مدیریت زمان انسانهای موفق و تکنیک هایی که آن ها برای این منظور استفاده می کنند

Add a Comment
13 Min Read

زمان ما‌‌هیتی گذرا دارد ، اما به نظر می رسد که افراد موفق در مقایسه با بسیاری از ما کار های بیشتری را طی یک روز انجام می دهند. مدیریت زمان انسان های موفق باعث می شود در طول روز کارهایی متنوعی را به سرانجام برسانند.

عناوین مقاله
ریچارد برانسون صبح ها ورزش می کند.مارکوس لمونیس “لیست کار های روزانه اش” را یادداشت می کند.مری کالاهان اردوز به جای اینکه اجازه دهد  زمان او را مدیریت کند ، خودش زمانش را مدیریت می کند.دیموند جان روشهای خلاقانه ای برای به حداکثر رساندن بهروری از وقتش به کار می گیرد.آریانا هافینگتون زمان “استراحت” برای خودش در نظر می گیرد.برای بررسی مدیریت زمان انسان های موفق به سراغ تریسی اندرسون می رویمنورمن لیر با یک فلسفه دو کلمه ای زندگی می کند که به او امکان می دهد متمرکز باشد.لیز وسل از صندوق ورودی پیام هایش(inbox) به عنوان چک لیست استفاده می کند.کوئل توما هنگام کار به طور کامل تمام وسایل برقی را خاموش می کند.جک گروتزینگر لیست کارهایش را به یک بازی تبدیل می کند.نیک هوزار از روز های تعطیل بهره می برد.کیتلین گلیسون زندگینامه های الهام بخش را مطالعه می کند.بیل اسمیت وقتی نیاز داشته باشد از افراد دیگر کمک می گیرد.آلیسون پیج آلارم هایی را در اپل واچ خود تنظیم می کند.دو راز مدیریت زمان انسان های موفق۱. هوشمندانه تر کار کنید ، نه بیشتر!۲. زمانی که وقت ندارید از قبول کردن پروژه ها  ، خودداری کنید.

خوشبختانه ، آنها مایل هستند نکات ، ترفندها و راهبردهای خود را در اختیار ما قرار دهند. در این مقاله چگونگی مدیریت زمان انسان های موفق مثل ریچارد برانسون ، دیموند جان و چند فرد موفق دیگر در زمینه های مختلف ، لیست شده است . آنها کار خود را مدیریت می کنند و به نتیجه دلخواه خود می رسند.

مدیریت زمان

اگر می خواهید شما نیز بهره وری خود را افزایش دهید ، این مقاله را مطالعه کنید.

ریچارد برانسون صبح ها ورزش می کند.

کارآفرین میلیاردر یعنی ریچارد برانسون ،ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می شود تا ورزش کند ، به گفته ی او این کار باعث افزایش قابل توجهی در بهره وری از ساعاتش می شود.

برانسون در مصاحبه ای گفته است: “من قطعاً می توانم با فعالیت ورزشی صبحگاهی دو برابر بیشتر کار کنم ،زیرا این کار عملکرد مغز من را به خوبی افزایش می دهد.”

مارکوس لمونیس “لیست کار های روزانه اش” را یادداشت می کند.

وی می گوید: “من صبح از خواب بلند می شوم و لیستی از پنج کار که می خواهم در آن روز انجام دهم – و بدون استثنا ، باید آن پنج کار را انجام دهم روی کاغذ می نویسم. اگر علاوه بر آنچه نوشته ام کاری انجام شود ، عالی است ، اما حتما به آن ۵ کار باید برسم.

“من آن کار ها را می نویسم و سعی نمی کنم که آن ها را به خاطر بسپارم زیرا در این صورت احتمال فراموشی وجود دارد. من کارتهایی در کمدم دارم که باریک و بلند هستند و اسم من در بالای آنها درج شده است – و به سادگی می توان با آنها هواپیماهای کاغذی ساخت ، بنابراین وقتی در پایان روز تمام کارهایی که روی آنها نوشته شده را انجام دادم با آنها هواپیماهای کاغذی می سازم. “

مری کالاهان اردوز به جای اینکه اجازه دهد  زمان او را مدیریت کند ، خودش زمانش را مدیریت می کند.

مدیرعامل مدیریت دارایی JPMorgan به CNBC می گوید: “مدیریت تقویم مهمترین چیز است ، به ویژه هنگامی که شما مشغول کار هستید و مسئولیت های بیشتری را نیز بر عهده دارید.”

وی گفت: “شما باید مالکیت تقویم خود را در دست داشته باشید .بدانید موضوعات کوتاه مدتی که باید به آنها رسیدگی شود چیست؟ موضوعات بلند مدت چیست؟

دیموند جان روشهای خلاقانه ای برای به حداکثر رساندن بهروری از وقتش به کار می گیرد.

سرمایه گذار “Shark Tank” و بنیانگذار FUBU به CNBC می گوید: “من همیشه سعی می کنم از زمان خودم حداکثر استفاده را بکنم.” “به عنوان مثال ، من به جای زمانی که در دفتر کارم هستم ، ایمیل هایم را هنگام سفر با هواپیما چک می کنم. من سعی می کنم اعضای تیمم بیشتر جلسات را اداره کنند –و  من در قسمت آخر جلسات شرکت خواهم کرد بنابراین لازم نیست در پنج جلسه جداگانه با یک هدف مشترک شرکت داشته باشم .

همان طور که مشاهده می کنید مدیریت زمان انسان های موفق با تکنیک های بسیار ساده اما خلاقانه عملی شده است.

آریانا هافینگتون زمان “استراحت” برای خودش در نظر می گیرد.

مدیریت زمان انسان های موفق نویسنده و کارآفرین، آریانا هافینگتون ؛در طول روز مخصوصاً برای وعده های غذایی استراحت می کند .

هافینگتون می گوید: “با یک دوست یا همکار به یک کافه بروید و از دفتر کار خود دور شوید و ناهار بخورید.” “حتی اگر شما ۲۰ دقیقه برای انجام این کار وقت داشته باشید ، انرژی بیشتری نسبت به زمانی که هنگام کار ناهار بخورید به شما می دهد.”

او گفت: “زمان استراحت” نه تنها بهره وری را افزایش می دهد ، بلکه استرس را کاهش می دهد و در نحوه گذراندن ادامه ی روزتان تغییر ایجاد می کند.

برای بررسی مدیریت زمان انسان های موفق به سراغ تریسی اندرسون می رویم

مربی مشهور تناسب اندام می گوید: “من دفترچه یادداشت های زیادی دارم.” ” کار ها و ایده های زیادی را یادداشت می کنم. من به عنوان یک شطرنج باز بزرگ شده ام ، بنابراین باید تمام موانع را ببینم و راه حلی برای آنها پیدا کنم.

“من دفترچه هایم را دوست دارم زیرا باعث می شود چیزی را از قلم نیندازم. من آنقدر ایمیل و پیام  متنی دریافت می کنم که گاهی اوقات فراموش شدن آنها به سادگی رخ می دهد. “

نورمن لیر با یک فلسفه دو کلمه ای زندگی می کند که به او امکان می دهد متمرکز باشد.

این نویسنده و تهیه کننده تلویزیونی می گوید: “فکر می کنم دو کلمه کوچک اصلی در زبان انگلیسی

” گذشته ” و “بعدی” می باشد. وقتی چیزی تمام شده دیگر گذشته است و نوبت آن است که به مرحله بعدی برویم. من در لحظه زندگی می کنم “

لیز وسل از صندوق ورودی پیام هایش(inbox) به عنوان چک لیست استفاده می کند.

او می گوید “من مانند بسیاری از مدیرعامل های دیگر ، از صندوق ورودی پیام هایم به عنوان لیست کارهایم استفاده می کنم. به خودم اجازه نمی دهم که بخوابم ، مگر اینکه همه کارهایم انجام شده باشند ، این بدان معنی است که صندوق پیام هایم خالی شده باشند، “بنیانگذار و مدیر عامل شرکت WayUp به CNBC می گوید. “اگر کاری ضروری نباشد ، من از برنامه افزودنی Boomerang برای Gmail استفاده می کنم تا مطمئن شوم که موارد غیر ضروری طی روز یا هفته بعد به صندوق پیام هایم برگردانده می شوند.”

کوئل توما هنگام کار به طور کامل تمام وسایل برقی را خاموش می کند.

در بررسی بیشتر “بسیار آسان است که حواس شما به دلیل پیام های ورودی تلفن همراه یا ایمیلتان پرت شود. وقتی من یک پروژه بزرگ دارم یا وقتی می خواهم کاری را به خوبی انجام دهم  موبایلم را خاموش می کنم و به موسیقی مورد علاقه ام گوش می کنم. سپس در کارم غرق می شوم و آن را انجام می دهم.”

جک گروتزینگر لیست کارهایش را به یک بازی تبدیل می کند.

بنیانگذار و مدیرعامل SeatGeek به CNBC می گوید: “من از تبدیل کردن  لیست کارهایم به بازی لذت می برم.” وی گفت: “من تعداد دقایق تخمین زده شده برای همه کارها را یادداشت می کنم و از نرم افزاری استفاده می کنم تا زمان شروع و پایان هر مورد را ثبت کنم. هر روز خودم را به چالش می کشم: تعداد دقایق صرف شده را تقسیم بر دقیقه های مورد انتظار می کنم.

نیک هوزار از روز های تعطیل بهره می برد.

بنیانگذار و مدیر عامل OfferUp به CNBC می گوید: “کارهای خود را برنامه ریزی کرده و بر روی برنامه های خود ،کار کنید.” “من حتی کارهایم را در روزهای تعطیل اولویت بندی می کنم تا بر اولویت های اصلی تیم OfferUp تمرکز کنم. سپس طی هفته برای حمایت از تیم و اجرای این اولویت ها تلاش می کنم. “

کیتلین گلیسون زندگینامه های الهام بخش را مطالعه می کند.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Eligible می گوید: “زمانی که احساس می کنم خسته شده ام ، چیزی الهام بخش در مورد زندگی شخصی فردی موفق می خوانم.” خواندن شرح حال و یا زندگی نامه ی افرادی مانند استیو جابز ، بنیامین فرانکلین ، ماری کوری و کاترین هپبورن برای من بسیار کمک کننده است و بررسی مدیریت زمان انسان های موفق بسیار الهام خواهد بود

“برای این که بتوانم تمرکزم را دوباره بدست آورم ، باید از نظر فکری الهام بگیرم.”

بیل اسمیت وقتی نیاز داشته باشد از افراد دیگر کمک می گیرد.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Shipt به CNBC می گوید: درست است که می خواهم خودم تمام کار ها را انجام دهم ، اما می دانم که در برخی از زمینه های زندگی کاری وجود دارد که بهتر است توسط دیگران انجام شوند تا بتوانم روی آنچه مهمتر است تمرکز کنم. ” هم چنین وی می گوید”استخدام دستیار اجرایی امری فوق العاده مهم است. در ابتدا ممکن است دشوار باشد ، اما بگذارید این شخص وظایف ساده تر و وقت گیر را مدیریت کند. “

آلیسون پیج آلارم هایی را در اپل واچ خود تنظیم می کند.

او می گوید “وقتی صحبت از افزایش بهره وری می شود ، من معتقدم ترفند لیست کردن کار ها بهترین است .

وی ادامه می دهد: ” همچنین از انجام کار های غیر مترقبه و بیهوده اجتناب می کنم تا مطمئن شوم که می توانم روی پروژه های برجسته تر و مهم تر تمرکز کنم. جدیدا ترفند مورد علاقه من ، تنظیم هشدارهایی بر روی ساعت Apple ام است. این یک یادآور دیجیتالی است که واقعاً به منکمک می کند تا مطابق با برنامه کار کنم. “

دو راز مدیریت زمان انسان های موفق

۱. هوشمندانه تر کار کنید ، نه بیشتر!

نکته اصلی برای تبدیل شدن به یک فرد موفق ، هوشمندانه کار کردن است ، نه سخت کار کردن. از حالت “رباتی” خارج شوید و روشهای جدیدی برای انجام هر کار و هر پروژه پیدا کنید. از قوانین و نرم افزارهای قوی مدیریت زمان مانند TimeDoctor استفاده کنید و به کاهش زمان مورد نیاز برای انجام هر کار ادامه دهید. باید روش های جدیدی برای استفاده از ابزار پیدا کنید و از یک منظره کاملاً متفاوت به آن نگاه کنید. با گذشت زمان ، از روال جدید زندگیتان سپاسگزار خواهید بود.

۲. زمانی که وقت ندارید از قبول کردن پروژه ها  ، خودداری کنید.

هر از گاهی باید “نه” گفت. کار بیش از حد ، راه موفقیت نیست ، بلکه باعث خستگی و فرسودگی می شود. افراد موفق به منظور تمرکز روی کارهای مهم ، از پذیرفتن پروژه های وقت گیر خودداری می کنند. انتخاب گر باشید و فقط پروژه هایی را انتخاب کنید که برای شما ایده آل است و واقعاً برای شما مناسب است. تمام وقت خود را به این پروژه ها اختصاص دهید ، عوامل تعلل و حواس پرتی را حذف کنید ، از کارفرما مهلت کافی برای انجام کار بگیرید و زمانی را برای انجام آن پروژه تعیین کنید به عنوان مثال ، به خودتان قول دهید که مقاله را طی یک ساعت کامل کنید. وقتی مقاله را به موقع یا حتی قبل از پایان مهلت خود تکمیل کردید ، خودتان را تشویق کنید. این اقدامات می تواند بسیار محرک و انگیزشی باشد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx