چند عادت قدرتمند برای تغییر در زندگی

نظرات 6
6 دقیقه مطالعه

a_change_of_perspective_by_kuschelirmel 

یکی از بزرگترین و رایج ترین مشکلاتی که خیلی از ما را ممکن است از موفقیت باز دارد این است که ممکن است به اندازه ی کافی تلاش نکنیم و عمل مداوم را درست زمانی که به موفقیت نزدیک شده ایم ترک کنیم. ثبات داشتن در کارها و تلاش برای رسیدن به اهداف مان می تواند از مهم ترین عوامل موفقیت ما باشد. گاهی تنها باید به برنامه مان بچسبیم و بدون توجه به موانعی که سرراه مان هست به کارمان ادامه دهیم. با این حال همیشه افرادی هستند که در میانه راه خسته شده و از تلاش دست می کشند. ما باید در این خصوص آگاهی داشته باشیم و بدانیم که در زمانی که خسته یا ناامید هستیم چگونه باز خودمان را جمع و جور کرده و باز به تلاش ادامه دهیم. در این مقاله قصد داریم ۵ عادت قدرتمند که به ما در ادامه تلاش مان کمک می کند را بیاموزیم.

man-change

  1. تمرکز روی هدف مان

اگر به جای اینکه همزمان به چند چیز فکر کنیم یا به چند کار به طور همزمان بپردازیم تنها به یک چیز و یک هدف فکر کنیم قطعاً توانایی ما متمرکز شده و می توانیم بهتر برای رسیدن به آن تلاش کنیم. سعی کنیم تمرکزتان را تنها روی یک چیز بگذارید و از منحرف شدن ذهن تان جلوگیری کنید. من خودم تجربه کرده ام که وقتی روی یک هدف تمرکز می کنم آرامش بیشتری داشته و می توانم بهتر از استعدادها و توانایی هایم استفاده کنم.

  1. دلایل خود را برای انجام یک کار بشناسیم

همیشه اولویت های مان را بشناسیم و بدانیم که چرا می خواهیم یک کار را انجام دهیم. این می تواند برای رابطه بهتر با خانواده مان باشد یا صرفه جویی برای داشتن یک مسافرت خوب یا بالا بردن عزت نفس و یا هر چیز دیگری. دانستن دلایل مان به ما انگیزه می دهد تا برای انجام آن کار بیشتر پافشاری کنیم. کمی با خود خلوت کنیم و دلایل مان را برای انجام یک کار روی یک تکه کاغذ بنویسیم. ۳ دلیل مهم خودمان را روی یک کاغذ نوشته و آن را یک جای مناسب نگه داریم. می توانیم هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم نگاهی به آن بیندازیم و یا هر بار که ناامید می شویم آن را بخوانیم. این عادت قدرتمند می تواند امیدمان را به ما بازگرداند.

  1. همیشه به یاد داشته باشیم که نمی خواهیم به خودمان صدمه بزنیم

یکی از ۵ عادت قدرتمند و مهمی که باید همیشه به آن توجه کنیم این است که قرار نیست به هیچ وجه به خودمان صدمه بزنیم. ممکن است گاهی نسبت به خودمان حس خوبی نداشته باشیم یا اعتماد به نفس مان کم شود اما هیچ وقت نباید اجازه دهیم این احساسات منفی ما را از خودمان ناامید کند چرا که رفتارهای ما در طول روز نشانه ی افکار ما نسبت به خودمان است. اگر با خودمان مهربان باشیم یا ورزش می کنیم یا به استراحت خود اهمیت می دهیم نشانه ی آن است که احساس خوبی نسبت به خود داریم و اگر تنبل هستیم یا به خود ناسزا می گوییم یا از خود فرار می کنیم به معنی آن است که احساس بدی به خود داریم.

  1. شروع های کوچک دلهره های بزرگ راتسکین می دهد

یکی دیگر از ۵ عادت قدرتمند که می خواهیم همیشه آن را به خاطر بسپاریم این است که همیشه از طریق شروع های کوچک با ترس های بزرگ تان مقابله کنیم. اگر کار سختی در پیش داریم که دلهره آور است ابتدا با یک شروع کوچک روی خودمان و ترس مان کار کنیم.

یک گام کوچک: می توانیم تنها برای ۵ دقیقه خود را وادار کنیم که روی یک تکه کاغذ افکار و ترس های مان را در خصوص آن کار پیاده کنیم

یک گام کوچکتر. حتی اگر ترفند بالا را دوست نداریم می توانیم برای یک یا دو دقیقه خودمان را در محیط آن کار قرار دهیم یا خودمان را مجبور کنیم که انجامش دهیم. مطمئن باشیم متوجه ترس هایی که شرایط را برای مان اغراق کرده اند می شویم.

  1. سپاسگزار باشیم

هنگامی که کار خوبی انجام می دهیم یا احساس خوبی در خصوص خود داریم می توانیم کمی کمتر به خودمان سخت بگیریم و موفقیت های مان را با یک پاداش متناسب و کوچک جشن بگیریم. حتی می توانیم دو دقیقه از پایان روز را به خودمان و کارهای مثبت مان فکر کنیم و از خود و خدا سپاسگزار باشیم. به این فکر کنیم که امروز چه درس خوبی یاد گرفته ایم یا چه افتخاری کسب کرده ایم و به چه موفقیتی رسیده ایم. این می تواند به ما انرژی بدهد و قدر کاری که می کنی را بهتر بدانیم.

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx