یادآوری چیزهای فراموش شده ای که در زندگی برایمان اهمیت دارد

نظرات 4
6 دقیقه مطالعه

یادآوری چیزهای فراموش شده ای که در زندگی برایمان اهمیت دارد

آیا تمرکزمان را در زندگی واقعاً به روی چیزهایی که برایمان اهمیت دارند گذاشته ایم؟ در مورد ثروت مادی، شریک زندگی، خانه و یا ماشین حرف نمیزنم. بلکه، در مورد خود ماست، زمانیکه شروع به تمرکز به روی چیزهایی که واقعاً برایمان اهمیت دارند می کنیم، می توانیم زندگی دیگران را تغییر بدهیم.

ممکن است هر یک از این یادآوری ها ساده بنظر برسد، اما معرفت زیادی را در آنها پیدا خواهیم کرد.

1- به هر لحظه زندگی مان اهمیت ببخشیم.

زندگی کردن را از خودمان دریغ نکنیم و هر لحظه از زندگی مان را به بهترین راه ممکن زندگی کنیم چونکه ما فقط یکبار زندگی می کنیم، فرصت بسیار کم است و هیچ چیزی قطعی نیست.

در بسیاری از موارد، ما در احساسات تلخ گذشته خود گیر کرده ایم و یا در مورد آنچه که در آینده می خواهد اتفاق بیافتد فکر می کنیم. ما مدام تأسف گذشته را می خوریم و یا نگران آینده هستیم. حقیقت این است که، فقط لحظه حال وجود دارد. ما فقط می توانیم در لحظه حال زندگی کنیم، به همین دلیل نیاز داریم که قدر این لحظات را بدانیم. هر چیزی که اتفاق افتاده دیگر گذشته است و هر چیزی که می خواهد اتفاق بیافتد دقیقاً به کارهایی که الان انجام می دهیم بستگی دارد. هر لحظه را با اهمیت کنیم.

یادآوری چیزهای فراموش شده ای که در زندگی برایمان اهمیت دارد

2- همین الان شاد باشیم. چونکه شادی مقصد نیست.

یاد بگیریم از هر دقیقه زندگی مان لذت ببریم. همین الان شاد باشیم. منتظر اتفاق افتادن چیزی خارج از خودمان نباشیم تا ما را در آینده شاد کند. به این فکر کنیم که چطور گذشته مان اوقات گران بهایی بوده است که سپری شده. فرق نمیکند کار کنیم و یا اینکه با خانواده مان باشیم. باید قدر هر لحظه را بدانیم و از آن لذت ببریم.

فقط تمایل داشته باشیم که در لحظه حال زندگی کنیم، وقتیکه می توانیم، تا جایی که امکانش است شاد باشیم. متوجه باشیم که مجبور نیستیم بواسطه بدست آوردن چیزی شاد باشیم. شادی چیزی است که خودمان انتخاب می کنیم، حالت ذهنی است که چیزهای بیشتری را برای شاد بودن به سمت مان جذب خواهد کرد!

3- اصالت مان را با جستجوی روحمان برای کسی که واقعاً هستیم پیدا کنیم.

خودمان باشیم، بودن بعنوان هر کس دیگری قبلاً گرفته شده است.

ما چه کسی هستیم؟ واقعاً برای چه چیزی ایستاده ایم؟ فقط در صورتیکه آزاد باشیم، می توانیم خود واقعی را پیدا کنیم. آزادی در شجاعت، حرکت به سمت فروغ بی پایان خودمان، گفتن چیزهایی که با آن راحت هستیم بدون اینکه آنرا با نظر دیگران تطابق بدهیم وجود دارد. بدنبال ارزش هایمان باشیم: آنها واقعاً به ما می گویند برای چه چیزی داریم زندگی می کنیم.

4- عشق عمیق بدهیم و با دیگران به اشتراک بگذاریم.

دوست داشته شدن توسط کسی به ما قدرت میدهد، درحالیکه وقتی عمیقاً کسی را دوست داشته باشیم به ما شجاعت می بخشد.

با دوست داشتن خودمان شروع کنیم. تنها زمانیکه به ارزش واقعی خودمان پی می بریم می توانیم دیگران را دوست داشته باشیم. عشق به خودمان را همه روزه تمرین کنیم. خیلی خوب با خودمان رفتار کنیم. به آیینه نگاه کنیم و چیزهایی خوبی راجع به خودمان بگوییم. شاید در ابتدا کمی عجیب و غریب بنظر برسد، اما از اینکار بهره خواهیم برد. وقتیکه خودمان را دوست داشته باشیم به ما اجازه میدهد تا دیگران را هم دوست داشته باشیم.

یادآوری چیزهای فراموش شده ای که در زندگی برایمان اهمیت دارد

5- با هدفمان زندگی کنیم. مثل یک ستاره بدرخشیم.

هدف از زندگی کردن، زندگی هدفمند است.

ما پیامی داریم، و وظیفه مان این است که بفهمیم این پیام چیست. هدفهایی را در زندگی مان جستجو کنیم که زندگی مان بستگی به آنها داشته باشد. اهدافمان به ما معنی و مفهوم و اعتماد بنفس کافی برای رسیدن به رویاهایمان را می دهند، بنابراین واقعاً می توانیم تجلی پیدا کنیم!

یادآوری چیزهای فراموش شده ای که در زندگی برایمان اهمیت دارد

6- تجربیات ما با اهمیت ترین چیزها هستند.

هدف از زندگی کردن این است که زندگی مان را زندگی کنیم، تجربه ها را تا حداکثرش بچشیم، تا اینکه مشتاقانه و بدون ترس به تجربیات جدیدتر و غنی تر برسیم.

تجربیات مان در زندگی واقعاً مهم هستند. چه تجربیاتی تا بحال برای خودمان در زندگی ایجاد کرده ایم؟ زمان بگذاریم و موقعیت های فوق العاده ای را تجربه کنیم که ما را روشن می کنند. ما اینجا هستیم برای تجربه های بی نهایت در زندگی مان، پس اینکار را بکنیم.

7- ارزشهایمان همه دارایی ما هستند.

باورهایمان تبدیل به افکارمان می شوند، افکارمان تبدیل به کلمات می شوند، کلمات مان تبدیل به اعمال مان می شوند، اعمال مان تبدیل به عادت هایمان میشود، عادت هایمان تبدیل به ارزش هایمان میشود، و ارزش هایمان تبدیل به سرنوشت مان میشود.

ارزش های ما چیست؟ آنها را تعیین کنیم و همه روزه دنبال کنیم. نه تنها ارزش هایمان اجازه می دهند که تصمیمات درستی بگیریم، از ارزش هایمان اعتبار و اعتماد بنفس بدست می آید تا تجلی پیدا کنیم و فرد با صداقتی باشیم. می توانیم با خودمان و دیگران صادق باشیم. ارزش هایمان همه دارایی ما هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx