9 اصل بیل گیتس برای داشتن زندگی موفق

32 comments
3 Min Read

bill-gates-1

بیل گیتس، مالک و رئیس سابق”مایکروسافت”، یک سخنرانی (زمانی که ریاست مایکروسافت را بر عهده داشت) در یکی از دبیرستان های آمریکا انجام داد، او در این سخنرانی نکاتی را خطاب به دانش آموزان یادآور شد و گفت: “در دبیرستان خیلی چیزها را به دانش آموزان نمی آموزند”.

بیل گیتس فردی است که موفقیت هایش چشمگیر و زبانزد خاص و عام بوده است و می توانیم از تجربیات و نگرش های اندیشمندانه او درسهای زیادی بگیریم. او نه اصل مهم درباره زندگی که دانش آموزان در هیچ دبیرستانی فرا نمی گیرند، را بدین شرح بیان کرد:

اصل اول بیل گیتس: در زندگی، همه چیز عادلانه نیست، بهتر است با این حقیقت کنار بیاییم.(سبک زندگی)

اصل دوم بیل گیتس: دنیا برای عزت نفس ما اهمیتی قائل نیست. در این دنیا از ما انتظار می رود که قبل از آنکه نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم، کار مثبتی انجام دهیم.(حس خوب زندگی)

اصل سوم بیل گیتس: پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، کسی به ما رقم فوق العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد. به همین ترتیب قبل از آنکه بتوانیم به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسیم، باید برای مقام و مزایایش زحمت بکشیم.(مهارتهای زندگی)

اصل چهارم بیل گیتس: اگر فکر می کنیم، آموزگارمان سختگیر است، سخت در اشتباه هستیم. پس از استخدام شدن متوجه خواهیم شد که رئیس ما خیلی سختگیرتر از آموزگارمان است، چون امنیت شغلی آموزگارمان را ندارد.

اصل پنجم بیل گیتس: آشپزی در رستوران ها با غرور و شأن ما تضاد ندارد. پدربزرگ های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند، از نظر آنها این کار یک فرصت بود.

اصل ششم بیل گیتس: اگر در کارمان موفق نیستیم، والدین خود را ملامت نکنیم، از نالیدن دست بکشیم و از اشتباهات خود درس بگیریم.(درس زندگی)

اصل هفتم بیل گیتس: پیش از آنکه ما متولد شویم، پدر و مادر ما هم جوانان پرشوری بودند و تا به آن اندازه که اکنون به نظر ما می رسد، موجب آزردگی خاطر نبودند.(داستان زندگی)

اصل هشتم بیل گیتس: بهترین کاری که می کنم این است که اشتیاقم را با دیگران قسمت می کنم.(لبخند زندگی)

اصل نهم بیل گیتس:هر زمان خبرهای بد را به عنوان یک نیاز به تغییر و نه یک خبر منفی پذیرفتیم، از آن شکست نخورده ایم، بلکه چیزهای تازه ای از آن آموخته ایم.(مهارت زندگی)

بیل گیتس میگوید: یکی از دارایی های شرکت من، “پندار آدمی” است. اگر شما همه ی ساختمان ها و زمین ها و انبار لوازم سخت افزار و سایر لوازم گرانبهای دیگر و هر آنچه لمس کردنی باشد را از ما بگیرید، هیچ پیشامدی برای من رخ نخواهد داد، چرا که ارزش شرکت من به نیروی اندیشه ی آدمی بستگی دارد و دیگر هیچ!(نیروی قانون جذب)

۴/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

32 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
32
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx