قانون جذب پس از شکست عشقی چگونه می‌تواند به افراد کمک کند؟

نظرات 4
13 دقیقه زمان مطالعه

شکسته شدن قلب معمولا همراه با مقدار زیادی از احساسات شکست و سر خوردگی است. اغلب راهی برای رهایی از این درد پیدا نمی شود. در عوض، این قضیه یک پروسه ی ادامه دار است تا زمانی که شما به نقطه ای برسید که بتوانید درهای قلب خود را به روی کسی دیگر باز کنید و بتوانید دوباره به کسی اعتماد کنید. بعضی روزها شک می کنید که آیا ممکن است بتوانید فراموش کنید یا نه. در این مقاله به راه های قانون جذب پس از شکست عشقی می پردازیم.

بازگشت سخت

ممکن است برای شما سخت باشد که بتوانید خاطرات غم انگیز گذشته را فراموش کنید. هر چند در روز های دیگر ممکن است باریکه ای نور را از انتهای تونل نا امیدی ببینید و حتی خود را برای شروع برنامه ریزی برای آینده خود آماده حس کنید.

در این جا قانون جذب پس از شکست عشقی به کمک شما می آید. بر اساس قانون جذب احساسات و افکار شما واقعیات شما را می سازند. پس برای داشتن زندگی بهتر باید از افکار منفی و ناراحت کننده خلاص شوید و با کمک قانون جذب دوباره زندگی عاطفی خود را از نو بسازید.

هر زمان که قلب شما می شکند، ضروری است راهی پیدا کنید که از این تجربه استفاده کنید. این طور که پیداست چیز هایی که عشق هنگام ناراحتی ما به ما می آموزد به اندازه همان چیز هایی ارزشمند هستند که وقتی همه چیز خوب است می آموزیم. در حقیقت انواع خاصی از بلوغ شخصی وجود دارند که فقط با از دست دادن های بزرگ خود را نشان می دهند.

پس مهم است که برای فکر کردن به خودتان وقت بگذارید حتی زمانی که وسوسه برای سرکوب احساسات شما قوی است. با توجه به قانون جذب، در این جا به برخی از درس های زندگی اشاره می کنیم که فقط می توانیم از طریق شکست عشقی آن ها را بیاموزیم.

راه های استفاده از قانون جذب پس از شکست عشقی

شما کسی که واقعا کنار شماست را پیدا خواهید کرد

قانون جذب پس از شکست عشقی می گوید کسانی که وقتی قلب شما شکسته است در کنار شما هستند واقعا شما را دوست دارند و برای شما ارزش قائل اند و حاضر هستند تا با شما در این تجربه ی سخت شریک شوند.

در حالی که دوستان حذب باد شما تا زمانی که شما دوباره “سرخوش” شوید ممکن است نا پدید شوند، دوستان واقعی به شما گوش می دهند، از شما پشتیبانی می کنند و اطمینان حاصل می کنند که شما هرگز احساس تنهایی نکنید. در برخی موارد، آن ها همچنین چیز های سختی را که شما لازم دارید برای گذر کردن از این سختی بشنوید به شما می گویند.

و وقتی دوباره زندگی برای شما راحت تر و شاد تر می شود، شما درک بهتری از این دارید که چه کسی لایق سرمایه گذاری احساسی شماست و جه کسی لایق آن‌ نیست.

قانون جذب پس از شکست عشقی

تغییر ترسناک اما لازم است

اگه دست خود ما باشد، ما بیشتر به سمت راحتی ها و آشنایی ها سوق داده می شویم، حتی زمانی که دیگر برای ما به کار نمی آید. وقتی با شکست عشقی مواجه می شویم، در اصل مجبور به مواجهه با تغییر نیز می شویم.

ممکن است این قضیه برای شما ترسناک و غیر ثابت به نظر برسد، اما این جریان یک تغییر را استارت می زند که به شما اجازه می دهد دوباره تمام چیز ها در باره ی آن گونه که زندگی می کنید را ارزیابی کنید. این زمان زمان مناسبی برای فکر کردن دوباره به شغل، ارزش ها، اهداف شما است و همچنین چیزی که از یک رابطه عاطفی می خواهید نیز اینجا مشخص می شود.

پس از مدتی ممکن است متوجه شوید که این تغییر برای شما لازم بوده است اگرچه منبع آن ممکن است برای شما ناخوشایند بوده باشد.

اشکالی ندارد که درخواست کمک کنید

ممکن است برای شما سخت باشد که وقتی به کمک نیاز دارید درخواست کمک کنید، به خصوص اگر به گونه ای بزرگ شده اید که همیشه به شما گفته شده باید روی پای خودتان بایستید یا اینکه افرادِ ضعیف هستند که بر دیگران تکیه می کنند.

در حالی که عملا غیر ممکن است که بتوانید تنها از پس یک شکست عشقی بر بیایید‌. در درخواست کمکی که واقعا لازم است درخواهید یافت که مشکلی ندارد که این کار را انجام دهید، بلکه این کار بسیار مثبت و خوب است که روابط شما را قدرت می بخشد و عزت نفس شما را بالا می برد.

وقتی که در چنین شرایط سختی در خواست کمک کردید، به طور کلی خواست کمک برای شما راحت تر خواهد شد، که باعث می شود تمام سختی های زندگی تا حد زیادی راحت تر شوند.

زمان زخم ها را درمان می کند، اما بعضی درس ها تا آخر عمر باقی می مانند.

همان گونه که در بالا گفته شد، شکست عشقی ممکن است در ابتدا پایان ناپذیر به نظر برسد. هرچند به مرور زمان متوجه خواهید شد که درد آن با گذشت زمان کمرنگ تر می شود و در نهایت به کنترل شما در می آید.

در مقابل، درس های احساسی و روانشانسانه ای که از این تجربه دریافت می کنید تا آخر عمر باقی می مانند و به شما کمک می کنند تا در روابط آینده ی خود موفق باشید. شما بهتر خواهید دانست که چه چیزی از یک پارتنر و همراه می خواهید پس زمان کمتری را روی افرادی که مناسب شما نیستند سپری می کنید.

همچنین می فهمید که می توانید از بدترین شرایط نیز خلاص شوید که این قضیه به شما کمک می کند در دنبال کردن ارتباطات جدید خود جسور تر باشید.

پایان شب سیه سفید است

در حالی که همه ما از ضرب المثل ” پایان شب سیه سفید است” با خبر هستیم، هر فرد خودش باید شکست عشقی را تجربه کند تا بفهمد که هر شکست عشقی با مزایایی همراه است. بعضی وقت ها برای مثال یک جدایی سخت لازم است تا شما را به سمت پارتنر ایده آلتان سوق دهد.

در دیگر موارد، این تجربه ی شکست عشقی است که شما را وا می دارد تا تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید. در حالی که شما بلافاصله سفیدی های شب سیاه قلب شکسته را نمی بینید، مطمئن باشید که آن ها خواهند آمد.وقتی که پس از ۶ ماه یا یک سال به این زمان نگاه می کنید، آن ها پدیدار می شوند.

باید مسئول خود باشید

بر اساس قانون جذب پس از شکست عشقی، یکی از درس های سختی که از شکست عشقی آموخته می شود این است که شما یاد می گیرید مسئول اعمال ، رفتار ، احساسات و نیازها ی خود باشید. این بدان معنا نیست که غم شما تقصیر شماست، بلکه کاملا فرا تر از آن.

در اصل، فکر اصلی این است که شما نمی توانید بر دیگران تکیه کنید تا از شما و احساسات شما محافظت کنند. اغلب وقتی ما عمیقا به یک‌نفر در یک رابطه وابسته می شویم، به آن ها تکیه می کنیم و آن ها را به عنوان منبع خوشحالی و ارزش می بینیم. شکست عشقی یک یاد آور سخت و مهم است که این خوشحالی باید از درون شما بیاید، درست مثل ارزش قائل شدن برای خودتان.

شما با روابطتان تعریف نمی شوید

همچنین گذشتن از یک شکست عشقی باعث می شود که به این واقعیت باور کنید که شما یک فرد آزاد هستید. هویت شما با پارتنر شما تعریف نمی شود و در آن خلاصه نمی شود.

وقتی که یک رابطه تمام می شود، از خودتان سوال کنید چه چیزی را در این میان از دست داده اید؟ چه بخش هایی از شما کنار گذاشته شده اند یا سرکوب شده اند که بتوانید این رابطه را ادامه دهید؟ چگونه می توانید آن بخش ها را دوباره به دست آورید و به عنوان بخش های مثبت فردی خود دوباره آن ها را به کنترل خود در آورید؟به علاوه، به یاد داشته باشید که شما همیشه ارزشمند هستید.

شما احتیاج ندارید که جزئی از یک زوج باشید یا کاری برای کسی انجام دهید که این گفته به واقعیت تبدیل شود.

هرکس شکست عشقی را تجربه می کند

اگر قبلا قلب شما شکسته نشده است، ممکن است فکر کنید که این اتفاق هیچوقت در عمرتان برای شما اتفاق نخواهد افتاد. در مقابل، این یک تجربه ی کلی  است و برای بزرگ شدن و خود باوری خیلی اهمیت دارد. وقتی که آن را تجربه کنید، این پروسه رمز گشایی می شود و شما به این فهم می رسید که این هم قسمتی از زندگی است.

دردناک است، اما نمی شود آن را نادیده گرفت. این آگاهی جدید می تواند به شما کمک کند که بیشتر ریسک کنید و خودتان را بیشتر به چالش بکشید، تا بتوانید بفهمید که هیچ راهی نیست که بتوانید خود را از درد و ناراحتی رها کنید.

سلامت روان به اندازه ی سلامت جسم مهم است

در حالی که سلامت روان خوب است، راحت تر است که اهمیت تمرکز بر بدن خود را دست کم بگیرید. هر چند وقتی قلب شما می شکند، می فهمید که چقدر سلامت روان اهمیت دارد. این قضیه می تواند شما را بیشتر به سمت مراقبت کامل از سلامت رانی تان سوق دهد. همچنین، این عادتی است که می تواند شما و زندگی تان را بهبود ببخشد.

کمی به این که چطور می تواند از خودتان و سلامت روانیتان در طول شکست عشقی مراقبت کنید فکر کنید. به علاوه،   این که چطور می توانید به طور طولانی تر از خود مراقبت کنید را در نظر بگیرید. اغلب فرو رفتن در سلامت روان است که می تواند شما را در زندگی آینده تان همراهی کند.

شکست عشقی

شکست عشقی برای همه افراد اتفاق می افتد. هر کس در زندگی اش حد اقل یک بار متحمل شکست عشقی شده است. وقتی قلب ما می شکند نباید خود را ببازیم و نباید اجازه دهیم زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. با بهره گیری از قانون جذب پس از شکست عشقی می توانیم روی چیزهای مثبت زندگی تمرکز کنیم تا اتفاقات مثبت را به خود جذب کنیم.

۴.۸/۵ - (۵۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx