رازهای مهم جهت دادن به زندگی – باورها و ارزش ها

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه زمان مطالعه

رازهای مهم جهت دادن به زندگی – باورها و ارزش ها

چگونه در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار لازم است به شما بگوییم که دو چیز وجود دارد که باید آن ها را کنترل کنید. هر فکر، هر احساس و هر کاری که می خواهید در زندگی تان انجام دهید؛ مثلا لباسی که می خواهید بپوشید، این که در بیست دقیقه آینده کجا خواهید بود یا کار دیگری را انجام خواهید داد تنها با دو چیز کنترل می شود؛ یعنی باورها و ارزش ها!

اگر شما باور داشته باشید که زندگی بیهوده و فقط هدر دادن عمر است و در آن نمی توان هیچ کاری انجام داد؛ یا اگر فکر می کنید که چاق نیستید و فقط استخوان بندی درشتی دارید هیچ کار و تلاشی نخواهید کرد، هیچ ورزشی برای کم کردن وزنتان انجام نخواهید داد. چون باورها ما را کنترل می کنند اما ارزش ها چطور؟!

ارزش های هرکس با بقیه متفاوت است. یک نفر برای اتفاقاتی که قرار است بیفتد ارزش قائل است. یکی بیشتر از هر چیز برای خانواده ارزش قائل است. یک نفر برای عشق ارزش قائل است اما می دانید چالش اصلی کجا است؟! چالش اصلی این است که تضادها را کمرنگ تر کنید! گاهی وقت ها شما ظاهرا می خواهید تفاوتی در دنیا به وجود آورید یا واقعا قصد دارید کاری برای خانواده تان انجام دهید؛ اما در حقیقت از صمیم قلب برای آن تلاش نمی کنید.

با وجود این که می خواهید خانواده خود را شاد و خوشحال ببینید، اما اگر صادقانه نگاه کنید می بینید که در اصل فقط نمی خواهید که خانواده خود را ناراحت ببینید. بنابراین اگر صادقانه برای ارزش های خود تلاش کنید به آن ها می رسید. وقتی بین چیزی که می خواهید و چیزی که فکر می کنید می توانید آن را به دست آورید تناقض وجود داشته باشد، مسلما نمی توانید تمام توان و انرژی خودتان را روی هدفتان متمرکز کنید. مثل این است که دو قدم به سمت جلو رفته و سه قدم به عقب برگردید.

اهمیت روش و الگو در زندگی

اهمیت روش و الگو در زندگی

گاهی اوقات زندگی حالت یک سفر را پیدا می کند، چون شما نمی دانید چه می خواهید، نمی دانید باید چه کار کنید و چطور می توانید ایده آل باشید. اگر می خواهید وزن کم کنید، به یک برنامه ورزشی و رژیم ایده آل فکر نکنید. فقط شروع به ورزش کنید، تحرک داشته باشید. شروع حرکت به شما انگیزه و انرژی ادامه مسیر را خواهد داد. پس نیازی نیست از همان اول کار ایده آل فکر کنید. اگر می خواهید چیزی در زندگی تان که آن را دوست ندارید را تغییر دهید شروع به تلاش و حرکت کنید.

هر انسانی اگر در زندگی هیچ الگو و روشی نداشته باشد می تواند یک احمق بی خاصیت باشد! بنابراین همین الگوهای زندگی هستند که باعث می شوند کسی در زندگی اش احساس خوبی داشته باشد، شاد باشد، با دیگران روابط خوبی داشته باشد، قدرت خود را حفظ کند و به موفقیت در زندگی برسد. پس همه چیز به روش ها و الگوهای زندگی ما انسان ها بستگی دارد.

سریع ترین راه ایجاد تغییر برای رسیدن به موفقیت در زندگی چیست

مهم اینجاست که چه کسی شما را هدایت می کند. این یک برنامه هدایت و رهبری است. برای ما اهمیتی ندارد که شما مادر، مادربزرگ یا پدر، تاجر، نظامی و یا فروشنده هستید، هر زندگی و شغلی که داشته باشید ما اینجا هستیم تا شما را در مسیر درست دستیابی به موفقیت در زندگی قرار دهیم. این رهبر و هدایت کننده است که به ما می گوید باید چه کار کنیم، کجا برویم، چطور رفتار کنیم و چه چیزهایی را با دیگران مطرح کنیم؛ ما باید طبق الگوهای مشخص و صحیح رهبری زندگی خودمان را در دست بگیریم. این چیزی نیست که بخواهیم اتفاق بیفتد بلکه اصلا ما برای همین هدف خلق شده ایم.

برای دستیابی به موفقیت در زندگی نیاز دارید که سطح استانداردهای خود را بالا ببرید. برای مثال اگر شما به شکل ظاهری بدنتان اهمیت بدهید، رفتاری متفاوت با زمانی که ظاهرتان برای شما مهم نیست دارید؛ اگر این موضوع برای شما اهمیتی نداشته باشد هیچ کاری جهت بهبود تناسب اندامتان نخواهید کرد. اما اگر این موضوع برایتان اهمیت داشته باشد کفش های ورزشی خود را برمی دارید و با برنامه و مرتب ورزش می کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

وقتی انسان های موفق را مورد بررسی قرار می دهیم می بینیم که استانداردهای آن ها به مراتب بالاتر از مابقی افراد است. موفقیت یا شکست قول های بزرگی نیستند بلکه موفقیت با باورهای منظم، اراده، هدف و مسیری مشخص به دست می آید. اما چیزهای کوچکی وجود دارند که باعث شکست می شوند؛ مثلا یکی از آن ها زمانی است که شما به اجبار مشغول انجام کاری هستید که به آن باور ندارید. یا وقتی که اولویت مهم تری دارید! همه ی این موارد کوچک می توانند دست به دست هم دهند و باعث شکست شما شوند.

سرنوشت

سه تصمیم اصلی که روی سرنوشت ما انسان ها تاثیر مستقیم دارد:

ما همیشه در حال تصمیم گیری برای موضوعات مختلف هستیم اما سه تصمیم اصلی وجود دارد که در زندگی مان به شدت تاثیرگذار بوده و سرنوشت ما را مشخص می کند. اولین تصمیمی که هر لحظه می گیریم و بسیار مهم است این است که «روی چه چیزی تمرکز می کنیم.» شما می خواهید روی چه چیزی تمرکز کنید؟!

دومین تصمیمی که بسیار مهم است و شما باید در زندگی تان به آن فکر کنید این است که «چیزی را که روی آن تمرکز کرده اید، چه معنایی دارد؟!» گاهی اوقات مردم نمی توانند در این مرحله تصمیم درستی بگیرند و معنای اشتباهی به موضوع مورد نظر خود می دهند.

سومین تصمیم مهمی که هر لحظه باید بگیرید این است که «شما می خواهید چه کار کنید؟!» باید این را بدانید که تغییر در لحظه اتفاق می افتد و انگیزه در لحظه به وجود می آید. انگیزه همان چیزی است که باعث می شود که شما نیروی اولیه انجام کاری را داشته باشید. بسیاری از مردم ۱۰ یا ۱۲ سال به تغییر فکر می کنند اما به جایی نمی رسند.

باید بدانیم که تغییر در لحظه اتفاق می افتد یعنی وقتی شما یک لحظه احساس می کنید که باید کاری را انجام دهید یا چیزی تمام یا شروع شده، یا کسی را دوست دارید؛ تمام این تغییرات در یک لحظه اتفاق می افتند، ولی ما برای ایجاد تغییر دنبال یک جریان هستیم. باید بدانیم که تغییر خیلی زودتر از چیزی که تصورش را داشته باشیم اتفاق می افتد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx