آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

اگر به دنبال بهبود انرژی خود هستید، راه های بی شماری برای این کار وجود دارد. با این حال، اگر به دنبال راهی طبیعی و سالم‌تر برای بهبود انرژی خود هستید، ممکن است کنجکاو باشید که آیا مکمل‌هایی وجود دارد که بتوانید برای کمک به بهبود انرژی از آن مصرف کنید و آیا این مکمل‌ها موثر هستند یا خیر.

بنابراین، آیا مکمل ها نتیجه می دهند؟

در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازم که آیا مکمل هایی برای کمک به افزایش سطح انرژی شما وجود دارد یا خیر.
من همچنین چند ویتامین را که می توانید برای کمک به افزایش انرژی خود به طور طبیعی مصرف کنید، تجزیه خواهم کرد.

آیا مکمل ها می توانند به بهبود سطح انرژی شما کمک کنند؟

ویتامین ها و مواد معدنی برای عملکرد بدن ما ضروری هستند. ویتامین ها به تولید انرژی سلولی، سنتز DNA و عملکرد عصبی کمک می کنند که می تواند منجر به کاهش خستگی ذهنی و فیزیکی شود. [1]

جلوگیری از کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی به ارتقای سطح انرژی کافی کمک می کند. اما کدام ویتامین ها و مواد معدنی مهم ترین هستند؟ بیایید نگاهی به ویتامین ها و مواد معدنی برتر برای بهبود سطح انرژی بیندازیم.

ویتامین ها و مکمل هایی که ممکن است سطح انرژی را افزایش دهند.

در اینجا برخی از مهم ترین ویتامین ها و مکمل هایی که ممکن است به افزایش سطح انرژی شما کمک کنند، آورده شده است.

ویتامین ها

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

  1. ویتامین D

با توجه به مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی، یکی از علائم رایج کمبود ویتامین D، خستگی عضلانی است.

ویتامین D در بسیاری از غذاها یافت نمی‌شود، بنابراین اگر کمبودی دارید که می‌خواهید آن را اصلاح کنید، مصرف مکمل‌های خوراکی بهترین راه‌حل است. توصیه می شود بزرگسالان تا 70 سال روزانه 600 واحد بین المللی ویتامین D و افراد بالای 70 سال 800 واحد در روز ویتامین D مصرف کنند. توصیه ها ممکن است برای زنان باردار یا شیرده متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود قبل از شروع مصرف مکمل با پزشک خود صحبت کنید.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

 

  1. ویتامین B12

در مجموع هشت ویتامین B وجود دارد که همگی برای بدن ضروری هستند. ویتامین های B به ویژه برای عملکرد مغز از جمله تولید انرژی مهم هستند. بنابراین کمبود ویتامین های گروه B
یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های B برای تامین انرژی، ویتامین B12 است که به نام کوبالامین نیز شناخته می‌شود. افراد مسن و کسانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند، به ویژه در معرض خطر ویتامین B12 هستند. اگر این در مورد شما صدق می کند، ممکن است شروع مصرف مکمل ویتامین B برای ارتقای سطح انرژی کافی مفید باشد.

از آنجایی که ویتامین B12 محلول در آب است، مصرف مقدار بیشتری از آن بی خطر است. اگر بیشتر از نیاز بدنتان ویتامین B12 مصرف کنید، آن را به سادگی از طریق ادرار دفع خواهید کرد. با این حال، اگر بدن شما کمبود ویتامین B12 داشته باشد، آنچه را که نیاز دارد ذخیره می کند که ممکن است به بهبود سطح انرژی شما کمک کند.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

  1. آهن

افرادی که دچار کمبود آهن هستند، به شرایطی به نام کم خونی مبتلا هستند. یکی از عوارض جانبی مهم کم خونی، خستگی است. طبق گفته کلینیک مایو، برخی از گروه‌های افراد ممکن است بیشتر مستعد کمبود آهن باشند. این افراد شامل زنانی که در دوران قاعدگی هستند، گیاهخواران، مبتلایان به اختلالی که باعث ناتوانی در جذب آهن می شود (مانند بیماری سلیاک)، یا زنان باردار بیشتر در معرض کم خونی هستند.

اگر به دنبال افزایش سطح آهن برای بهبود سطح انرژی خود هستید، ممکن است بخواهید غذاهای غنی از آهن بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این غذاها شامل گوشت، تخم مرغ و سبزیجات سبز رنگ است. همچنین خوردن غذاهای حاوی ویتامین C به اندازه کافی، مهم است زیرا این مواد می توانند به جذب بهتر آهن در بدن شما کمک کنند. غذاهای غنی از ویتامین C عبارتند از کلم بروکلی، مرکبات و سبزیجات برگدار.

اگر افزودن این غذاها به رژیم غذایی برای شما واقع بینانه به نظر نمی رسد، مکمل آهن ممکن است بهترین راه حل برای بهبود سطح انرژی شما باشد. قبل از شروع مصرف مکمل آهن حتما با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که آیا مکمل آهن برای شما مناسب است یا خیر.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

مکمل

  1. ریشه آشواگاندا

در حالی که کمتر تحقیق شده است، مطالعه ای در سال 2012 در مجله پزشکی روانشناسی هند به بررسی این موضوع پرداخت که آیا مکمل ریشه آشواگاندا می تواند سطح انرژی را بهبود بخشد. آنها دریافتند که مکمل با این گیاه سطح استرس را کاهش می دهد که ممکن است منجر به بهبود کلی در انرژی شود.

ریشه آشواگاندا رایج‌تر می‌شود و یافتن آن در قفسه‌های خواربارفروشی یا فروشگاه مواد غذایی سالم راحت‌تر از همیشه است. با این حال، بسیار مهم است که قبل از شروع مصرف این مکمل با پزشک مراقبت های اولیه خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب است.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

  1. کراتین

کراتین روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند، به خصوص در بین ورزشکاران. کراتین یک اسید آمینه است که یکی از اجزای سازنده پروتئین است. وزنه برداران بیشتری از مکمل های کراتین برای بهبود عملکرد ورزشگاه و کمک به عضله سازی استفاده می کنند.

اگر ورزشکار هستید و سطح انرژی پایینی دارید، مکمل کراتین ممکن است برای شما مناسب باشد. مطالعه ای که در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی انجام شد نشان داد که مکمل کراتین در بهبود ریکاوری، کاهش خطر کم آبی بدن و پیشگیری از آسیب های مرتبط با ورزش مفید است.
با توجه به بهبود عملکرد ورزشی با مکمل کراتین، منطقی است که برای ورزشکاران با سطوح انرژی پایین، مکمل کراتین نشان داده شود.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

  1. ملاتونین

اگر سطح انرژی پایین شما به دلیل کمبود خواب باشد، ملاتونین ممکن است مکمل مناسبی برای شما باشد. در حالی که ملاتونین به طور مستقیم سطح انرژی را افزایش نمی دهد، شما همچنان ممکن است با مصرف آن بهبودی را مشاهده کنید. این هورمون طبیعی به ایفای نقش در خواب کمک می کند. اگر بی خوابی دارید یا فقط در به خواب رفتن مشکل دارید، مصرف مکمل ملاتونین در شب قبل از خواب برای کمک به تنظیم برنامه خواب و بهبود سطح انرژی در طول روز مفید است.

مشخص شده است که برخی از جمعیت‌ها سطوح پایین‌تری از ترشح ملاتونین دارند که ممکن است منجر به مشکلات خواب و متعاقب آن کاهش سطح انرژی در طول روز شود. افراد مسن یا مبتلا به دیابت نوع 2، سرطان های خاص، فشار خون بالا یا بیماری آلزایمر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

مکمل های ملاتونین در اکثر فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها موجود است. ملاتونین همچنین به شکل صمغی وجود دارد که مصرف آن را آسان و خوشمزه می کند.

آیا ویتامین ها و مکمل ها به افرایش انرژی کمک می کنند؟

در نتیجه

مجموعه ای از مکمل ها در بازار وجود دارد که ادعا می کنند موثر هستند و به افزایش سطح انرژی شما کمک می کنند. با این حال، تشخیص اینکه کدام مکمل‌ها واقعاً آنچه را که ادعا می‌کنند انجام می‌دهند، می‌تواند دشوار باشد. با توجه به تحقیقات، واضح است که برخی از مکمل ها به افزایش سطح انرژی برای افرادی که کمبود آنها را دارند، کمک کند.

هنگامی که به دنبال شروع مکملی برای بهبود سطح انرژی هستید، همانطور که در مورد آن صحبت شد، بسیار مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید تا نظر او را دریافت کنید. آنها نه تنها می توانند به شما در تصمیم گیری در مورد دوز مناسب این مکمل ها برای بدن شما کمک کنند، بلکه می توانند به شما توصیه کنند که کدام مکمل با توجه به سبک زندگی و نتایج آزمایشگاهی شما مناسب تر است.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/908390/do-supplements-work
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx