نشانه های قرار گرفتن در مسیر درست زندگی

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

مسیر درست زندگی

نشانه هایی که به ما می گویند مسیر زندگی مان صحیح است

وقتی در مسیر درست زندگی در حال حرکت باشیم نیازی نداریم که خودمان را بیش از حد خسته کنیم و به خاطر کارهای بعضا اشتباهی که انجام داده ایم حرص و جوش بخوریم؛ چرا که وقتی مسیر زندگی درست باشد آن قدر حس خوبی نسبت به زندگی داریم که یک یا چند اشتباه ساده ما را از هدف والای خودمان دور نمی کند، بلکه احساس می کنیم همین اشتباهات کوچک ما را در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی قرار می دهد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مطلب قصد داریم نشانه هایی را به شما معرفی کنیم که با کمک گرفتن از آن ها بتوانید به این حقیقت برسید که آیا زندگی شما در جاده ی درستی در حال وقوع است یا خی؟! پس در ادامه با ما همراه باشید.

شروع روز با خوشحالی و شادابی تمام

افرادی که نسبت به خود و زندگی روزمره شان شناخت مناسب و کافی دارند، به خوبی بلد هستند که برای خودشان برنامه ریزی کنند؛ به این صورت که مثلا از سه یا چهار روز قبل به پیش بینی حوادث و کارهای خودشان بر اساس چشم اندازهای پیش رو می پردازند. در این حالت فرد وقتی می بیند در برابر هر شرایطی از آمادگی لازم برخوردار است، خودش را آماده ی ورود به میدان نبرد خواهد کرد. بدین ترتیب هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شود، با شادابی و خوشحالی تمام به اعضای خانواده سلام می کند و با چهره ای خندان قدم به دنیای بیرون می گذارد تا گام به گام و لحظه به لحظه آینده ی دلخواهش را بسازد و به مفهوم واقیعی موفقیت در زندگی دست پیدا کند.

وقتی روز خود را با چهره ای شاداب آغاز کنیم، در حقیقت خودمان را برای یک فرصت های مناسب آماده کرده ایم. چه بسا این فرصت مناسب، شغلی، تحصیلی و یا خانوادگی باشد. برای نمونه تماشای تلویزیون و کتاب خواندن یا هر کار دیگری که از انجام آن لذت می برید نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در شروع خوب یک روز می باشد. این خودتان هستید که باید تعیین کنید چه چیزی می تواند، شما را نسبت به آینده امیدوار کند.

سختی های موجود در زندگی

سختی های موجود در زندگی ما را نسبت به ادامه ی حیات ناامید نکرده است

همه ی ما در طول زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم؛ مشکلاتی که گاها باعث عصبانیت ما می شود. اما چیزی که در این حین برای زندگی ما می تواند تاثیر منفی به همراه داشته باشد، آن است که به خاطر سختی های موجود در زندگی دیگر هیچ حس لذتی نداشته باشیم. این که ما دچار استرس شویم چیز عجیبی نیست، هر کسی در هر شاریطی می تواند نسبت به یک موقعیت خاص اضطراب داشته باشد، چرا که نگران است آیا می تواند به نتیجه ی مورد نظر خود دست پید کند یا خیر؟

اما بایستی به یاد داشته باشیم که اجازه دادن به این استرس برای غلبه بر زندگی ما کاری بسیار غلط می باشد. مثلا وقتی نسبت به یک رخداد پیش نیامده فکر می کنیم، ابتدا باید بدانیم که اتفاق مورد نظر هنوز به وقوع نپیوسته است؛ پس چه دلیلی وجود دارد که نسبت به آن استرس داشته باشیم. لازم است از برخی روش ها برای مقابله با این اضطراب ها و هیجانات بیهوده استفاده کنیم.

این که چه روشی می تواند برای شما مفید باشد نیز کاملا بر عهده ی خودتان است. برخی با قرار گرفتن در کنار دوستان، اعضای خانواده و نزدیکان خود آرام می گیرند و برخی دیگر دوست دارند به تفریحاتی مثل سینما دست بزنند. مهم آن است که حواس خود را از رخدادهای پیش نیامده پرت کنیم؛ چرا که به هیچ وجه سودی برای ما به همراه نخواهد داشت، جز این که بقیه ی روزمان را نیز تلف می کند و ما را از مسیر رسیدن به اهداف واقعی و موفقیت در زندگی دور خواهد کرد.

عبرت گرفتن از گذشته و فکر کردن به آینده و در عین حال زندگی در زمان حال

یکی از مسائلی که مسير درست زندگي ما را تضمین می کند آن است که نسبت به تجاربی که پشت سر گذاشته ایم فکر کنیم و از آن ها درس بگیریم. به عبارتی دیگر شما باید رفته رفته به یک درک درست از مسیر زندگی خود رسیده باشید و گذشته را به عنوان یک عبرت برای خودتان در نظر بگیرید. اما به یاد داشته باشید که روی اتفاقات تلخی که برایتان روی داده است قفل نکنید.

گاهی هم لازم است به آینده ی خود نگاهی گذرا داشته باشیم مثلا پیش بینی کنیم که در صورت انجام فلان کار چه نتیجه ای برای ما در زندگی رقم خواهد خورد؟ به طور کلی به یاد داشته باشید که عبرت از گذشته و در نظر گرفتن آینده را تنها در پیش زمینه ی ذهن خود قرار دهید و در زمان حال زندگی کنید. به هیچ وجه غصه ی کاری که در گذشته به درستی انجام نداده اید و یا حادثه ی سختی که در آینده باید با آن رو به رو شوید را نخورید، چرا که این گونه تنها غم و اندوه وجود شما را در بر خواهد گرفت.

با حالتی سرشار از خوشنودی به خواب می رویم

با حالتی سرشار از خوشنودی به خواب می رویم

وقتی روزتان به پایان می رسد زمان بسیار مناسبی است که نسبت به اتفاقاتی که برایتان به وقوع پیوسته اندکی فکر کنید. این که پیش خود بگویید فلان کار چه تاثیری در مسیر زندگی من داشته است؟! یا آن که اتفاقات خوب روز را به خاطرتان بیاورید و از قدرت خود احساس رضایت کنید. با کمی سبک سنگین کردن درخواهید یافت که زندگی آن طور هم که فکر می کنید سخت نیست و در آن اتفاقات خوب نیز رقم خواهند خورد.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی، بهتر است شب ها برای مسیر درست زندگی خود برنامه ریزی کنید، اهدافتان را در ذهنتان مرور نمایید و در یک لحظه آن اهداف را رها کنید. اگر بعد از این کار حس خوبی وجود شما را فرا گرفت، یعنی در مسیر خوشبختی قرار گرفته اید؛ پس از آن به استقبال خواب بروید و سعی کنید از همه ی آشفتگی های ذهنی آسوده شوید.

احساس تنهایی درونی

گاهی اوقات با آن که با افراد بسیار زیادی معاشرت می کنیم و دوستان زیادی داریم از درون نوعی احساس تنهایی وجودمان را فرا می گیرد. اما برای آن که نشان دهیم نسبت به این مسئله نگران نیستیم یک نقاب شادی بر چهره ی خود می گذاریم. اطرافیان و دوستان ما در این هنگام از حالت واقعی و درونی ما با خبر نیستند. وقتی فرد این نقاب دورویی را بر چهره ی خود می زند دچار احساس خودفریبی می شود.

باید به خودمان بفهمانیم که یک رابطه ی حقیقی و معنادار و با صحت کامل می تواند در تعیین مسیر درست زندگی ما اثر مناسبی داشته باشد و بایستی تمام سعی خود را به کار گیریم تا نقاب دورویی را از چهره ی خود برداریم و به نوعی با دیگران برخورد کنیم که قلبمان به ما می گوید.

مورد دیگر در این رابطه استفاده ی مناسب از شبکه های اجتماعی است؛ این شبکه ها با وجود ضررهایی که دارند در صورت استفاده ی درست می توانند مفید نیز واقع شوند. برای مثال می توانیم از آن ها برای برقراری ارتباط با دوستان خود استفاده کنیم و روابط خود با ایشان را مستحکم کنیم.

1/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx