چگونه بر موج های زندگی سوار شویم

یک نظر اضافه کنید
4 دقیقه مطالعه

اخیرا در سان‌دیاگو به سر می‌بردم و تصمیم گرفتم که دو فرزند خود را به ساحل ببرم. زمانی که در حال نزدیک شدن به اقیانوس بودیم، گروهی از موج‌سواران را دیدیم. من همیشه علاقه زیادی به موج‌سواری داشتم. ایستادن روی یک تخته‌ی سست و راندن چیزی که به مانند امواج آب حرکت می‌کند، برایم مثل یک جادو است. آن‌ها را متوقف کردم و پرسیدم:«راه اصلی یک موج‌سوار خوب شدن چیست؟».

پاسخ آن‌ها به من یاد داد که راندن امواج اقیانوس روی یک تخته شباهت‌های زیادی به راندن موج های زندگی و تقویت انعطاف‌پذیری خود دارد. شما به این صورت باید بدانید که چگونه بر موج‌های زندگی سوار شویم:

قدم را بر اساس موقعیت‌ خاص خود بردارید

اولین چیزی که موج‌سواران گفتند این بود که:«باید تخته مناسبی داشته باشید چرا که همان تخته همه چیز را حتی پیش از داخل آب شدن، تعیین می‌کند». آن‌ها به من در مورد انواع مختلف تخته و تمام انتخاب‌هایی که می‌توان بر اساس اندازه و سایز خود بسازید را گفتند: انواع تجربه‌ها و هدف‌ها.

برداشت من درباره راندن موج های زندگی این است: رویکرد شما باید بر اساس وضعیت‌های خاص «شما» باشد. به تخته شخص دیگری نگاه نکنید و فکر نکنید که همان تخته شما را یک موج‌سوار موفق می‌کند. به صورت مشابه، نگاه نکنید که دیگران چگونه موج‌سواری می‌کنند.

انعطاف‌پذیری مانند یک تخته مخصوص موقعیت‌ها، تجربه‌ها، دشواری‌ها و هدف‌های شما است. این پرسش را در نظر بگیرید:«به چه چیزی نیاز دارم تا قوی باشم و بتوانم روی این موج سوار شوم؟».

حفظ تعادل

یکی از موج‌سواران ادامه داد:«پس از آن، باید توانایی برگرداندن داشته باشید». زمانی که یک موج به شما ضربه زد، اگر به روی تخته برنگردید و تعادل خود را حفظ نکنید، شانسی برای راندن موج بعدی نخواهید داشت.

ما چقدر در زندگی توسط موج‌های ناامیدی، یاس و شَک شُسته و رُفته شده‌ایم؟ انعطاف‌پذیری در مورد این نیست که همیشه سر پا باشیم و هیچ وقت نیفتیم. بلکه در مورد به سرعت برخواستن و ایجاد تعادل پس از افتادن از تخته است. در مورد از دست ندادن فرصت بزرگ بعدی است چرا که شما هنوز در حال حفظ تعادل و لیسیدن زخم‌های خود هستید.

موج های زندگی

برای برگشتن، به زمانی برگردید که موفق بودید و یک موفقیت یا برد را تجربه کرده بودید. در آن زمان چه کار کردید؟ به چه درکی رسیدید و چطور آن موفقیت را جشن گرفتید؟

تنهایی نروید

در نهایت، موج‌سواران گفتند که هیچ‌وقت نباید تنها موج‌سواری کرد. البته درست است که مردم این کار را انجام می‌دهند، اما امن نیست.

هم‌چنین دیگر موج‌سواران می‌توانند به شما در مورد عملکردتان و چیزهایی که غلط انجام می‌دهید، بازخورد بدهند. زمانی که در تقلا هستید، می‌توانید دیگر موج‌سواران را نگاه کنید و مطالعه کنید تا ببینید که آن‌ها چه کار می‌کنند.

موفقیت همان طور که شنیده‌ایم از خودش سر نخ به جا می‌گذارد و زمانی که شما در حال تقلا برای ماندن روی تخته هستید، آن هم زمانی که زندگی به صورت مرتب در تلاش است تا شما را زمین بزند، نگاه کنید و از دیگر افراد موفق درس بگیرید.

۴/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx