راههای غلبه بر یک روز خیلی بد

نظرات 10
3 دقیقه مطالعه

bad-day-1000x600

همه ی ما روزهایی داریم که در آن، مشکلات برای مان سرازیر می شوند: اتومبیل مان خراب می شود، دو ساعت در مطب دکتر منتظر می مانیم، یک مشتری یا رئیس، غیرمنطقی است، میخی در کفش مان می رود….

در اینجا راهکارهایی را برای غلبه بر یک روز بد و احساسات منفی ناشی از این فجایع کوچک به شما ارائه می دهم تا کنترل احساسات منفی را به دست گرفته و بر آن غلبه کنیم:

1-درک کنیم که این بدشانسی ها گذرا هستند. این شرایط تغییر می کنند و بهتر می شوند و ما با چیزهایی مواجه خواهیم شد که بیشتر، خوشایندند تا ناخوشایند.

2-با خودمان چگونه خوش رفتار باشیم. با خودمان قرار بگذاریم که با خودمان چگونه مهربان باشیم تا دنیا هم مهربانی را به ما برگرداند.

3-با خودمان چگونه معامله کنیم. گاهی ما به مقداری احساسات مثبت برای افزایش انعطاف پذیری مان نیاز داریم. لیستی نوشتاری یا ذهنی و کوتاه از پنج چیزی که مطمئناً روحیه مان را تقویت می کند، تهیه کنیم و وقتی تحت تأثیر رویدادها قرار می گیریم، به آن مراجعه کنیم. مثلاً، خوراکی را که دوست داریم اما به ندرت می خریم، برای خود تهیه کنیم؛ ماساژ بگیریم، یا یک کتاب جدید بخوانیم.

bad-day

4-یک کار مفید کوچک در برنامه داشته باشیم. یک روحیه ی خوب و مثبت، از ترکیبی از دلخوشی و حسی از چیرگی ناشی می شود؛ احساس این که کارآمد و لایقیم و می توانیم به تنهایی از عهده ی کارهای مان بربیاییم. در روزهای درماندگی و خارج از کنترل و آشفتگی، با انجام کاری مفید و سازنده، احساس بهتری خواهیم داشت. مهارت هایی را که می توانیم در یک روز ناخوشایند بروز دهیم، شناسایی کنیم. این مهارت ها می تواند شامل نصب یه آویز روی دیوار باشد تا دیگر کلیدهای مان را گم نکنیم. بک آپ گرفتن از عکس های ارزشمند در گوشی مان، تست یا تعویض باتری های دستگاه آژیر اعلام آتش و هرکاری که حس توان و تبحر را به ما القاء کرده و در بازیابی کنترل به ما کمک نماید.

5-تأثیر رویدادها را بدانیم. وقتی به عنوان درمانگر کار می کردم، مراجعه کنندگان اغلب تأثیر حوادث استرس برانگیز و ناامیدکننده بر روحیه شان را نادیده گرفته یا دست کم می گرفتند. غلبه بر یک اتفاق ناخوشایند و مأیوس کننده، راحت تر از غلبه بر چند حادثه ی پیاپی و ناراحت کننده است. اگر این را بدانیم که بسیاری از استرس برانگیزها، حوادث موقتی و فقط برای یک بار هستند یا رویدادهایی تصادفی و از سر بدشانسی می باشند، احساس بهتری خواهیم داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx