راز خوشبختی انسان های موفق چیست؟!

3 comments
10 Min Read

نگاه انسان های موفق به زندگی چگونه است؟

نگاه انسان های موفق به زندگی چگونه است؟

تاکنون از خودتان پرسیده اید که چه هدفی در زندگی دارید؟ چگونه می توانید در یاد و خاطره اطرافیانتان همواره زنده بمانید و چه چیزی شما را به مبارزه مجبور می کند؟ این سوالات به واسطه پاسخ های سنگین و همچنین سردرگمی بسیار زیادی که برای افراد به همراه دارد اکثر اوقات بی جواب می ماند. اما نکته اینجاست که برای داشتن یک زندگی موفق و همچنین تبدیل شدن به انسان های موفق باید به این قبیل پرسش ها پاسخ دهید.

تا چه زمانی می خواهید به زندگی که هیچ کنترلی بر روی آن ندارید ادامه دهید؟ تا کی روزهایی که هیچ لذتی از آن نمی برید را می شمارید؟ هیچ گاه نباید زندگی خود را به شانس و اقبال واگذار کنید. در واقع مشخص کردن هدف به شما کمک می کند تا خودتان آن را به دست گرفته و به همان سمتی که فکر می کنید، بهترین نتیجه را برای شما به همراه دارد هدایتش کنید.

همواره این فکر را در سر داشته باشید که قبل از پایان یافتن زندگی، چه تاثیری بر دنیا خواهید گذاشت و چه تفاوتی میان شما و سایر افراد جامعه وجود دارد. تصمیمات مهم و عمیقی که در زندگی می گیرید، مطمئنا تا پایان عمر همراه شما خواهد بود.

مطمئنا افراد زیادی در اطراف شما حضور دارند که در جوانی خود را فردی موفق و بزرگ می دانند. اما درست زمانی که به روزهای پایانی عمر خود نزدیک می شوند به این حقیقت پی می برند که تمامی راه را به اشتباه پیموده اند. آن ها وقت ارزشمند و گرانبهای خود را برای پیمودن مسیر اشتباهی صرف کرده اند و این راه تنها جز لذت هایی گذرا چیزی به همراه نداشته است.

از همین رو همواره توصیه می شود برای تبدیل شدن به انسان های موفق و بزرگ هیچ گاه زمان با ارزش خود را صرف انجام کارهایی که هیچ نفعی برای شما ندارند نکنید. هیچ گاه به انتظار کمکی از اطرافیانتان نمانید. از همین امروز دست به کار شوید و تمام آن چیزهایی که در زندگی می خواهید به آن دست پیدا کنید را یادداشت کنید. همچنین باید این مسئله را به طور کامل شرح دهید، برای رسیدن به موفقیت در زندگی و همچنین فکری آسوده در انتهای راه زندگی، چگونه باید آن را طی کنید.

انسان های موفق چه ارزش هایی را به عنوان ارزش های اصلی زندگی انتخاب کرده اند؟

انسان های موفق چه ارزش هایی را به عنوان ارزش های اصلی زندگی انتخاب کرده اند؟

یکی از مهمترین مواردی که انسان های موفق به آن اهمیت می دهند آگاهی از ارزش هاست. در واقع این ارزش های افراد است که باعث می شود آن ها تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد نمایند و در صورت مواجه با فرصت ها به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایند.

آن ها کاملا به این درک رسیده اند که ارزش های اصلی زندگی همچون راهنما عمل می کنند و در رسیدن به یک زندگی بی نظیر و البته فوق العاده نقش مهمی را ایفا می کنند. در واقع این ارزش های شماست که نشان می دهد می خواهید به عنوان انسان های موفق چه چیزهایی در زندگی دست پیدا کنید و به نوعی شما از چه شخصیتی برخوردارید. این ارزش هاست که باعث می شود لذت بیشتری از زندگی ببرید و برای حفظ آن چیزهایی که دارید تلاش بیشتری را به کار گیرید.

هنگامی که ارزش هایتان را مشخص کنید متوجه می شوید که آرامش به زندگی شما برگشته است. در واقع ارزش ها باعث می شود که شخصیت شما شکل گیرد و حتی زمانی که در میان مردم حضور ندارید، همواره سخنی از شما به میان آید. برای تبدیل شدن به انسان های موفق و البته بزرگ، همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که تعریف نشدن ارزش هایتان برای خودتان با انتخاب هایی که در آینده خواهید داشت، در تضاد خواهد بود؛ و این مسئله یاس، ناامیدی، ناخشنودی و همچنین استرس را برای شما به دنبال خواهد داشت. طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که از جمله مهمترین عوامل ایجاد استرس و ترس در افراد انتخاب ها و رفتارهایشان و البته تضاد آن ها با ارزش هایشان می باشد.

برای ساده تر شدن و کارایی زندگی تان، ارزش هایتان را تعریف کنید

زمانی که اطمینان کاملی نسبت به ارزش هایتان پیدا کردید، آن زمان متوجه خواهید شد که تصمیم گیری تا چه اندازه برایتان آسان است. در واقع در حین تصمیم گیری در وهله اول باید ارزش هایتان را ملاک قرار دهید. اگر تعریف درستی از ارزش هایتان داشته باشید، در صورتی هماهنگ بودن انتخاب با ارزش های اصلی، انجام آن با لذت و خوشحالی همراه خواهد بود. اما در غیر این صورت یک زندگی سراسر خشم و البته افسوس را تجربه خواهید کرد.

برای تبدیل شدن به انسان های موفق همواره باید ارزش های خود را شناسایی کرده و آن ها را در زندگی خود به کار گیرید. زیرا عدم به کارگیری آن در زندگی به این معنی است که هیچ ایمانی به آن ها ندارید.

شما چه تغییری در زندگی ایجاد خواهید کرد؟

شما چه تغییری در زندگی ایجاد خواهید کرد؟

به عقیده بسیاری از افراد، مردم تنها می توانند به دو دلیل شما را همواره در یاد داشته باشند: این که مشکلی را حل کرده باشید و یا این که مشکلاتی را ایجاد کرده باشید. آبراهام لینکلن و هیتلر هر دو تغییرات بسیار زیادی را در جهان ایجاد کردند؛ اما مطمئنا تفاوت فاحشی میان این تغییرات وجود دارد که مردم از یکی به نیکی و از دیگری به بدی یاد می کنند.

از همین رو گفته می شود برای تبدیل شدن به انسان های موفق و توانمند هیج نیازی به قدرت ندارید و حتی هیچ نیازی به تاثیرگذاری بر جهانیان نیست. تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد تغییر در هر لحظه از زندگی خودتان است. به محض این که از خواب بیدار می شوید، باعث ایجاد یکسری اثرات موج دار می شوید که برای ایجاد تغییر در بسیاری از نقاط جهان به راه خواهند افتاد و این تاثیر یا در جهت حل مشکل است یا در جهت ایجاد مشکل!

افراد زیادی را در اطرافتان دیده اید که برای ایجاد تغییر در خانواده، جامعه و حتی کشورشان هیچ اقدامی انجام نمی دهند. حتی خود شما هم به این باور ریسده اید که هیچ کاری برای ایجاد تغییرات از دستتان بر نمی آید. در واقع این دسته از افراد بر این باورند که برای ایجاد تغییرات اولین مسئله در اختیار داشتن مقامی مهم است. اما همواره اصلی ترین تغییراتی که در جوامع مختلف ایجاد شده، از خود افراد آغاز شده است. در واقع اگر ما بتوانیم تغییراتی هر چند کوچک در خود ایجاد کنیم، لبخندی به لب آورده ایم که این لبخند به دیگران نیز سرایت کرده و پس از گذشت مدتی تغییراتی بسیار زیاد در جامعه حاصل می شود.

همچنین افرادی را می شناسید که تنها راه رسیدن به موفقیت در زندگی را پایمال کردن حقوق دیگران می دانند. اما نکته اینجاست که این قبیل موفقیت ها هیچ گونه لذت و دلپذیری را با خود به همراه نخواهد داشت. از همین رو باید بدانید برای این که بتوانید تغییراتی هر چند بزرگ در زندگی ایجاد نمائید، توانایی بی حد و حصری در اختیار دارید که تنها باید آن را مورد شناسایی قرار دهید.

برای این که به انسان های موفق تبدیل شوید، هیچ نیازی نیست که فردی مهم و یا مقامی مهم در اختیار داشته باشید. ایجاد تغییرات هر روزه در زندگی و همچنین بر شخصیت خود می تواند عامل مهمی در رسیدن به موفقیت در زندگی باشد. از همین رو سعی کنید چالش هایی را برای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال کارهایی را برای چند روز آینده مشخص کنید. مطمئن باشید انجام هر کدام از آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در زندگی و همچنین آینده شما داشته باشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx