به این 8 دلیل سرنوشتمان در دستان خودمان است

نظرات 6
6 دقیقه زمان مطالعه

  به این 8 دلیل سرنوشتمان در دستان خودمان است

انسانها این قدرت را دارند تا نوع زندگی کردنشان را خودشان انتخاب کنند. ما قربانی شرایط بد، بد شانسی یا دوران کودکی بد نیستیم. در عوض، می توانیم کنترل زندگی مان را در دستانمان بگیریم و هر نوع زندگی را که می خواهیم برای خودمان درست کنیم.

۱- ما قدرت کنترل رفتارهایمان را داریم

ما هرگز نمی توانیم همه چیز را در زندگی مان کنترل نماییم اما قطعاً رفتارمان را می توانیم کنترل کنیم. می توانیم کنترل کنیم که چطور در مقابل موانع و مشکلاتمان واکنش نشان دهیم و اینکه چطور وقت مان را صرف نماییم.

نگاهی به عادت های روزانه مان داشته باشیم و اینکه چطور زندگی مان را تحت تأثیر قرار داده اند. عادت های بدی مانند صرف وقت زیاد برای تماشای تلویزیون، عادات بد غذایی، عادت های بد رانندگی، یا پول خرج کردن زیاد می تواند ما را از رسیدن به تمام توانمندی هایمان عقب نگه دارد. عادات سالم را در خودمان ایجاد نماییم و مسئولیت رفتارهایمان را بپذیریم، با این کارها تغییرات مثبتی را در زندگی ایجاد می نماییم.

به این 8 دلیل سرنوشتمان در دستان خودمان است

۲- ما قدرت انتخاب تلاش و کار سخت را داریم

ما این حق را داریم تا انتخاب کنیم که چه نوع کار و چقدر تلاش در جهت آن کار انجام لازم داریم. اگر انتخاب کنیم که سخت تلاش کنیم، نتایج مثبتی را مشاهده خواهیم کرد. حتی اگر کاری باشد که دستمزدش پایین است، کار و تلاش سخت قادر است درهایی از فرصت های جدید را بروی مان باز کند.

همچنین این قدرت را داریم که نوع کاری که انجام می دهیم را خودمان انتخاب نماییم. می توانیم تجارت شخصی خودمان را داشته باشیم و هر زمان که بخواهیم تغییر شغل دهیم، یا به تحصیل مان ادامه بدهیم.

۳- ما هر روز زندگی مان انتخاب هایی می کنیم

هر روز که بر می خیزیم این قدرت را داریم که کارهایی را که قصد انجامش را داریم خودمان انتخاب نماییم. خودمان تصمیم می گیریم که چه چیزی بپوشیم، چه چیزی بخوریم و چه کاری انجام بدهیم. هر تصمیمی که می گیریم بروی شانس موفقیت مان در زندگی تأثیر گذار است. پس انتخاب هایی داشته باشیم که باعث شود در زندگی مان موفق شویم.

۴- ما انتخاب می کنیم که با چه کسانی تعامل داشته باشیم

هر چقدر که این قدرت را نداشته باشیم که خویشاوندان بیولوژیکی مان را انتخاب کنیم، امّا این قدرت را داریم که انتخاب کنیم زمانمان را با آنها چطور سپری نماییم. با افرادی وقت صرف کنیم که الهام بخش و مثبت باشند. اینکار می تواند تأثیر فراوانی بر سطح انرژی مان و چشم انداز زندگی مان داشته باشد. رقبت داشته باشیم به سازمان های داوطلبانه بپیوندیم و با افراد با نفوذ ملاقات بکنیم تا با انسان هایی آشنا گردیم که تغییرات مثبتی در زندگی مان ایجاد می کنند.

۵- ما این قدرت را داریم که اهداف خودمان را در زندگی داشته باشیم

بدون هدف، سمت و سوی واضحی برای حرکت در زندگی نخواهیم داشت. برای امور مالی مان، زمانمان و کارمان اهدافی را تعیین نماییم. وقتی چیزی داشته باشیم که در جهت بدست آوردنش تلاش می کنیم به ما کمک میکند تا برای انتخاب های صحیح در زندگی مان انگیزه داشته باشیم.

۶- شکست به این معنا نیست که از تلاش مان دست برداریم

اکثر افراد موفق در دنیا با شکست هایشان تعریف نمی شوند. در عوض با موفقیت هایشان تعریف می شوند. همه آنها یک چیز مشترک در رسیدن به اهداف بزرگشان دارند که به دیگران انتقال می دهند، آنها قبل از اینکه کاری را درست انجام بدهند بارها شکست خورده اند.

باید اکثر اوقات انتظار شکست را در زندگی مان داشته باشیم. اگر هیچ شکستی را در زندگی مان تجربه نکردیم شاید به این علت است که هیچ ریسکی در زندگی مان نکرده ایم. از شکست هایمان درس گرفته و از آن استفاده نماییم و انگیزه بگیریم تا به راهمان در جهت رسیدن به نتیجه نهایی ادامه بدهیم.

به این 8 دلیل سرنوشتمان در دستان خودمان است

۷- ما این قدرت را داریم که آینده مان را خودمان انتخاب کنیم

اگر دوران کودکی وحشتناکی داشتیم و یا اشتباهات زیادی در گذشته مان انجام داده ایم، نباید اجازه دهیم که این چیزها باقی عمرمان را تعریف بکنند. ما این قدرت را داریم که آینده مان را خودمان رقم بزنیم.

آن آینده ای را برای خودمان انتخاب کنیم که همیشه دوست داشتیم آنطور زندگی کنیم. در زندگی مان تغییراتی بدهیم و سخت تلاش کنیم تا آن شخصی بشویم که همیشه دوست داشتید باشیم. با تلاش سخت و اراده هر نوع زندگی که تمایل داشته باشیم را می توانیم برای خودمان ایجاد نماییم.

۸- ما این قدرت را داریم که نگرش مان را خودمان انتخاب کنیم

ما قادریم تا نوع نگرشی که در زندگی مان می خواهیم داشته باشیم را خودمان انتخاب کنیم. روشی که با آن با مشکلات روزمره زندگی، موانع و انسان های عصبانی برخورد می کنیم. انتخاب کنیم نگرشی مثبت، مهربان و سازنده داشته باشیم تا احساس تأسف در آینده نکنیم و آنطور زندگی نماییم که همیشه آرزویش را داشته ایم.

۳.۱/۵ - (۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx