راه های کنترل ذهن برای رویدادهای منفی

5 comments
10 Min Read

محافظت از ذهن

راه های کنترل ذهن و تمرکز برای رسیدن به موفقیت در زندگی

برای کنترل و محافظت از ذهنمان چه کنیم

همواره گفته می شود برای این که بتوانید فکر مثبتی داشته باشید، باید برای آن بجنگید. اما تاکنون از خودتان پرسیده اید که با چه چیزی باید بجنگید؟ در پاسخ باید بدانید که شما با چیزهایی باید بجنگید که هر روز به شما داده می شود، تا آن گونه که لایقش هستید زندگی نکنید یا این که به موفقیت در زندگی نرسید.

مطمئنا اگر از دنبال کنندگان اخبار باشید، هر روز می شنوید که می گویند دنیا به جای خطرناکی برای زندگی کردن تبدیل شده است، تا از اقتصاد و ورشکستگی نجات پیدا کند. در اخبار تنها در رابطه با کشتارها و غارت و بدبختی می شنوید. زیرا این اخباری است که می توانند با استفاده از آن فروش زیادی داشته باشند و برنامه های تلویزیونی، بیننده های بیشتری را به سمت خود جلب می نمایند.

آن ها برای این که بتوانند مخاطبان را به سمت خود جلب نمایند، در ابتدا آن ها را شوکه می کنند و زمانی که آن ها شوکه می شوند؛ در حالت نیاز برای این که به بقای خود ادامه دهند قرار میگیرند. چون پیش از این که اتفاقی رخ دهد که شما و خانواده تان از بین بروید، پای این خبرها می نشینید و با دقت به بررسی آن ها می پردازید و این روند سال ها ادامه خواهد داشت. تاکنون دیده اید که رسانه ها چیزی را منتشر کنند که زندگی شما را تهدید کند؟ در واقع این تنها وحشت را در بین عموم مردم افزایش داده است.

همان طور که می دانید، میلیون ها اتفاق در دنیا رخ می دهد و شما تنها تعداد معدودی از آن ها را می شنوید. در واقع آن هایی که بیشتر شوکه کننده هستند. آن ها این خبرها را صبح، ظهر و شب به گوش شنوندگان می رسانند، تا توجه بیشتری را به سمت خود جلب کنند. هر قدر توجه شما به این موضوعات بیشتر جلب شود، بیشتر تمایل خواهید داشت که خبرهای مربوط به آن ها را دنبال کنید. از زوایای گوناگون با جزئیات بیشتر و همراه با تفاسیر خبر و آن چیزی که در حقیقت رخ می دهد، این است که در این میان آگهی های گران تری خواهند گرفت.

در واقع چرخه ای که باید به نفع شما بچرخد، حالا در جهت عکس به جریان افتاده است. در واقع آن ها چیزهایی که می خواهند را به راحتی وارد ذهن شما می کنند، شما با اندیشیدن به آن مسائل راه را برای آنان فراهم می آورید و از همین رو زندگی خود را به گونه ای پایه ریزی می کنید که به نفع آن ها باشد و درآمد بیشتری را به جیب آن ها سرازیر کند نه شما!

از همین رو هر چیزی که توجه و نقطه تمرکز شما را کنترل نماید، زندگی شما را تحت کنترل خواهد گرفت. این که شما هر روز به اخبار و رسانه ها گوش کنید، به این معنی است که زندگی تان را به همان سوی بدبختی سوق داده اید و اکنون در حال نگاه کردن به آن هستید. اگر هر روز به برنامه های تلویزیونی احمقانه ای که از تلویزیون پخش می شود، نگاه می کنید زندگی تان نیز به همان اندازه دچار تلاطم و پوچی می شود؛ و شما بیشتر از همیشه از رسیدن به موفقیت در زندگی باز می مانید.

چگونه کنترل ذهنتان را در دست بگیرید

چگونه کنترل ذهنتان را در دست بگیرید

همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که ذهن شما همانند یک لیوان خالی می باشد که شما می توانید در آن سرکه و یا شهد بریزید. هنگامی که به بدبختی و ناله های دوستتان گوش می دهید و یا در حال سرزنش دیگران هستید، دنیا را از پشت شیشه ای می بینید که بسیار آلوده بوده و از همین رو همه چیز را تیره و کثیف و تار می بینید.

هیچ گاه نمی توانید محتویات ذهن خود را خالی کنید، تنها راه برای این که بتوانید این آب آلوده را پاک کنید، این است که آن را در زیر جریان آبی زلال بگیرید، هر چقدر این آب بر روی لیوان ریخته شود به تدریج سالم تر، شفاف تر و زلال تر خواهد شد.

در صورتی که نتوانید محتویات ذهنتان را پاک کنید، آن را به درون چشمان خود خواهید ریخت و این مسئله شما را وادار می کند تا دنیا را از پشت شیشه ای از گل و لای ببینید. دنیایی به همان اندازه کثیف و زشت. در واقع آن چیزی که به آن نیاز دارید یک جریان دائمی و مداوم از آب تازه و تمیز است که به درون ذهن شما سرازیر خواهد شد.

تنها در هنگام بروز چنین شرایطی امید خواهید داشت که در آینده زندگی متفاوت و بهتری را به دست آورید. توانایی های خود را برای دست یافتن به آنچه آرزویش را دارید، به دست می آورید و در دنیایی زندگی خواهید کرد که در آن می توان به رویاها دست پیدا کرد و با دیگران رابطه دوست داشتنی و خوبی را برقرار کرد.

نکته ی مثبتی که در این زمینه وجود دارد، این است که ما در دنیایی زندگی می کنیم که بیش تر از هر زمان دیگری موقعیت های عالی برای رسیدن به آرزوها در آن وجود دارد و اگر نتوانید با این موقعیت ها روبرو شوید و یا از آن ها استفاده کنید، مطمئنا بسیار غم انگیز خواهد بود.

می توانیم به شما اطمینان دهیم که در انتهای عمر خود از این که نتوانسته اید از این موقعیت ها استفاده کنید، احساس ناامیدی تمام وجود شما را در برمی گیرد؛ و با تمام وجود افسوس خواهید خورد که می توانستید در دنیایی پر از موقعیت های عالی برای دست یافتن به موفقیت در زندگی، ثروت، سلامتی و خوشبختی تلاش کنید، اما به این شرط که افکار خود را تحت کنترل در می آوردید.

با تمام وجود از ذهن خود محافظت کنید

با تمام وجود از ذهن خود محافظت کنید

این مسئله بسیار اهمیت دارد که مغز خود را تا جایی که می توانید از افکار منفی دور نگه دارید، تا از عوارضی که به این دلیل گریبان گیر شما می شود، مصون بمانید و از طرفی دیگر شما باید همواره مغزتان را تا جایی که می توانید با افکار مثبت تغذیه کنید تا به موفقیت در زندگی برسید. پیدا کردن منابعی که به طور مداوم ذهن شما را از افکار منفی پاک و آن را به افکار مثبت و سازنده تبدیل می کند، می تواند بسیار مفید باشد.

دقت داشته باشید تمامی مسائلی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، مقدور نخواهد بود. مگر این که خودتان تصمیم گرفته باشید، برای خودتان سرمایه گذاری کنید. بهترین روشی که تاکنون توسط برایان تریسی برای برطرف کردن این مشکل به دنیا معرفی شده است، می تواند به طور کلی زندگی شما را دگرگون کند، قانون ده-ده نام دارد.

براساس این قانون باید همواره به خودتان متعهد شوید که ۱۰% از درآمد خود را به طور مداوم کنار بگذارید و آن را تنها به پیشرفت شخصیت خود اختصاص دهید. زیرا هر چقدر که بیشتر بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید دنیای شما و هر چیزی که پیرامون شما قرار دارد، رشد خواهد کرد.

این که شما چه هدفی دارید، تاثیر بسیار زیادی بر روی سرمایه گذاری شما دارد. هر چقدر هدفی که در نظر گرفته اید، بزرگتر باشد میزان سرمایه گذاری شما نیز بزرگتر خواهد بود. شما فقط به هدف هایی دست پیدا خواهید کرد که خود را برای آن ساخته اید؛ همچنین برای این کار نیاز است که پیش از این روی خود سرمایه گذاری کرده باشید تا بتوانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx