۷ راهکار علمی که یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنید

نظرات 12
5 دقیقه مطالعه

۷ راهکار علمی که یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنید

گاهی برای همه‌ ی ما پیش می‌ آید که روز خیلی سختی را سپری میکنیم، کارها خراب می‌ شوند، به جلسه‌ ها نمی‌ رسیم و انگار همه فقط می‌ خواهند روز سیاه ما را از این هم بدتر کنند.

آدم‌ های موفق از موقعیت‌ هایی مانند این مبرا نیستند ولی آنها همیشه سعی می‌ کنند روزهای بد را به طرز خوبی سپری کنند و نمی‌ گذارند که این رویدادهای موقت، شادی و موفقیت آنها را لطمه بزند. هر کسی می‌ تواند این کار را بکند.

در این‌ مقاله سعی کردیم ۷ راهکار را به شما توصیه کنیم تا یک روز بد را خیلی خوب سپری کنید:

۷ راهکار علمی که یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنید

۱- لبخند بزنیم

با لبخند نه تنها چهره‌ ی زیباتری پیدا می‌ کنیم بلکه به بدنمان هم این فکر را القا می‌ کنیم که “من شاد هستم”. این‌ طوری مواد شیمیایی مناسبی وارد خون‌ مان میشود. به علاوه، خندیدن مسری هم هست و اگر دیگران لبخند را روی صورت ما ببینند، آنها هم متقابلاً به ما لبخند می‌ زنند و این به نفع هردوی ماست.

۲- گاهی از تکنولوژی فاصله بگیریم

واقعاً خیلی از ما بیشتر از اینکه مراقب خودمان باشیم، مراقب گوشی‌ های‌ مان هستیم. به طور میانگین کاربرهای امروزی که گوشی‌ های هوشمند دارند، هر ۶ و نیم دقیقه یکبار گوشی‌ شان را چک می‌ کنند، یعنی ۱۵۰ بار در هر روز. اگر دائم نوتیفیکیشن‌ های موبایل یا ایمیل‌ مان را چک نماییم، دچار استرس پنهان شده و این ما را غمگین میکند.

۳- دست به کار شویم و دیگران را شاد کنیم

اگر دنبال شادی هستیم، دیگران را شاد کنیم. امید دادن به یک شخص دیگر باعث خواهد شد که تفکر مثبت و امید بخش در وجود ما زنده شود. این فقط یک سخنرانی قشنگ نیست که همیشه زده میشود، دانشمندان کشف کرده‌ اند که اثر این کار تا دراز مدت در بدن ما باقی خواهد ماند و باعث ارتقای سطح روحی و خلق و خوی ما خواهد شد. روزی که بد شروع میشود، چند تا کلوچه‌ ی اضافه و چیپس با خودمان سر کار بیاوریم تا با همکاران‌ مان بخوریم یا به بغل‌ دستی‌ مان کمک کنیم.

۷ راهکار علمی که یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنید

۴- به خودمان استراحت بدهیم

حتی قوی‌ ترین ورزشکاران هم حین مسابقه استراحت می‌ کنند. باید بین کارهای فشرده و پرتنش، زمانی را برای استراحت و بازیابی انرژی‌ مان در نظر بگیریم. چند دقیقه کار را رها کنیم و قدم بزنیم یا عکس‌ ها و متن‌ های جذاب را مطالعه کنیم.

۵- کسب و کار تمامی ندارد

فکر نکنیم که باید به تمامی فرصت‌ هایی که جلوی روی ما قرار می‌ گیرد، جواب مثبت بدهیم. فرصت‌ های کاری موقعیت‌ ها مثل اتوبوس هستند، خیلی نمی‌ گذرد که بعدی وارد ایستگاه میشود. مهم این است که فرصت مناسب را حساب‌ شده به دست بگیریم و اگر خیلی تحت فشار بودیم، رهایش کنیم تا بعدی از راه برسد.

۶- رقابت نکنیم

با لبخند نه تنها چهره‌ ی زیباتری پیدا می‌ کنیم بلکه به بدن‌ مان هم این فکر را القا می‌ کنیم که “من شاد هستم”.

“تئودور روزولت” یکبار گفت: “رقابت، دزد شادی است.” پس اگر او وال استریت را میدید چه میگفت. رقابت باعث خواهد شد دایم پشت سرمان را نگاه کنیم که ببینیم چقدر از بقیه جلو هستیم و چه کسانی پشت سرمان می باشند. این یک مسابقه‌ ی ناسالم هست. همیشه بهترین تلاش‌ مان را بکنیم و مطمئن باشیم نقطه نظرهای منفی هیچ باعث پیشرفت‌ مان نمی‌ شوند.

۷ راهکار علمی که یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنید

۷- موفقیت‌ های‌ مان را بنویسیم

هیچکس بدون علت، دهن به تحسین و تمجید ما باز نمیکند. خودمان باید این کار را بکنیم. اتفاقاً همه منتظر موقعیتی هستند که ما را نقد منفی کنند و ایرادهای کار ما را بزرگ جلوه بدهند.

هر روز رأس ساعت ۵ موفقیت‌ هایی که به دست آورده‌ ایم را یادداشت کنیم. لازم نیست خیلی هم بزرگ و شگفت‌ انگیز باشند. روزهایی که حس بدی داریم، نوشته‌ های روزهای قبل را مرور کنیم، حتی تا یک هفته قبل را. روانشناس‌ ها این کار را خیلی در بهبود روحیه‌ موثر می‌ دانند. از همین امروز شروع کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

12 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
12
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx