۱۱ کاری که با انجام آن اطرافیانمان را از خود بیزار می‌ کنیم

نظرات 4
4 دقیقه مطالعه

۱۱ کاری که با انجام آن اطرافیانمان را از خود بیزار می‌ کنیم

کارهای زیادی هست که با انجام آن در طول زندگی اطرافیانمان را از خود دور می‌ کنیم. بیشتر این کارها نیازی به تلاش ندارند. در این جا به مواردی از آنها اشاره می‌ کنیم.

۱- اشتراک عکس‌ های زیاد در شبکه‌ های اجتماعی

به اشتراک گذاشتن عکس‌ های خیلی زیاد در شبکه‌ های اجتماعی مانند فیس‌ بوک می‌ تواند به روابط ما آسیب زیادی برساند. اشتراک گذاری بیش از حد عکس‌ های خانوادگی تصویر خوبی از ما برای دوستان و اطرافیان‌ مان نمی سازد.

۲- داشتن دوستان خیلی زیاد یا خیلی کم در فیسبوک

در یک پژوهش، میزان محبوبیت افراد زمانیکه فرد در حدود ۱۰۰ دوست فیس‌ بوکی داشت در پایین‌ ترین حالت ممکن بود. همچنین این محبوبیت وقتی آن شخص بیش از ۳۰۰ دوست داشت هم به همین ترتیب بود.

۳- افشا کردن موارد خصوصی

افشا کردن موضوعات شخصی در شرایطی که تازه وارد رابطه دوستی شده‌ ایم و در حال شناختن یکدیگر می باشیم باعث میشود که ما در نظر دیگران، شخصیت سستی داشته باشیم. به‌ جای آن سعی نماییم درباره سرگرمی‌ ها و خاطرات دل‌ نشین کودکی خود صحبت کنیم.

۴- گذاشتن عکس کلوزآپ (نمای نزدیک) به‌ عنوان پروفایل

پژوهش‌ گران دست یافتند که عکس چهره از فاصله نزدیک به نیم متر کمتر قابل‌ اعتماد، جذاب و مناسب است، نسبت به عکسی که از فاصله ۱.۵ متری از چهره گرفته شود.

۵- پنهان كردن احساسات

دانشمندان می‌ گویند ابراز احساسات استراتژی بهتری برای این است که اطرافیان ما را دوست داشته باشند نسبت به فرو خوردن احساسات.

۱۱ کاری که با انجام آن اطرافیانمان را از خود بیزار می‌ کنیم

۶- بیش‌ از حد خوب رفتار کردن

تحقیقات نشان می دهند که بیش‌ از حد خوب رفتار کردن باعث میشود بد جلوه کنیم یا به نظر اهداف دیگری داشته باشیم. بعضی وقت‌ ها هم بگوییم: “نه” و برای این منفی جواب دادن علتی بیاوریم که چرا نمی‌ توانیم آن کار را انجام دهیم.

۷- تعریف از خود

برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان و همکارانمان از تعریف از خودمان درحالیکه تلاش می‌ کنیم خود را فروتن نشان دهیم، خودداری کنیم. این رفتار باعث دوری افراد از ما خواهد شد.

۸- بیش‌ از حد دستپاچه شدن

پژوهش‌ ها نشان میدهند بوی عرق ناشی از عصبی شدن به‌ صورت ناخودآگاه باعث خواهد شد دیگران قضاوت دیگری راجع به شخصیت‌ مان داشته باشند. همچنین به نظر آنها ما کمتر قابل‌ اعتماد و اطمینان خواهیم بود.

۱۱ کاری که با انجام آن اطرافیانمان را از خود بیزار می‌ کنیم

۹- شوخ‌ طبع نبودن

بر اساس یک تحقیق افرادی که خیلی خشک هستند و چندان اهل شوخی نیستند چندان محبوب دیگران نخواهند بود.

۱۰- نخندیدن

تحقیقات نشان میدهد افرادی که لبخند بر لب دارند محبوب‌ تر از کسانی می باشند که این کار را انجام نمی‌ دهند.

۱۱- نشان دادن تنفر از کسی

زمانیکه فکر کنیم کسی از ما خوشش می‌ آید، ما هم این علاقه را نسبت به او حس خواهیم کرد. در نقطه‌ ی مقابل اگر ما رفتاری انجام دهیم که نشان دهد از کسی متنفر هستیم، این موضوع روی احساس دیگران نسبت به ما هم تأثیر می‌ گذارد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx