قانون جذب و موفقیت در زندگی چگونه با هم در ارتباط هستند ؟

نظرات 3
12 دقیقه زمان مطالعه

در این مقاله میخواهم به رابطه بین قانون جذب و موفقیت در زندگی بپردازیم. قانون جذب روشی برای رسیدن به موفقیت است و کمک زیای به ما در رسیدن به خواسته ها و رویاهای مان و در نتیجه موفقیت در زندگی می کند. معمولا هر کسی خواهان رسیدن به موفقیت درزندگی خانوادگی و اجتماعی اش است. موفقیت برای هر کسی معنای خاص خودش را دارد. یکی موفقیت را در رفاه و آسایش بیشتر می بیند، شخص دیگر موفقیت را درپیشرفت کاری می بیند و … .

ما برای رسیدن به موفقیت به ابزارهایی نیاز داریم که به ما کمک کنند مسیر موفقیت مان را سریع تر و با اطمینان بیشتری طی کنیم و موفقت مان را تضمین کنند. یکی از ابزارهایی که به ما در رسیدن به موفقیت در زندگی کمک می کند قانون جذب است.

قانون جذب

قانون جذب نیروی مغناطیس، جذاب و قدرتمند جهان هستی است که انرژی های شبیه به هم را به سمت همدیگر می کشاند. این قانون از طریق قدرت خلق و هر جایی، به شیوه های زیادی متجلی می شود. حتی قانون جاذبه هم بخشی از قانون جذب است. این قانون باعث جذب افکار، ایده ها، مردم، شرایط و پیرامون می شود.

قانون جذب از طریق افکار شما تجلی می یابد، به این شکل که افکار و ایده هایی شبیه به افکار شما، افرادی شبیه شما، و همچنین شرایط و محیط مشابه و مرتبط با افکارتان را به سمت شما می کشاند. این قانون و نیروی جذی است که افراد با ایده ها و عقاید یکسان و شبیه به هم را گرد هم می آورد تا آنها را از گروه های مختلف مثل گروه های سیاسی، قومی و قبیله ای، اجتماعی، ورزشی و غیره در یکجا با هم متحد و یکی کند.

فواید قانون جذب و موفقیت در زندگی

قانون جذب به همراه خود فواید و تاثیرات مثبتی روی زندگی شما به همراه دارد و به شما در رسیدن به اهداف تان کمک می کند. به این شکل که از طریق تصویر سازی خلاقانه و تعریف و تاییدها شما را در مسیر موفقیت یاری می دهد. در واقع شما با تصویر سازی چیزی که می خواهید به دست بیاورید یا با تکرار جملات مثبت که همان تایید ها هستند، آنها را در زندگی تان ایجاد و خلق می کنید. به عبارت دیگر شما از نیروی بی نهایت ذهن تان، افکارتان، تصویرسازی و کلمات تان استفاده می کنید.

قانون جذب دانش و یافته جدیدی نیست و مردمان قدیم هم با آن آشنا بودند و می دانستند چطور از آن استفاده کنند. آنها می دانستند که تکرار یک اندیشه و فکر با اشتیاق و علاقه در هر روز باعث می شود که بالاخره در زندگی شان تحقق پیدا کند و واقعیت پیدا کند.

رابطه قانون جذب و موفقیت در زندگی

قانون جذب ابزاری برای رسیدن به موفقیت است نه خود موفقیت. موفقیت هدف زندگی ماست و قانون جذب ابزار و شیوه ای برای رسیدن به این هدف. شما می توانید در هر شرایطی از قانون جذب برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. اهمیتی ندارد چه شخصیتی دارید یا اوضاع کنونی زندگی تان چگونه است، وقتی می خواهید برای رسیدن به موفقیت گام بردارید باید یادتان باشد که هیچ سقف یا محدودیتی در مقدار چیزی که می توانیم به آن دست پیدا کنیم، وجود ندارد.

دردرون شما نیرو و توانایی بی نهایت و امکان پذیری بی پایان وجود دارد. این را درک و باورش کنید. وقتی این قانون را باور کنید به معنی این است که یکی از رازهای قانون جذب را کشف کرده اید.

نگاه مثبت به جذب موفقیت

اهمیت افکار و انرژی مثبت در کسب موفقیت انکار نشدنی است. البته این مفهوم و یافته جدید نیست ولی قلب قانون جذب است. درواقع اصلی ترین چیزی است که قانون جذب به شما آموزش می دهد و به شما می آموزد که مثبت اندیشی و انرژی مثبت منجر به جذب افکار و انرژی مثبت بیشتر می شود.

ممکن است به افراد مثبت اندیش و موفقی که در دنیا مشهور و شناخته هستند دقت کرده باشید. این افراد حتی در بردترین شرایط و سختی های زندگی هم لبخند بر لب دارند.این افراد مثبت نگر اغلب برای ما نمادی از اشتیاق ابدی و شادی بی پایان هستند.

چگونه از قانون جذب برای کسب موفقیت استفاده کنیم

قانون جذب یکی از قانون های جهانی است که در هر زمان و برای هر کسی به کار می آید. البته لزومی برای دانستن نحوه کارکرد آن نیست ولی برای اینکه بدانید چطور شانس تان برای موفقیت در زندگی بالا ببرید، باید نحوه استفاده از آن را بدانید. در اینجا به روش هایی برای استفاده از قانون جذب برای رسیدن به موفقیت اشاره می کنیم.

قانون جذب و موفقیت در زندگی

بررسی خواسته ها و اهداف جهت بررسی رابطه قانون جذب و موفقیت در زندگی

اول از همه باید مشخص کنید هدف و خواسته تان در زندگی تان چیست یا می خواهید در چه کاری موفق شوید. این کار باعث می شود که افکارو انرژی تان را بر روی همان هدف و چیزهای مرتبط به آن قرار دهید. برای این کار می توانید تکه ای کاغذ بردارید و آن را به سه قسمت جداگانه تقسیم کنید. در یک قسمت خواسته ها و اهداف تان را بنویسید، در قسمت دیگر چیزهایی را که نمی خواهید و در قسمت سوم هم دلیل خواسته های تان را بنویسید.

خواسته ها:

در این بخش و در جلوی هر یک از خواسته ها یا موفقیت هایی که می خواهید به دست آورید دقیقا خواسته مخالف آن را بنویسید یعنی مثلا اگر هدف تان این است که مبلغ وام تان را صاف کنید بنویسید که می خواهید آنقدر درآمد داشته باشید که علاوه بر تسویه وام تان، مبلغی را هم برای پس انداز یا صرف خیریه کنید.

چیزی که نمی خواهید:

در این قسمت لیستی از چیزهایی را که نمی خواهید داشته باشید بنویسید مثلا در راه رسیدن به هدف تان مشکلات و موانعی که نمی خواهید شما را از خواسته های تان دور کند. برای مثلا اگر هدف تان موفقیت در کارتان است می توانید لیستی از موانع مانند عدم داشتن ارتباط مناسب با سایر همکاران، عدم رضایت رییس تان از شما و غیره را بنویسید.

چرایی:

در این قسمت از یادداشت تان دلیل تمام خواسته های تان را جلوی ستون خواسته ها بنویسد. برای هر کدام از خواسته های تان که دلیلش را می نویسد، باز هم از خودتان بپرسید که چرا می خواهید آن را هدف زندگی تان قرار دهید. دلیل این کار این است که به انگیزه درونی تان از تلاش برای رسیدن به چنین هدفی را پیدا کنید. سعی کنید زمان کافی برای این قسمت صرف کنید.

اکنون که این لیست را برای خودتان ساخته اید باید برای تحقق اهداف تان تلاش کنید. حالا شما می دانید که چه چیزی از قانون جذب می خواهید و چه موفقیت هایی می خواهید در زندگی کسب کنید. شما هم اکنون قانون جذب را در زندگی فعال کرده اید تا به تحقق موفقیت های تان کمک کند. اکنون مهم ترین کارتان این است که به آن اجازه دهید تا تاثیرش را روی زندگی شما بگذارد.

تایید ها:

حال روی یک کاغذ جدید دوباره لیستی از چیزهایی که می خواهید داشته باشید و دلیل آن را بنویسید. هر کدام را به شکلی بنویسید که انگار قبلا اتفاق افتاده و اکنون شما به آن رسیده اید. مثلا اگر هدف تان این بوده یک ماشین مدل بالا بخرید، تصور کنید که هم اکنون این ماشین در پارکینگ حیاط منزل تان پارک است. بنابراین سعی کنید جملاتی مثبت و تایید کننده بنویسید: من ماشین زیبایی دارم. من یک مدیر موفق هستم. من کسب و کار خوبی دارو در حیطه خود فرد شناخته شده و معتبری هستم. من رابطه عاشقانه خوبی با همسرم دارم و از زندگی متاهلی لذت می برم. این جملات را سعی کنید مدام با خودتان تکرار کنید. صبح ها که از خواب بیداری می شوید یا شب ها که می خواهید بخوابید. تا جایی که می توانید این جملات را با خود تکرار کنید.

پشتکار:

اگر در مسیر رسیدن به موفقیت های تان با موانع یا ترس هایی روبرو شدید، بلافاصله سعی کنید آنها را متوقف و رفع کنید. برای این کار می توانید توجه تان را از تمرکز بر روی بار منفی این اتفاق ها به سمت چیزهایی که از آنها لذت می برید و به شما انرژی مثبت می دهند. یا اینکه به تجربه کسانی که چنین موانع یا ترس ها و مشکلاتی داشتند توجه کنید تا با ذهنی باز به غلبه بر این مشکلات موفق شوید.

تلاش و فعالیت:

اکنون که همه چیز محیای رسیدن شما به اهداف و خواسته های تان است تنها یک چیز می ماند و آن هم دست به کار شدن است. وقتی در مسیر رسیدن به خواسته های تان تصمیماتی می گیرد، فقط تلاش کردن می تواند تصمیمیات تان را اجرایی کند و به تحقق اهداف تان کمک کند.

هرگز نگران از دست دادن فرصتی نباشید. قانون جذب مدام فرصت های جدیدی در اختیار شما قرار می دهد، شما فقط باید روی اهداف تان و انگیزه های درونی تان متمرکز باشید.

نکته ای که باید توجه کنید این است که تفاوت بین سخت کوشی و تلاش زیاد را با فعالیت الهام بخش را درک کنید. شما بدون داشتن هدفی مشخص در ذهن تان وقتی به سختی کار می کنید، مانند این است که به سرعت جاده ای را می دوید بدون اینکه به تابلوی آن در ابتدای جاده نگاه کنید و و قتی به انتهای آن رسیدید متوجه می شوید که اشتباه آمده اید. به عبارت دیگر، استفاده از قانون جذب و سپس اقدامی الهام بخش می تواند منجر به وقوع معجزه شود.

سعی کنید هر بار یک قدم درست بردارید. لازم نیست تمام گام های رسیدن به موفقیت را بلد باشید. ولی باید حتما به رسیدن به اهداف تان ایمان و باور داشته باشید. قانون جذب به شما در رسیدن به موفقیت های تان کمک بسیاری خواهد کرد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx