5 ویژگی تغییر دهنده زندگی که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند

نظرات 3
10 دقیقه زمان مطالعه

۵ ویژگی تغییر دهنده زندگی که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند

وقتی نوبت به دستیابی به موفقیت قابل توجه در زندگی می رسد، به نظر می رسد همه علاقه مند به یادگیری راز پشت آن هستند. این به این دلیل است که همه می‌خواهند موفق باشند، اما متأسفانه بیشتر مردم آنطور که می‌خواهند زندگی نمی‌کنند.

حقیقت این است که همه افراد پتانسیل یکسانی برای دستیابی به نتایج شگفت انگیز در زندگی خود دارند. مشکل این است که آیا آنها می دانند که چگونه پتانسیل درونی خود را آزاد کنند و برای تحقق رویاهای خود اقدام درستی انجام دهند. در این مقاله با ۵ ویژگی تغییر دهنده زندگی آشنا می شوید که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند.

خب، سفر به سمت موفقیت ممکن است آسان نباشد. اگر آسان بود، همه موفق می شدند و رویاهای خود را زندگی می کردند. پس برای آن آماده اید؟ در اینجا ۵ ویژگی موفقیت که باید از آنها استفاده کنید آورده شده است.

5 ویژگی تغییر دهنده زندگی که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند

۵ ویژگی تغییر دهنده زندگی برای موفقیت

  1. تبدیل شدن به کسی که می خواهید باشید

وقتی در مورد زندگی موفقی که می خواهیم صحبت می کنیم، باید درک کنیم که اولین قدم برای رسیدن به آن، تبدیل شدن به فردی است که می خواهیم باشیم.

به عنوان مثال، اگر رویای شما این است که یک نویسنده موفق شوید، پس نویسنده شوید و هر روز بنویسید. این اتفاقی است که برای نویسنده پرفروش جف گوینز افتاد. او می خواست نویسنده ای موفق باشد و کاری که هر روز انجام می داد این بود که مانند یک نویسنده واقعی بنویسد.

لس براون هم همینطور. اومی‌خواست دی‌جی شود و به همین دلیل مربی‌اش به او می‌گفت که هر روز دی‌جی بودن را تمرین کند؛ و در نهایت، فرصت به دست می‌آید و لس براون فرصتی برای دی‌جی شدن پیدا می‌کند.

به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است برای یک فرصت آماده شوید و آن را نداشته باشید تا اینکه فرصت داشته باشید و آماده نباشید.

قبل از اینکه رویای شما به واقعیت تبدیل شود، باید به فردی تبدیل شوید که آرزویش را دارید. به همین دلیل است که ورزشکاران حرفه ای هر روز تمرین می کنند و بازیگران یاد می گیرند که بازیگری کنند. آنها می دانند که قبل از اینکه رویاهایشان به سراغشان بیایند، باید همان شخصی باشند که آرزویشان را دارند.

  1. چشم انداز خود را بزرگ کنید

اکثر مردم کوچک فکر می کنند و دید کوچکی دارند. اگر می خواهید موفق باشید، باید بزرگ فکر کنید. درست مانند آنچه دونالد ترامپ گفت، (به هر حال شما در حال فکر کردن هستید، بنابراین فقط بزرگ فکر کنید.)

تفکر شما رایگان است و هیچ هزینه ای برای شما ندارد. با این حال، افکار شما تا حد زیادی تعیین کننده نتایجی است که در زندگی خود به دست می آورید. در واقع طرز فکر شما یکی از مهم ترین عواملی است که شما را می سازد یا از بین میبرد. تصور کنید کسی کوچک فکر می‌کند و هر لحظه منفی فکر می‌کند، آیا فکر می‌کنید این کار از او حمایت می‌کند تا موفق شود؟ محتمل نیست، زیرا تفکر شما تصمیم شما را تعیین می کند؛ و تصمیم شما بر اعمال شما تأثیر می گذارد.

بنابراین، وقتی نوبت به دستیابی به نتایج عالی می رسد، باید بزرگ فکر کنید؛ و وقتی بزرگ فکر می کنید، الهام می گیرید و انواع فرصت ها برای رشد به شما ارائه می شود. به همین دلیل است که فکر کردن مهم است.

5 ویژگی تغییر دهنده زندگی که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند

  1. تسلط بر مهارت های خود

آیا کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهید یا این بهترین راه برای انجام آن است؟ در مورد آن فکر کنید. شما باید متعهد به پیشرفت و تسلط بر مهارت های خود باشید.

برای انجام کارهای بزرگ، باید بر مهارت ها مسلط شوید و در کاری که انجام می دهید بهترین باشید. افراد موفق به این دلیل موفق هستند که بدون توجه به اینکه در چه صنعتی هستند کار بزرگی انجام می دهند.

فکر می کنید مایکل جردن چگونه به برترین بسکتبالیست صنعت تبدیل شد؟ چرا محمدعلی در بوکس به موفقیت های چشمگیری دست یافت؟ استیو جابز چگونه توانست شرکتی را مدیریت کند که با محصولات انقلابی دنیا را تغییر داد؟

پاسخ ساده است؛ همه آنها استاد بازی های خود هستند. آنها می دانند که چه کاری انجام می دهند و چگونه آن را انجام دهند؛ و یاد می گیرند که بر مهارت های خود مسلط شوند و در کار خود برجسته شوند. به همین دلیل است که افراد می توانند نتایج شگفت انگیزی در زندگی داشته باشند.

شما هم باید همین کار را بکنید. متعهد شوید که در کاری که انجام می دهید استاد شوید. اگر می خواهید نویسنده ای پرفروش باشید، بر هنر نویسندگی مسلط شوید و هر روز مهارت های خود را ارتقا دهید. اگر می خواهید یک تجارت چند میلیون دلاری ایجاد کنید، هنر مدیریت کسب و کار خود را بیاموزید و در کاری که انجام می دهید استاد شوید.

  1. قابلیت بازگشت به عقب

اولین چیزی که هنگام فکر کردن به موفقیت به ذهن اکثر افراد می رسد، نتایج شگفت انگیزی است که افراد به دست آورده اند. در واقع، چیزی که اکثر مردم نمی بینند، شکست های پشت موفقیت است.

آیا می دانید اگر قبلاً هرگز شکست نخورده اید هرگز نمی توانید موفق شوید؟ می گویند شکست مادر همه موفقیت هاست. وقتی شکست می خورید، بیشتر یاد می گیرید. وقتی شکست بخورید، تجربه بیشتری خواهید داشت.

بیل گیتس می‌گوید که موفقیت یک معلم بد است، مردم را به این فکر می‌اندازد که نمی‌توانند ببازند. جک ما از علی بابا یک بار در یک سمینار به حضار گفت که مطالعه کنید و از شکست دیگران درس بگیرید، نه از موفقیت آنها.

به همین دلیل است که شما باید توانایی بازگشت به عقب را بپذیرید.  اگر در حال حاضر شکست خوردید مهم نیست. تا زمانی که به پیشرفت، یادگیری و انجام کاری که قرار است انجام دهید ادامه دهید، در نهایت به نقطه اوج خواهید رسید و نتایج به دست شما خواهد رسید.

شما باید شکست ها را به عنوان درس هایی در نظر بگیرید که موفقیت شما را بالاتر می برد. این تنها راه برای بالا رفتن سریعتر است.

در اینجا یک نقل قول برای توصیف کامل این نکته وجود دارد که در فیلم راکی   بالبوآ مطرح شد، «درباره این است که چقدر سخت می‌توانید ضربه بخورید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید. چقدر می توانید بلند شوید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید. برنده شدن اینگونه انجام می شود!»

5 ویژگی تغییر دهنده زندگی که موفقیت شما را در زندگی تعیین می کند

  1.  عزم و ثبات

مردم شکست می خورند زیرا اراده ای برای ادامه کار ندارند. آنها خسته می شوند و در طول این روند در جایی کنار می روند.

آیا می دانید هر زمان که تصمیم به ترک و تسلیم گرفتید، تمام تلاش و زمانی را که قبلاً صرف کرده اید از دست خواهید داد؟ این یک اتلاف بزرگ انرژی و زمان است؛ بنابراین تا زمانی که به اهداف خود نرسیدید تسلیم نشوید.

ثبات یکی دیگر از ویژگی هایی است که اکثر مردم هرگز آن را قبول نمی کنند. باید بدانید که موفقیت هرگز یک شبه به سراغ شما نمی آید. رم در یک روز ساخته نشد، موفقیت شما هم همینطور است.

تا زمانی که منابع لازم را نداشته باشید، موفقیت یک شبه تقریبا غیرممکن است. برای رسیدن به رویاهایتان کار واقعی لازم است؛ و باید آن را در دراز مدت انجام دهید. به همین دلیل است که ثبات مهم است.

و از آنجایی که ثبات اهمیت دارد، فقط باید خود را متعهد کنید که هر روز ۵ اقدام کوچک انجام دهید؛ و در عرض یک سال، ۱۸۲۵ پیروزی کوچک خواهید داشت؛ و این پیروزی های کوچک تجمعی چیزی است که واقعاً زندگی شما را متحول می کند.

پس اگر می‌خواهید موفق باشید و رویای خود را زندگی کنید، مصمم باشید، هرگز تسلیم نشوید و هر روز دست به کار شوید.

نتیجه گیری

زندگی کردن رویاها و دستیابی به موفقیت های برجسته در زندگی آسان نیست، اما برای هر کسی که به آن متعهد است بسیار ممکن است. تا زمانی که عادات درست را اتخاذ کنید و ویژگی های موفقیت را بیاموزید، در نهایت موفق خواهید شد.

۴.۷/۵ - (۴۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx