چگونه تایید دیگران بی اهمیت می شود؟

نظرات 3
12 دقیقه مطالعه

در این مقاله قصد داریم در مورد بی اهمیتی تایید دیگران صحبت کنیم.

این معمولاً به عنوان یک تاکتیک منطقی شروع می شود.

ما تأیید دیگران را به دست می آوریم ، آنها را برای لحظه ای خوشحال می کنیم و نسبت به خودمان حس بسیار خوبی داریم.

اما زمانی فرا خواهد رسید که تلاش مداوم برای تأیید شدن – همان مشکل ما –خسته کننده میشود. و همین رفتاری که احساسات موفقیت بسیاری برای ما به ارمغان آورد ، خود مشکل خواهد شد.

وقتی فوراً قصد داریم دیگران را خوشحال کنیم ، به دنبال تأیید خود از طرف آنها هستیم.

ما خودمان را تنظیم کرده ایم تا زندگی ای را که دوست نداریم بگذرانیم ، اما با آنچه دیگران از ما انتظار دارند متناسب باشد.

آنچه را که از ما انتظار می رود انجام می دهیم

 ما آنچه را دیگران می خواهند برایشان انجام میدهیم تا آنها ما را تایید کنند و با تایید آن ها خوشحال می شویم. در صورتی که نباید تایید دیگران برای شما مهم باشد و باید کارهایی که خودتان دوست دارید انجام دهید حتی اگر دیگران آن کارهارا تایید نکنند.

ممکن است فکر کنید ، “چرا به دنبال تأیید نباشیم؟ خوب ، دلیل این است که اگر فقط به دنبال تایید دیگران باشیم از خود واقعیمان فاصله میگیریم. وقتی به دنبال تأیید دیگران هستیم ، فرصتهایی را که ما برای آموزش یا پیشرفت داریم را از دست میدهیم و باید بیاموزیم که چگونه خودمان را تأیید کنیم – حتی اگر دیگران تایید نکردند.

چگونه تأیید دیگران، شما را از خود واقعیتان باز می دارد؟

شما می توانید از تأیید دیگران تأثیر منفی بگذارید.

 این امر به این دلیل است که شما احتمالاً از انجام کارهایی که برای شما مهم است ، احساس نگرانی می کنید ، از اینکه سعی در انجام کارهای جدید در خارج از محدوده راحتی خود داشته باشید ، احساس اضطراب می کنید و نسبت به آنچه دیگران ممکن است از شما انتظار داشته باشند ، احساس نگرانی می کنید.

 نیاز به تأیید ممکن است شما را به سمت رد فرصتهای احتمالی سوق دهد ، زیرا شما بیش از حد مضطرب هستید و معتقدید عملکرد شما باید بی نقص باشد. این ممکن است باعث شود که شما نتوانید آنقدر شکست بخورید و قبل از شروع تسلیم می شوید.

به همین دلیل مهم است که به این نکته توجه کنیم که نیاز شما به تأیید، شما را از انجام کارهایی که برای شما مهم هستند بازمی دارد. پس از گذر از این ، شما می توانید در زندگی با استرس بسیار کم به آنچه می خواهید برسید زیرا نگران اینکه دیگران راجب شما چه فکری می کنند نیستید.

سعی کنید به جای شرکت در کارهایی که برای شما مهم هستند ، به این مسئله توجه کنید که نیاز شما به تأیید باعث می شود بیش از حد کاری را انجام دهید. وقتی با انجام کارهایی برای دیگران به هزینه خودتان صدمه می بینید ، زمان آن رسیده است که تغییری ایجاد کنید.

اهمیت شناخت خودتان

هنگامی که تایید دیگران بر شما تأثیر می گذارد اینکه چگونه تصمیم می گیرید که زمان خود را بگذرانید ، آگاهی خود را نسبت به آنچه برای شما مهم است ، چه چیزی شما را هدایت می کند و چه چیزی باعث خوشبختی شما می شود ، از دست می دهید.

ممکن است در انجام کارها به خصوص کارهایی که از آنها لذت نمی برید گیر کنید. اگر این مسئله برای شما صادق است ، وقت آن است که انرژی خود را بر روی ارتباط با آنچه که برای شما مهم است متمرکز کنید. شروع به پرسیدن سؤالاتی از خود کنید مانند:

برای من چه ارزشی دارد؟

چه چیزی مرا در شب بیدار می کند؟

 چگونه است که ترجیح می دهم وقت خود را سپری کنم؟

شروع به گوش دادن

 به آنچه واقعاً برای زندگی خود می خواهید گوش دهید و اقدامات خود را با ارزش ها ، اصول و اهداف خود تراز کنید.

هنگامی که شما مطابق با آنچه ارزش گذاری می کنید زندگی می کنید ، زندگی شما بسیار ساده تر و بی دردسر می شود.

به جای تصمیم گیری بر اساس آنچه دیگران تأیید می کنند ، تصمیم گیری خود را بر اساس آنچه برای شما مناسب است شروع کنید.

وقتی انتخاب آگاهانه در مورد چگونگی گذراندن وقت خود و انجام آنچه برای شما با ارزش است دارید، می توانید زندگی خود را شروع کنید.

بر خلاف تصور عامه ، نیازی نیست برای موفقیت دائماً سرتان شلوغ باشد.

به عنوان یک گزینه جایگزین ، می توانید موفقیت را به عنوان معیار انجام کارهایی که برای شما مهم است تلقی کنید.

خداحافظی کنید از نیاز به تایید!

همه اینها با ایجاد قدرت برای پیشبرد آنچه می تواند برای شما مناسب باشد آغاز می شود.

 وقتی شروع به انجام این کار کردید ، دیگر اصلاً تمایلی به تایید دیگران ندارید. بدون توجه به اینکه دیگران چگونه واکنش نشان می دهند ، شروع به خود آگاهی بیشتری کنید و به آن رفتارهایی که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، توجه کنید. به انتخاباتی که انجام داده اید ، چیزهایی را که در مورد خودتان می پسندید ، یا به مواردی که در مورد خودتان صادق بوده اید ، تأمل کنید و توجه کنید.

شما باید تعهد جدید خود را با صداقت آغاز کنید و واقعاً ارزیابی کنید که آیا این کاری را که انجام داده اید برای شما مناسب است ، یا به دلیل اینکه می خواهید شما را تایید کنند و یا از مخالفت خودداری کنید این کار را انجام می دهید.

وقت خود را قبل از گفتن بله به یک کار یا تعهد جدید بگذرانید.

یک قدم عقب بنشینید ،و برنامه خود را مرور کنید ، سپس از خود بپرسید: واقعاً چه چیزی ضروری و مهم است و چه چیزی باعث ایجاد رضایت مردم می شود؟ پس از روشن شدن این مسئله ، آهسته کار را از طریق لیستتان شروع کنید تا بتوانید ارزیابی مجدد کنید.

هنگامی که متوجه می شوید کارهای خودتان را برای به دست آوردن تأیید افراد دیگر انجام نمی دهید ، حذف این کارها برای شما ساده تر است و آنها را با مواردی جایگزین می کنید که باعث رشد اهداف شخصی شما می شود.

3 دلیل اینکه نباید به دنبال تأیید دیگران باشید

چرا منطقی نیست که به دنبال تایید دیگران باشید؟

احساسات خودتان اهمیت دارند

حتی اگر کاری را انجام دهید که فکر می کنید درست است اما بر اساس استانداردهای بیرونی انجام شود ، این باعث نمی شود احساس خوبی داشته باشید. زیرا این شامل اهداف شخصی شما نمی شود! مثل این است که زندگی خود را فدای دیگران کنید یا اینکه یک عروسک در دست هر کسی باشید که به نظر می رسد در آن لحظه از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما آنچه همیشه باید مهم باشد این است که شما چه احساسی دارید. شایسته نیست رویاهای خود را قربانی کنید ، زیرا در پایان روز ، این شما هستید که باید با این تصمیم زندگی کنید. من شک دارم که این کار می تواند هر کسی را خوشحال کند. قدرتمندترین هدیه این است که شما چه احساسی دارید و فقط می توانید با انجام دادن کارهای مورد علاقه تان این هدیه را به خودتان بدهید.

تایید دیگران

افراد ناراضی به شما توصیه های غیر منطقی می دهند.

بیایید بگوییم که شما کسی را می شناسید که به نظر می رسد از لحاظ مالی موفق است. او کارآفرین موفقی است که هر سال دارای تعطیلات لوکس است. شما فکر می کنید که او راه این کار را فهمیده است و شما هم همین را برای خودتان می خواهید. تنها مشکل به ظاهر بی اهمیت این است که او خوشحال نیست. او برای خودش موفق نیست بلکه برای دیگران موفقیت آمیز است تا بتواند مهم تر به نظر برسد. اگر از او مشاوره بخواهید ، او فقط می تواند شما را به جایی كه در آن است ، برساند. یعنی داشتن پول بلکه بیشتر شبیه برده ای در شرکت خود است. شما ممکن است فکر کنید که برای شما مهم نیست ، اما وقتی سبک زندگی او را تجربه کنید ، پشیمان می شوید که از بزرگی خود پیروی نکرده و زندگی دیگری را تجربه نمی کنید. وقتی به کاری علاقه نداشته باشید و فقط برای پولدار شدن آن کاررا انجام دهید روزی می رسد که خسته و پشیمان میشوید.

هر کس زندگی خود را دارد.

آنچه برای دیگران مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد. اگرچه خوب است که از دیگران الهام بگیرید ، اما فراموش نکنید که در سفر زندگی خود هستید. فقط شما دقیقاً می دانید که چه احساسی دارید و واقعاً چه می خواهید ، بنابراین تنها وظیفه شما این است که آنرا مطرح کنید. اگر به دنبال تایید از دیگران هستید ، ممکن است برای همیشه در انتظار آن باشید. آیا بهتر نیست الان به خودت بیای؟

به جای اینکه منتظر بمانید تا کاری را انجام دهید که دیگران شما را تایید کنند به دنبال کاری بروید که به آن علاقه مند هستید و با انجام دادن آن کار احساس شادبودن و رضایت از خود را دارید.

بیشتر اوقات این کار بسیار چالش برانگیز است زیرا نیاز به آگاهی بیشتر از سخنان ، اهداف ، تصمیمات و نحوه زندگی شما دارد.

اما این یک سفر زیبا است برای شما ، هیچ روش دیگری برای زندگی معنی ندارد.

تجسم روح شما به معنای مسئول بودن در برابر زیباترین خواسته های درونی شماست.

یعنی برای خلاقیت داشتن و یا اینکه دوستداشتنی بنظر برسید نیازی به تایید دیگران نیست و کافی است تا نسبت به دیگران وخود مهربانترباشید.

آنچه بین شما و روح شماست مقدس است.

هیچ چیز فراتر از دانستن این نیست که شما با خالص ترین اهداف خود زندگی می کنید و ذات خود را در زندگی واقعی مجسم می کنید.

زندگی شما مخصوص شماست پس به تایید دیگران اهمیت ندهید .

3.6/5 - (30 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx