رازهای مهم جهت دادن به زندگی

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

رازهای مهم جهت دادن به زندگی

می خواهم کنترل زندگی خود را به دست بگیرم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم چندین نکته کلیدی را برای شما مطرح کنیم. که با کمک آن بتوانید به زندگی خود جهت داده و کنترل آن را همیشه در دست داشته باشید. اولین مورد تمرین دادن به خودمان است. جریان تمرین دادن به خودمان واقعا حسی باور نکردنی به انسان می دهد. چرا اغلب مردم این را نمی دانند؟!

مثلا مردم می گویند من چند روزی است که دیگر سیگار نکشیدم و این یعنی این که پیشرفت خوبی داشته ام! اگر شما در چنین مواردی روزها را بشمارید هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد. پس اگر می خواهید تغییری به وجود آورید باید به مسئله به چشم امتحان کردن درستی یک فرصت نگاه نکنید، بلکه باید آنقدر تلاش کنید که به این مورد به خصوص مسلط شویدنآ و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

اهمیت روش یادگیری

یادگیری چیست؟! از شما می خواهیم ابتدا یک انسان را تجسم کنید. اگر یک انسان داشته باشیم و بخواهیم چیزی به او یاد دهیم، یادگیری در واقع چه شکل و معنایی پیدا می کند؟! یادگیری به معنای ایجاد ارتباط است، کلمه ی ارتباط ک کلمه ی توصیفی در این تعریف می باشد. در واقع هر بار که شما چیزی یاد می گیرید، در تلاش هستید که بین دو چیز ارتباط برقرار کنید. یعنی بین دانشی که در ذهن شماست و می دانید که چیست و چیزی که برایتان ناشناخته است.

هر بار که چیزی را یاد می گیرید بین چیزهایی که می دانید و چیزهایی که نمی دانید، ارتباط برقرار می کنید و به این ترتیب قادر می شوید چیزی را که نمی دانید را متوجه شوید. پس اگر نمی توانید چیزی را یاد بگیرید، به این دلیل نیست که شما باهوش نیستید. بلکه به این دلیل است که نمی توانید این رابطه را کشف کنید. چون شاید کسی که در حال آموزش داد آن مطلب است منابعی که در ذهن خود دارد که شما آن ها را ندارید. مثلا فرض کنید شخصی بگوید که به مسائل فیزیک و نیروی اتم علاقه دارد و از شما می خواهد این مسئله را به او یاد بدهید. مطمئنا شما باید با استفاده از یک پرتقال یا مثالی در مورد انرژی خورشیدی این کار را انجام دهید. یعنی با استفاده از چیزی که آن شخص می تواند درک کند. در چنین حالتی او رابطه ای صحیح را در ذهن خود کشف می کند و کاملا مطالب را یاد می گیرد.

چطور می توانیم پیشرفت کنیم و به موفقیت در زندگی برسیم

چطور می توانیم پیشرفت کنیم و به موفقیت در زندگی برسیم

این مسئله تا حد زیادی به دوستان و اطرافیان شما بستگی دارد. اطرافیان شما روی تفکر شما تاثیر می گذارند. وقتی شما بین کسانی که از شما در سطح پایین تری قرار دارند زندگی کنید، خودتان را در حد مطلوبی دیده و از وضعیت خود راضی می شوید. با خودتان می گویید زندگی من خیلی بهتر از زندگی دیگران است؛ و همه آرزوی داشتن زندگی من را دارند و این باعث می شود که دیگر برای پیشرفت تلاشی نکنید و استانداردهای زندگی تان به شدت پایین بیاید.

اما بدانید اگر بخواهید در زندگی احساس خوشایند و مثبتی داشته باشید، باید رو به جلو قدم بردارید. باید کاری کنید که قدرت فوق العاده ی درونتان شکوفا شود. ساکت ماندن به هیچ وجه موجب شادی شما نخواهد شد. تمام ماجرا برای رسیدن به موفقیت در زندگی هم همین است.

وقتی شما واقعا نسبت به موضوعی هیجان داشته باشید، این هیجان به طور چشمگیری روی زندگی، رفتار و صحبت کردن شما هم تاثیر می گذارد. آیا این هیجان می تواند بقیه افراد را هم تحت تاثیر قرار دهد؟! البته که می تواند این کار را انجام دهد.

اهمیت تمرکز

تمرکز با سوال کردن به وجود می آید. اگر شما به طور مداوم و نه فقط یک بار سوالی مطرح کنید؛ به پاسخ های متفاوتی می رسید. اگر سوال کوچک و غیر مهمی بپرسید، پاسخ و عکس العمل کوچک و غیر مهمی نیز دریافت می کنید. بعضی اوقات می پرسید چرا این اتفاق فقط برای من می افتد؟! لازم است بدانید که این اتفاق فقط برای شما نمی افتد؛ مغز شما مانند یک کامپیوتر عمل می کند و هر سوالی که از مغزتان بپرسید پاسخ مشخصی از آن دریافت خواهی کرد؛ چون خودتان را سزاوار آن پاسخ می دانید. پس حتما خودتان را سزاوار این پاسخ غیر معقول می بینید که سوال غیر معقول از خودتان می پرسید.

چطور می توانیم به چیزهایی که می خواهیم برسیم؟!

این کار مانند یک بازی می ماند که کسانی که به خواسته های خود می رسند هر لحظه با آرزوهای خود زندگی می کنند، هر لحظه آن آرزو را می بینند، لمس می کنند، ذهن خود را با قدرت درگیر آرزوهای خود می کنند. وقتی شما این کارهای کوچک را هر لحظه و به صورت مداوم انجام می دهید؛ ناگهانی می بینید که قدرت حرکت به سمت آرزوی خود را پیدا کرده اید و در مسیر رسیدن به آرزو و موفقیت در زندگی تان قرار گرفته اید.

تمام این ها به این دلیل است که عطش زیادی برای رسیدن به آرزوی خود دارید؛ تنها تفاوت بین مردم در این جور موارد میزان عطش آن ها می باشد. اگر به اندازه ی کافی عطش و اشتیاق رسیدن به آرزوهای خود را ندارید با افرادی معاشرت کنید که شما را در این مسیر قرار دهند تا از آن ها انرژی بگیرید و به آرزوهای خود و مفهوم موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

تغییر دادن همه چیز به موارد دلخواه

تغییر دادن همه چیز به موارد دلخواه

اگر مسیر فعلی زندگی و تجارت خود را قلبا دوست ندارید، بدون درنگ آن را تغییر دهید. اگر اندام خود را دوست ندارید، آن را تغییر دهید. اگر رابطه ای را دوست ندارید اول خودتان را تغییر دهید و اگر کارساز نبود سعی کنید، طرف مقابل را تغییر دهید چون احتمالا اگر خودتان را تغییر دهید آن رابطه به سمت درستی هدایت می شود. اگر زندگی تان را دوست ندارید شما حق انتخاب دارید که آن را تغییر دهید. –

ما می خواهیم این موضوع را برای شما روشن کنیم که برای ایجاد تغییر در هر زمینه ای به یک تصمیم اساسی نیاز دارید. نه فقط یک تصمیم معمولی بلکه تصمیم قاطعانه که تمام نیروهای شما را به سمت هدف متمرکز کند تا بتوانید به آن برسید و زمانی که چنین تصمیمی گرفتید زمان عمل کردن فرا می رسد. تصمیم بزرگ در بطن خودش به یک تصمیم کوچک نیاز دارد و آن تمرکز می باشد.

روی این موضوع تمرکز کنید چون هر چیزی را که روی آن تمرکز کنید را قادر هستید به دست آورید. همه ی ما زمانی که برای نخستین بار رانندگی می کردیم به شدت هیجان زده بودیم، به خاطر می آورید؟! اما حالا برای ما به امری عادی تبدیل شده و بهراحتی رانندگی می کنیم. چرا؟! چون بار اول تجربه ی جدیدی بود و شما با خودتان فکر می کردید که چگونه همزمان حواستان به پدال گاز و ترمز باشد و فرمان را هم نگه داشته و حواستان به مسیر و آینه ها هم باشد. این عجیب بود که این همه کار را همزمان مدیریت می کنید اما بعد از یک مدت چه اتفاقی می افتد؟!

در رانندگی حرفه ای شده و دیگر توجهی به این که چند کار را با هم انجام می دهید ندارید، چون اعضای بدنتان با هم هماهنگ شدند و رانندگی برایتان فقط رانندگی است و هیچ حس خاصی در شما ایجاد نمی کند و ذهن شما این کار را به صورت خودکار انجام می دهد. چون به آن عادت کرده و آن را یاد می گیرید.

اهمیت توجه به جنبه روانی

ذهن ما انسان ها بدون این که خودمان متوجه باشیم روزانه هزاران داده را تحلیل می کند، حتی زمانی که در خواب به سر می بریم؛ برای همین انجام دادن بعضی کارها با گذشت زمان برای ما عادی می شود و مغزمان موقعیت های مختلف را تصور و بازآفرینی می کند. یادتان باشد که هشتاد درصد از موفقیت ها، هشتاد درصد از پیشرفت ها و هشتاد از هر چیزی که می خواهید به دست آورید جنبه ی روانی و تنها بیست درصد آن جنبه ی فیزیکی دارد. پس تا جایی که می توانید روی جنبه ی روانی کارهای خود مثبت عمل کنید تا به موفقیت در زندگی و تمام جنبه های آن دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx