تاثیر تقویت حافظه در کسب و کار

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

مقدمه

چند بار سعی کرده اید روی کاری مهم و اساسی متمرکز شوید؟ اگر دقت کرده باشید، متوجه می شوید که مهم نیست چقدر تلاش می کنید افکار خود را مرتب نگه دارید ، ایده ها همچنان به طرز وحشیانه ای در اطراف شما حرکت می کنند و ذهن و تمرکز شما را محدود می کنند به طوری که ناگهان می بینید در حین کار بر روی یک پروژه ، شروع به فکر کردن در مورد برنامه صرف شام یا مکالمه ای که چند شب پیش با یک دوست داشتید ، می کنید.تاثیر تقویت حافظه در کسب و کار دقیقا همین زمان است که میتواند در موفقیت شما نقش بسزایی داشته باشد.

ذهن می تواند یک ماهیچه عضلانی باشد. خوشبختانه ، روشهایی برای کنترل و محافظت از افکار گرانبهای شما نسبت به ایده های خارج از اصول بهبود عملکرد عملکرد اصلی شناختی وجود دارد و آن چیزی نیست جز حافظه کاری شما. در این مقاله می خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم که تقویت حافظه چه تاثیراتی بر روند کاری و موفقیت کاری شما خواهد داشت.

حافظه خوب چه تعریفی دارد؟

یک حافظه قوی به سلامتی و سر زندگی مغز شما بستگی دارد. با تحریک درست ، مغز شما می تواند مسیرهای عصبی جدیدی را ایجاد کند ، اتصالات موجود را تغییر داده و به روشهای همیشه در حال تغییر و سازگاری و واکنش نشان دهد. توانایی باورنکردنی مغز در تغییر شکل مجدد خود هنگام یادگیری و  تقویت حافظه صادق است. برای تقویت حافظه راه های بسیار زیادی وجود دارد.

تا زمانی که به بزرگسالی برسید، مغز شما میلیون ها مسیر عصبی را ایجاد کرده است که به شما کمک می کند اطلاعات را سریع پردازش و به یاد بیاورید ، مشکلات را حل کنید و کارهای خود را با حداقل تلاش ذهنی انجام دهید. اما اگر همیشه به این مسیرهای فرسوده و تکراری می روید و تحریک لازم برای ادامه رشد و پیشرفت را به مغز نمی دهید. لازم است که هر از گاهی اوضاع را تکانی دهید!حافظه ، مانند قدرت عضلانی ، شما را مجبور به استفاده از آن یا از دست دادن آن می کند.

اما همه فعالیت ها برابر نیستند. تمرینات مغزی روتین شما را شکسته و مغز را برای استفاده و توسعه مسیرهای جدید به چالش می کشد. اگرچه ورزش ذهنی برای سلامت مغز مهم است ، این بدان معنی نیست که شما هرگز نیازی به عرق ریختن ندارید. ورزش بدنی به قدرت مغز کمک می کند. اکسیژن را در مغز شما افزایش می دهد و خطر ابتلا به اختلالات منجر به از دست دادن حافظه مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

ورزش همچنین اثرات شیمیایی مفید مغز را تقویت کرده و هورمونهای استرس را کاهش می دهد. شاید مهمتر از همه ، ورزش با تقویت فاکتورهای رشد و تحریک اتصالات عصبی جدید نقش مهمی در عصب ها بازی کند. این روش های فوق راه هایی مهم برای تقویت حافظه بودند.

تقویت حافظه در کسب و کار شما چه تاثیری خواهد داشت؟

تقویت حافظه  در کل برای سه چیز مهم است: بهره وری ، رشد شخصی و پیشگیری. ممکن است هدف شما از تقویت حافظه رشد شغلی یا شخصی، مرتب سازی زندگی یا دوری از مشکلات سلامتی در آینده باشد. روشهای ساده ای برای تقویت حافظه در این بخش از مقاله می تواند تاثیر تقویت حافظه بر فعالیت های کاری شما را افزایش دهد.

اگر فقط کمی به تقویت حافظه توجه کنید ، خواهید دید که دسته های مختلفی وجود دارند که می توانید روی آنها تمرکز کنید. تقویت حافظه می تواند از طریق تغذیه، فیزیک جسمانی و ذهنی به شما کمک کند که هر کدام هم تاثیر بسیار زیادی بر روند کاری شما خواهد داشت. زمانی که شروع به فعالیت یا کار می کند، بزرگترین دارایی شما مغز شما خواهد بود. تقویت حافظه برای اجرای برنامه های بزرگ برای کسب و کارتان ، مسیر صاف تری به شما می دهد.

آب، تغذیه ای مهم

یکی از مواد تقویت کننده حافظه ، از نظر تغذیه ای ، آب است.  بسیاری از مردم خود را می دانند که ، به معنای کلی ، باید آب بیشتری بنوشند زیرا برای بدن مفید است. اما وقتی صحبت از تقویت حافظه می شود ، نوشیدن آب مزایای بیشتر و خاص تری دارد.

طبق مطالعه ای که توسط ژورنال آمریکایی Journal of Clinical Nutrition انجام شده ، نشان داده شد که “نوشیدن آب باعث بهبود حافظه و توجه متمرکز شده است.” همین توجه تمرکز بیشترین تاثیر را بر کسب و کار شما خواهد داشت. خوشبختانه آب همیشه در دسترس است. سعی کنید در طول روز کاری خود میزان مناسبی اب بنوشید تا حافظه خود را هوشیار نگه دارید و این هوشیاری حتی می تواند تاثیر مثبتی بر جلسات بسیار مهم شما داشته باشد. لازم است این تعریف را بدانید که هنگامی که اطلاعات را نگه دارید و آن را برای هر مدت زمان در ذهن خود دستکاری کنید ، مشغول آنچه هستید که دانشمندان علوم اعصاب شناختی را حافظه کاری می نامند.

نوشیدن آب

راز موفقیت بسیاری از افراد

نمی توان به اندازه کافی بر این نکته تأکید کرد که داشتن یک حافظه قوی برای موفقیت در کار خوب است و بسیاری از افرادی که به صدر حوزه خود رسیده اند و موفق به کسب و کار خود شده اند می توانند تا حدودی موفقیت خود را به حافظه تیز و قوی خود نسبت دهند. در یک سطح بسیار اساسی ، حافظه ی خوب مانع از فراموش شدن تاریخ ها ، حقایق و مهلت های مهم می شود.

در مقیاسی عمیق تر ، کارمندانی که نتوانند پروژه کاری را تحویل بگیرند ، مطمئناً چیزی را بیشتر از خشم رئیس به دست نمی آورند و توضیح  می دهند که آنها صرفاً “فراموش کرده اند که آن را انجام دهند”. در طرف دیگر ، مدیری که نتواند سیستم جدیدی را پیاده کند ، زیرا فراموش کرده است که در یک جلسه شرکت کند یا به راحتی نمی تواند نحوه انجام کار ها را به خاطر آورد ، هرگز بازتاب خوبی در شغل خود نخواهد دید.

تقویت حافظه در تمام اقشار مهم است

همچنین به یک فرد شاغل فکر کنید که نمی تواند نام مشتری یا همکاران تجاری را به خاطر بسپارد. در حداقل ماجرا این مسئله می تواند بسیار شرم آور و حتی برای تجارت او بسیار بد باشد. از این رو تقویت حافظه با روش های مختلف می تواند تاثیر بسزایی در بهبود این مشکلات کاری داشته باشد و تاثیر بسزایی بر موفقیت کسب و کار فرد در هر سطحی از جامعه داشته باشد.

حافظه خوب در تمام زمینه های کاری به شما کمک می کند. این چیزی است که باعث می شود افراد وفادار ، هیجان زده ، دلبسته و راضی باشند. حافظه قوی و خوب در تشکیل اوراق قرضه ضروری است زیرا به شما کمک می کند تا نام ها ، چهره ها ، رویدادها و سایر موارد کاری و حتی شخصی خود را به خاطر بیاورید. وقتی می خواهید در زمینه تجارت شعل های مختلفی را برقرار کنید ، همانطور که می دانید، لازم است تا حافظه ای عالی داشته باشید.

در هر نوع شغلی که در آن فعالیت دارید ، حافظه خوب می تواند به شما کمک کند. و می تواند به شما در زندگی نیز کمک کند ، زیرا چیزی است که همه ما به آن احتیاج داریم. حافظه قوی بخشی از ایجاد روابط و ارتباطات است و باعث خواهد شد تا در هر کاری که می کنید به یک نیروی قوی تر تبدیل شوید. این مسئله قدرتمندتر از آن است که تصور کنید. حافظه خوب و قوی، ذهن شما را به یکی از مهمترین ابزار برای موفق بودن در زمینه هر نوع تجارت و کاری تبدیل می کند.

تقویت حافظه

انواع حافظه کاری

بگذارید از زاویه ای دیگر هم به موضوع حافظه نگاهی بیندازیم. دو نوع حافظه کاری وجود دارد: حافظه شنوایی و حافظه بصری-مکانی. اگر کار شما با هنر در ارتباط باشد با تقویت این دو موفق تر خواهید شد. مثلا شما می توانید برای ساخت فیلم به این مهارت ها فکر کنید. حافظه شنوایی آنچه را می شنوید ضبط می کند در حالی که حافظه بصری- مکانی آنچه را که می بینید ضبط می کند.

توجه کنید که هنگام تهیه فیلم ، اطلاعات بصری و شنیداری برای حفظ امنیت ذخیره می شوند و در صورت نیاز به دسترسی به آن ، می توانید پخش شوند. در هنگام فیلمبرداری لزوما لازم نیست به جزئیات توجه کنید. اما حافظه کاری فقط برای استفاده بعدی ذخیره نشده است. باید بلافاصله به آن دسترسی پیدا کرده و “بازیابی” کنید – حتی وقتی اطلاعات جدید وارد می شوند و نیاز به ترکیب دارند.

اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که شرایط کاری امروز برای افراد مختلف جامعه به دلیل پیچیدگی های فراوان بسیار سخت شده است. در واقع شما در یک دنیای پریشان زندگی می کنید. در لحظه به لحظه زندگی ، مردم از فن آوری های مختلفی برای گذران شرایط خود استفاده می کنند. همین وضعیت می تواند منجر به تنبلی و تفکر کسل کننده و نادرست مغزی  شود. اما با یادآوری وقایع گذشته می توانید به متمرکز و منظم شدن ذهن کمک کنید.همین تمرکز باعث جلوگیری از تنبلی مغز در شرایط کاری و موفقیت های بسیار خواهد شد.

نکته پایانی

نکته پایانی که با داشتن حافظه خوب به کمک شما می آید، به یاد سپاری موارد دقیق است. بله ، قطعا شما می توانید پایتخت ترکیه و رنگ پرچم روسیه را Google کنید. اما نمی توانید پروژه هایی را که رئیستان هنگام اولین جلسه رسمی شرکت برای سایر کارمندان توصیح داده است را در گوگل جستجو کنید. این نوع خاطرات – یعنی مهمترین خاطره ها – فقط توسط انسانهایی که آنها را دیده اند یا تجربه کرده اند ، منتقل می شوند. این مسئله یکی از مهمترین دلایل داشتن حافظه خوب است که به روند کاری شما بسیار کمک خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx