تاثیر قانون جذب در موفقیت های تحصیلی

نظرات 11
12 دقیقه مطالعه

سوال: من چطور می توانم از قانون جذب در تحصیل و کسب موفقیت های تحصیلی خودم استفاده کنم؟ شما می توانید از قانون جذب در تحصیل تان، بهتر خواندن کتاب های تان، گرفتن نمرات عالی، کسب رتبه تحصیلی دلخواه و موفقیت در زمینه تحصیلی مورد علاقه تان استفاده کنید.

قانون جذب در تحصیل روی هر چیزی از جمله در زمینه تحصیلی، روی فعالیت های شما در مدرسه، امتحانات و نمرات تان هم می تواند تاثرگذار باشد. اما مثل هر چیز دیگری، قانون جذب در موفقیت تحصیلی هم دارای عملکرد مشابه ای است که روی چیزهای دیگر دارد و موفقیت شما در امتحانات و سطوح تحصیلی در درجه اول وابسته به تفکرات، انرژی، باورها واحساسات خودتان است.

منظور از قانون جذب در تحصیل چیست ؟

استفاده از قانون جذب در تحصیل و برای کسب موفقیت های تحصیلی، در واقع فقط کسب نمرات عالی درامتحانات یا کسب موفقیت در سطوح عالی تحصیلی نیست. شما در ذهن تان تصور می کنید که این موفقیت ها همان چیزهایی هستند که شما می خواهید اما حقیقت ماجرا این نیست.

درواقع چیزی که شما می خواهید فراتر از نمره، رتبه و مدرک است و خواسته اصلی شما چیزهایی است که با رسیدن به موفقیت های تحصیلی به دست خواهید آورد، چیزهایی مثل احساس غرور، احترام، خوشحالی و رضایت والدین، اطمینان از هموار کردن مسیر برای کسب موفقیت هایی در آینده (مثل آینده تحصیلی و شغلی) و غیره است. شما درواقع به دنبال ارزش های بالاتری هستید که زندگی تان را بهتر و رضایت بخش تر کنند.

نمرات، امتحانات، موفقیت در مدرسه و دانشگاه همگی تنها بخشی از سفر شما به سوی هدف نهایی تان است. پس صرفا به جای تمرکز بر روی نمره عالی گرفتن، قبولی در امتحانات با رتبه بالا، قبول شدن در رشته دانشگاهی، روی همان چیزی که واقعا به دنبالش هستید تمرکز کنید.

البته منظور قانون جذب در تحصیل این نیست که از تلاش کردن برای تحصیل و موفق شدن در این زمینه دست بکشید و گرفتن مدرک تحصیلی را کاملا فراموش کنید، خیر، بلکه شما برای رسیدن به اهداف تان مراحلی را طی کنید که موفقیت های تحصیلی جزو این مراحل هستند.

اما اگر شما روی هدف نهایی تان تمرکز کنید، آنگاه در زمینه تحصیلی و رویایی فشار کمتری را با امتحانات و برای گرفتن نمرات و رتبه های برتر، تحمل خواهید کرد. و درنتیجه، با خاطری راحت به سمت تکنیک ها و ابزارهایی می روید که شما را برای رسیدن به هدف نهایی تان کمک می کنند.

موفقیت تحصیلی
موفقیت تحصیلی

شاید از خودتان بپرسید:

چرا می خواهید نمره ها و رتبه های عالی به دست بیاورید و امتحانات تان را با موفقیت بگذرانید؟ چرا می خواهید در زمینه تحصیلی موفقیت کسب کنید؟ هدف نهایی تان چیست؟

البته شما خودتان از قبل جواب این سوال ها را می دانید. ولی بهتر است در خودتان کمی عمیق تر شوید و انگیزه حقیقی تان را کشف کنید. اگر نمی توانید انگیزه حقیقی تان را بیابید، سعی کنید روی احساس شادی و رضایت پس از کسب موفقیت تمرکز کنید. نهایتا هر کسی می خواهد در زندگی تحصیلی خود موفق و راضی باشد پس حتما این اهداف مسیر درستی را به شما نشان خواهند داد.

قانون جذب در تحصیل می گوید که وقتی روی هدف نهایی خود متمرکز شوید، این تمرکز به شما کمک می کند تا انرژی های درونی تان را با انگیزه و خواست تان متحد کنید تا احتمال وقوع آنها بیشتر شود. این کار باعث کنار رفتن موانعی مثل اضطراب، ترس و تردید می شود و درنتیجه شما را به اهداف کوچک تان مثل قبولی در امتحانات، در راستای رسیدن به اهداف بزرگ تان نزدیک تر می کند.

شما برای استفاده از قانون جذب در تحصیل و کاربرد آن در کسب موفقیت های تحصیلی باید مراحل زیر را بگذرانید:

هدف گذاری

اگر شما می خواهید به قانون جذب در تحصیل مسلط شوید، اولین کاری که باید یاد بگیرید این است که برای خودتان اهدافی را درنظر بگیرید. شما بدون داشتن هدفی مشخص، دقیق و محکم هرگز نمی توانید موفق به استفاده از قانون جذب در تحصیل خود و کسب موفقیت های تحصیلی شوید. اما قبل از اینکه اهداف تان را مشخص کنید و روی کاغذ بنویسید، باید انگیزه اصلی و درونی تان را خوب بشناسید. همان دلیل اصلی که باعث حرکت شما به سمت هدف تان می شود.

شما وقتی چیزی را که می خواهید در زندگی تان جذب کنید، به زبان‌ یا روی کاغذ می آورید، اینها دقیقا همان چیزهایی نیستند که شما واقعا می خواهید داشته باشید بلکه احساسات و تجربیاتی هستند که شما بعد از به دست آوردن اهداف تان در زندگی تان تجربه می کنید. برای درک بهتر این موضوع، بیایید نگاهی به یک تمرین ساده برای هدف گذاری بیندازیم:

مثلا هدف شما کسب موفقیت در تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی است و اینگونه هدف تان را روی کاغذ می آورید:

من می خواهم موفقیت تحصیلی و دانشگاهی در زندگی ام جذب کنم.

بعد ممکن است از هر روش دیداری یا غیردیداری برای ترسیم و تحقق هدف تان استفاده کنید. اما شما نمی توانید با این نوع نگاه به هدف تان برسید.

نیروی محرکه قانون جذب

شما می دانید که قانون جذب در تحصیل ، کار ، ازدواج و… توسط نیروی احساس به حرکت درمی آید و احساس نهفته در این هدف شما ” خواستن ” است. استفاده از این کلمه و این نوع بیان هدف تان، به تحقق و عینی شدن هدف تان کمک نمی کند بلکه فقط احساس قوی تری به نام می خواهم را به شما نشان می دهد.

شما برای به زبان آوردن یا نوشتن یک هدف تاثیرگذار باید کلمه خواستن را با احساسات و هیجاناتی که بعد از جذب هدف تان تجربه می کنید، جایگزین کنید. این احساسات و هیجانات انگیزه های اصلی تان هستند.

تصویرسازی

تصور کنید که اکنون به اهداف تان رسیده اید و در حال لذت بردن از موفقیت های خود هستید. مثلا اگر همیشه علاقه داشتید که در یک دانشگاه با رتبه بالا ادامه تحصیل دهید، خودتان را در وضعیت پذیرفته شده در این چنین دانشگاهی تصور کنید.

تصور کنید که وقتی کارنامه قبولی و گرفتن پذیرش این دانشگاه را ببینید، چه احساسی خواهید داشت؛ وقتی از این موفقیت با خانواده تان و دوستان خود حرف می زنید، چه حسی را به شما منتقل می کنند؟ خودتان را همین حالا در داخل کلاس همان دانشگاه تصور کنید که روی یکی از صندلی های کلاس نشسته اید و در حال گوش دادن به حرف های استادتان هستید. تمام آن حس ها و لذت ها را برای خود تصور کنید.

حتما در هر روز مدت زمانی را برای تصویرسازی موفقیت های تان اختصاص دهید و از ساختن و تصور کردن آنها در ذهن تان لذت ببرید.

همین کار را می توانید درابعاد کوچک تر هم انجام دهید یعنی تصور گرفتن نمره عالی قبل از امتحان یا تصویرسازی رتبه اولی که در مدرسه یا منطقه تان به دست می آورید. این موفقیت ها را در ذهن خود بسازید و صدای تشویق دوستان، همکلاسی ها و حتی والدین و خانواده تان را در ذهن تان ایجاد کنید و لذت ببرید.

باور کردن

مرحله باور به عنوان سومین مرحله قانون جذب در تحصیل مربوط به زمانی است که شما باید از ترس و نگرانی  دور شوید. زیرا وقتی این افکار منفی وارد ذهن تان شوند، باور و ایمان تان به توانمندی ها و رسیدن به اهداف تان را ضعیف می کنند. البته کنترل کامل این افکار و انرژی های منفی حاصل از آنها غیرممکن است چون آنها بدون انتخاب و اختیار شما وارد ذهن تان می شوند و ذهن تان را متاثر می کنند. ولی شما هنوز یک انتخاب دارید.

تصور کنید که این افکار دانه های ناخواسته ای هستند که در ذهن شما کاشته شده اند. شما یا می توانید به ترس ها و نگرانی های تان بیافزایید و فکرتان را درگیر و مشغول این افکار منفی کنید تا جایی که تمام انرژی مثبت تان را از بین ببرند یا اینکه با جایگزین کردن افکار منفی تان با افکار مثبت، باورتان را قوی تر کنید. مثلا هر وقت که به فکر گرفتن نمره ای بد در امتحان افتادید، ذهن تان را متمرکز به هدف تان کنید.

تکنیک آینه

این یکی از قدرتمندترین ابزارهای قانون جذب در تحصیل و بالابردن اعتماد بنفس شما و باور توانایی ها و اطمینان از رسیدن به هدف تان است. شما می توانید از جملات یا عبارت های مثبت و پرانرژی برای تشویق خودتان استفاده کنید. عبارت هایی مثل : ” تو یک اسطوره موفقیت هستی. تو به خوبی در امتحانات موفق می شوی. تو جزو برترین های کلاس هستی. تو آدم بسیار شادی هستی و تمام اتفاقات خوب در سر راه موفقیت تو است.”

تکنیک یادآوری

تکنیک یادآوری آخرین مرحله از قانون جذب در تحصیل است و شما باید روی جزییات خواسته و هدف تان متمرکز شوید و آن را مانند موفقیتی که قبلا کسب کرده اید، تصور کنید. مثلا با خودتان بگویید: یادم می آید وقتی در این دانشگاه نبودم، اوضاع با الان کاملا فرق داشت. جملاتی شبیه این به ضمیر ناخودآگاه تان این پیام را می رساند که شما هم اکنون در دانشگاه رویایی تان هستید و درنتیجه به باورپذیری رویای تان کمک می کند.

شما به محض اینکه خواسته های تان را به ذهن و قلب تان می آورید و عزم تان را برای رسیدن به هدف تان جزم می کنید، جهان هستی و کائنات شروع به فراهم آوردن زمینه و امکانات لازم برای تحقق خواسته های تان می کند.

قطعا انرژی کیهانی به سرعت به سمت شما می آید و شما هم نباید با عدم پذیرش، ترس، نگرانی و  مقاومت، راه آن را سد کنید. این انرژی فرا زمینی را دریافت کنید و با آن متحد شوید تا به موفقیت برسید.

4.4/5 - (147 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx