکته مهم این است که از این مشکلات درس بگیرید، هرگز تمرکز خود را از دست ندهید و همیشه بتوانید دوباره به مسیر اصلی برگردید. این کار نیازمند ایجاد انعطاف پذیری برای عبور از دوران سخت است.

پشتیبانی

انسان موجودی اجتماعی است. اگرچه مهم است که یاد بگیرید در مواجهه با هر چالشی به خودتان تکیه کنید، اما مهم این است که یک تیم پشتیبانی داشته باشید که بتوانید به آن تکیه کنید تا وقتی شرایط خیلی سخت می شود به شما کمک کند و وقتی اشتباه می کنید شما را اصلاح کند.

نکته کلیدی این است که تعادل درستی بین استقلال و وابستگی پیدا کنید. از آسیب پذیر بودن نترسید و مشکلاتی که با آن مواجه هستید را با دیگران در میان بگذارید. وقتی شما در را باز می کنید، افرادی را خواهید یافت که واقعا برای شما خواهند بود.

مراقبت از خود

در طول فرآیند یادگیری چگونگی بازآفرینی خود، باید خود را از مناطق امن، عادات، نقش ها و تصورات قبلی خود دور کنید. این می تواند دشوار باشد و باعث شود ارزش خود را زیر سوال ببرید، بنابراین مهم است که برای حفظ دیدگاه مثبت و حفظ سلامت ذهن و بدن خود در مراقبت از خود شرکت کنید. خودمراقبتی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شرکت در یک سرگرمی که از آن لذت می برید
 • صرف زمان با سیستم پشتیبانی خود
 • کمی پیاده روی در طبیعت
 • تمرین مدیتیشن مهربانی عاشقانه

آنچه را که برای شما مفید است و به شما کمک می کند تا خود واقعی خود را احساس کنید، پیدا کنید.

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

چگونه خود را دوباره بیافرینیم

هنگامی که مطمئن شدید که به تمام ابزارهای موجود در چک لیست خود بازآفرینی مجهز شده اید، می توانید سفر خود را برای یادگیری نحوه بازآفرینی خود آغاز کنید.

 1. نقاط قوت خود را کشف کنید

این مرحله اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه برخورد شما با شرایط خاص ارائه می دهد. اگر این اطلاعات را داشته باشید، قادر خواهید بود مشکلات را به طور موثرتری مدیریت کنید.

برای اینکه بدانید نقاط قوت شما چیست، می توانید از دوستان و همکاران خود بازخورد بخواهید، درگیر خوداندیشی شوید.

 1. برنامه ریزی کنید

این مرحله مستلزم این است که به وضعیت عاطفی، روانی و مالی خود نگاه کنید تا بتوانید برنامه هایی واقع بینانه و عملی ایجاد کنید.

ایجاد چشم انداز و رویاهای بلندپروازانه اشکالی ندارد، اما برنامه های شما باید واقع بینانه باشد. استفاده از اهداف SMART می تواند به شما در برنامه ریزی بهتر زندگی کمک کند.

همچنین می ‌توانید برای راهنمایی ‌ها و توصیه ‌های عملی با مربی یا مربی زندگی خود مشورت کنید.

در نهایت، شما می خواهید اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خاصی را ایجاد کنید که بتوانید برای آنها نقاط عطف ایجاد کنید. با انجام این کار، نقشه راه خاصی را برای خود ترسیم خواهید کرد.

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

 1. موضوعات مختلف را امتحان کنید

گاهی اوقات تا زمانی که موضوعی را امتحان نکنیم، نمی دانیم که آیا راه حل ها واقعا کارساز هستند یا خیر. به همین دلیل مهم است که هر زمان ممکن است آزمایش کنید، به خصوص اگر با تغییر شغلی روبرو هستید. ممکن است لازم باشد چند مورد را تجربه کنید تا مواردی که دوست دارید را پیدا کنید.

این موضوع می تواند در مورد سرگرمی ها نیز صادق باشد. اگر مطمئن نیستید که دوست دارید چه کاری انجام دهید، دعوت دوستان را برای پیوستن به آن ها در ورزش مورد علاقه شان بپذیرید یا کلاسی مانند سفالگری یا عکاسی برگزار کنید.

با دیدن آنچه در هر بخش از زندگی شما وجود دارد، شانس بیشتری برای یافتن چیزهایی که از آنها لذت می برید و اهدافی که می خواهید ایجاد کنید خواهید داشت.

 1. امور مالی خود را به خوبی مدیریت کنید

تغییرات ممکن است نیاز به کمی پول داشته باشد. اگر در حال تغییر شغل جدید هستید، ممکن است مجبور شوید برای آموزش هزینه کنید. اگر طلاق سختی را پشت سر می گذارید یا با مرگ یکی از عزیزانتان مشکل دارید، ممکن است مجبور شوید برای درمان هزینه کنید. اگر به خانه جدیدی نقل مکان می کنید، قطعا هزینه های اضافی برای پرداخت خواهید داشت.

همه این چیزها امکان پذیر است، اما زمانی که یاد می گیرید چگونه خود را بازآفرینی کنید، به کمی هوش مالی نیاز دارد. اگر این نقطه قوت را داشته باشید، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد که از مسیر فعلی خود دور شوید و چیزهای جدید را امتحان کنید.

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

 1. شجاعت داشته باشید

ترس ها و تردیدها ممکن است زمانی به وجود آیند که شما با مشکلات و عقب ماندگی ها مواجه می شوید. گاهی اوقات نیز ممکن است زمانی پیش بیاید که شما در حال ریسک کردن هستید. شما باید بتوانید این احساسات منفی را به خوبی مدیریت کنید و اجازه ندهید که شما را دلسرد کنند. پس بهتر است هر هفته حداقل یک کار جدید انجام دهید تا آن را توسعه دهید.

 1. از گروه پشتیبانی خود استفاده کنید

همانطور که در بالا گفته شد، قبل از اینکه فرآیند بازآفرینی خود را شروع کنید، باید یک گروه پشتیبانی قوی ایجاد کنید. گروه شما شما را از چرخش های اشتباه باز می دارد و زمانی که بیش از حد تحت تاثیر مشکلات قرار می گیرید، شما را تشویق می کند. از تماس تلفنی با دوستان یا خانواده نترسید، یا حتی اگر نیاز دارید مشکلات فعلی را که با آن روبرو هستید بیان کنید، آنها را به صرف یک فنجان قهوه دعوت کنید و گفتگو کنید.

 1. هر روز تعهد خود را به خود یادآوری کنید

اهداف خود را روی کارت هایی با اندازه های مختلف بنویسید و آنها را در خانه و محل کار در مکان هایی که به راحتی می توانید آنها را ببینید پخش کنید. به این ترتیب مدام به شما یادآوری می شود که کجا می خواهید باشید. به یاد داشته باشید، نوشتن اهدافتان به آنها کمک می‌کند که بمانند.

چگونه خود را دوباره بیافرینید و زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید

 1. شکست را بپذیرید، یاد بگیرید و سفر خود را از سر بگیرید

شکست خوردن طبیعی است، به خصوص زمانی که ما در حال آزمایش چیز جدیدی هستیم. وقتی شکست می خورید، آن را بشناسید، از آن درس بگیرید و ادامه دهید.

در نهایت، شکست بهترین راه برای یادگیری این است که چه چیزی کارایی دارد و چه چیزی کارایی لازم را ندارد و اگر شکست ‌های اجتناب ‌ناپذیری را که در انتظار شماست را نپذیرید، به سادگی نمی ‌توانید یاد بگیرید چگونه خودتان را دوباره بیافرینید.

سخن نهایی

اگر واقعاً می خواهید بیاموزید که چگونه خود را از نو بیافرینید و زندگی دلخواه خود را داشته باشید، توصیه های بالا را رعایت کنید و شروع به اقدام کنید. برای ایجاد تغییری که می ‌خواهید نیاز به زمان، صبر و تلاش فراوان است، اما بی شک ارزش آن را دارد.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/articles/communication/how-reinvent-yourself-for-the-long-term.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx