افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

نظرات 7
8 دقیقه مطالعه

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

به موقع است که عبارت بعد از هر سختی آسانی است را به کار ببریم. گاهی اوقات آن سختی می تواند زندگی کردن در داخل ماشین به جای یک خانه گرم، نرم و راحت باشد. میتواند طوفان پیش از شهرت باشد. میتواند شانسی بسیار کوچک در میان حوادث تلخ و دشوار زندگی باشد.

در ادامه این نوشته به بررسی هفت داستان از زندگی افراد مشهور و ثروتمند کنونی جهان خواهیم پرداخت  که زمانی در ماشین هایشان زندگی می کردند و حتی توانایی مالی برای اجاره کردن جای کوچکی را نیز نداشتند. این افراد مشهور که وجود برخی از آنها در این فهرست از جمله “جیم کری” و “هیلاری سوانک” موجبات تعجب ما را بر خواهند انگیخت، بسیاری از ایده های بازیگری خود را در میان آن دشواریها یافته اند.

این فهرست و خلاصه ای از اتفاقاتی که در پس هر کدام وجود دارد را با هم مرور می کنیم:

“کریس پرت” ستاره “پارک ژواسیک” زمانی در Maui هاوایی و در ماشین خود روزگار سپری میکرد.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

وی در نقش دوست داشتنی  Andy Dwyer در مجموعه Parks and Recreation تا نقش Owen Grady در مجموعه “پارک ژوراسیک” ظاهر شد. اما این تنها مسیری نبود که این هنرپیشه در زندگی اش طی کرد.
کریس پرت در سن ۱۹ سالگی، به پیشنهاد یکی از دوستانش به هاوایی رفت و در ونی جا خوش کرد و نوعی از یک زندگی مستقل را برای خودش رقم زد. وی از تجربه خود در این مورد میگوید: “ساعت کمی کار می کردیم و در حدود ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته را با ماهیگیری و خوردن و کشیدن مواد مخدر سر می کردیم.”
در همان سال بود، یکی از زنان هنرپیشه به نام Rae Dawn Chong در کمپانی Bubba Gump Shrimp Company و در زمانی که پرت منتظر دریافت غذایش بود، او را ملاقات کرد. چانگ، یادداشتی بر چهره مناسب او برای بازیگری نوشت و به او نقشی در یکی از کارهای خود یعنی Cursed Part III داد. کریس پرت از آن زمان به عنوان قدم اول ورود خود به هالیوود یاد میکند و این آن چیزی بود که بقیه عمرش را با آن گذرانید.

“جیمز کامرون” هم پیش از فروش فیلم “ترمیناتور” در ماشین اش زندگی میکرد.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

بر اساس گزارش IGN جیمز کامرون در زمان نوشتن فیلمنامه “ترمیناتور” در داخل ماشینش زندگی میکرد و به سختی هزینه های زندگی اش را تامین میکرد. اما مسئله اصلی او در این زمان پول نبود. وی مصصم بود که با تمام تجارب کم خود، این فیلم را کاگردانی کند.
اگرچه پس از پایان نوشتن فیلمنامه، کمپانی های تولید فیلم، فیلمنامه را پسندیدند اما اینکه کارگردانی آن را نیز به جیمز واگزار کنند را ایده چندان مناسبی نمی دانستند.
جیمز کامرون بر این کار اصرار داشت و با تهیه کننده ای به نام Gale Anne Hurd که فیلمنامه را به قیمت ۱ دلار خرید و اجازه کارگردانی آن را نیز به خود کامرون واگزار کرد، همراه شد. این فیلم بعدها توانست ۷۷ میلیون دلار فروش جهانی را به همراه داشته باشد.

جیم کری کمدین معروف نیز روزگاری را داخل ون خود و در مقابل حیاط منزل خواهرش سپری میکرد.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

بر اساس اطلاعات به دست آمده از زندگینامه این هنرمند، وی از دبیرستان بیرون انداخته شد و به زندگی در ون خود ادامه داد. وی در مناطق مختلفی از کشور کانادا ون خود را پارک میکرد. در نهایت به منزل خواهر بزرگترش رفت و در چمن های روبروی منزل او اقامت کرد. وی در مورد ایجاد روحیه شاد خود به سختی های مالی ای اشاره میکند که در این دوران همراه او بودند.

دکتر “فیل” پزشک معروف و مجری تلویزیونی نیز به همراه پدرش در داخل یک ون زندگی می کردند.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

بر اساس اطلاعات بدست آمده از BusinessPundit، زمانی که دکتر “فیل مک گرو” ۱۲ ساله بود، بی خانمان بود و در ماشینی در “کانزاس سیتی” به همراه پدرش زندگی میکرد. وی دوران اینترنی خود را نیز در همان جا سپری کرد.
بعدها تحصیلات خود را ادامه داد و به کار روان درمانی در تکزاس مشغول شد. در سالهای ۱۹۹۰ به برنامه “اُپرا وینفری” دعوت شد و بارها و بارها در این برنامه ظاهر شد. همین امر سبب شد که بعدها خود بتواند برنامه تلویزیونی پردرآمدی را به طور مستقل هدایت کند.

“سوز اورمان” از بهترین مشاوران مالی نیز چند ماهی را در سال ۱۹۷۳ میلادی در داخل ون خود به سر برد.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

مشاور برگزیده و نامی “سوز اورمان” که مطالب فراوانی را در “نیویورک تایمز” به چاپ رسانید، بر اساس گزارش های “هافینگتون پُست” در سالهای ۱۹۷۰ و در زمانی که در “برکلی” کالیفرنیا زندگی میکرد حتی توانایی مالی زندگی کردن در بیرون از ون خود را نیز نداشت.
بعد از گذشت ۲ ماه او و دوستش کاری با درآمد ساعتی ۳ دلار و ۵۰ سنت به دست آوردند و بدین ترتیب توانست در خارج از آن وَن زندگی کند. وی اکنون در فهرست میلیونرهای آمریکا قرار دارد.

“استیو هارلی” مجری برنامه های تلویزیونی نیز پیش از رسیدن به شهرت به مدت سه سال در فورد مدل ۱۹۷۶ خود ساکن بود.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

هنرپیشه، مجری تلویزیونی و نویسنده به “پیپل مگزین” میگوید که شروع کار کمدی وی به سالهای آخر دهه ۹۰ میلادی باز میگردد. درست همان زمانی که ناگهان در می یابد که بی خانمان شده است.
بر اساس گزارش های بدست آمده از زندگی او به مدت سه سال در فورد مدل ۱۹۷۶ خود زندگی میکرد، در هتلها و پمپ بنزین ها یا استخرهای شنا، به حمام می رفت. این روند تا اجرای وی در Showtime at the Apollo ادامه پیدا کرد. این اجرا در زندگی برای او موفقیت های مالی فراوانی را به همراه آورد.

“هیلاری سوانک” به همراه مادرش و برای اینکه هزینه های سکونت در آپارتمانی در لوس آنجلس را بدست آورد در داخل ماشین زندگی میکردند.

افراد مشهور و ثروتمند جهان که روزگاری در داخل خودرو های خود زندگی می کردند

بر اساس اطلاعات بدست آمده از “تایم”، سوانک برای آنکه دوره های هنرپیشگی را بگذراند روانه کالیفرنیا شد.
پیش از آنکه نقشی را از خود کند به همراه مادرش در ماشین و یک خانه خالی زندگی میکردند. وی در مصاحبه ای با خبرگزاری “سی بی اِس” میگوید: “ما دوستی داشتیم که به فروش خانه اشتغال داشت. او به ما گفت که این خانه ها مبله نیستند اما میتوانید در آنها ساکن شوید. در طول روز هم باید از آن خانه خارج شوید تا من بتوانم مشتری ها را برای بازدید آن مکان بیاورم. بنابراین ما هم تشک بادی را خریداری کردیم، شبها آنجا می ماندیم و روزها بیرون می رفتیم.”
این هنرپیشه موفق به دریافت دو بار جایزه اسکار آن هم پیش از ۳۰ سالگی گردید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx