8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

نظرات 4
13 دقیقه زمان مطالعه

۸ دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

من برای اولین بار اهمیت صبر در زندگی را در کودکی کشف کردم، زمانی که تنها چیزی که می خواستم رشد گوجه فرنگی هایمان بود. گوجه فرنگی خوش طعم و رسیده به سراغ کسانی می آید که منتظر رشد آنها هستند. حس خوردن غذاهایی که کاملاً رسیده نیستند متفاوت است. من خیلی زود فهمیدم که صبور بودن نتیجه می دهد.

اما تلاش برای تبدیل شدن به فردی صبورتر کار سختی است. در واقع، پرورش صبر می تواند بسیار خسته کننده باشد.

البته که ارزش تلاش کردن را دارد. وقتی صبوری را تمرین کنید، منافع زیادی به دست خواهید آورد. اگر می خواهید درباره اهمیت صبر در زندگی، نحوه رشد آن، تأثیر صبر در روابط و موارد دیگر بیشتر بدانید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

معنای صبر چیست؟

هر صحبتی در مورد مفهوم صبر و اهمیت آن به این نکته اشاره می‌ کند که صبر یک فضیلت است؛ اما چیزهای بیشتری در آن وجود دارد. صبر توانایی شما برای صبر کردن بدون آزار، ناراحتی یا عصبانیت است. این زمانی است که شما به جای اینکه سرزنش کنید و شکایت کنید، بر خودتان کنترل و تسلط دارید.

زمانی که بعد از اینکه همه چیز آنطور که انتظار داشتید پیش نمی رود، نفس عمیق می کشید و به دنبال آرامش درونی می گردید، صبور هستید.

تمرین صبر به نحوه عمل شما بستگی دارد. این شامل درونی کردن احساسات شما و تفسیر موقعیتی است که در آن قرار دارید. وقتی صبور باشید، می ایستید و لحظه ای به اطراف نگاه می کنید و به تصویر بزرگ تر فکر می کنید. به این معنا که شما فقط به اعمال خود در لحظه حال فکر نمی کنید، بلکه به معنای آنها در مسیر نیز فکر می کنید.

صبوری نیز لذت آنی را از فکر شما بیرون می اندازد. شما این اختیار را دارید که کارهایی را انجام دهید که در کوتاه مدت کار را برای خود آسان تر می کند. یا می‌ توانید از تصمیم ‌گیری ‌های عجولانه اجتناب کنید و اقداماتی را با مزایای بلندمدت انجام دهید. ممکن است به کار سخت تری نیاز داشته باشد، اما صبر نتیجه می دهد، حتی اگر در لحظه احساس سختی کنید.

چرا صبر در زندگی بسیار مهم است؟

اهمیت صبر در زندگی بسیار فراتر از خوب بودن با دیگران است. این به روابط شما با دیگران کمک می کند و کمک می کند این روابط در مدت زمان طولانی سالم بمانند. فردی صبور بودن همچنین به شما می آموزد که احساسات خود را تنظیم کنید تا سطح رفاه شما حفظ شود.

بی حوصلگی باعث استرس می شود و استرس مزمن اثرات مضری بر سلامت جسمانی دارد . سلامت جسمی و روانی شما با تمرین صبر افزایش می یابد. ممکن است متوجه شوید که سردرد، آکنه و زخم کمتری را تجربه خواهید کرد .

افراد صبور نیز ممکن است احساسات منفی کمتری را تجربه کنند. دلیلش این است که با صبر، برای رویارویی با لحظات پر استرس و چالش برانگیز زندگی مجهزتر می شوید . این موضوع به سلامت روان و رفاه کلی شما کمک می کند.

صبوری حتی می تواند به شما کمک کند تا از فرسودگی شغلی اجتناب کنید و دوباره انرژی خود را به دست آورید. به جای اینکه خود را تا حد زیادی مشغول کار کنید، صبر به شما یادآوری می ‌کند که سرعت خود را کم کنید و سلامتی خود را در اولویت قرار دهید.

8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

آیا می توان صبر را افزایش داد؟

اگر فکر می کنید در حال حاضر فردی بی حوصله هستید، نگران نباشید. با فداکاری و تلاش مستمر، همه می توانند شکیبایی را افزایش دهند. با توجه به دیگران و اطرافیان خود می توانید در موقعیت های استرس زا لحظه ای صبر پیدا کنید . تمرین شکرگزاری نیز موجب صبر و شکیبایی می شود. شما می توانید یاد بگیرید که در هر جایی، به خصوص در محل کار صبورتر شوید.

برای اینکه یک رهبر خوب باشید، باید درک کنید که هر کس به هدف خاصی کمک می کند. گاهی اوقات لازم است یک کارمند تلاش کند تا مهارت های خود را به سمت هدف تیم تقویت کند و اشتباهات کمی مرتکب شود. یک رهبر خوب در عین صبور بودن، خطا را به عنوان فرصتی برای یادگیری مجدد در نظر می گیرد. اهمیت کار گروهی ملکه ذهن آنها می شود و برای تلاش همه برای رسیدن به یک ضرب الاجل ارزش قائل هستند.

در محل کار، رهبران کسب و کار و سازمان ها با عدم اطمینان زیادی روبرو هستند. همه چیز همیشه بر اساس برنامه ریزی یا پیش بینی مردم پیش نمی رود. وقتی این اتفاق می‌ افتد، محیط‌ های کاری باید برنامه اولیه خود را کنار بگذارند و به چیزهای جدید فکر کنند.

یک نظرسنجی نشان داد که وقتی رهبران صبر و شکیبایی نشان می دهند، بهره وری، خلاقیت و همکاری افزایش می یابد . وقتی اعضای گروه در محیطی با افراد صبور هستند، می توانند وظایف را با آرامش انجام دهند و روابط قوی و مشارکتی ایجاد کنند. رهبری صبور اعتماد را در تیم القا می کند و به موفقیت کسب و کارها در آینده کمک می کند.

8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

اهمیت صبر در ایجاد روابط قوی

نقش صبر در زندگی ما منحصراً فردی نیست. صبور بودن همچنین به شما کمک می کند تا روابط قوی، سالم و طولانی مدت ایجاد کنید. روابط شما با دوستان، خانواده و همکاران با تمرین شکیبایی رشد می کند.

درک این نکته مهم است که صبر معامله ای نیست. وقتی با کسی صبور هستید، این انتظار را نداشته باشید که او در ازای آن چیزی به شما بدهد. صبر در مورد حفظ و بهبود روابط است. کار خوب خود را منوط به این نکنید که کسی برای شما کاری انجام دهد.

افراد صبور ممکن است با همدلی، مهربانی، همکاری و از خودگذشتگی، زندگی آسان تری داشته باشند. دلسوز بودن وقتی دیگران مرتکب اشتباه می شوند به ایجاد روابطی کمک می کند که در آن نقص ها پذیرفته می شوند.

۸ فایده صبر

مزایای صبور بودن بخش های زیادی از زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. چه به خواربارفروشی می روید یا سر کار، می توانید مزایای همراه با صبر را تجربه کنید.

در اینجا به هشت فایده صبر اشاره می شود:

  1. بهتر می توانید روی اهداف و رویاهای بلند مدت خود تمرکز کنید
  2. می توانید تصمیمات منطقی و واقع بینانه تری بگیرید
  3. شما پشتکار و انعطاف پذیری را توسعه می دهید
  4. زمان بهتری برای یادگیری مهارت های جدید دارید
  5. به شما امکان می دهد شنونده بهتری باشید
  6. به دیگران احساس راحتی می دهید
  7. شما مهربانی می کنید و دیگران را نیز به این کار تشویق می کنید
  8. شما یاد می گیرید که چگونه یک زندگی آرام داشته باشید، نه یک زندگی پر استرس

8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

صبر چگونه می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند؟

سفر به سمت دستیابی به اهداف شما می تواند زمان زیادی را ببرد. اهداف بلند مدت و اهداف زندگی مستلزم انعطاف پذیری، سخت کوشی و فداکاری هستند. در طول مسیر، شرایط یا اهداف شما ممکن است تغییر کند. شما می توانید هر چقدر که می خواهید برای زندگی برنامه ریزی انجام دهید، اما گاهی اوقات همه چیز در حالی به سمتی دیگر می رود در حالی که انتظار طور دیگری بود.

وقتی در مواجهه با چالش ها صبور باشید، می توانید احساس غرور کنید. غلبه بر موانع ر مسیر و سایر لحظات سخت نیازمند تلاش مداوم و بله صبر است. بعلاوه، انتخاب صبور بودن نسبت به استرس بیشتر و احساسات منفی برای سلامت جسمی و روانی شما بهتر است.

اگر هدف شما این است که تعادل بین کار و زندگی سالم تری داشته باشید، از این به بعد روزهای زندگی شما طور دیگری سپری خواهند شد. شاید شما ترجیح دادید مدت طولانی تری در محل کار بمانید یا پروژه های بیشتری انجام دهید که تعطیلات شما را کوتاه می کند. پس از آن، ممکن است از اینکه هدفتان را اولویت بندی نکرده اید، از خودتان ناامید شوید. با خودتان صبور باشید! عادت ها و تغییرات جدید زمان بر است.

8 دلیل درباره اهمیت صبر در زندگی

انعطاف و صبر

یک عامل مهم دیگر که در صبر نقش دارد انعطاف پذیری است.

انعطاف پذیری و صبر مکمل یک دیگر هستند. وقتی همه چیز بر وفق مراد شما پیش نمی رود، باید یک برنامه جدید تدوین کنید. انعطاف پذیر بودن در این امر کمک می کند زیرا می توانید به راحتی و با نگرش مثبت خود را با تغییرات وفق دهید .

اگر صبور باشید اما انعطاف پذیر نباشید، ممکن است منتظر باشید تا همه چیز به همان شکلی که می خواستید برگردد. همیشه این اتفاق نمی افتد. به علاوه، انتظار طولانی می تواند به این معنی باشد که فرصت های دیگر را از دست می دهید. انعطاف‌ پذیری به شما اجازه می‌ دهد تا اهداف خود را به گونه‌ ای تعیین کنید که قابل دستیابی باشند و همچنان موفقیت به ارمغان بیاورند.

انعطاف پذیری نیز ویژگی است که یک مربی خوب یا یک رهبر اخلاق مدار می سازد . این افراد باید در عین حال صبور و انعطاف پذیر باشند. آنها باید تیم خود را از طریق چالش ها هدایت کنند و برنامه های جدیدی برای حل مشکلات ایجاد کنند. مربیان یا کارمندان با کشف اهداف و مهارت های جدید رشد و تغییر خواهند کرد.

به یاد داشته باشید: موفقیت یک شبه به دست نمی آید.

دنیا دائما در حال تغییر است که منجر به تکامل اهداف شما نیز می شود. به همین دلیل مهم است که نسبت به امورات صبور باشید. هنگامی که با وجود تلاش هایتان زمام امور از دستتان در می رود، صبر کنید تا به مسیر خود برگردید؛ و انتظار نداشته باشید که همیشه مستقیم رو به جلو حرکت کنید.

گاهی اوقات لازم است زمانی را برای توقف و فکر کردن در مورد حرکت بعدی خود اختصاص دهید. این کار نادرستی نیست! این نشان می دهد که شما به اندازه کافی صبور هستید که می دانید چگونه انرژی و منابع خود را در راه های مفید خرج کنید.

اهمیت صبر در زندگی فقط برای خودتان نیست. این برای روابط، شغل و زندگی شخصی شماست. هرگز فراموش نکنید که صبر شما بر دیگران تأثیر می گذارد، زیرا به مردم نشان می دهد که چگونه صبر می تواند حس آرامش را در دنیایی که به سرعت در حال حرکت است به ارمغان بیاورد.

منبع:

  • https://www.betterup.com/blog/importance-of-patience-in-life
۴.۳/۵ - (۱۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx