بحث با افراد منفی چه تاثیری بر روی زندگی خواهد داشت؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

اگر اعتقاد داشته باشید که کاری ممکن است ، برای دستیابی به آن مشتاق خواهید بودو تا رسیدن به آن هدف تلاش خواهید کرد. از طرف دیگر اگر اعتقاد داشته باشید که چیزی غیرممکن است ، هرگز در آن زمینه تلاشی نخواهید کرد و این نگرش مانع رسیدن شما به آن هدف خواهد شد. این امر چه ارتباطی با بحث با افراد منفی دارد؟

متأسفانه بسیاری از موارد غیرممکن در زندگی ما توسط دوستان ، همکاران و خانواده ما تعریف می شوند نه از روی تجربه شخصی مان !!

این مقاله را بخوانید تا بدانید افراد منفی چه تاثیری بر شما دارند.

بحث با افراد منفی چگونه ذهن ما را برنامه ریزی می کنند.

ذهن را می توان با تکرار ، برنامه ریزی کرد. دلیل عاشق شدن بیشتر افراد با کسانی که هر روز با آنها ملاقات می کنند این است که آنها به طور مداوم توسط آنها برنامه ریزی می شوند و دلیل خرید از نامهای تجاری معروف به دلیل همین موضوع است زیرا که هر روزه تبلیغات مرتبط با آن برند را مشاهده می کنید.

البته همه ی این عوامل نمی توانند ذهن ما را برنامه نویسی کنند ، زیرا برای تبدیل شدن یک ایده به یک باور ، باید به منبع ایده اعتماد داشته باشید. اکنون مشکل بزرگ اینجاست که افراد منفی در میان دوستان ، اقوام و معتبرترین افرادی هستند که ما می شناسیم.

آن افراد نه تنها با ایده های منفی ذهن و طرز فکر ما را برنامه ریزی می کنند بلکه واقعیت ، پتانسیل و انتظارات زندگی ما را نیز تعریف می کنند !!

ممکن است یک فرد منفی به صورت غیرمستقیم با گفتن یک داستان به شما آموزش دهد که چگونه ، از بازار کار بترسید ، دیگری ممکن است به شما تلقین کند که هرگز نمی توانید با شخصی که دوستش دارید ازدواج کنید زیرا او وفادار نخواهد بود ، شخص ثالثی ممکن است به طور غیر مستقیم به شما بیاموزد که باید از ریسک کردن بترسید.

این افراد هرگز به طور مستقیم در مورد اعتقاداتشان صحبت نمی کنند بلکه در عوض آنها داستان های واقعی را می گویند که این باورها را اثبات کند و به همین دلیل است که شما همیشه آنها را باور می کنید.

چگونه جلوی تأثیر منفی بحث با افراد منفی را بگیریم؟

به آنها هشدار دهید و اگر این کار جلوی کار آنها را نگرفت از آنها دوری کنید: برخی از افراد بسیار افسرده هستند. آنها بدون اینکه حتی متوجه باشند مرتباً همه را نا امید می کنند . شما باید این افراد منفی را  از تاثیرات منفی عملکردشان آگاه کنید. به آنها هشدار دهید و اگر آنها روندشان را متوقف نکردند ، مدت زمانی را که با آنها می گذرانید کاهش دهید زیرا چه بخواهید و چه نخواهید تحت تأثیر حرف های منفی آنها قرار خواهید گرفت.

بحث با افراد منفی

استدلال های آنها را به چالش بکشید: هر چیزی را که می شنوید قبول نکنید ، به خصوص اگر منفی بود ، در عوض ، استدلال های آنها را به چالش بکشید و از آنها بخواهید اثبات محکمی ارائه دهند و وقتی آنها برای شما یکی از داستانهایشان را تعریف کردند به آنها بگویید که یک داستان هرگز نمی تواند پایه و اساس یک اعتقاد محکم باشد و اینکه شما  به شواهد بیشتری احتیاج دارید.

هر کس در مورد عقاید و تجربه های خودش صحبت می کند و سپس ادعا می کند که جهان به طور کلی اینگونه عمل می کند: بیشتر مردم سعی می کنند با سرزنش دیگران ، از خود دفاع کنند. اگر دختری درخواست ازدواج پسری را رد کند ، ممکن است آن پسر به جای اینکه بگوید که وی کار اشتباهی انجام داده ، بگوید که او دختر ایده آل و خوبی نبوده است. اما چه کسی گفته است که همه ی انسان ها تجربه های مشابهی خواهند داشت؟ همه ما متفاوت هستیم و اگر کسی نتوانسته کاری را انجام دهد ، این بدان معنی نیست که شما هم نمی توانید آن را انجام دهید.

چرا افراد منفی به معنای واقعی کلمه برای شما کشنده و سمی هستند؟ (و چگونه می توانید ذهن خود را مثبت نگه دارید؟)

تحقیقات جدید می گوید منفی نگر بودن بسیار مضر و مسری است ، بنابراین چگونه از خود در برابر آنها محافظت کنید؟

خوشبختی چیزی است که همه ما در تلاش برای رسیدن به آن هستیم. در حالی که خلاص شدن از شر افکار ، مردم و موقعیت های منفی تقریباً غیرممکن است می توانیم از برخی از این شرایط منفی دور شویم و از انرژیمان برای تبدیل شدن به بهترین ورژن خودمان استفاده کنیم.

همه ما با افرادی مواجه شده ایم که بسیار منفی نگر هستند. در حالی که می دانید این نوع افراد سرگرم کننده نیستند ، چیزی که شاید متوجه نشوید این است که آنها در واقع می توانند تأثیرات منفی بر سلامتی و موفقیت شما داشته باشند.

تحقیقات علمی نشان می دهد که منفی نگر بودن همانند سرماخوردگی ، مسری است.

مهم نیست که شما چقدر شخص مثبتی باشید ، افراد منفی می توانند زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهند ، مگر اینکه اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهید.

تحقیقات نشان داده اند که حتی مقدار کمی از فعالیت های منفی مغزی می تواند منجر به ضعف سیستم ایمنی بدن شود ، شما را مستعد ابتلا به بیماری کند و حتی منجر به حمله قلبی یا سکته مغزی شود.

نگرش های منفی همچنین می تواند بر هوش و توانایی تفکر شما  تأثیر بگذارد – به گفته دکتر تراویس بردبری ، منفی نگر بودن اثرات نورون ها در هیپوکامپ – منطقه مهمی از مغز  که مسئول استدلال و حافظه است – را به خطر می اندازد.

بنابراین ، چگونه دقیقاً خود را از افکار منفی غیرضروری خلاص کنید ؟ و چگونه از خود در برابر این اثرات مضر محافظت کنید؟

چند روش اثبات شده برای کاهش اثرات بحث با افراد منفی

  • اول از همه وقت “خداحافظی” است.

صبر نکنید تا زمانی که یک شخص سمی ،سطح  زندگی شما را تا حدی پایین بیاورد که فراموش کنید که چگونه به عقب برگردید.

شما باید خود را با افرادی که الهام بخش شما باشند محاصره کنید تا شما را تشویق کرده و به شما در تحقق پتانسیل هایتان کمک کنند.

اوپرا وینفری طرفدار این روش است و گفته: “خود را فقط با افرادی که می خواهند شما را به سطح های بالاتری ببرند احاطه کنید.”

زندگی بسیار کوتاه است پس آن را با دوستی با افراد سمی و منفی نگر هدر ندهید – و به علاوه ، افراد خوب زیادی در این دنیا هستند که می توانید با آنها معاشرت کنید.

  • اگر به دنبال ملاقات با افراد مثبت اندیش هستید ، برای کارهای خیرخواهانه داوطلب شوید

این کار نه تنها یک عمل عالی در زندگی است ، بلکه یک راه عالی برای احاطه خود با نگرش های شادتر است.

  • اگر در محل کار با جمعیت منفی نگری روبرو هستید ، یک فرد به عنوان الگو یا مربی داشته باشید.

آنها باعث می شوند تا رویای بزرگتری داشته باشید و انتظار بیشتری از خودتان داشته باشید. مربیان غالباً دید وسیع تری نسبت به ما دارند و اعتماد به نفس آنها باعث می شود ما را به بالاتر از آنچه خودمان تصور می كنیم برسانند.

  • محدودیت هایی را(خصوصاً در مورد شکایت کنندگان) تعیین کنید.

میدانیم ، افرادی هستند که شما نمی توانید از زندگی خود حذف کنید مانند همکاران یا کارفرمایان .

 خوشبختانه ، راه های اثبات شده ای برای محافظت از نگرش مثبتتان از تأثیر نگرش منفی این افراد وجود دارد ، حتی اگر شما مجبور باشید  8+ ساعت در روز با آنها کار کنید.

شکایت کنندگان و افراد منفی در مشکلاتشان غرق می شوند و غالباً می خواهند مردم را نیز در احساسات منفی شان شریک کنند . اغلب ما در بحث با افراد منفی به خودمان فشار می آوریم زیرا نمی خواهیم بی ادب به نظر برسیم ، اما تفاوت زیادی بین گوش دادن از روی دلسوزی و گیر کردن در گردباد افکار منفی دیگران وجود دارد.

می توانید با تعیین محدودیت ها و در صورت امکان فاصله گرفتن از آنها از همه این موارد جلوگیری کنید. به این فکر کنید: اگر فرد منفی به جای منفی نگری سیگار می کشید ، آیا در آنجا می نشستید و  دود سیگار او را استنشاق می کردید؟

نه – البته که از او فاصله می گرفتید و این کاری است که باید دقیقاً با افراد سمی منفی نگر انجام دهید. یک راه عالی برای تعیین محدودیت ، پرسیدن این سؤال از شکایت کنندگان است که چگونه قصد دارند مشکلشان را برطرف کنند.در این صورت آنها یا منفی نگری خود را متوقف می کنند یا مکالمه را به سمت مثبتی هدایت می کنند.

  • جناح خود را مشخص کنید.

هر گاه کسی شما را با افکار منفی اش آزار می دهد خود را درگیر نکنید.

در این صورت نه تنها شما به عنوان یک فرد منطقی تلقی خواهید شد ، بلکه از مسمومیت فضا دور خواهید شد. به جای بحث و گفتگو ، سعی کنید هرگونه اظهار نظر منفی را نادیده بگیرید. به عنوان مثال ، وقتی یک همکار شروع به شکایت کردن می کند ، به جای تغییر نظر و یا تظاهر به توافق با آنها  ، بگویید که باید کار دیگری را انجام دهید.

  • روی هوش هیجانی خود کار کنید و از درگیری غیر ضروری در بحث ها دوری کنید .

رئیس جمهور اوباما می گوید: “اگر بیرون بروید و باعث شوید که  اتفاقات خوبی بیفتد ، جهان را با امید پر می کنید و همچنین خودتان با امید پر می شوید.”

این چیزی بیش از یک سخنرانی زیبا است. خوشبختی دیگران را در نظر بگیرید – خبر خوب این است که نگرش مثبت نیز مسری است.

مطالعات علمی متعدد نشان داده اند که پرداختن به دیگران نه تنها باعث می شود که آنها احساس بهتری داشته باشند بلکه باعث ایجاد احساس شادی طولانی مدتی در درون خود ما نیز می شود و می تواند تقویت کننده روحیه کلی ما باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx