این “عادت 30 ثانیه‌ ای” زندگی را متحول می کند

نظرات 29
5 دقیقه مطالعه

health-dangers-water-fasting 

مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانیم آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنیم. دلایلی وجود دارد که یک لیوان آب اول صبح را به هر کسی که می خواهد روز پرانرژی داشته باشد پیشنهاد می کنند.

lemon-water-960x250

شاید برایمان جالب باشد وقتی بدانیم که مدیران برخی از بزرگترین برندهای دنیا در زمینه های مختلف، صبح اول وقت یک لیوان آب را به چای یا قهوه ترجیح می دهند. حتی برخی از آنها چند قطره آب لیموی تازه را هم در لیوان خود می ریزند و صبح شان را با این نوشیدنی عالی شروع می کنند. به نظر شما چرا آنها ترجیح می دهند به جای نسکافه، قهوه یا چای با یک لیوان آب روزشان را آغاز کنند.
خب در ادامه دلایلی وجود دارد که نوشیدن آب ناشتا را به هر کسی که می خواهد روز پرانرژی داشته باشد پیشنهاد می کنیم.

فواید نوشیدن آب ناشتا

آب به بدن ما باز می گردد

6 تا 8 ساعت خواب شبانه زمان بسیار زیادی برای آب نخوردن است. بنابراین نوشیدن یک تا دو لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن وظیفه آب رسانی به بدن ما را در بهترین حالت ممکن انجام می دهد.
اگرچه بیشتر مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند که خب البته هر دو از منابع آنتی اکسیدان هستند و به هر حال به بدن آب رسانی می کنند اما ما همچنان می توانید آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنیم و آنها را برای باقی ساعات روز بگذاریم.

وقتی اول صبحی حسابی هوشیار می شویم

یکی از بزرگترین نشانه های بی انرژی و کرخت بودن کم شدن آب بدن است. از آنجایی که آب به نظم و علکرد مغزمان کمک بسزایی می کند ، پس می تواند در تنظیم حالت روحی افراد هم تأثیر گذار باشد.
بعد از ساعت های طولانی که نه چیزی خورده و نه چیزی نوشیده ایم، هر آنچه که میل کنیم می تواند به منزله شوکی به بدن ما باشد. اگر این شوک یک لیوان آب باشد، کارکرد همین یک لیوان آب در بدن ما سبب می شود هم انرژی بیشتری بگیریم و هم اینکه هوشیارتر شویم.

سوخت رسانی به مغز

از مزایای نوشیدن آب ناشتا سوخت رسانی به مغز می باشد. وقتی پای فعالیت های روزانه وسط است ، آب رسانی به بدن از ضروریات خواهد بود. مغز انسان از 73 درصد آب تشکیل شده است. بنابراین آب رسانی به بدن بخصوص برای فعالیت مطلوب مغز از ضروریاتی است که نباید هرگز آن را دست کم بگیریم. هر چند همین آبرسانی هم یک پروسه بلند مدت روزانه است اما آغاز کردن روز با یک لیوان آن فعالیت روزمره بدن ما را در جهت درستی هدایت می کند.
یادمان باشد آنچه که صبح هنگام انجام می دهیم روز ما را می سازد بنابراین اگر کرخت و بی انرژی باشیم طبیعی است که روی همه فعالیت های روزمره مان تأثیر بگذارد.

lose-weight-fast-drinking-water

جنگ تمام عیار با بیماری ها

وقتی ما خواب هستیم بدنتان در حال ریکاوری و در واقع بازسازی خود است. در این دوره زمانی سیستم ایمنی بدن ما به شدت مشغول رها شدن از شر سموم است. با نوشیدن آب کافی ما به این پروسه سرعت می دهیم و سریعتر سموم را از بدنمان بیرون می رانیم.
گذشته از مغز در قسمت های عمده ای از سایر اعضای مهم بدن مانند قلب، کلیه ها و ریه ها آب وجود دارد. بنابراین موضوع خیلی ساده است. پس یکی از فواید نوشیدن آب در صبح سالم ماندن است، که با نوشیدن آب به مقدار کافی انجام پذیر است.

وقتی سوخت و ساز بدن زیاد می شود

سوخت و ساز کربوهیدارت ها و پروتئین های ضروری که ما میل می کنیم از طریق آب موجود در بدن ما اتفاق می افتد. بنابراین وقتی ما آب کافی به بدن خود می رسانیم، متابولیسم ما به طور کامل فعال می شود و به زبان ساده تر اینکه سوخت و ساز بدنمان بیشتر می شود که همین مسئله می تواند به لاغر شدن هم کمک کند.
بنابراین وقتی بدن ما به اندازه کافی آب دریافت نکند ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیریم، اتفاقی که باعث می شود بیشتر بخوریم و بیشتر خوردن هم مترادف با اضافه وزن است.

4.5/5 - (17 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

29 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
29
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx