تاثیر قانون جذب در کاهش استرس روزانه چگونه است؟

نظرات 3
12 دقیقه مطالعه

مقدمه

قانون جذب و کاهش استرس موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. استرس بخش بزرگی از زندگی روزمره همه انسان ها است. افراد غالبا وقتی احساس می کنند بیش از حد کار کرده اند یا مسئولیت خیلی زیادی دارند، دچار استرس می شوند. مشکلات عاطفی هم می تواند موجب این مسئله شود. حتی می توان گفت یکی دیگر از گزینه های بسیار مهم برای ایجاد استرس، فشار های مالی است. می توان گفت استرس با کلماتی مانند کرنش، نگرانی و اضطراب مترادف است. این معضل کاملا ذهنی است، به این معنی که ممکن است حتی فشار روانی زیادی هم به شخص وارد نشده باشد اما به این مشکل دچار شده باشد.

استرس می تواند خود را به روش های مختلفی بروز دهد و باعث بروز مسائل و مشکلات سخت عاطفی، جسمی یا روحی شود. مهم است که منبع آن را شناسایی کرده و راهی برای به حداقل رساندن آن پیدا کنید. در این مقاله از قانون جذب و تکنیک های آن برای رفع استرس استفاده می کنیم.

قانون جذب و کاهش استرس!

قانون جذب و مدیریت استرس می تواند به شما در دستیابی به تعادل صحیح زندگی کمک کند. ترک ترس و شکستن چرخه منفی می تواند تاثیر مثبتی از نظر عاطفی و جسمی داشته باشد. استرس می تواند باعث مشکلاتی مانند سردرد و سایر درد ها شود. حتی در مقاطع بالاتر می تواند باعث حمله قلبی هم شود. یافتن تکنیکی که به شما در کاهش سطح استرس کمک می کند، می تواند به شما در ایجاد دیدگاه مثبت در زندگی کمک کند.

ما پیشنهاد می کنیم که از قانون جذب استفاده کنید و سطح استرس خود را کاهش دهید تا کیفیت زندگی تان بهتر شود. افرادی که تحت استرس هستند مدام به دنبال تکنیک های کاهش استرسند. این تکنیک ها شامل ماساژ درمانی، ورزش یا مراقبه هستند اما ممکن است آنچه برای یک شخص جهت رفع مشکلش مفید باشد برای دیگری کار نکند. اما قانون جذب و کاهش استرس روشی است که می تواند تقریبا برای هر کسی موثر باشد. پس در ادامه با ما همراه شوید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب از قدرت ذهن برای به دست آوردن نتیجه مشخص استفاده می کند. به بیان ساده قانون جذب بدان معنی است که ما از افکار و احساسات خود برای جذب آنچه می خواهیم، استفاده کنیم. این قانون هم از افکار آگاهانه و هم از افکار نا آگاهانه پیروی می کند. قانون جذب سالیان سال است که مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته و در ابتدای امر همه آن را به عنوان تجسم می شناختند. قدرت تفکر مثبت و قانون جذب بسیار زیاد است و کمک زیادی به ما خواهد کرد. مراحل مختلفی توسط قانون جذب وجود دارد که به شما برای رفع استرس کمک می کند. در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 

قانون جذب و کاهش استرس روزانه همراه با ارائه راهکار هایی مفید.

۱. روی آنچه می خواهید تمرکز کنید.

برای رفع استرس، به جای تمرکز روی نگرانی ها، بر آنچه می خواهید تمرکز کنید. احساس کنید. رفتار کنید و طوری عمل کنید که گویی آنچه که می خواهید و شرایطی که مدنظرتان است، در حال حاضر مال شماست. آن را تجسم‌ کنید. سعی کنید به سادگی زندگی تان را بررسی کرده و علت اصلی استرس های خود را بیابید. مالی ؟ کاری و شغلی؟ ترس؟ تغییر شغل؟ و … . توجه خود را به آنچه می خواهید بدهید و چگونگی دستیابی به آن را جستجو کنید.

هنگامی که روی هر چه خواستید متمرکز شدید، قدرت ذهن خود را تقویت کرده و بگذارید جهان و انرژی افکار شما با هم کار کنند. از این عقیده استفاده کنید که نمی توان همه چیز را به تنهایی کنترل کرد. به جای اینکه خود را برای چیزی که نمی توانید تغییر دهید، ناراحت کنید، به این موضوع فکر کنید که چگونه می توانید آن را برطرف کنید. به یاد داشته باشید که حتما دلیلی وجود دارد که جهان شما را به چالش می کشد. آن ها در نهایت همان چیزی هستند که شما برای تغییر و رشد نیاز دارید.

۲. فضاهای سالمی برای خود ایجاد کنید.

برای ایجاد فضای سالم شخصی، طیف وسیعی از رویکرد ها وجود دارد. به طور مثال، شما ممکن است واقعا یک منطقه عاری از استرس را در خانه خود تعیین کنید. جایی که می توانید برای استراحت و کسب آرامش به آنجا بروید. اگر با افراد دیگری مثل اعضای خانواده زندگی می کنید، به آن ها بگویید که وقتی در این مکان هستید، احساس آرامش بیشتری می کنید. می توانید در این محل برای خود فضای مراقبه یا دعا ایجاد کنید. جایی که می توانید همراه با فضایی معنوی و روحانی، تجسم خود را ادامه دهید.

راه دیگر برای ایجاد فضای بدون استرس، دور شدن از محیط است. یک سفر کوتاه یا تعطیلاتی شگفت انگیز به دور از مسائل حاشیه ای برای خود ترتیب دهید. اجازه دهید ذهنتان استراحت کند و از شفافیت تغییر مناظر استفاده ببرید. سعی کنید در سفر خود هر روز کاری انجام دهید که ذهن شما را به شادی و خوبی اطرافتان تبدیل کند. اما یک نکته را برای خود در نظر بگیرید. یکی از مسائل بیرونی که باعث استرس خواهد شد، گرما است.

در شرایط گرمای هوا، دمای درونی ما افزایش می یابد و باعث ایجاد تغییرات فیزیولوژیکی می شود. زمانی که بدن ما زیاد گرم شود، بیشتر در معرض استرس و حتی خشونت قرار می گیریم و این از نظر علمی ثابت شده است. پس اگر می خواهید مکانی برای خود انتخاب کنید سعی کنید جایی مطبوع و خنک باشد و اگر در تابستان به سر می برید، با روش هایی مانند نوشیدنی خنک، حمام آب سرد یا شنا، بدن خود را از گرمای زیاد خارج کنید.

۳. چشم اندازی آگاهانه و مثبت داشته باشید.

باید برای رفع مشکلتان طوری عمل کنید که گویی هدفتان از قبل حاصل شده است. این را می توان تقریبا همان تکنیک یادآوری قانون جذب نامید. قانون جذب از تفکر مثبت استفاده می کند و به تفکرات منفی و ترس پاسخ نمی دهد. طوری عمل کنید که گویی استرس شما کاملا از بین رفته است. تسلیم بدبینی و تردید نشوید. چشم انداز شما باید خوش بینانه و آرام باشد.

در هر شرایط استرسی که هستید آن را بهبود یافته تصور کنید. به توانایی های خود برای رفع مشکل اعتماد داشته باشید. پیش تصورات خود را رها کنید. جهان به روش هایی مرموز کار می کند و حتی ممکن است تکنیکی از قانون جذب به عنوان روشی جدید برای کاهش استرس شما وجود داشته باشد که شما به آن حتی فکر هم نکرده اید. با رها کردن پیش تصورات خود می توانید ذهنتان را برای نتایج دیگری که ممکن است بهتر از قبل باشد، باز کنید. قانون جذب و مدیریت استرس یک روش تجسم است که از قدرت تفکر مثبت برای بدست آوردن نتیجه مطلوب استفاده می کند. پس به آینده ای مثبت فکر کنید. این کار باعث می شود که منفی بودن و ترس شما به حداقل برسد و دیگر استرسی بر زندگی شما حاکم نشود. آشکارا این روش منجر به سبک زندگی سالمی خواهد شد.

۴. با تمام وجودتان ببخشید.

نمی توان منکر این شد که واقعا بخشیدن سخت است، به خصوص بخشیدن کسی که به شما صدمه زده باشد و زخم بزرگی در روحتان ایجاد کرده باشد. اما حمل کینه می تواند شما را از درون مسموم کند، ارتعاشات مثبت را کاهش داده و انرژی ای مبتنی بر احساسات منفی، عصبانیت و نارضایتی متمرکز کند. کینه باعث می شود که شما استرس را هر روز به دنبال خود بکشید.

بخشیدن

از خود بپرسید که بخشش چه فایده ای برای شما خواهد داشت. گاهی اوقات برای بهبود احساسات خود نیاز به زمان خواهید داشت. قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید که خود را با تمام وجود ببخشید. اگر احساس شرمندگی را کنار نگذارید، زندگی پر استرس تری را خواهید داشت. بخشش یکی از مهم ترین تکنیک های قانون جذب است که باعث تصفیه روح و افزایش تفکر مثبت و انرژی درونی خواهد شد.

ارزش خود را درک کنید و بدانید که شما شخصی فوق العاده هستید. بخشش ذهنتان را آرام کرده و به شما قدرت مدیریت بهتر زندگی تان را می دهد. می توانید برای راحت بخشیدن و فراموشی گذشته روش های جدید مراقبه را امتحان کنید. دعا کنید. کینه، استرس و ترس را تصور کنید که از بدن شما مانند مایعی خارج می شود و به جای آن انرژی مثبت و آرامش مانند رودی در بدن و ذهنتان روان می شود.‌ تصور کنید درخششی طلایی شما را احاطه کرده و انرژی ها را به درونتان می فرستد. حال می توانید با فراموشی گذشته استرس خود را کم کرده و زندگی تان را در دست بگیرید.

۵. به آنچه مردم فکر می کنند کمتر توجه نشان دهید.

در حالت ایده آل و نرمال، ارزش شخصی شما باید از درونتان باشد و پایدارتر از هر چیز دیگری. ارزیابی اصلی شما باید مثبت باشد و باورهای تان درباره خودتان آن قدر قوی باشد که در مقابل دیدگاه منفی دیگران ایستادگی کنید. قضاوت را از زندگی و ذهن خودتان حذف کنید.‌ در این صورت همه چیز بسیار ساده تر و راحت تر خواهد شد. یکی از مهم ترین کار هایی که می توانید برای مراقبت خودتان از نظرات دیگران انجام دهید این است که به یاد داشته باشید، بیشتر آنچه که مردم فکر می کنند بازتابی از خودشان است.

مواردی که آن ها در مورد شما انتقاد می کنند اغلب پیش بینی چیز هایی هستند که از شخصیت های خودشان دوست ندارند. پس قضاوت های منفی را پلی برای پیروزی خود قرار دهید.‌ اجازه دهید این قضاوت ها انگیزه شما را تقویت کند‌. به هیچ عنوان به خاطر حرف مردم به خود استرس وارد نکنید و از مسیر اصلی زندگی تان منحرف نشوید. از حلقه اجتماعی افراد سمی خارج شوید.‌ از طریق ساده سازی استرس خود را کاهش دهید.

2.2/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx