فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

1 نظر 1
21 دقیقه مطالعه

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟ احساسات دارای انرژی هستند.

ابتدا، باید بدانیم که هر سلول در بدن شما دارای ارتعاش حیات است، خواه از آن آگاه باشید یا نه. هر سلول با انرژی و پتانسیل درون شما برای هماهنگی کامل با نیروی حیات در توافق است. تک تک سلول ها در بدن شما تحت تأثیر فرکانس ارتعاش احساسی است که شما از خود ساطع می کنید.

دوم اینکه هر احساسی دارای انرژی خاصی است. فرکانس های ارتعاشی احساسات در انقباض و انبساط نسبت به انرژی ارتعاشی یک احساس خاص قرار دارند. احساسات با فرکانس ارتعاشی که ایجاد می کنند بروز داده می شوند. هر چه فرکانس ارتعاش بیشتر باشد، رهایی و نیروی حیات در سلول های شما بیشتر می شود. هرچه فرکانس ارتعاش کمتر باشد، انقباض بیشتر و نیروی حیات کمتری در سلول ‌های شما خواهد بود.

به عنوان مثال، وارستگی و آزادگی و صلح بالاترین فرکانس یعنی 700+ و بیشترین انرژی را دارد. فرکانس ارتعاش شادی 540 است و فرکانس ارتعاش خشم 150 است.

جریان انرژی احساسی می تواند مانند حالت عمیق مراقبه آرامش بخش، جاری و رها باشد. ارتعاش انرژی احساسی می تواند مانند امواج روی دریاچه باشد، نه پر آشوب، اما با این حال احساس زیبایی وجود دارد. ارتعاش انرژی احساسی دیگر می تواند مانند یک رودخانه سیل آسا در حالت وحشت یا ترس باشد یا می تواند مانند لرزش زلزله حالتی اضطراب گونه داشته باشد.

ارتعاش انرژی احساسی می تواند جریان های پرانرژی را مانند حالت خشم تشدید کند. انرژی عاطفی می تواند مانند یک موج سونامی باشد که با تمام قدرت مانند حالت غم و اندوه شما را در گرداب خود غرق می کند و به پایین می کشد. انرژی عاطفی افسردگی احساس بی ارزشی به شما می دهد که انگار بی جان هستید.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

نمودار فرکانس احساسی (چگونه فرکانس ارتعاشی خود را افزایش دهیم)

نمودار ارتعاش عاطفی محدوده احساسات انسان را به فرکانس های بالاتر و پایین تر تقسیم می کند. آرامش و شادی احساسات با ارتعاش بالاتر هستند، در حالی که شرم و گناه احساسات با ارتعاش کمتری هستند.

حتما شنیده اید که افراد درباره ارتعاشات خوب، ارتعاشات زیاد و ارتعاشات کم صحبت می کنند.

آیا این صرفا یک جمله است یا مفهوم دیگری در آن وجود دارد؟

همه ما لحظات شادی بخش و هیجان انگیزی را تجربه کرده‌ ایم که در آن تجربه ما کاملاً متفاوت از دیگر لحظات سرشار از کسالت، ناامیدی و گناه بوده است.

هدف این است که بر اساس احساساتی که در حال حاضر تجربه می کنید، مشخص کنید که در کدام طیف قرار دارید و از آنجا می توانید به حالت ارتعاشی بالاتر برسید.

بیایید درباره فرکانس احساسی و نحوه استفاده از این ابزارها برای بهبود زندگی خود بیشتر کاوش کنیم.

درک مقیاس ارتعاش احساسات

به خاطر داشته باشید که اگرچه صحبت از ارتعاشات و فرکانس علمی به نظر می رسد، اما واقعا درباره این موضوع خاص پایه علمی ندارد. در حال حاضر هیچ روش مبتنی بر تحقیقی برای اندازه گیری فرکانس احساسات وجود ندارد. بلکه این ابزاری از دنیای رشد معنوی است.

ایده نمودار فرکانس احساسی از کتاب «قدرت در برابر زور» نوشته دیوید آر. هاوکینز سرچشمه گرفت و در کتابی از آبراهام هیکس به نام «بخواهید تا به شما داده شود» بیشتر رایج شد. هر احساس انسانی بر اساس این که در ابتدا یک ذهنیت مثبت یا منفی را پرورش می دهد، یک «فرکانس» دریافت می کند.

به عنوان مثال، شادی، عشق، اشتیاق و شادی برخی از احساسات با بیشترین فراوانی در این مقیاس هستند. ترس، خشم، اندوه، گناه و حسادت برخی از احساسات با فرکانس پایین هستند.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

در این زمینه احساسات در اصل به شرح زیر توصیف می شوند، از ارتعاش بالاتر به ارتعاش کمتر:

 1. شادی، قدردانی، توانمندسازی، آزادی، عشق
 2. شور
 3. اشتیاق، اشتیاق، شادی
 4. انتظارات مثبت، باور
 5. خوش بینی
 6. امیدواری
 7. قناعت
 8. کسالت
 9. بدبینی
 10. ناامیدی، عصبانیت، بی حوصلگی
 11. احساس غرق شدن
 12. ناامیدی
 13. شک
 14. نگران بودن
 15. سرزنش کردن
 16. دلسردی
 17. خشم
 18. انتقام
 19. نفرت، خشم
 20. حسادت
 21. ناامنی، گناه، بی لیاقتی
 22. ترس، اندوه، یأس، ناامیدی، ناتوانی

آیا می توانید فرکانس احساسی را اندازه گیری کنید؟

خیر، اگرچه نمودار ارتعاش عاطفی هر احساس را به طیفی از اعداد تقسیم می کند، بهتر است این را به عنوان یک ابزار نسبی برای مقایسه انرژی مثبت و منفی ایجاد شده توسط هر احساس درک کنید.

در حال حاضر هیچ روش تحقیقی برای اندازه گیری مقدار عواطف انسانی وجود ندارد.

همانطور که گفته شد، این سلسله مراتب احساسات انسانی می تواند ابزاری کاربردی برای رساندن خود به سمت احساسات در صدر طیف نامبرده شده باشد.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

نمودار ارتعاش عاطفی

نمودار ارتعاش عاطفی ساده شده، محدوده 38 احساسی را که برای اولین بار توسط آبراهام هیکس به اشتراک گذاشته شده است، در بر می گیرد و آنها را در مجموعه ای ساده از 17 احساس ادغام می کند.

در اینجا به نظر می رسد:

نمودار ارتعاش عاطفی می تواند به شما کمک کند سنگینی و سبکی نسبی احساسات خود را تشخیص دهید.

چگونه از نمودار ارتعاشی استفاده می کنید؟

برای استفاده از نمودار ارتعاش عاطفی، هدف شما بهتر است این باشد که مشخص کنید در کجای طیف احساسات قرار می گیرید و هدف خود را برای حرکت تدریجی به سمت بالای نمودار قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر در حال حاضر احساس شرم قابل توجهی را تجربه می کنید، خود را در انتهای نمودار خواهید دید زیرا شرم در پایین ترین رده فرکانسی است.

هدف شما باید حرکت به سمت بالای نمودار باشد، اما نمی توانید از خودتان انتظار داشته باشید که مستقیماً از شرم به شادی برسید. این امر اصلا واقع بینانه نیست و تلاش برای انجام این کار غیرواقعی است.

در عوض، به خود اجازه دهید تا به تدریج به بالاترین پله بعدی در نمودار برسید. حتی حرکت از شرم به بی‌ تفاوتی نیز پیشرفت محسوب می شود، زیرا زمانی که خود را به طور کامل در حالت بی ‌تفاوتی قرار دادید، می ‌توانید به سمت خنثی بودن و در نهایت شادی حرکت کنید.

ممکن است متوجه بروز پنج مرحله غم و اندوه شوید: انکار، خشم، نپذیرفتن، افسردگی و پذیرش.

همانطور که نمی توانید انتظار داشته باشید که پس از وقوع یک رویداد آسیب زا مستقیماً به سمت پذیرش بپرید، نمی توانید انتظار داشته باشید که مستقیماً پس از تجربه گناه یا شرم احساس شادی کنید.

نمودار ارتعاش احساسی ابزاری است که به شما کمک می کند در این مسیر حرکت کنید.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

چگونه فرکانس ارتعاش خود را افزایش دهیم

افزایش فرکانس ارتعاش شما ممکن است فرآیندی زمان بر باشد، بنابراین اول از همه، به خود اجازه دهید تغییرات کوچک را به عنوان پیروزی حساب کنید.

مسیری برای افزایش فرکانس ارتعاش می تواند چیزی شبیه به این باشد:

 1. انتظارات درست را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که رسیدن مستقیم از شرم به شادی یک مسیر واقع بینانه نیست و احساس واقعی نخواهد داشت. در عوض، احساس فعلی خود را مشخص کنید و در نظر بگیرید که چه فعالیت هایی می توانند به شما کمک کنند تا به حالتی با ارتعاشات کمی بالاتر بروید.
 2. فعالیت های با ارتعاش بالا انجام دهید. شروع روز خود با فعالیت هایی مانند ورزش، شکرگزاری، مدیتیشن، یادداشت روزانه و بودن در طبیعت می تواند شما را در مسیر درستی قرار دهد تا فرکانس ارتعاش خود را هر روز بالاتر ببرید.
 3. در اطراف افراد با ارتعاش بالا باشید. افرادی که در اطراف شما هستند بسیار بر روحیه و وضعیت شما تأثیر دارند. هر چه بتوانید زمان بیشتری را در کنار افرادی بگذرانید که با فرکانس احساسی بالاتری ارتعاش دارند، بهتر است. چگونه می توانید افراد با روحیه بالا را شناسایی کنید؟ به شهود خود گوش دهید.
 4. شکرگزاری را تمرین کنید. شکرگزاری یک احساس قدرتمند است. می تواند ناامیدی و کمبود را به پذیرش و فراوانی تبدیل کند. تمرین روزانه را شروع کنید تا سپاسگزاری را در خود نهادینه کنید. با تمرین، اولین واکنش شما به وقایع شکرگزاری و پذیرش خواهد بود.
 5. به دیگران کمک کنید. وقتی مطمئن نیستید که چگونه خود را به حالت ارتعاشی بالاتر ببرید، فکر کردن به اینکه چه کاری می توانید برای دیگران انجام دهید همیشه سودمند است. همانطور که مهاتما گاندی گفت: «بهترین راه برای یافتن خود این است که خود را در خدمت گزاری به دیگران غرق کنید.»
 6. برای تفریح کردن وقت بگذارید. آخرین باری که مثل یک بچه پنج ساله رفتار کردید کی بود؟ مثل دویدن در زیر باران یا بازی با خاک گلی؟ کشف کنید کودک درونتان چه می خواهد و زمان بیشتری را برای فعالیت های تفریحی اختصاص دهید.
 7. درک کنید که مسیر پیشرفت مثل یک نمودار خطی نیست. نکته نمودار ارتعاش احساسی این نیست که ما فقط به جایگاه های بالاتر خواهیم رفت. زندگی همچنان یک ترن هوایی است و احساسات شما نیز اینگونه خواهند بود. همه ما روزهای خوب و روزهای بد داریم. حتما این نکته را زمانی که احساسات سختی را تجربه می کنید به یاد داشته باشید.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

ارتعاشات عاطفی را در زندگی خود بگنجانید

به احتمال زیاد همه ما با یک نمودار ارتعاش عاطفی در جیب خود راه نمی رویم و مرتبا در طول روز به آن نگاه نمی کنیم. در عوض، به این مفهوم به عنوان ابزاری فکر کنید که می توانید دفعه بعد که احساس لغزشی در عواطف خود دیدید، از آن استفاده کنید.

به جای شخصی سازی آن («من احساس شرم می کنم و من سزاوار احساس وحشتناکی هستم»)، به این فکر کنید که چگونه می توانید کمی بالاتر در نمودار حرکت کنید («من قصد دارم یوگا انجام دهم، حتی اگر نسبت به آن احساس بی تفاوتی می کنم، زیرا این مرحله بعدی برای احساس مجدد ارتعاشات بالاتر است.»)

زندگی با ارتعاشات بالاتر نه تنها از طرز فکر بلکه از فعالیت ها و ارتباطات ناشی می شود.

به این فکر کنید که چگونه می توانید روزهای خود را با مواردی که شما را ناامید می کند، خسته می کند و عصبانی می کند، پر کنید. در مقابل به موارد بیشتری که شما را هیجان زده می کند، شما را شاد می کند و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد هم بیاندیشید.

خواه این به معنای تمرین یوگا یا مدیتیشن باشد یا صرفاً وقت بیشتری را برای بازی کردن مثل اینکه دوباره کودک هستید، دریابید که فعالیت های مناسب برای شما چیست و آنها را انجام دهید!

سوالات متداول

آیا خشم دارای ارتعاش کم است؟

بلی. خشم یکی از احساسات ارتعاشی پایین تر است. فرکانس ارتعاشی خشم در نمودار ارتعاش احساسی 150 است.

آیا احساسات در فرکانس های مختلف ارتعاش می کنند؟

احساسات به روش علمی تکرارپذیر یا مبتنی بر پژوهش ها ارتعاش نمی کنند. ارتعاشات عاطفی مفهومی از دنیای رشد معنوی است.

فرکانس ارتعاش عشق چقدر است؟

عشق یکی از احساسات با فرکانس بالا است. فرکانس ارتعاشی عشق 500 است.

چگونه متوجه شوید که ارتعاش بالایی دارید؟

راهی برای اندازه گیری دقیق وجود ارتعاش احساسی بالا وجود ندارد و همچنین بستگی به احساس شما در هر روز یا لحظه دارد.

با این حال، اگر در درجه اول احساس آرامش، شادی و عشق می کنید، احتمالاً ارتعاشات بالایی را تجربه می کنید. اگر اساساً احساس بی ‌تفاوتی، گناه یا شرم می‌ کنید، احتمالاً ارتعاشات پایینی را تجربه می ‌کنید.

ارتعاشات بالا چه احساساتی هستند؟

بیشترین فرکانس احساسات صلح، شادی و عشق است.

کمترین ارتعاش احساسی چیست؟

کمترین ارتعاش احساسی شرم است.

نمودار ارتعاش معنوی چیست؟

نمودار ارتعاش معنوی شبیه به نمودار فرکانس ارتعاشی احساسی است، زیرا راهی برای ارزیابی سنگینی و سبکی نسبی احساسات است. به عنوان مثال، شرم در نمودار ارتعاش معنوی پایین ترین جایگاه را دارد، در حالی که سخاوت و شادی در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

هر فردی در این سیاره با نرخ فرکانس (هرتز) بسیار ظریف یا تحلیل ارتعاشات شخصی خود در حال ارتعاش است. ما یک نرخ متابولیکی پایه در هنگام استراحت داریم، اما زمانی که رویدادهای مختلفی در زندگی ما اتفاق می افتند و احساسات ما درگیر می شوند، نرخ ارتعاشی ما به سرعت و اغلب به طور چشمگیری تغییر می کند.

از لحظه ای که به دنیا می آییم، احساسات ما درگیر می شوند و ذهن ما شروع به یادگیری واکنش های دفاعی می کند که در اعماق ذهن ثبت و ذخیره می شوند.

با گذر از هر تجربه ای در زندگی، بیشتر واکنش های ما به عنوان یک عادت آموخته شده به واکنش های احساسی خودکار و اغلب منفی تبدیل می شوند و رفتار خودمان غیرقابل کنترل به نظر می رسد. در جامعه غربی به ما آموزش داده نمی شود که چگونه هر تجربه زندگی را به طور جداگانه و مناسب ببینیم، چگونه از آن تجربیات درس بگیریم، آن ها را پردازش کنیم و احساسات منفی را رها کنیم، بدون اینکه بلوک های عاطفی بناشده از قبل در ذهن ما مانع انتخاب های ما در رفتار و همچنین فعالیت هایی شوند که می توانیم از شرکت در آن ها لذت ببریم اما به دلیل ترس هایی که از نظر عاطفی با آن ها درگیر هستند، این کار را نکنیم.

فرکانس ارتعاشی احساسات چیست؟

تجزیه و تحلیل احساسات و ارتعاش

این احساسات منفی در ناخوادگاه ما ذخیره می شوند، ما به معنای واقعی فرمانبردار این احساسات می شویم تا زمانی که آن احساس از بین برود و احساس دیگری جایگزینش شود. زمانی که ما یک فرد بالغ هستیم، تجربیات حل نشده زیادی داشته ایم و ماهیت بسیاری از واکنش های ما به طور خودکار منفی هستند و سپس وقایعی را تداوم می دهیم که بهترین نتیجه نیستند و تنها به تقویت یادگیری اولیه ما از زمان های بسیار دور کمک می کنند. در واقع ما در یک چرخه رویدادهای عاطفی منفی که اغلب براساس خاطرات گذشته فراموش شده هستند، گرفتار می شویم.

زمانی که در این چرخه های منفی، رویداد های منفی و واکنش های عاطفی منفی متعاقب آن بیشتر و بیشتر می شوند، یک اتفاق طبیعی در زندگی است که به شما فرصت می ‌دهد تا الگوی غالب را ببینید، پردازش کنید و با استفاده از تحلیل ارتعاش آن را حل کنید.

واکنش ‌هایی که باعث ایجاد تعاملات منفی می ‌شوند عبارتند از: قضاوت در مورد دیگران، احساس قربانی بودن، مقایسه خود با دیگران، درک اینکه هیچ کدام از ما برابر نیستیم، فقط چند مورد از این دست هستند.

تجزیه و تحلیل ارتعاش برای ایجاد تحول در شما!

شکستن چرخه عادت های منفی در بالا بردن حالت احساسی شما به سمت تجربه احساسات ارتعاشی با فرکانس بالاتر مانند شادی، عشق، پذیرش بسیار مهم است و این با تصمیم گیری با استفاده از اراده خودتان شروع می شود که بخواهید رفتارتان را تغییر دهید و تحولی ایجاد کنید.

سپس سفری را برای یافتن اطلاعات، ابزارها و تکنیک‌های مناسب شروع می ‌کنید تا شروع به شکستن ثبات این واکنش‌ های احساسی از رده های پایین ‌تر کنید تا جایی که می ‌توانید از روی عشق رفتار کنید و وقتی در موقعیت ‌های چالش ‌برانگیز حرکت می ‌کنید به خودتان تبریک بگویید. شما به مرور وضعیت عاطفی بهتر و فرکانس ارتعاش بالاتری را تجربه خواهید کرد و بررسی خودتان به یک عادت و ابزار مؤثر تبدیل می شود.

رفتار مثبت شما به افزایش ارتعاش دیگران کمک می کند. هدف این است که زندگی را تا حد امکان به یک مکان عاشقانه برای سپری شدن تبدیل کنید. اغلب از خود بپرسید عشق چه راهی را انتخاب می کند؟

نمودار محدوده فرکانس تحلیل ارتعاش احساسی انسان نشان داده شده در بالا نرخ فرکانس هرتز تحلیل ارتعاشی را در محدوده احساسات بالاتر به پایین نشان می دهد. با کاهش سرعت تحلیل ارتعاش، وسعت هوشیاری و توانایی ما برای برخورد مثبت با مسائل کاهش می یابد و درک شما از از انواع واکنش های ممکن را محدود می کند.

هنگامی که در یک فرکانس ارتعاشی پایین تر از عملکرد گرفتار شوید، غلبه بر همه چیز دشوار به نظر می رسد. با این حال، در دنیای امروز، ما بسیار خوش شانس هستیم که ابزارها، درمان ها و اطلاعات زیادی در دسترس داریم که می توانند به ما کمک کنند. انتخاب قاطعانه برای مشاهده واکنش شما در موقعیت ‌ها و نگاه عینی به چرایی این احساس و واکنش، جستجوی راه‌ هایی برای از بین بردن این قلاب ‌های عاطفی منفی نسبت به رویدادهای گذشته، به ما قدرت می ‌دهد تا تجربیات زندگیمان را تا حد زیادی بهبود بخشیم.

برای زندگی در وضعیت بسیار شادتر هنگامی که معمولاً در حالت ارتعاش عاطفی بالاتر زندگی می کنید، بیشتر اوقات تعاملات شما با دیگران به طور چشمگیری بهبود می یابد، بسیار شادتر هستید و گزینه ها و فرصت های بیشتری ظاهر می شوند.

آیا زمان آن رسیده است که یک تحلیل ارتعاش داشته باشید؟

استفاده از فرکانس های صوتی خاص به قطع و شکستن این فرکانس های ارتعاشی احساسی پایین کمک می کند. این ابزارها از کاسه ‌های آواز ساده تبتی گرفته تا تخت‌ خواب پیشرفته، ماساژهای صوتی که کمک زیادی به تخلیه استرس ذخیره ‌شده در طولانی‌ مدت می ‌کنند. همچنین به آموزش مجدد بدن شما برای بودن در فرکانس ارتعاشی هماهنگ برای بدن انسان و رهایی از استرس کمک شایانی می ‌کنند. همه این موارد بیان شده منجر به کاهش شدید استرس و تنش شما، تعاملات و وضعیت کلی بسیار شادتری می شود.

منبع:

https://spacioustherapy.com/understanding-emotions/

https://mindfulnessbox.com/emotional-vibration-chart/

The Emotional Vibration Analysis Frequency Chart

 

4.2/5 - (13 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx