فرمول هفت پله‌ ای برای تنظیم اهداف

نظرات 3
3 دقیقه مطالعه

فرمول هفت پله‌ ای برای تنظیم اهداف

تنظیم اهداف

روش‌ ها و فرمول‌ های زیادی برای تنظیم اهداف مان در زندگی وجود خواهد داشت. طبق یک قانون، ” وجود هر طرح و نقشه‌ ای بهتر از بی‌ برنامگی است”. در این قسمت برترین و موثرترین فرمول های تنظیم اهداف را ارائه می‌ کنیم.

قدم اول: باید کاملاً مشخص کنیم که در هر زمینه‌ ای یا فعالیتی برای رسیدن به هدف به دنبال چه چیز هستیم، و بعد آن را با کلیه‌ ی جزئیاتش بنویسیم.
قدم دوم: نقطه ی عطفی برای اهداف و دستاوردهایمان قایل شویم. اگر اهدافمان، بسیار بزرگ بودند آنها را به قسمت های کوچکتر تبدیل کنیم و برای آن قسمت های کوچک هم نقطه‌ ی عطفی قرار دهیم.
قدم سوم:  کاغذی برداشته و هرچیزی که برای رسیدن به اهداف مان لازم است را لیست کنیم.
قدم چهارم:  لیست فعالیت‌ هایمان را سازمان دهی کرده تا بتوانیم به یک طرح تبدیل کنیم. طرح بر دو اساس بنا میشود: اولویت ها و توالی.
در سازمان‌ دهی به روش اولویت ها، کارهایی که برای دست یابی به اهداف مان باید انجام بدهیم را به ترتیب اهمیتشان اول  اولویت‌ بندی می کنیم . اگر اولویت های مشخص نداشته باشیم، در تشخیص نکات اصلی و فرعی دچار اشتباه میشویم و این باعث میشود تا زمان زیادی صرف کارهای غیرضروری بکنیم که ما را از رسیدن به اهداف مان باز خواهند داشت.
در سازمان دهی به روش توالی، امور مقدم را مشخص خواهیم کرد. همیشه فعالیت هایی هستند که، به وجود فعالیت های دیگر وابسته اند. آن فعالیت ها کدامند؟
قدم پنجم: همیشه موانعی هستند که ممکن است ما را از رسیدن به هدف و اهداف مان باز دارند، آنها را مشخص کرده و با تلاش زیاد از بین ببریم.
قدم ششم: پس از این که هدف مان را مشخص کردیم و نقشه‌ مان را طراحی و موانع را شناسایی کردیم، دست به کار شویم و برای رسیدن به هدف و اهداف مان تلاش بسیار کنیم.

فرمول هفت پله‌ ای برای تنظیم اهداف

قدم هفتم: تلاشمان را هر روز بیشتر کنیم تا به اهداف مهم‌ نزدیک شده و در نهایت به آن دست یابیم. هر روز صبح زود بیدار شویم، برنامه ریزی کنیم و سپس هر کاری را که لازم است، انجام دهیم.
فعالیت های روزانه این باور را در ما بوجود ‌خواهند آورد که آن اهداف، دست یافتنی هستند و این امر نیز قانون جاذبه را در ما فعال خواهد ساخت. در نتیجه، با سرعت بیشتر به سوی اهداف مان حرکت ‌کرده و هدف مان هم با سرعت به ما نزدیک خواهد شد.

من کتاب های زیادب از افراد موفق در سراسر جهان خوانده ام. همه ی آنها اذعان می کنند که بسیاری از موفقیت های زندگی شان را مدیون عادت فعالیت‌ های روزانه‌ شان هستند.

شما هم امتحان کنید و نتیجه‌ اش را ببینید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx