7 مرحله برای گرفتن رژیم ذهنی جدید

نظرات 5
8 دقیقه مطالعه

7 مرحله برای گرفتن رژیم ذهنی جدید

چگونه یک رژیم ذهنی جدید بگیریم

یکی از قوی ترین و تاثیرگذارترین فعالیت های برنامه ریزی ذهن که می توانید از آن استفاده کنید، پژواک درونی مثبت یا صحبت کردن با خود است. بنابراین برای این که به مفهوم موفقیت در زندگی دست پیدا کنید و یک انسان قوی و تاثیرگذار باشید همیشه به روشی مثبت با خودتان حرف بزنید.

1 – در مورد رویاهای خود فکر کنید

همان طور که همیشه اتفاق می افتد، افراد معمولی به روشی منفی با خودشان حرف می زنند. تقریبا 95 درصد از مکالمات درونی انسان ها بیشتر در مورد چیزهایی است که از آن ترس و واهمه دارند. شما باید نگرانی های تان، مشکلات و افرادی که به شدت از آن ها دلخور یا عصبانی هستید را آگاهانه با کلمات و مکالمه ی درون تان هماهنگ با چیزی که آرزو می کنید انجام شود، نگه دارید.

2 – از قوی ترین پادزهر استفاده کنید

روان شناس ها ثابت کرده اند که جمله ی «من می توانم این کار را انجام دهم» مانند پادزهر برای ترس از خطا و اشتباه عمل می کند. هرگاه در مورد هر کاری که می خواهید برایش تلاش کنید، احساس ترس یا شک داشتید، این کلمات را بارها با خودتان تکرار کنید. مشتاقانه با خودتان بگویید: «می می توانم این کار را انجام دهم، می توانم انجامش دهم، می توانم انجامش دهم»!

هنگامی که گفتن این جمله را شروع می کنید، آن پیام را به ذهن ناخودآگاه خود هدایت می کنید. این پیام ترس های شما را کم می کند و اعتماد به نفس تان را بالاتر می برد، تا به مفهوم موفقیت در زندگی دست پیدا کنید و با تمام وجود احساس سربلندی و پیروزی داشته باشید.

3 – از خودتان شاهکار بسازید

جمله ی قدرتمند دیگری که می توانید به خودتان بگویید این است: «من از خودم شاهکار می سازم، من از خودم شاهکار می سازم» این پیام روی ذهن ناخودآگاه شما تاثیر می گذارد و بر اساس قانون جذب شما را در شرایطی قرار می دهد که بیشتر به آن شاهکاری که مدنظر دارید دست پیدا کنید.

هروقت که در مورد کارتان فکر می کنید، بارها و بارها با خودتان بگویید: «من بهترین هستم، من بهترین هستم، من بهترین هستم». گفتن هرکدام از این جملات یا هر چیزی که مثبت باشد، باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید و باعث انگیزه ی بیش تر هم می شود و شما تمرکز بیشتری روی کارهای خود پیدا می کنید و مصمم تر خواهید شد. افراد موفق و ثروتمند همیشه یک مکالمه ی درونی دارند که مثبت و سازنده، روحیه ساز و هماهنگ با اهداف و مقاصدشان است.

همیشه روحتان را تغذیه کنید

4 – همیشه روحتان را تغذیه کنید

از صبح تا شب، ذهن خود را با کلمات، تصاویر، اطلاعات و ایده هایی تغذیه کنید که با اهداف تان برای رسیدن به موفقیت در زندگی از تمام جوانب مخصوصا از لحاظ مالی هماهنگی پیدا کنند. عادت فکر کردن مثبت و مطمئن در مورد انباشت ثروت را در خودتان به وجود آورید.

تا جایی که می توانید داستان، کتاب و مقاله هایی در مورد افراد موفق بخوانید. فکر کنید که چگونه می توانید مانند آن ها باشید. خودتان را تصور کنید، وانمود کنید و تصویر خودتان را بسازید و خیال کنید شما هم مانند افرادی هستید که مورد احترام و ستایش شما هستند و می خواهید مثل آن ها باشید.

5 – برای خودتان یک الگوی مناسب و تاثیرگذار انتخاب کنید

روان شناس ها به این باور رسیده اند که الگوها یک نقش اساسی دارند که شامل مغناطیسی کردن ذهن با کیفیت ها و خصوصیاتی که آرزو می کنید در خودتان پرورش دهید می شوند. فردی که او را ستایش می کنید، انتخاب کنید.

هر زمانی که در موقعیت های دشوار و سخت قرار گرفتید، از خودتان بپرسید که اگر این فرد بود در این موقعیت چگونه عمل می کرد؟ چه کار می کرد؟ چگونه رفتار می کرد؟ وقتی در مورد این که فرد مورد ستایش شما چگونه رفتار خواهد کرد، فکر می کنید، تفکر خودتان بهتر خواهد شد و علاقه پیدا می کنید به بهترین شکل رفتار کنید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

سعی کنید تبدیل به یک متخصص قوی شوید

6 – سعی کنید تبدیل به یک متخصص قوی شوید

هر چیزی را که در مورد کسب و کارتان پیدا می کنید، مورد مطالعه قرار دهید. در زمینه ی خودتان تبدیل به یک متخصص شوید. تا جایی که می توانید در مورد حرفه، کسب و کار و صنعتی که در آن مشغول به کار می باشید، بیشتر یاد بگیرید و تجربه های بیشتری به خودتان اضافه کنید.

به شما اطمینان می دهیم با این روش اعتماد به نفس بیش تری پیدا خواهید کرد، تا جایی که می توانید به خوبی در آن زمینه عمل کنید و به موفقیت در زندگی و کسب و کار خود برسید و احساس پیروزی و کامیابی تمام وجود شما را در بر بگیرد.

7 – یک تمرین فوق العاده برای رژیم ذهنی جدید

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این جا به دو نکته ی مهم اشاره می کنیم که شما می توانید آن ها را انجام دهید و خودتان را در رژیم ذهنی تازه ای برای رسیدن به موفقیت در زندگی قرار دهید. به شما پیشنهاد می کنیم که یک بار هم که شده این تمرین ها را انجام دهید تا از تاثیر معجزه آسای آن شگفت زده شوید.

اول این که هر وقتی که هدف یا موقعیت تازه ای را پیش بینی می کنید، این کلام شگفت انگیز را بارها و بارها با خودتان تکرار کنید که «من می توانم این کار را انجام دهم، من می توانم انجامش دهم، من می توانم انجامش دهم» این تاکید باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود و برای رسیدن به موفقیت در زندگی شما را مقید می کند.

دوم این که رژیم ذهنی تان را مثل رژیم فیزیکی تان کنترل کنید. مطمئن شوید در طول روز با داستان ها، کلمه ها و مکالمات مثبت در مورد چیزهایی که می خواهید در زندگی داشته باشید، ذهن تان را تغذیه می کنید. از خواندن، تماشا کردن یا بحث در مورد چیزهایی که منفی یا ناامید کننده هستند، به شدت اجتناب کنید. این کار تفاوت چشمگیری در احساسات و رفتارتان به وجود خواهد آورد و باعث دستیابی شما به موفقیت در زندگی خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx