چطور می توانید با تغییر در زندگی به چیزی که می‌خواهید برسید؟

نظرات 3
13 دقیقه مطالعه

ماهی از تنگ کوچک به تنگ بزرگ

تغییر در زندگی یکی از مهمترین مواردی است که هر شخص در زندگی شخصی خود همیشه لحاظ می کند. اما این تفییرات به راحتی صورت می پذیرد؟ مسما نه. در مقاله زیر به صورت جامع و کامل به بررسی یکی از مهمترین بحث های روانشناسی یعنی تغییر و رسیدن به اهداف جدید می پردازیم.

مجموعه اهداف برنامه‌ریزی‌شده ای را برای ایجاد تغییر در زندگی‌تان ایجاد کنید. در زندگی‌تان چه چیزی است که دوست دارید تغییر دهید؟ آیا به سلامتی شما مربوط است؟ آیا مهارتی دارید که دوست دارید به دست آورید؟ آیا می‌خواهید رابطه‌تان را با سطح بعدی در نظر بگیرید؟ در مورد کسب‌وکار یا شغل تان چه چیزی وجود دارد که می‌خواهید به آن دست یابید؟

در زندگی‌تان می‌خواهید صاحب چه چیزی شوید ؟

برای تغییر در زندگی وقتی بحث بر سر تسلط است، گام اول تعیین یک هدف است. این یک کلید اساسی برای تمام برنامه‌های همیشگی موفقیت است. حالا، ممکن است فکر کنید که مفهوم تنظیم هدف دقیقا مشخص نیست، اما در اینجا واقعیت مطلق است: اغلب مردم یک مجموعه اهداف مشخص را وقتی شروع می‌کنند که به دنبال راه‌هایی برای موفقیت هستند. و مهم‌تر از آن، فرآیند تنظیم هدف که ما در مورد آن صحبت می‌کنیم، فراتر از صرفا صحبت کردن با هدف مثبت و داشتن یک دیدگاه برای چیزی بزرگ‌تر است.

چرا ما به تغییر در زندگی نیاز داریم

در سال ۱۹۵۳، محققان ییل یک مطالعه فشرده انجام دادند که در آن آن‌ها قبل از رفتن به مدرسه با کلاس فارغ‌التحصیل مصاحبه کردند. آن‌ها از دانشجویان یک سری سوالات پرسیده بودند: “آیا شما یک سری اهداف مشخص و یا یک برنامه نوشته شده برای موفقیت دارید؟”  جالب است، کم‌تر از ۳ درصد از دانشجویان پاسخ دادند “بله”.

سپس، ۲۰ سال بعد، محققان دوباره بازگشتند و دوباره با اعضای کلاس مصاحبه کردند تا بفهمند زندگی آن‌ها چگونه است. آن‌ها اشاره کردند که آ« ۳ % که اهداف خود را برای یک برنامه خاص نوشته بودند، شادتر از بقیه بودند. البته، این آمار به صورت ذهنی است. اما آن‌ها همچنین دریافتند که آن گروه ۳ درصد از نظر شرایط مالی بیش از ۹۷ درصد دیگر که اهداف مشخصی ندارند، ارزش دارند.

این قدرت اهداف است. اهداف به ما این امکان را می‌دهد که آینده خود را پیشاپیش ایجاد کنیم و به ما این امکان را می‌دهد که آنچه می‌خواهیم را به دست آوریم. آن‌ها به ما این امکان را می‌دهند که سرنوشت خود را پیش‌بینی کنیم و به نوبت زندگی خود را شکل دهیم. آن‌ها به ما جهت و امید می‌دهند.

چرا ما به اهداف معنی دار نیاز داریم؟

در حال حاضر همه ما اهدافی را داریم، آن‌ها ممکن است به همان اندازه عادی باشند که در طول روز قابل دست یابی باشند و یا می‌توانند به اندازه اهداف رئیس‌جمهور ایالات‌متحده عالی باشند. مشکل اکثر اهداف مردم این است که آن‌ها آنقدر برای بیرون پریدن شما از رختخواب در هنگام صبح الهام بخش نیستند. به همین دلیل است که ما به اهداف معنادار نیاز داریم. اهداف احساسات ایجاد می‌کنند و از درون شما عبور می‌کنند.

آن‌ها باعث می‌شوند که شما رشد کنید و گسترش پیدا کنید. نه تنها حس گرسنگی را در درون شما جرقه می‌زنند، بلکه به مناطق دیگر زندگی شما اجازه می‌دهند تا به همان خوبی که دیدگاه نهایی شما را دنبال می‌کنند، رشد کنند. اما اگر شما اهداف معنی‌دار می‌خواهید، پس باید اهدافی را ایجاد کنید که به اندازه کافی قانع‌کننده باشند تا این احساسات را از شما بیرون بکشند.

اما شما چطور این کار را انجام دهید؟ در اینجا قدم‌های دقیق لازم برای مشخص کردن اهداف و یاد گرفتن اینکه چطور آنچه می‌خواهید را به دست آورید، آورده شده‌ است.

  1. اهدافتان را بنویسید

برای تغییر در زندگی اهداف خود را یادداشت کنید – نه روی یک کامپیوتر، بلکه روی کاغذ و یا در یک مجله. چیزی هست که وقتی چیزی را روی یک تکه کاغذ فیزیکی می‌نویسیم این اتفاق می‌افتد. زمانی که اهداف خود را یادداشت می‌کنید، سازنده می‌شوید. شما هم به ذهن نیمه آگاه و آگاه خود اذعان دارید که در حال حاضر جایی که می‌خواهید باشید نیستید. سپس مغز شما این تمایز را ایجاد می‌کند و از وضع موجود ناراضی میشود.

یکی از قوی‌ترین محرک‌ها، حس نارضایتی است. وقتی که کاملا راحت هستید، قصد ندارید هر کاری که برای انجام دادن کارهایتان لازم است را انجام دهید قدرتی است که شما در کنار خود می‌خواهید. تنش و فشار می‌تواند به عنوان محرک‌های قدرتمندی از اقدامات ما عمل کند. از این به عنوان ابزاری برای نفوذ بر خودتان استفاده کنید تا بتوانید قدم‌های اجرایی را به سمت موفقیت خود بردارید.

۲. چرا ها را مشخص کنید

الان زمان این است که همه چیز را به شفافی کریستال مشخص کنید. جزئیات را یادداشت کنید: چگونه به این هدف دست پیدا می‌کنید؟ برای شما چه معنایی دارد که آنچه را می‌خواهید به دست آورید؟ چگونه زندگی شما را تغییر خواهد داد؟

با روشن کردن کامل این که چرا باید به هدفتان برسید، هدف خود را پیدا خواهید کرد. و هدف قوی‌تر از نتیجه است. هدف این نیست که شما بتوانید نتیجه را به دست آورید – هدف چیزی است که نتیجه نهایی شما را به عنوان یک فرد می‌سازد..

دانستن چرایی تغییر در زندگی

دانستن این هدف به دور نگه داشتن شما از فوکس لیزر کمک خواهد کرد و این کارنیز  در زمان‌های دشوار به شما کمک خواهد کرد. اگر یک “چرا” خیلی قوی برای خود داشته باشید، توان آن را خواهید داشت تا هر چیزی را که به طرف شما می‌آید تحمل کنید. در نهایت اشیا مادی و یا عنوانی خاص شما را خوشحال نخواهند کرد. تنها چیزی که باعث خوشحالی شما می‌شود همان فردی است که در طول زندگیتان برای خودتان ایجاد کرده‌اید.

بنابراین دلایلی که شما باید به هدف خود برسید چیست؟ چگونه زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد؟ چه چیزی در زیر آرمان های سطح شما نهفته است؟

۳. روشنایی مطلق را پیدا کنید

کاملا عادی است اگر هیچ ایده‌ای ندارید که چطور می‌خواهید به هدفتان برسید. و مشخص کردن اهدافی که فراتر از توانایی یا مهارت فعلی شما هستند، بسیار خوب است. چیزی که در اینجا مهم است این است که شما به یک باور و ایمان کامل عمل می‌کنید

اهداف خود را با قطعیت مطلق در کادر قرار دهید. مهم نیست این اهداف چه چیزهایی هستند، شما یک راه برای تحقق آن پیدا خواهید کرد. این کار برای رسیدن به اهداف بسیار مهم است. حتی اگر هم اکنون برای شما غیر ممکن به نظر می‌رسد، شما در وجود خود می‌دانید که می‌توانید آن را بکشید. زمانی که این باور بنیادی را بدست آورید، کنترل زندگی خود را به دست خواهید گرفت. بنابراین با وجود اینکه ممکن است قادر به کنترل دنیای خارج و یا چالش‌های پیش رویتان نباشید، می‌دانید که استقامت و غلبه خواهید داشت.

بنابراین بسیاری از مردم پیش از موعد تسلیم می‌شوند چرا که بر روی پیامد ها تمرکز می‌کنند و سپس متوقف می‌شوند و به خودشان می‌گویند: “من نمی‌دانم چطور این کار را بکنم” یا ” من هرگز نتوانستم به آن دست یابم.” اگر لازم نبود بفهمید که چطور این کار را انجام دهید، اما به جای آن باور کنید که بدون توجه به چه چیزی این کار را انجام می‌دهید؟ رسیدن به هدف شما نه تنها در حیطه احتمالات نیست، بلکه یک قطعیت کامل است. فقط تصور کنید که این کار چگونه می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

۴. تمرین و تکرار

به بزرگترین مربیان در همه زمان ها فکر کنید: مثلاً وینس لومباردی و جان وودن. آن‌ها به خاطر تدریس اصول اولیه به افرادی مشهور بودند که قبلا بهترین کار ها را بارها و بارها انجام دادند. چرا؟ چون تکرار مادر مهارت ها است..

شما نمی‌توانید یک زمان برای تحقق اهدافتان را تعیین کنید، هرگز دوباره به آن‌ها نگاه نکنید – و سپس انتظار نتایج بلند مدت را داشته باشید. ذهن نیمه هشیار شما ممکن است مسیر کلی حرکت را بداند، اما قدرت از روال روزانه و مرور مداوم حاصل می‌شود. افرادی که به دنبال یک راه‌حل سریع هستند هرگز به برتری نمی‌رسند. رسیدن به اهداف تان توجه و تمرین را به خود جلب می‌کند: شما باید مهارت‌ها را بارها و بارها تکرار کنید تا آنچه می‌خواهید را به دست آورید.

اگر این یک مهارت جدید است که شما می‌خواهید به دست آورید، این یک بخش کلیدی برای راحت شدن در تمرین جدید است. اگر به دنبال دستیابی بیشتر برای کسب‌وکار خود هستید، پس از آن فرآیندهای اصلی را مشخص کنید که شما به تغییر و اجرای آن‌ها به طور منظم نیاز دارید. چه چیزی باعث شادی و شور و اشتیاق بیشتر در رابطه تان می‌شود؟ صمیمیت یک روش روزانه است.

سحن آخر تغییر در زندگی

اگر می‌خواهید هر چیزی را که می‌خواهید به دست آورید، آن را به سیستم خود تبدیل کنید. و تمرین بخش مهمی از آن است. تمرین سازگار و تمرکز مداوم را به یاد داشته باشید –این ها  چیزی است که به تاثیر عمیق و پایدار بر زندگی شما منجر خواهد شد.

به دست آوردن چیزی که شما از زندگی می‌خواهید آسان نیست – اگر این طور باشد، همه خوشحال و راضی خواهند بود. به دست آوردن چیزی که شما از زندگی می‌خواهید، زمان، تعهد و وضوح هدف است. ما همگی قادر به دستیابی به چیزهایی هستیم که ما آرزویش را داریم؛ ما فقط باید تصمیم بگیریم که با هر چیزی که داریم، دنبال این اهداف برویم. آیا شما آماده هستید که کنترل زندگی خود را به دست بگیرید؟ بعد از آن چه می‌خواهید بکنید ؟ امروز شروع کنید و نسخه آینده خود را برای موفقیت آماده کنید.

بیشتر بخوانید: 12 اصل طلایی که باید در مورد قانون باور بدانید

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و انتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx