تاثیر مهربانی در زندگی شخصی

1 نظر
12 دقیقه مطالعه

برای بررسی تاثیر مهربانی در زندگی شخصی می توانید زمانی را به یاد بیاورید که شخصی با شما مهربان بوده است؟

حالا سناریو را تغییر دهید و به زمانی فکر کنید که با شخص دیگری مهربان بودید؟ به واکنش آنها و اینکه چگونه پاسخ داده اید توجه کنید.

تاثیر مهربانی

به قلب خود بروید و به احساسات قلبتان رجوع کنید.

باید بدانید که مهربانی بر کاربر و تجربه کننده تأثیر می گذارد؛ تأثیر ماندگاری بر روی هر دو می گذارد.

در این دنیای سریع سرعت ، مهربانی و دلسوزی جای خود را به سمت سلفی ها ، علاقه های شخصی و تعامل های انسانی با هزینه می برد.

هر شخص منتظر است که کشف شود یا ثروتمند شود ، و این اعتقاد را دارد که کلید سعادت آنها است. با این وجود ، هنگامی که آنها به موفقیت برسند ، آرزو می کنند که زندگی سابق خود را با مهربانی داشته باشند.

من از نقل قول استاد مطالعات و سیاست زیست محیطی ، دیوید دبلیو اور ، لذت می برم: “واقعیت آشکار این است که سیاره نیازی به افراد موفق تر ندارد. اما به شدت نیاز به صلح طلبان ، شفابخش ها ، بازیگران ، داستان نویس ها و … دارد. به افرادی احتیاج دارد که در مکانهای خود خوب زندگی کنند. این افراد به شهامت اخلاقی نیاز دارند و مایل نباشند به جنگ بپیوندند تا جهان را قابل سکونت و انسان دوستانه کنند. و این خصوصیات همانطور که ما تعریف کرده ایم ، ارتباطی با موفقیت ندارد. “

اهمیت مهربانی

مهربانی در زندگی برای وجود انسان اساسی است. ما به عنوان نوزادان به جهان می آییم و با مهربانی های تربیت والدین خود برای سالهای بعد غنی می شویم.

انسان ها تنها پستانداران با دوره حاملگی طولانی مدت هستند. سایر موجودات قبل از اعتماد به نفس ، برای مدت کوتاهی به حمایت خود متکی هستند. ما از بدو تولد ناتوان هستیم و به مراقبان خود وابسته هستیم تا نیازهای خود را تأمین کنیم.

بنابراین ، مهربانی به چارچوب DNA ما دوخته می شود.

آسیب نرسان

“مهربانی زبانی است که ناشنوایان می توانند آن را بشنوند و نابینایان می توانند آن را ببینند.” – مارک تواین

صلح جهانی ناشی از سرنگونی قدرت های دیکتاتوری و یا پایان یافتن درگیری بین ملل نخواهد بود. این اتفاق خواهد افتاد که بشریت آگاهی خود را فراتر از ترس و نفرت بالا ببرد.

من غالباً تکرار کرده ام که صلح تنها یک فکر است. انگیزه های آن از طریق افکار مهربانی نسبت به خود و دیگران پدیدار می شود.

لوک کلی  نویسنده و روان درمانگر می گوید: “عشق بی قید و شرط از طریق کانال های خاص احترام ، یکپارچگی ، هدف ، معنی ، ارزش ، واکنش-توانایی ، بخشش ، مهربانی و دلسوزی جریان می یابد – و اینها پایه و اساس زندگی جدید و بطور طبیعی اخلاقی ما است.

مهربانی در زندگی چیزی نیست که مستلزم کار سخت باشد. این ناشی از عمل ساده ای است که به دیگران آسیب نمی رساند.

شاید برای شما روشن باشد که جنگ با زور راهی برای صلح نیست. اما ممکن است بپرسید ، آیا این بدان معنی است که به دیگران اجازه دهید با من رفتار ناعادلانه کنند؟

نه ، به هیچ وجه. اگرچه نیازی به تلافی با نیروی قاطع نیست.

 اما من از شما می خواهم که درسهای موجود در این تجربه را بپذیرید. آیا به دیگران اجازه می دهید در بعضی موارد با شما ناعادلانه رفتار کنند؟ یا ناخودآگاه به آنها اجازه این کار را می دهید؟

مزایای مهربانی در زندگی

سه چیز در زندگی انسان مهم است: اولین چیز مهربان بودن است. دوم مهربانی کردن است. و سوم ، مهربانی است. “- هنری جیمز

مهربانی در زندگی مزایای بسیاری دارد و تاثیراتی که بر زندگی شخصی میگذارد از جمله افزایش خوشبختی و قلب سالم است که این روند پیری را کند می کند و روابط و ارتباطات را بهبود می بخشد ، که به طور غیر مستقیم سلامت شما را تقویت می کند.

مهربانی در زندگی

مردم معتقدند که مهربانی به دلیل نذرهای اخلاقی ، ویژه کسانی است که از دین مذهبی برخوردارند. مهربانی شما را ملزم به داشتن ایمان مذهبی یا حتی معنوی نمی کند. تظاهرات مهربانی در بهترین دوست انسان ، سگ مشاهده می شود. گربه ها همچنین مهربانی نشان می دهند.

مهربانی در زندگی چهارچوب مرجع زندگی شما را گسترش می دهد و نمادی برای احترام به ارزش طرف مقابل است.

و ارتباط خوبی با  ذهن، عاطفه و جسم دارد.

آزمایش دکتر ماسارو ایموتو

در دهه 1990 ، مرحوم دکتر ماسارو ایموتو مجموعه ای از آزمایشات را مورد بررسی قرار دادند که تأثیرات طبیعی کلمات ، دعاها ، موسیقی و محیط زیست بر ساختار بلوری آب را بررسی کردند. وی خاطرنشان کرد: وقتی کلمات مهربان و دوست داشتنی به آب منتقل می شدند ، در مقایسه با انرژی های نفرت و عصبانیت ، یک ساختار کریستالی کاملی شکل می گرفت.

با توجه به اینکه تقریباً 70٪ بدن ما از آب تشکیل شده است ، مهربانی تأثیر مستقیمی بر سلامت آن دارد.

مردم معتقدند مهربانی نشانگر ضعف و بهره گیری از آن است. تفسیر بین مهربانی و عذاب دوست داشتن برای دیگران مهم است. وقتی دیگران سعی می کنند از مهربانی شما سود ببرند می توانید مهربان و مدبر باشید.

در هر حال مهربان باشید

“دین من بسیار ساده است. دین من مهربانی است. “- دالایی لاما چهاردهم

جای تعجب نیست که اعمال بد شرور بیش از اعمال مهربانی بر ما تأثیر بگذارد. ما هشدار داده ایم که بیشتر از خوبی بترسیم.

روانشناسان بر این باورند که ما باید بدانیم چه چیزهایی بقا و خوشبختی ما را تهدید می کند. ما در اخبار به اعمال ظالمانه توجه می کنیم زیرا این امر به عنوان تهدیدی برای بقای ما تلقی می شود.

درس مهمی در مهربانی شامل این است که از خود بپرسید: “چگونه می توانم دریافت کننده این امر باشم؟”

آرزو می کنم شما را با بخشی از شعر مادر ترزا با عنوان “به هر حال” ترک کنم ، که در آن می گوید: “مردم غالباً غیر منطقی و خود محور هستند. به هر حال آنها را ببخشید. اگر مهربان باشید ، ممکن است مردم شما را به فردی خودخواه متهم کنند. به هر حال مهربان باشید.

کمترین اعمال مهربانی در زندگی روزمره را خود وارد کنید و متوجه اثرات موج دار شوید.

با این دانش مسلح ، دالایی لاما است که به ما یادآوری می کند که اگر نمی توانید مهربان باشید ، از آسیب رساندن به دیگران خودداری کنید.

مهربانی در زندگی اغلب به عنوان یک عمل فداکارانه تصور می شد .

در واقع ، رسیدن به مهربانی به حدی است که حتی مشاهده ی مهربانی برای شما خوب است.

مهربانی از زمانی شروع می شود که شما عملی را برای خیرخواهی دیگران آغاز می کنید بدون اینکه انتظار داشته باشید چیزی در عوض دریافت کنید. این منبع جادوی آن است. انرژی شما در انجام یک عمل مهربانی بر همه افراد درگیر با روشی مثبت تأثیر می گذارد.

وقتی یک عمل از جایی با عشق انجام می شود ، شما مهربانی را تجربه می کنید.

مهربانی را می توان از جهات مختلفی بیان کرد:

خندان

ایجاد یک لمس ملایم

تعارف دادن

کمک به یک غریبه

به طور فعال به یک همکار گوش می کنید

هدیه غیر منتظره

اشتراک یک خاطره

پخت غذا برای کسی که نیاز دارد

کمک مالی به یک موسسه خیریه

حمایت از یک کودک

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که باید مهربانی کنید:

  1. شما باید احساس کنید که “عالی یاور” هستید

آلن لوکس در کتاب خود با عنوان “قدرت شفابخشی در انجام کار خوب” اصطلاح “عالی یاور” را برگزید.

این نتیجه افزایش دوپامین است – مواد شیمیایی شادی که توسط مغز ما پس از مهربانی تولید می شود. ممکن است از مغز شروع شود ، اما اگر روی احساس در مرکز قلب خود تمرکز کنید ، آن را عمیق تر تجربه خواهید کرد.

  1. شما نگاه خواهید کرد و احساس خوشبختی می کنید

طبق تحقیقات ، هزینه های اجتماعی – صرف هزینه برای شخص دیگری که هیچ منافع مستقیمی برای شما نداشته باشد – باعث می شود خوشبختی بیشتری را تجربه کنید. اگر احساس خوشبختی می کنید ، احتمالاً خوشبخت تر به نظر خواهید رسید.

  1. اضطراب را کاهش می دهید

انجام اعمال مهربانی در واقع می تواند اضطراب اجتماعی را کاهش دهد. محققان به افرادی که سطح بالایی از اضطراب اجتماعی دارند ، اختصاص دادند تا حداقل شش بار در هفته اقدامات دیگری را برای افراد دیگر انجام دهند. آنها دریافتند که افراد مضطرب اجتماعی با تمرکز بر مهربانی کردن با دیگران ، می توانند ذهن خود را آرام کنند.

4- مهربانی شما مسری است

علاوه بر اهدا کننده و گیرنده ، یک عمل مهربانی نیز به نفع شاهد این عمل است. اگر عمل مهربانی را می بینید ، به احتمال زیاد به آن فکر می کنید ، و باعث میشود اعمال مهربانتری انجام دهید. برای الهام بخش ، فیلم Pay It Forward را تماشا کنید.

در فیلم یک پسر جوان تصمیم می گیرد که اگر بتواند سه کار خوب برای کسی انجام دهد و آنها نیز به نوبه خود می توانند همین کار را انجام دهند و غیره می تواند تغییر مثبتی ایجاد کند. این نوع مارپیچ به سمت بالا از انرژی مثبت دقیقاً نوع جادویی است که مهربانی در زندگی از آن الهام می گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx