ایجاد تغییرات پایدار در زندگی

نظرات 7
9 دقیقه مطالعه

چگونه در خود تغییرات پایدار ایجاد کنیم؟!

چگونه در خود تغییرات پایدار ایجاد کنیم؟!

در زندگی تغییراتی با ارزش هستند که مداوم و پایدار باشند. زیرا ایجاد تغییرات ناپایدار نه تنها موفقیتی نصیب ما نخواهد کرد، بلکه فرجامی جز پشیمانی و ندامت به دنبال نخواهد داشت. در واقع افراد زیادی با ترس و وحشت تلاش می کنند در زندگی خود تغییری به وجود آورند، زیرا ناآگاهانه اعتقاد دارند که تغییرات موقتی و ناپایدار هستند. مانند فردی که برای رهایی از چاقی و عوارض آن باید رژیم بگیرد اما به دلیل رنج هایی که متحمل می شود، رژیم خود را نیمه کاره رها می کند، درنتیجه این تغییر برای او ناپایدار است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم برای رشد و موفقیت فردی در زندگی، برای شما عزیزان به شرح راهکارهای ایجاد تغییرات پایدار بپردازیم. با ما همراه باشید.

سطح انتظارات خود را بالا ببرید

سطح انتظارات خود را بالا ببرید

یکی از روش های ایجاد تغییر پایدار در زندگی این است که سطح انتظارات خودمان را بالا ببریم. افزایش سطح انتظارات نخستین گام در ایجاد یک تغییر پایدار است. به اهداف غیرقابل تصوری فکر کنید که مردان و زنان بی شماری به آن ها دست پیدا کرده اند. آن ها نیز از این تکنیک استفاده کرده اند. با افزایش سطح انتظارات خود، مطابق آن ها عمل کرده اند و تصمیم گرفته اند در طول زندگی فردی قانع نباشند. این افراد همان کسانی هستند که صفحات تاریخ را به نام خود ثبت کرده اند. افرادی مانند آلبرت انیشتین، ماهاتما گاندی، لئوناردو داوینچی، هلن کلر، مارتین لوترکینگ، سزار چاوز، هنری فورد، آبراهام لینکلن و … که در طول زندگی برای رسیدن به اهداف خود که در نظر مردم دست نیافتنی بودند، گام های بزرگ و قدرتمندی برداشته اند.

این را بدانید که همین قدرت در اختیار شما نیز قرار دارد. کافی است سطح انتظار خود را بالا ببرید و شهامت استفاده از این نیرو را داشته باشید. ایجاد تغییر در شرکت، سازمان، کشور و حتی جهان از یک گام ساده آغاز می شود و آن «تغییر در خود» است.

باورهای تضعیف کننده خود را تغییر دهید

باورهای تضعیف کننده خود را تغییر دهید

چنانچه سطح انتظارات خود را افزایش دهید اما اعتقاد داشته باشید که توانایی رسیدن به خواسته های خود را ندارید، تنها باعث آزار خودتان شده اید. بنابراین هیچ تلاشی نمی کنید. باورها و عقاید ما انسان ها مانند فرمان هایی بی چون و چرا هستند که قادرند به ما بگویند کارها چگونه هستند. چه کارهایی ممکن و چه کارهایی غیر ممکن می باشند، توانایی انجام چه کارهایی را داریم و چه کارهایی را نمی توانیم انجام دهیم. همچنین می توانند به اعمال، افکار و احساسات ما شکل دهند.

به همین دلایل برای ایجاد هر تغییر واقعی و ماندگار در زندگی، تغییر نظام باورها امری بسیار مهم و حیاتی است که باید قبل از هر کاری این باور را در خود تقویت کنید که به خوبی توانایی رسیدن به اهداف جدید خود را دارید. می توانید سطح انتظارات خود را تا جایی که دوست دارید بالا ببرید، ولی اگر نتوانید بر نظام باورهای خود حاکم باشید هرگز نمی توانید وارد عمل شوید.

این باورهای درونی شماست که باعث می شود به نیروهای درونی خود دست پیدا کنید و بتوانید به نبردی بپردازید که افراد متزلزل را تحت تاثیر قرار دهد. باورهای نیرومند و حس اعتماد به نفس نیرویی است که پشت تمام موفقیت های بزرگ قرار گرفته است.

راهکارهای خود را تغییر دهید

راهکارهای خود را تغییر دهید

برای این که بتوانید باورها و عقاید خود را حفظ کنید، باید از بهترین راهکارها استفاده کنید تا به نتیجه برسید. اگر کسی قادر باشد سطح انتظارات خود را افزایش داده و به آن ها باور داشته باشد، بی شک می تواند راهکارهای صحیحی انتخاب کند. این مقاله هم به شما کمک می کند تا راهکارهایی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید. در هر صورت بهترین راهکار پیدا کردن الگو و سرمشقی است که قبلا به نتایج مطلوب شما دست یافته است و شما می توانید از یافته ها و آگاهی های آن فرد استفاده کنید.

بررسی کنید که الگوی شما چه باورها و عقایدی دارد و طرز فکر او چگونه است. این امر نه تنها باعث می شود شما فردی کارآمدتر شوید بلکه سبب می شود در زمان خود به شکل قابل توجهی صرفه جویی نمایید. به این دلیل که دیگر احتیاج نیست از ابتدا شروع کنید. شما با استفاده از الگوی خود، حتی می توانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

افراد زیادی در زندگی وجود دارند که می دانند چه کنند ولی تعدادی کمی هستند که دانسته های خود را به کار می گیرند. بنابراین تنها دانستن کافی نیست و باید وارد عمل شوید. شما در این مسیر به یک مربی نیاز دارید. کار مربی ها این گونه است که قبل از هر چیزی به شما اهمیت می دهند. آن ها سال ها زمان گذاشته اند تا در زمینه ای خاص مهارت کسب کنند و در آن تبدیل به فردی ماهر و خبره شوند. سپس به فعالیت های خود ادامه داده اند تا به راه هایی دست پیدا کنند تا سریع تر به نتایج دلخواه خود دست یابند.

شما با کمک راهکارهایی که مربی در اختیارتان قرار می دهد می توانید بلافاصله و به طور اساسی در نحوه ی عملکرد خود تغییراتی چشمگیر ایجاد کنید. گاهی اوقات مربی به شما مطالب جدید آموزش نمی دهد بلکه تنها از شما می خواهد چیزهایی را که قبلا یاد گرفته اید را مرور کنید، سپس آن ها را عملی کنید.

ما در سایت پرورش افکار قصد داریم به منزله ی یک مربی شما را راهنمایی و هدایت کنیم تا به مقصود و هدف خود دست یابید، و با ارائه راهکارهایی به شما کمک می کنیم تا با بهره مندی از آن ها بتوانید کیفیت زندگی خود را به شکلی پایدار و ماندگار تغییر داده و بهبود ببخشید. اینک تمرکز خود را روی پنج زمینه مهم متمرکز می کنیم که بیشترین تاثیر را روی شما خواهند داشت. این زمینه ها عبارت اند از:

  • تسلط یافتن بر جسم
  • نحوه ی تسلط یافتن بر احساسات
  • نحوه ی تسلط بر روابط
  • نحوه ی تسلط بر زمان
  • تسلط یافتن بر امور مالی و مادیات

اصل اول - تسلط یافتن بر جسم

اصل اول – تسلط یافتن بر جسم

به نظر شما اگر به تمام خواسته های خود برسید در صورتی که بدن سالمی نداشته باشید، در این صورت می توانید از آن لذت ببرید؟! یا این گونه رسیدن به اهداف ارزشی دارد؟! آیا می توانید هر روز صبح با انرژی مثبت و یک حس خوب از خواب بیدار شوید و یک روز خوب را آغاز کنید؟!

یک فیزیکدان معروف می گوید: ما انسان ها با دندان های خود گور خود را می کنیم! به این دلیل که هر روز بدن های خود را از غذاهای ناسالم و چربی های مضر انباشته می کنیم. با کشیدن سیگار، قلیان و مصرف داروهای مختلف دستگاه های بدن خود را مسموم می کنیم. ساعت ها بدون هیچ فعالیتی مقابل تلویزیون و کامپیوتر می نشینیم، و بی هدف در شبکه های اجتماعی می چرخیم!

اصل تسلط یافتن بر جسم به شما کمک می کند تا سلامتی جسمی خود را در اختیارتان بگیرید و با داشتن بدنی سالم و جسمی پرنشاط و پویا به نتایج و اهداف دلخواه خود دست پیدا کنید.

ادامه دارد …

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx