دهه هفتادی‌ ها برای موفقیت در کار و زندگی، این ده مطلب را بخوانند!

9 comments
5 Min Read

دهه هفتادی‌ ها برای موفقیت در کار و زندگی، این ده مطلب را بخوانند!

متولدین دهه شصت دارند به میان‌ سالی می رسند اما متولدین دهه هفتاد در ابتدای راه موفقیت در کار و زندگی می باشند و تصمیم‌ ها و انتخاب‌ های متعددی پیش‌ رو دارند. پس بهتر است ترفندهای موفقیت را زودتر یاد بگیرم و به الفبای پیروزی تسلط پیدا کنیم.

شاید فقط به دنبال شغل نباشیم، بلکه به دنبال یک شغل خاص می گردیم. شغلی که رضایت ما را جلب کند. شغلی که خوشحالمان کند، شغلی که زندگی ما را تأمین کند و از همه مهمتر شغلی که مسیر روشنی به سمت آینده‌ ای امیدوار کننده داشته باشد. نمی‌ خواهیم حامل خبرهای بد برای ما باشیم، اما …

آیا شما هم می‌خواهید تا قبل از ۳۰ سالگی میلیونر شوید؟

البته این آرزو محال نیست ولی انجام آن هم کار ساده‌ ای نمی باشد. معمولاً افراد مختلف روش‌های متفاوتی را برای رسیدن به این هدف امتحان می‌کنند، اما در اینجا توصیه‌ های مهمی را عنوان می‌ کنیم که می‌ توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

ناگهان به خودمان می‌ آییم و می‌ بینیم که “چقدر زود دیر شده است؟”. پس برای فکر کردن به زندگی خود زمان بگذاریم، بفهمیم واقعاً از زندگی چه می‌ خواهیم. ببینیم چه چیزهایی در زندگی مهم‌ تر هستند به سراغ همان‌ ها برویم، پیش از آن خیلی دیر شود…

دهه هفتادی‌ ها برای موفقیت در کار و زندگی، این ده مطلب را بخوانند!

اغلب آدم‌ هایی که در نگهداری شغل جدیدشان شکست می‌ خورند، به ۱۰۰ روز اول کارشان برمی‌ گردد. بنابراین باید بتوانیم این صد روز را به خوبی مدیریت نماییم. در اینجا به چند نکته مهمی که باید در این مدت رعایت کنیم، اشاره شده است.

وقتی قرار است برای شرکت یا سازمانی مدیر انتخاب شود همه فکر می‌ کنند آن فرد باید در کار خود متخصص و حرفه‌ ای باشد. اما برای مدیر بودن به‌ غیر از داشتن مهارت و تخصص و داشتن اشراف کامل به زمینه کاری آن شرکت مسائل دیگری نیز وجود دارد که باید حتماً مدنظر قرار داد. داشتن ارتباطات قوی و روحیه کار تیمی از جمله این موارد است. حالا بهتر است نگاهی به ۱۰ مهارتی که مدیران نیاز دارند در محیط کار از خود نشان دهند بیاندازیم.

همه ما افرادی را در کنار خود می بینیم که سن کمی دارند اما با توجه به این سن پایین به موفقیت‌ های بزرگی در زندگی خود رسیده‌ اند و جایگاه مناسب و درخور توجهی در جامعه دارند. شاید یکی از متداول‌ ترین سئوالاتی که پیش می‌ آید این باشد که چگونه به اینجا رسیده اند؟ نسل هزاره همان نسلی است که در آغاز هزاره جدید به جوانی رسیده‌ اند. آنها فقط به فکر بیشتر شدن پول‌ های خود نیستند بلکه به دنبال آن می باشند که به اهداف اجتماعی متعالی‌ تری دست پیدا کنند و مثمرثمر باشند.

در ابتدای جوانی، پایه‌ های انتخاب شغل و شروع یک کار حرفه‌ ای شکل می‌ گیرد. پس باید یاد بگیریم با تفکر، کسب تجربه و مدیریت زمان در این دوره سرنوشت‌ ساز، راه‌ های ترقی را هموار و به رویاهایی مان تحقق ببخشیم.

دهه هفتادی‌ ها برای موفقیت در کار و زندگی، این ده مطلب را بخوانند!

خیلی وقت‌ ها در زندگی حس می‌ کنیم با وجود سعی و تلاشی که داریم به موفقیت نمی‌ رسیم و زندگی به کام ما نیست. این است که خود را سرزنش می کنیم و دستاوردهای زندگیمان را نادیده می‌ گیریم. با ادامه این روند ممکن است فکر کنیم فرد ناموفقی هستیم و دست به تصمیم‌ هایی بزنیم که به نفع ما نیستند. گاهی هم از آن طرف بوم می‌ افتیم و فکر می‌ کنیم فرد بسیار موفقی هستیم و دیگر انگیزه‌ ای برای تلاش کردن در خود نمی‌ بینیم.

پرونده‌ های نیمه‌ باز را ببندیم تا درهای موفقیت باز شود

پرونده‌های نا‌تمام (Unfinished Business) نقشی بسیار مهم در زندگی ما و کیفیت آن دارند. پرونده‌ های نا‌تمام در عدم رضایت از خود و تضعیف حرمت نفس ما بسیار موثرند و در تصمیم‌گیری‌ های ما در مورد آینده اثرگذارند و تا روزی که، چه در جهت مثبت و نیل به هدف یا در جهت پذیرش شکست، بسته نشوند، این نقش‌ آفرینی را در زندگی ما حفظ خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx