شیوه های موفقیت در زندگی زناشویی چیست؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

داشتن یک زندگی زناشویی گرم و دوستانه و همچنین سرگرم کننده و عاشقانه می تواند آسان باشد ، اما شما ممکن است نگران باشید که با دفعه ی اولی که مشکل بر سر راهتان بوجود آمد ازدواج شما دوام نیابد. با این حال ، اگر می خواهید برای موفقیت در زندگی زناشویی گامی بردارید ، باید روی زنده نگه داشتن عاشقتان و دوام رشد خود ادامه دهید – هم با همسرتان و هم به عنوان یک فرد. اگرچه همیشه آسان نیست ،اما اگر شما و شریک زندگی خود مایل به تلاش باشید ، می توانید ازدواج خود را شکوفا کنید.

در اینجا برای این منظور چند راهکار آورده شده است.

1.به همسرتان احترام بگذارید

اگر می خواهید یک ازدواج سالم داشته باشید ، باید با همسرتان حس برابری داشته باشید و احساسات آنها را در هر زمان که می خواهید تصمیم گیری کنید بدون ارجح دانستن تصمیمات خود، در نظر بگیرید. اگر با همسر خود بر خلاف این عقاید رفتار می کنید یا دوست دارید حرف آخر را بزنید ، در این صورت مجبور خواهید بود عدم تعادل در ازدواج خود را تا همیشه داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که نظرات همسرتان را به همان جدیتی که به نظرات خودتان می دهید، در نظر بگیرید. این کار به شما فرصت می دهد تا به همسرتان گوش دهید و به او این احساس دست دهد که شما به او اهمیت می دهید.

کاری کنید تا با همسر خود مهربان ، دوست داشتنی و دارای درک متقابل باشید. اگر روز بدی را پشت سر می گذارید و نظر و یا پاسخی را فاش می کنید ، حتما عذرخواهی کنید. به جای این که فکر کنید می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید به دلیل اینکه متأهل هستید ، به همسرتان نهایت احترام را بگذارید.

همچنین باید به حریم خصوصی همسرتان احترام بگذارید. اگر انتظار دارید که او به حریم شما اعم از تلفن ، نامه ها ، حساب ایمیل ، صورتهای بانکی و غیره احترام بگذارد شما هم باید همین کار ها را انجام دهید. در واقع باید برای موفقیت در زندگی زناشویی قدم های متقابلی را بردارید.

2.برای حفظ رابطه خود در زمان حال تلاش کنید

اگر به همسرتان اهمیت می دهید و می خواهید رابطه سالم و مثمر ثمر برقرار کنید ، باید از انجام دادن دوباره اشتباهات گذشته خود که مرتکب شده اید خودداری کنید یا از یادآوری همسرتان در مورد نارسایی های آنها بپرهیزید. در عوض ، روی تقویت رفتار مثبت ، لذت بردن از زمان حال خود در کنار هم ، و در نظر گرفتن تمام جنبه های آنها فکر کنید. اگر واقعاً به همسرتان اهمیت می دهید ، در این صورت به احساسات آنها توجه خواهید کرد و گذشته را نمی توان برای دریافت عکس العمل یادآوری کرد.

گرچه همیشه گذر از گذشته آسان نیست، اما نباید آن را به رغم آن به وجود آورد. به یاد داشته باشید که همسرتان یک فرد زنده است و نباید گذشته را برای صدمه زدن به او پرورش دهید. به عبارت دیگر باز زندگی در حال و نگاه مثبت به گذشته مسیر را برای کسب موفقیت در زندگی زناشویی هموار خواهید کرد.

3.برای گوش دادن وقت بگذارید

گوش شنوا یکی از بهترین راه های مورد توجه برای همسرتان است. وقتی همسرتان در مورد وقایع روز خود صحبت می کند ،بی حوصلگی نکنید یا منتظر بمانید که صحبت خود را تمام کند ، تا بتوانید آنچه را می خواهید بگویید ؛ سعی کنید واقعاً آنها را بشنوید و به آنچه به شما گفته می شود اهمیت دهید. وقتی در حال مکالمه واقعی هستید ، تلفن خود را کنار بگذارید ، ارتباط چشمی برقرار کرده و به اندازه کافی گوشزد کنید تا نشان دهدید که واقعاً گوش می دهید.

البته همه ما هر از گاهی از محدوده خارج می شویم. اگر این اتفاق در حین مکالمه اتفاق می افتد، وانمود نکنید که حرف های همسرتان را دنبال می کنید. عذرخواهی کنید و متوجه شوید که همسرتان واقعاً چه می گوید.

از همسرتان سؤال کنید تا نشان دهید که واقعاً شنونده ی خوبی برای حرف های او هستید. شما نمی خواهید آنها احساس کنند که شما را خسته می کنند.

بعضی اوقات ، نیازهای همسر شما بعد از یک روز سخت برای این است که کسی به حرف هایشان گوش کند. لازم نیست همیشه احساس مشاور بودن کنید. گاهی برای دسیابی به موفقیت در زندگی زناشویی فقط و فقط باید شنید، بدون هیچ واکنش خاصی.

4.اولویت را به همسر خود بدهید

اگرچه نیازی نیست زندگی خود را به طور کامل طبق میل همسر خود بچرخانید ، اما باید به یاد داشته باشید که وقتی شما و همسرتان تصمیم به ازدواج گرفتید ، می خواستید در زندگی یکدیگر اولویت داشته باشید. شما باید حتماً به این تصمیم احترام بگذارید و تمام تصمیمات مهم خود را با همسر خود در ذهن خود اتخاذ کنید ، مطمئن شوید که تمام سعیتان را می کنید تا آنچه را که برای شما و همچنین شخصی که با او ازدواج کرده اید بهترین باشد.

اگر خانواده یا دوستانتان با همسرتان یک دل و همراه نیستند، در مقابل همسرتان و در کنار آنها نروید، حتی اگر فکر می کنید همسرتان غیر معقول رفتار می کند. اطمینان حاصل کنید که به احساسات همسرتان توجه کرده اید و به عشق و پشتیبانی او لیاقت می دهید.

5.ارتباطات قوی را حفظ کنید

اگر می خواهید به موفقیت در زندگی زناشویی برسید، ارتباطات را بسیار مهم بدانید. شما و شریک زندگی تان می توانید در مورد افکار خود با لطف و شفافیت با یکدیگر صحبت کنید – به خصوص در مورد کارهایی که باید در آنها به توافق برسید یا انجام دهید. انجام این کار روزانه به تقویت ارتباط و حفظ اعتماد بین شرکا کمک می کند تا ازدواج خود را سالم و قوی نگه دارید.

زندگی زناشویی

هرگز با عصبانیت مسائل را حلاجی نکنید و تصمیم گیری نکنید زیرا که عمدتا این امر به معنای صدمه زدن به شریک زندگی خود می باشد. سخنان ظالمانه ای که شما حین عصبانیت گفتید اما واقعا از ته دلتان نبوده و منظوری نداشته اید- اینها می توانند صدمه ای به روابط شما وارد کنند که گاهی جبران ناپذیر میشوند. اگر در آخر هم چیزی گفتید که منظور واقعیتان آن بوده، حتما عذرخواهی کنید.

هنگام مشاجره ، به موضوع توجه کنید و شخصاً به شریک زندگی خود حمله نکنید.

برای برقراری ارتباط محکم ، حتی قبل از مکالمه باید از افکار و خلق و خوی شریک زندگی خود آگاه باشید. شما باید بتوانید زبان بدن و شریک زندگی خود را بخوانید تا بتوانید بگویید که آیا اشتباهی رخ داده است یا خیر.

الن واگنر

ازدواج و خانواده درمانی

با یک جلسه هفتگی ، ارتباطات لجستیکی را از دسترس خارج کنید. آلن واگنر ، ازدواج و درمانگر خانواده ، به ما می گوید: “من می خواهم كه زوج ها تا جایی كه می شود سازماندهی شوند ، این در واقع اتفاقی است كه در هر هفته باید یك بار در این جلسات رخ دهد كه آنها بتوانند با بخش های لجستیكی ازدواج خود مقابله كنند.” ساختاری مانند این به زوجین کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که آنها زمان خود را به روش های صحیح سازماندهی می کنند.

6. اعتماد به نفس زناشویی را حفظ کنید

اعتماد به نفس زناشوییتان را هرگز نشکنید یا در هنگام بحث و گفتگو از آنها به عنوان اسلحه استفاده نکنید. اگر شریک زندگی تان در مورد چیزی بسیار خصوصی و مهم به شما اعتماد کرده است ، نباید با گزارش دادن به شخص دیگری این اعتماد را تضعیف کنید ، زیرا واقعاً باعث ایجاد بی اعتمادی می شوید.

اگر این موضوع چیزی دردناک و شخصی بود، در هنگام استدلال از آن به عنوان اسلحه استفاده نکنید ، یا اینکه آن را مانند پتک به سر شریکتان نکوبید. توجه داشته باشید که شریک زندگی تان با گفتن اطلاعات مهم به شما اعتماد کرده بنابراین از این اعتماد اطمینان حاصل کنید.

شما باید فردی باشید که همسر شما بیش از هر کسی در دنیا به او اعتماد دارد. کاری نکنید که آن اعتماد را به خطر بیندازید. می‌توان این مورد را یکی از آفت‌های موفقیت در زندگی زناشویی دانست. اگر اشتباه کردید ، حتما از آن اشتباه عذرخواهی کنید.

7.با حال و هوای شریک زندگی خود همراه باشید

اگر احساس می کنید مشکلی در رابطه با همسرتان وجود دارد ، وقت بگذارید تا او را در آغوش بگیرید و بپرسید موضوع چیست – شاید این زمان مناسبی برای او باشد که او بیشترین توجه به شما را داشته باشد. آن فرصت را نادیده نگیرید. اگر شریک زندگی شما آماده صحبت کردن نیست ، دیگر لازم نیست او را تحت فشار قرار دهید و اوضاع را بدتر کنید ، اما باید نشان دهید که وقتی آماده و مایل به حرف زدن بود در اصرع وقت سراپا گوش خواهید بود.

اگر شما و شریک زندگی تان در یک محیط اجتماعی قرار دارید و متوجه می شوید که چیزی در سر جای خود نیست، جلوی همه سؤال نکنید. .

در صورت لزوم به همسرتان کمک کنید. اگر همسرتان یک هفته شلوغ داشته است ، پس باید در مورد آن فهمید و زمان بیشتری را برای پخت و پز یا کار در خانه صرف کنید. یا زمان هایی که شما تحت فشار هستید، او  باید همین کار را برای شما انجام دهند. اگرچه باید تعادل کاری پیدا کنید به صورتی که برای هر دوی شما به یک اندازه معنا داشته باشد. در واقع اگر به همسرتان اهمیت می دهید باید برای یکدیگر تلاش کنید. شاید بتوان گفت شما در این صورت در اوج موفقیت در زندگی زناشویی خود قرار دارید.

همسر شما حتی ممکن است انکار کند که به کمک اضافی احتیاج دارد ، اما اگر می بینید که او دچار استرس و فشار زیاد شده اند ، برای پخت و پز ، مراقبت از کودک یا حیوان خانگی یا اجرای برخی از موارد اساسی در آن هفته تلاش کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx