تاثیرات تلقین برای داشتن حال خوب در طول روز چگونه است؟

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

تاثیرات تلقین بسیار بزرگتر از ان چیزی است که شما تصور می کنید. شهرت خارق العاده ی ان حقایق زیادی را بیان می کند. برای درک کردن تاثیرات تلقین باید ذات تلقین و اینکه چطور کار می کند را درک کنید. برای مثال تلقین همیشه باید مثبت باشد. اگر شما جمله ی “به یک گربه ی سیاه فکر نکن” را بخوانید به چه چیزی فکر می کنید؟

حتی فقط در حالت ناخودآگاه هم شما احتمالا به یک گربه ی سیاه فکر کردید

به خاطر اینه که شما باید قبل از فهمیدن دستور راجع به هر کلمه ی آن فکر کنید. ناخودآگاه هم به همین صورت عمل می کند. بنابراین اگر داری با خودت فکر می کنی “نگران نباش” “نگران نباش”، درواقع داری خودت را به فکر کردن وادار میکنی. زیرا کلمه ی “نگران” دائم به ناخودآگاه شما تکرار می شود. می بینید چطور کار میک ند؟ این یک راه حل کاربردی برای زندگی روزانه ی است. بطور مثال اگر بگوییم “لطفا سروقت بیا” بسیار موثر تر است از “لطفا دیر نکن”. وقتی شخصی از شما می پرسد چطوری، اگر پاسخ بدهید “بد نیستم” کلمه ی “بد” در ناخودآگاه آن ها می ماند.

در حقیقت کلماتی که ما بر زبان می اوریم بسیار قدرتمند است. من این حقیقت را به واسطه ی تلاش های ذهنی ام دریافتم. درست زمانی که دیدم همه چیز بر اساس تایید مثبت یا منفی من در طول روز اتفاق می افتد. شما ممکن است با راه هایی مواجه شوید که قدرت تلقین برای شما عمل می کند. در موارد نادری ممکن است یاد بگیرید چطور در جهت مخالف می توان از آن استفاده کرد.

  قدرت واقعی کلمات

استفاده از تاثیرات تلقین می تواند برای متقاعد کردن دیگران هم مفید باشد. مثلا یک فروشنده از این ابزار برای فروش بیشتر محصولاتش یا برای افزایش شهرت چیزی که می فروشد استفاده می کند. افراد می توانند بوسیله ی کلماتی که استفاده می کنند نظر دیگران را هرطور که بخواهند تغییر دهند. می توانند باعث شوند دیگران ان ها را دوست داشته یا نداشته باشند. کارکرد این عمل بسیار جالب است.

شما نظرات مثبت و در مقابل منفی هم دارید. انچه تحت عنوان جنگ روانی از آن یاد میشود بسیار رایج تر از چیزی است که شما فکر کنید. در واقع افراد طبق یک اصل قاعده مند در این فعالیت شرکت می کنند و عده ای ان را بعنوان یک شیوه ی متعارف از رقابت سالم می بینند. این اتفاق وقتی است که شما درباره ی یک موضوع خاص بطور مثبت صحبت می کنید درحالیکه یک نفر دیگر با همین شرایط از نتایج منفی صحبت می کند.

هرچقدر بیشتر راجع به اتفاق افتادن این چیزها صحبت کنید در اینده دلگرم تر خواهید بود. تاثیرات تلقین نه تنها به شما کمک میکند که در شکل صحیح ذهنی بمانید بلکه میتواند زندگی شما را به کلی تغییر دهد. هرکسی می تواند از تاثیرات تلقین برای به واقعیت بیوستن رویاها استفاده کند. خواه خوب یا بد. بیایید عمیق تر به مسئله نگاهی بیندازیم.

چگونه از قدرت واقعی و تاثیرات تلقین استفاده کنیم؟

خب الان شما به خوبی می دانید راجع به چه چیزی دارم صحبت می کنم. درسته؟ خب صحبت کردن راجع به این موضوع و عمل کردن به ان دو چیز کاملا متفاوت است. انچه که الان می خواهیم انجام دهیم این است که یاد بگیریم چطور از قدرت جملات مان استفاده کنیم. الان به شما می گویم چگونه :

1- اگاه باشید

برای اینکه از قدرت متقاعد کردن استفاده کنید اول از همه باید آگاه باشید. آگاه بودن به این معناست که از محیطتان، احساسات اطرافیان و واقعیت محیط اطرافتان آگاه باشید. آگاه بودن به شما کمک می کند بدانید چگونه کلماتتان را آنطور که می خواهید بیان کنید. همچنین به شما کمک می کند یک برنامه برای نتایج تان تنظیم کنید. کافیست فقط به اطرافتان نگاه کنید، گوش کنید و حقیقت آنچه را که در حال حاضر وجود دارد در مقابل آنچه خواهد بود مستحکم کنید.

2- کلمات را درک کنید

همانطور که کلمات زیادی وجود دارد که میتواند موقعیت را تغییر دهد کلمات خاصی هم وجود دارند که می تواند این نتابج را سرعت بخشند. “ارزشمند” یکی از این کلمات است. کلمه ی ارزشمند بسیار قدرتمند است. زیرا بیشتر مردم برای ارزش چیزهایی که در زندگی خواهان آن هستند تلاش می کنند. در مقابل، کلمات منفی مثل “خطرناک” می توانند تاثیر مشخصی روی افرادی داشته باشند که درحال ترک یک چیز در زندگیشان هستند. اگر یک شخص برنامه هایی دارد ولی کلمه ی خطرناک را می شنود که مرتبط به برنامه های اوست، این امر می تواند کل تصمیم او را تغییر دهد.

می بینید چگونه کلمات دلگرم کننده می توانند مفید واقع شوند؟ تاثیر برانگیز ترین کلمات برای تلقین را جستجو کنید و این کار به شما کمک خواهد کرد قدرتی را که در درون خود دارید افزایش دهید.

3- مقابله به مثل کردن

این کار یک راه ساده برای استفاده کردن از قدرت تاثیر گزاری شما بوسیله ی تاثیرات تلقین است. بیاید ساده تر به آن نگاه کنیم.

بعنوان مثال: اگر شما می خواهید کاری را انجام دهید، گاهی اوقات می توانید برای رسیدن به خواسته خود اول برای شخصی دیگر کاری انجام دهید. می دانم که این کار واقعا شباهتی به تاثیرات تلقین ندارد اما تاثیرش همان است. من از این کار فقط بعنوان کسب منفعت دفاع نمی کنم. زیرا می توان بعنوان یک مهارت به آن نگاه کرد. شما در حق کسی لطفی انجام داده اید و بخاطرآوردن آن به شما کمک می کند در مقابل شکست مقاوم باشید و تلقین کنید تا به آنچه می خواهید برسید. به سادگی به وسیله ی یادآوری و اجبار.

این کار ممکن است قدرتمند ترین روش نباشد اما یادگیری آن یکی از ساده ترین راه هاست.

4- باور کن

اگر شما می خواهید چیزی اتفاق بیفتد، باور کردن یک قسمت بزرگ از نتیجه است و باعث می شود همچنان که یک چشم انداز مثبت به تلقین هایت داری اعمالت را با اعتقاداتت هماهنگ کنی. اعمال تو در نهایت به تو کمک می کند همه چیز را به مسیری بیاوری که که در ابتدا به ان نیاز داشتی تا بدانی چه چیز می خواهی. این فرایندی است که به تمرکز نیاز دارد اما نتیجه بخش خواهد بود.

5- روشن فکر باش

برای اینکه قدرت کلماتت کاملا موثر واقع شود باید روشنفکر باشی. در ابتدا یک شکست در هر زمینه ای که باشد می تواند تو را دلسرد کند و در بدست آوردن انچه که می خواهی مانع تو شود. الان من می گویم که چنین چیزی ممکن است اما نباید اتفاق بیفتد. تو باید قوی باشی و با یک ذهن باز درک کنی که فقط بخاطر اینکه چیزهای بد اتفاق میفتد، به این معنا نیست که برنامه و پیشرفت تو اشتباه است. اینطور به آن نگاه کن، شاید هر لغزش یا تردید قسمتی از راهی است که قدرت کلمات تو باید طی کند تا به واقعیت بپیوندد.

روشنفکری

6- اعتماد به نفس

خب دوباره همان کلمه ای که برای شما تداعی گر شخصی است که راست قامت ایستاده، سر رو به بالا با یک لبخند مغرورانه به چهره. درست است؟ خب اعتماد به نفس یک ابزار قدرتمند است برای تاثیرات تلقین و تفهیم. اصلا اهمیتی ندارد شما در حال صحبت کردن راجب چیز های خوبی هستید که به زندگی خود بیاورید یا در تلاشید  شخصی را قانع کنید که به یک کلاب بپیوندد، اعتماد به نفس مثل دیگر ابزار ها دارای تاثیر و قدرت زیادی است.

7- نظام حمایتی

وقتی شما میخواهید کاری انجام دهید یا واقعا میخواهید زندگیتان را تغییر دهید، حرکت های دوتایی، سه تایی یا چندین شریک در کنارهم بنظر قدرتمند تر هستند. انجام دادن آن کار به تنهایی عالی است اما به همراه یک گروه حمایتگر نتایج شما را بهتر می کند. نکته این است که در تمام دنیا در هر نظام  عقیدتی معنوی یا شیوه ی زندگی دنیوی نیاز به یک نظام حمایتی وجود دارد. بیشتر افرادی که به قدرت استفاده از کلمات تلقینی و انجام دادن آن به صورت گروهی اعتقاد دارند، امید و ایمان زیادی دارند. به این صورت آن ها رویاهای شان را به حقیقت تبدیل میکنند.

باید بگویم تلقین مثل نرم افزار در یک کامپیوتر کار میکند. پس اطمینان حاصل کن که تلقین هایت. کلمات. لحن و اعتقاداتت مثبت باشد و ان ها را بپذیر. تو قدرت مند هستی. هرگز به کسی اجازه نده خلاف آن را به تو بگوید. من خود به شخصه شکست را به دفعات و مقدار زیادی تجربه کرده ام و هنوز هم برای تعدیل دوباره ی افکارم به پا می خیزم و راهم را دوباره بازسازی می کنم. هدف برای من روشن است. پس همچنان قدرت کلمات و تاثیرات تلقین را برای تغییر زندگی ام تمرین می کنم. این کار زندگی تو راهم می تواند تغییر دهد. برای شروع فقط باید باور کنی.

5/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx