کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

3 comments
6 Min Read

کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

گذراندن تعطیلات آخر هفته به سبک افراد ناموفق!

وقتی نزدیک آخر هفته ها میشویم، همیشه انجام برخی کارها از ذهن ما خواهد گذشت. اما شاید بتوانیم با یک برنامه‌ ریزی مناسب، استفاده بهینه‌ ای از تعطیلات آخر هفته خود داشته باشیم، این کار موجب میشود از فشار و استرس روزهای کاری هفته مان کاسته شده و آمادگی لازم برای گذراندن هفته پیش‌ رو را پیدا کنیم.

اکثر افراد در طول هفته کار می‌ کنند تا تعطیلات آخر هفته خوبی برای خود داشته باشند، اما نحوه گذراندن این تعطیلات می‌ تواند نشان دهد که تا چه اندازه فرد موفقی هستیم. این که آخر هفته‌ ها چه کاری انجام می‌ دهیم، فی نفسه مهم نیست. اگر دوست داریم بخوابیم و استراحت کنیم تا ببینیم چه پیش می‌ آید، خوب این هم برای خود روشی است. بالاخره ما هم به استراحت و آرامش نیاز داریم. در مورد تعطیلات آخر هفته آن چیزی که افراد موفق را از افراد ناموفق جدا میکند، توجه و آگاهی می باشد.

آیا برای گذراندن وقت آزاد خود از قبل برنامه‌ ریزی می‌ کنیم؟ حال ببینیم افراد ناموفق آخر هفته‌ های خود را چگونه سپری می‌ کنند و چرا باید از این کارها دوری کنیم:

۱- برنامه‌ ریزی ندارد

لازم نیست برای لحظه به لحظه تعطیلات آخرهفته‌ خود برنامه‌ ریزی نماییم، اما بهتر است یک ایده و برنامه کلی از کارهایی که دوست داریم انجام دهیم یا باید به سرانجام برسانیم، داشته باشیم. با داشتن چنین برنامه‌ ای از زمان خود محافظت می‌ کنیم، با استفاده درست از زمان می‌ توانیم حتی برای فعالیت‌ های مفرح خود هم برنامه‌ ریزی کنیم.

۲- برای کسانی که دوست‌ شان دارند وقت نمی‌ گذارند

ممکن است به خاطر گرفتاریی‌ ها و مشغله‌‌ هایی که در طول هفته خواهیم داشت نتوانیم برای کسانی که دوست شان داریم وقت بگذاریم، پس بهتر است این کار را به تعطیلات آخر هفته محول کنیم.

کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

۳- می‌ گذارند تکنولوژی کنترل زندگی‌ شان را در دست بگیرد

گوشی خود را کنار بگذاریم. به سراغ ایمیل‌ های کاری خود نرویم. دوستان و همکارانمان را توجیه نماییم که پاسخگوی آنان نخواهیم بود. به تکنولوژی اعتیاد پیدا نکنیم.

۴- از کارهایی که انجام می‌ دهند لذت نمی‌ برند

اگر تنهایم یا اینکه وقت خود را با دوستانمان سپری می‌ کنیم، مطمئن شویم کارهایی را انجام می‌ دهیم که خوشحالی و رضایت ما را به همراه دارند.

کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

۵- تمام وقت می‌ خوابند

مهمانی‌ های دیر وقت در شب جمعه و کارهای سخت و طاقت فرسا در طول هفته باعث می‌ شوند که حسابی خسته شویم. با این حال اگر تعطیلات آخر هفته را فقط به خوابیدن اختصاص دهیم، باعث خواهد شود که روند خواب ما بهم بریزد، پس باید برایش فکری بکنیم.

۶- ولخرجی می‌ کنند

در طول هفته ذره ذره خرج می‌ کنیم و آخر هفته که شد به یکباره تمام پول‌ ها را به باد می‌ دهیم. شاید هر چند وقت یکبار بتوانیم پولمان را آنگونه که می‌ خواهیم خرج کنیم، اما به جای آنکه آخر هفته‌ ها ولخرجی کنیم و پولمان را صرف کارهایی کنیم که به ‌آنها نیازی نداریم، وقت آن رسیده که به سراغ کارهایی برویم که هزینه کمتری دارند و باعث شادی ما هم می‌ شوند.

۷- فکر نمی‌ کنند

در طول هفته ممکن است آنقدر سرمان شلوغ باشد که وقت نکنیم زمانی را به فکر کردن در مورد زندگی و اهدافمان اختصاص بدهیم. پس مهم است که هر چند وقت یکبار زمانی را به این کار اختصاص دهیم.

کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

۸- نمی‌ توانند به کار فکر نکنند

این ایده فوق‌ العاده‌ ای است که روزهای چهارشنبه برنامه کاری شنبه بعد را تهیه و آماده کنیم. آماده بودن چیز خوبی است، اما اعتیاد به کار خوب نیست. این گونه می‌ توانیم برای خود تعطیلات آخر هفته ای همراه با آرامش داشته باشیم.

۹- تنبلی می‌ کنند و بعد هم پشیمان می‌ شوند

قطعاً استراحت کردن می‌ تواند روش فوق‌ العاده‌ ای برای تمدد اعصاب و آرام شدن باشد. اما اگر سستی و تنبلی موجب شود که بی‌ حوصله و کسل باشیم، یا اینکه از انجام کارهای مهمی که داریم غافل بمانیم، آن موقع است که باید در مورد نحوه گذراندن تعطیلات آخر هفته خود تجدید نظر کنیم.

کارهایی که افراد ناموفق در آخر هفته انجام می‌ دهند!

۱۰- استراحت و آرامش ندارند

از طرف دیگر آدم‌ هایی هستند که برنامه‌ ریزی بسیار فشرده‌ ای برای آخر هفته خود دارند. برای آنکه بهره‌ وری خود را افزایش دهیم و در کارمان موفق باشیم، باید در تعطیلات آخر هفته، خودمان را شارژ کنیم تا انرژی تخلیه شده خود را دوباره به دست آوریم. اگر آخرهفته‌ ها هیچ وقت استراحتی برای خودمان نگذاریم، هرگز احساس آرامش و سرزنده بودن نخواهیم کرد و این می‌ تواند تأثیر منفی در موفقیت ما داشته باشد.

۱۱- خودشان را برای هفته پیش‌ رو آماده نمی‌ کنند

جمعه شب‌ ها فرصت خوبی برای برنامه‌ ریزی برای هفته آینده است. ما می‌ توانیم لیست وظایف خود را آماده کنیم، نگاهی به تقویم خود بیاندازیم، یا این که در مورد کارهایی که قرار است در روزهای آتی به سرانجام برسانیم، فکر کنیم. افراد ناموفق هیچ کدام از کارهایی را که عنوان کردیم انجام نمی دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx