قانون جذب و موفقيت در زندگی چگونه با هم در ارتباط هستند ؟

نظرات 3
12 دقیقه مطالعه

در این مقاله میخواهم به رابطه بین قانون جذب و موفقيت در زندگی بپردازیم. قانون جذب روشي براي رسيدن به موفقيت است و كمك زياي به ما در رسيدن به خواسته ها و روياهاي مان و در نتيجه موفقيت در زندگي مي كند. معمولا هر كسي خواهان رسيدن به موفقيت درزندگي خانوادگي و اجتماعي اش است. موفقيت براي هر كسي معناي خاص خودش را دارد. يكي موفقيت را در رفاه و آسايش بيشتر مي بيند، شخص ديگر موفقيت را درپيشرفت كاري مي بيند و … .

ما براي رسيدن به موفقيت به ابزارهايي نياز داريم كه به ما كمك كنند مسير موفقيت مان را سريع تر و با اطمينان بيشتري طي كنيم و موفقت مان را تضمين كنند. يكي از ابزارهايي كه به ما در رسيدن به موفقيت در زندگي كمك مي كند قانون جذب است.

قانون جذب

قانون جذب نيروي مغناطيس، جذاب و قدرتمند جهان هستي است كه انرژي هاي شبيه به هم را به سمت همديگر مي كشاند. اين قانون از طريق قدرت خلق و هر جايي، به شيوه هاي زيادي متجلي مي شود. حتي قانون جاذبه هم بخشي از قانون جذب است. اين قانون باعث جذب افكار، ايده ها، مردم، شرايط و پيرامون مي شود.

قانون جذب از طريق افكار شما تجلي مي يابد، به اين شكل كه افكار و ايده هايي شبيه به افكار شما، افرادي شبيه شما، و همچنين شرايط و محيط مشابه و مرتبط با افكارتان را به سمت شما مي كشاند. اين قانون و نيروي جذي است كه افراد با ايده ها و عقايد يكسان و شبيه به هم را گرد هم مي آورد تا آنها را از گروه هاي مختلف مثل گروه هاي سياسي، قومي و قبيله اي، اجتماعي، ورزشي و غيره در يكجا با هم متحد و يكي كند.

فوايد قانون جذب و موفقيت در زندگی

قانون جذب به همراه خود فوايد و تاثيرات مثبتي روي زندگي شما به همراه دارد و به شما در رسيدن به اهداف تان كمك مي كند. به اين شكل كه از طريق تصوير سازي خلاقانه و تعريف و تاييدها شما را در مسير موفقيت ياري مي دهد. در واقع شما با تصوير سازي چيزي كه مي خواهيد به دست بياوريد يا با تكرار جملات مثبت كه همان تاييد ها هستند، آنها را در زندگي تان ايجاد و خلق مي كنيد. به عبارت ديگر شما از نيروي بي نهايت ذهن تان، افكارتان، تصويرسازي و كلمات تان استفاده مي كنيد.

قانون جذب دانش و يافته جديدي نيست و مردمان قديم هم با آن آشنا بودند و مي دانستند چطور از آن استفاده كنند. آنها مي دانستند كه تكرار يك انديشه و فكر با اشتياق و علاقه در هر روز باعث مي شود كه بالاخره در زندگي شان تحقق پيدا كند و واقعيت پيدا كند.

رابطه قانون جذب و موفقيت در زندگی

قانون جذب ابزاري براي رسيدن به موفقيت است نه خود موفقيت. موفقيت هدف زندگي ماست و قانون جذب ابزار و شيوه اي براي رسيدن به اين هدف. شما مي توانيد در هر شرايطي از قانون جذب براي رسيدن به موفقيت استفاده كنيد. اهميتي ندارد چه شخصيتي داريد يا اوضاع كنوني زندگي تان چگونه است، وقتي مي خواهيد براي رسيدن به موفقيت گام برداريد بايد يادتان باشد كه هيچ سقف يا محدوديتي در مقدار چيزي كه مي توانيم به آن دست پيدا كنيم، وجود ندارد.

دردرون شما نيرو و توانايي بي نهايت و امكان پذيري بي پايان وجود دارد. اين را درك و باورش كنيد. وقتي اين قانون را باور كنيد به معني اين است كه يكي از رازهاي قانون جذب را كشف كرده ايد.

نگاه مثبت به جذب موفقيت

اهميت افكار و انرژي مثبت در كسب موفقيت انكار نشدني است. البته اين مفهوم و يافته جديد نيست ولي قلب قانون جذب است. درواقع اصلي ترين چيزي است كه قانون جذب به شما آموزش مي دهد و به شما مي آموزد كه مثبت انديشي و انرژي مثبت منجر به جذب افكار و انرژي مثبت بيشتر مي شود.

ممكن است به افراد مثبت انديش و موفقي كه در دنيا مشهور و شناخته هستند دقت كرده باشيد. اين افراد حتي در بردترين شرايط و سختي هاي زندگي هم لبخند بر لب دارند.اين افراد مثبت نگر اغلب براي ما نمادي از اشتياق ابدي و شادي بي پايان هستند.

چگونه از قانون جذب براي كسب موفقيت استفاده كنيم

قانون جذب يكي از قانون هاي جهاني است كه در هر زمان و براي هر كسي به كار مي آيد. البته لزومي براي دانستن نحوه كاركرد آن نيست ولي براي اينكه بدانيد چطور شانس تان براي موفقيت در زندگي بالا ببريد، بايد نحوه استفاده از آن را بدانيد. در اينجا به روش هايي براي استفاده از قانون جذب براي رسيدن به موفقيت اشاره مي كنيم.

قانون جذب و موفقيت در زندگی

بررسی خواسته ها و اهداف جهت بررسی رابطه قانون جذب و موفقيت در زندگی

اول از همه بايد مشخص كنيد هدف و خواسته تان در زندگي تان چيست يا مي خواهيد در چه كاري موفق شويد. اين كار باعث مي شود كه افكارو انرژي تان را بر روي همان هدف و چيزهاي مرتبط به آن قرار دهيد. براي اين كار مي توانيد تكه اي كاغذ برداريد و آن را به سه قسمت جداگانه تقسيم كنيد. در يك قسمت خواسته ها و اهداف تان را بنويسيد، در قسمت ديگر چيزهايي را كه نمي خواهيد و در قسمت سوم هم دليل خواسته هاي تان را بنويسيد.

خواسته ها:

در اين بخش و در جلوي هر يك از خواسته ها يا موفقيت هايي كه مي خواهيد به دست آوريد دقيقا خواسته مخالف آن را بنويسيد يعني مثلا اگر هدف تان اين است كه مبلغ وام تان را صاف كنيد بنويسيد كه مي خواهيد آنقدر درآمد داشته باشيد كه علاوه بر تسويه وام تان، مبلغي را هم براي پس انداز يا صرف خيريه كنيد.

چيزي كه نمي خواهيد:

در اين قسمت ليستي از چيزهايي را كه نمي خواهيد داشته باشيد بنويسيد مثلا در راه رسيدن به هدف تان مشكلات و موانعي كه نمي خواهيد شما را از خواسته هاي تان دور كند. براي مثلا اگر هدف تان موفقيت در كارتان است مي توانيد ليستي از موانع مانند عدم داشتن ارتباط مناسب با ساير همكاران، عدم رضايت رييس تان از شما و غيره را بنويسيد.

چرايي:

در اين قسمت از يادداشت تان دليل تمام خواسته هاي تان را جلوي ستون خواسته ها بنويسد. براي هر كدام از خواسته هاي تان كه دليلش را مي نويسد، باز هم از خودتان بپرسيد كه چرا مي خواهيد آن را هدف زندگي تان قرار دهيد. دليل اين كار اين است كه به انگيزه دروني تان از تلاش براي رسيدن به چنين هدفي را پيدا كنيد. سعي كنيد زمان كافي براي اين قسمت صرف كنيد.

اكنون كه اين ليست را براي خودتان ساخته ايد بايد براي تحقق اهداف تان تلاش كنيد. حالا شما مي دانيد كه چه چيزي از قانون جذب مي خواهيد و چه موفقيت هايي مي خواهيد در زندگي كسب كنيد. شما هم اكنون قانون جذب را در زندگي فعال كرده ايد تا به تحقق موفقيت هاي تان كمك كند. اكنون مهم ترين كارتان اين است كه به آن اجازه دهيد تا تاثيرش را روي زندگي شما بگذارد.

تاييد ها:

حال روي يك كاغذ جديد دوباره ليستي از چيزهايي كه مي خواهيد داشته باشيد و دليل آن را بنويسيد. هر كدام را به شكلي بنويسيد كه انگار قبلا اتفاق افتاده و اكنون شما به آن رسيده ايد. مثلا اگر هدف تان اين بوده يك ماشين مدل بالا بخريد، تصور كنيد كه هم اكنون اين ماشين در پاركينگ حياط منزل تان پارك است. بنابراين سعي كنيد جملاتي مثبت و تاييد كننده بنويسيد: من ماشين زيبايي دارم. من يك مدير موفق هستم. من كسب و كار خوبي دارو در حيطه خود فرد شناخته شده و معتبري هستم. من رابطه عاشقانه خوبي با همسرم دارم و از زندگي متاهلي لذت مي برم. اين جملات را سعي كنيد مدام با خودتان تكرار كنيد. صبح ها كه از خواب بيداري مي شويد يا شب ها كه مي خواهيد بخوابيد. تا جايي كه مي توانيد اين جملات را با خود تكرار كنيد.

پشتكار:

اگر در مسير رسيدن به موفقيت هاي تان با موانع يا ترس هايي روبرو شديد، بلافاصله سعي كنيد آنها را متوقف و رفع كنيد. براي اين كار مي توانيد توجه تان را از تمركز بر روي بار منفي اين اتفاق ها به سمت چيزهايي كه از آنها لذت مي بريد و به شما انرژي مثبت مي دهند. يا اينكه به تجربه كساني كه چنين موانع يا ترس ها و مشكلاتي داشتند توجه كنيد تا با ذهني باز به غلبه بر اين مشكلات موفق شويد.

تلاش و فعاليت:

اكنون كه همه چيز محياي رسيدن شما به اهداف و خواسته هاي تان است تنها يك چيز مي ماند و آن هم دست به كار شدن است. وقتي در مسير رسيدن به خواسته هاي تان تصميماتي مي گيرد، فقط تلاش كردن مي تواند تصميميات تان را اجرايي كند و به تحقق اهداف تان كمك كند.

هرگز نگران از دست دادن فرصتي نباشيد. قانون جذب مدام فرصت هاي جديدي در اختيار شما قرار مي دهد، شما فقط بايد روي اهداف تان و انگيزه هاي دروني تان متمركز باشيد.

نكته اي كه بايد توجه كنيد اين است كه تفاوت بين سخت كوشي و تلاش زياد را با فعاليت الهام بخش را درك كنيد. شما بدون داشتن هدفي مشخص در ذهن تان وقتي به سختي كار مي كنيد، مانند اين است كه به سرعت جاده اي را مي دويد بدون اينكه به تابلوي آن در ابتداي جاده نگاه كنيد و و قتي به انتهاي آن رسيديد متوجه مي شويد كه اشتباه آمده ايد. به عبارت ديگر، استفاده از قانون جذب و سپس اقدامي الهام بخش مي تواند منجر به وقوع معجزه شود.

سعي كنيد هر بار يك قدم درست برداريد. لازم نيست تمام گام هاي رسيدن به موفقيت را بلد باشيد. ولي بايد حتما به رسيدن به اهداف تان ايمان و باور داشته باشيد. قانون جذب به شما در رسيدن به موفقيت هاي تان كمك بسياري خواهد كرد.

5/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx