5 راهکار برای تقویت و سلامت جسم و روح

نظرات 9
9 دقیقه مطالعه

5 راهکار برای تقویت و سلامت جسم و روح

چگونه سلامتی جسم و روح خود را حفظ کنیم

امروزه زندگی مردم خیلی بی تحرک شده است، به گونه ای که دیگر شما نمی بینید کسی فعالیت بدنی مناسبی داشته باشد یا با انرژی در حال بازی فوتبال باشد. همه فقط بی تحرک گوشه ای نشسته اند و در حال استفاده از گوشی های هوشمند یا کار کردن با کامپیوتر هستند. زمانی هم که می خواهند یک شی کوچک را از زمین بردارند، کمرشان درد می گیرد.

بله درست است، بدن ما ضعیف شده به این خاطر که از آن هیچ استفاده ای نمی کنیم. باید به زندگی امروزی و برای چیزی که برای آن خلق شده ایم فکر کنیم. ما در اصل برای دویدن، شکار کردن، خلق کردن و بزرگ کردن فرزندان خود و برای حرکت و انجام هر کاری با استفاده از بدن و نیروی جسمانی مان آفریده شده ایم. اما امروزه چه اتفاقی برایمان افتاده است؟!

شما هر روز صبح از خواب بیدار می شوید، صبحانه شما آماده است. با ماشین خود، به محل کار می روید و با یک آسانسور به طبقات بالا می روید. شما دیگر برای بالا رفتن از پله استفاده نمی کنید. برای تایپ کردن از یک دستگاه با کاربرد ساده استفاده می کنید. با تلفن با سایر همکاران صحبت می کنید. به ملاقات های کاری می روید و تمام حرف های خود را در یک دستگاه ضبط می کنید و بدون استفاده از نوشتن می توانید هر زمانی که احتیاج داشتید، به راحتی به آن گوش دهید.

اگر دقت کنید می بینید که تمام حرکت بدنی شما شاید این باشد که یک لیوان آب بردارید یا تلفن همراهتان را از جایش بلند کنید. تصور بیشتر مردم از ورزش کردن این است که حتما باید به باشگاه بروند و مدتی را ورزش سخت کنند یا وزنه های سنگین بزنند و مابقی روز را بخوابند. این واقعیت زندگی های امروزی است پس با این حساب درک این که چرا همه اضافه وزن دارند، چرا همه احساس خستگی و پژمردگی می کنند، چرا همه بی اراده و سست هستند و مشکل تغذیه و سلامتی دارند کار خیلی سختی نیست. به این دلیل که دیگر کسی با بدن خود زندگی نمی کند و از بدنش استفاده نمی کند!

همه چیز به قدرت ذهن بر می گردد

یک انسان موفق هر بار به خداوند می گوید: خداوندا با قدرت خودت مرا به خواسته ها، نیازها و تمام چیزهایی که لیاقت آن را دارم برسان؛ او به خداوند اعتماد می کند و همه چیز برایش به درستی پیش می رود. افراد موفق باور دارند کاری وجود ندارد که نتوانند از پس انجام آن بر بیایند. شما هم همواره باید همین گونه باشید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

اگر شما کاملا روی موضوعی تمرکز داشته باشید، به آن خواسته ی خود می رسید، یا بالاخره راهی برای رسیدن به آن پیدا خواهید کرد، یا این که راهی خواهید ساخت و در این حالت نیروی بیشتری در وجود خود احساس می کنید. وقتی نیرو را احساس کردید برای رسیدن به هدف شروع به حرکت می کنید و نیروی شما بیشتر می شود و به هر حال نتایج بهتری کسب می کنید و بالاخره به نتیجه دلخواه و موفقیت در زندگی خواهید رسید.

بعضی ها می گویند من توانسته ام یکی از اشتباهات خود را جبران کنم، یعنی توانسته ام یک کار اشتباه را انجام ندهم؛ باید به شما بگوییم این یک دستاورد نیست به این خاطر که چیز اشتباه را نباید امتحان کرد. اشتباهات همیشه وجود دارند، شما باید راه درست را انتخاب کنید و کار درست را انجام دهید.

همه چیز به قدرت ذهن بر می گردد

به این جمله بازدارنده دقت کنید

من ذهن مثبت اندیشی ندارم ولی باهوش هستم! ما به شما می گوییم کاملا از چیزی که هستید آگاهی داشته باشید، اما به آن ارزش ندهید. برای مثال اکثر می بینیم که بعضی ها می گویند من چاق نیستم فقط استخوان بندی درشتی دارم! باید آن فرد بداند که چاق است و این واقعیت را قبول کند. بنابراین شما هم بهتر است حقایق را بپذیرید. فکر نکنید که از بین بردن یک واقعیت بد کار غیر ممکنی است.

دومین کاری که باید انجام دهید و خیلی مهم است این است که همه چیز را بهتر از چیزی که هست ببینید؛ زمانی که یک رابطه دچار تنش می شود زوجین می خواهند هرچه زودتر از همدیگر جدا شوند. ما می گوییم اگر کمی بهتر فکر کنید و روی خودتان کنترل بیشتری داشته باشید، می توانید رابطه خود را تا سالیان سال به خوبی ادامه دهید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

راه های رسیدن به سلامت جسم و روح

این که چطور فکر می کنید، به طور مستقیم روی آینده شما تاثیر می گذارد و روش شما را مشخص می کند. اکنون چند مورد جالب توجه با شما در میان می گذاریم که باید همواره در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی آن ها را به خاطر داشته باشید.

1 – قدرت ذهن خود را تقویت کنید

سعی کنید مطالعه داشته باشید، گوش دهید، تمرکز خود را بالا ببرید تا به خوبی روی این که چه چیزی را می توانید کنترل کنید و چه اتفاقی می افتد تمرکز و کنترل کافی داشته باشید. 

2 – بدن خود را تقویت کنید

یادتان باشد که ترس تجربه ای فیزیکی است و روی عملکرد بدنتان به شدت تاثیر می گذارد. و به بهترین راه برای جلوگیری از وقوع این اثرات این است که با آن ها مقابله کنید. بدنتان را تغییر دهید و تغییر را به وجود آورید. کاری کنید به جایگاهی که لازم است برسید. ما با استفاده نکردن از بدن و ذهن خود آن ها را ضعیف کرده ایم، اما با روزی 15 دقیقه تمرین برای هرکدام می توانید دوباره قدرت خود را به دست بیاورید.

3 – خودتان را در مسیر تبدیل شدن به الگو مورد علاقه تان قرار دهید

مطمئن شوید در مسیری قرار دارید که می تواند شما را به شخصی مثل الگویی که انتخاب کرده اید تبدیل کند! همیشه راهی برای رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی وجود دارد. فقط کافی است که این راه را پیدا کنید.

رسیدن به هدف

4 – مطمئن شوید که در حال تلاش برای رسیدن به هدفتان هستید

شما باید روش مشخصی داشته باشید و همواره در حرکت به سوی رسیدن به موفقیت در زندگی و اهدافتان باشید.

5 – مهم ترین نکته این است که چگونه روح خود را تغذیه کنیم

همیشه زمانی را برای دعا و عبادت کردن اختصاص دهید. نیرویی درون ما وجود دارد که با دعا کردن تقویت می شود و شما با این کار اطمینان خاطر پیدا می کنید. راه دیگر تغذیه روح این است که ببخشید. یعنی این که شما به افراد دیگری که در سطح پایین تری از شما قرار دارند، کمک کنید. بعضی ها این کار را بیهوده می دانند و فقط روی هدف خودشان تمرکز می کنند و به دیگران کمک نمی کنند. اما بخشش و فداکاری و کمک به دیگران به شما بیشتر از قبل حس زنده و مفید بودن می دهد.

ما زمانی برای بهتر شدن تلاش می کنیم که افراد موفق را در محیط اطراف مان ببینیم. با دیدن افراد موفق ما هم برای بهتر شدن تلاش می کنیم. فرصت های جدیدی را کشف می کنیم و راه درست را پیدا می کنیم و به موفقیت در زندگی دست پیدا خواهیم کرد.

4.3/5 - (75 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx