103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

1 comment
43 Min Read

 ۱۰۳ نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

آیا با غم از دست دادن یکی از عزیزانتان دست و پنجه نرم می کنید؟ کنار آمدن با مرگ کسی که دوستش داشته اید قطعا یکی از سخت ترین چالش هایی است که زندگی می تواند شما را با آن رو به رو کند. برای کمک به شما در این دوران سخت، مجموعه ای از نقل قول های دلگرم کننده ای را ایجاد کرده ایم تا به شما در غلبه بر ناراحتی کمک کند.

زندگی زیباست، اما حقیقت غم انگیز این است که همه چیز باید روزی به پایان برسد. از گل زیبایی که در باغ شما شکوفا می شود تا درختان اطراف، همه چیز در نهایت با سپری کردن عمرشان به سوی نابودی می روند. وقتی یکی از اعضای خانواده یا یک دوست صمیمی را از دست می دهید، تحمل غم و اندوهی که در اثر آن تجربه می کنید بسیار دشوار است.

«در نهایت مرگ و زندگی یکی می شوند، همانطور که رودخانه و دریا یکی می شوند.»

خلیل جبران

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

اگرچه همه ما می دانیم که مرگ بخشی طبیعی از زندگی است، اما زمانی که این اتفاق واقعاً برای کسی که از صمیم قلب دوستش داریم روی می دهد، می تواند موج بروز احساسات بسیار شدید و گیج کننده باشد. حتی مدت ها پس از رفتن دوست یا خویشاوندتان، ممکن است به نظر برسد که هیچ چیز در زندگی شما مثل قبل نخواهد شد. در این شرایط، ادامه دادن به زندگی می تواند بسیار سخت و دشوار باشد.

نقل قول های زیر به شما کمک می کند تا اولین قدم ها را برای غلبه بر غمی که دارید بردارید.

اگر نتوانید با از دست دادن خود کنار بیایید، غم و اندوه عمیق یا حتی افسردگی ممکن است در زندگی شما پدیدار شوند. برخی از این زخم های عاطفی ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد؛ اما زخم های دیگر می توانند آنقدر شدید باشند که نیاز به حمایت اجتماعی و شاید حتی جلسات مشاوره حرفه ای داشته باشند.

هر چقدر هم که غم و اندوه چالش برانگیز باشد، بخشی از فرآیند مهم و سالمی است که به شما این امکان را می دهد که در نهایت بر درد غلبه کنید. به همین دلیل، غم و اندوه مکانیسم مهمی است که به شما کمک می کند تا با از دست دادن عزیزتان کنار بیایید. برای کمک به شما در برداشتن گام های بعدی در این دوران سخت، مجموعه ای از نقل قول های آرامش بخش زیر را گرداوری کرده ایم.

 ۱۰۳ نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند تا با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

اغلب پیدا کردن کلمات مناسب برای توصیف درد و اندوهی که احساس می کنید دشوار است. به همین ترتیب نیز ادامه زندگی پس از مواجهه با یک فقدان ویرانگر چالش بزرگی است. در چنین موقعیت‌ هایی، هم نشینی با افراد دوست داشتنی و مهربانی که رنج شما را درک می‌ کنند و به شما کمک می ‌کنند تا به زندگی ادامه دهید، دارای اهمیت بسیاری است.

برای اینکه حتی شما حمایت عاطفی بیشتری داشته باشید، مجموعه نقل قول ‌های مرتبط زیر حاوی افکار نشاط ‌بخش و آرامش‌ بخش هستند که به شما کمک می ‌کنند تا با آن فقدان مقابله کنید. بسیاری از این نقل ‌قول ‌ها از افرادی سرچشمه می‌ گیرند که خودشان هم با رخداد های غم ‌انگیزی مواجه شده ‌اند. به همین دلیل، افکار آن ها برای موقعیت شما مفید و سودمند است. از خواندن آنها لذت ببرید.

در ادامه مجموعه ای از نقل قول های غم انگیز را می خوانید.

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «هر چه شب تاریک تر باشد، ستارگان روشن تر، اندوه عمیق تر و خدا به ما نزدیک تر است!»

فئودور داستایوفسکی

 1. «تنها افرادی که قادر به عشق ورزیدن فراوان هستند می توانند غم و اندوه بزرگی را متحمل شوند، اما همین ضرورت دوست داشتن برای مقابله با غم و اندوه آن ها مفید است و باعث می شود تا غم آنها از بین برده شود.»

لئو تولستوی

 1. «می‌ توان ادامه داد، مهم نیست که چقدر غیرممکن به نظر می ‌رسد، اما با گذشت زمان، شدت غم هم کم می شود. حتی ممکن است به طور کامل از بین نرود، اما پس از مدتی، آنقدرها هم غمناک نیست.»

نیکلاس اسپارک

 1. «غصه نخورید، زیرا هر چیزی که از دست می دهید به شکل دیگری به شما باز می گردد.»

مولانا

 1. «من معتقدم که قوه تخیل قوی تر از دانش است. اسطوره ها قدرتمندتر از تواریخ هستند. رویاها همواره از واقعیت ها قوی ترند. امید همیشه بر تجربه پیروز می شود. خنده تنها درمان غم است و همچنین این که عشق قوی تر از مرگ است.»

رابرت فولگام

 1. «اشک هایی که برای شخص دیگری ریخته می شوند نشانه ضعف نیستند. آن ها نشانه یک قلب پاک هستند.»

خوزه ان. هریس

 1. «اگر از ابراز احساسات خودداری کنید، اگر به خودتان اجازه ندهید تا تمام راه آن را طی کنید هرگز نمی توانید به مرحله آخر جدایی دست پیدا کنید، زیرا شما بیش از حد درگیر ترس هستید. از درد کشیدن می ترسید، از احساس غم می ترسید. شما از آسیب پذیری که دوست داشتن به همراه دارد می ترسید، اما با غرق کردن خود در این احساسات و با اجازه دادن به خود برای حس کردن تمام مسیر، این راه را به خوبی طی خواهید کرد.»

میچ آلبوم

 1. «احساس غم تو را ناقص نمی کند، بلکه از تو یک انسان کامل می سازد.»

سارا دسن

 1. «غم سوغات عشق است. این اثبات عاشق بودنمان است. غم، مدرکی است که به تمام دنیا می گوید: «ببین! عشق زمانی مال من بود. من زمانی عاشق بودم، این مدرک من است که بهای آن را هم پرداخته ام.»

گلنون دویل ملتن

 1. «از دست دادن است که ارزش بیشتر چیزها را به ما می آموزد.»

آرتور شوپنهاور

آیا به نقل قول های آرامش بخش بیشتری نیاز دارید؟ پس به خواندن ادامه دهید…

 1. «غم و اندوه به صورت امواجی بزرگ می آیند… اما بر ما غالب می شوند و اگرچه ممکن است که حس خفگی به ما بدهند، اما در آخر ما را رها می کند. ما می دانیم که هر چقدر که غم قوی باشد ما قوی تر از آن هستیم، به شرطی که بگذرد و ما پیروز بمانیم.»

هنری جیمز

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «ما فکر می‌ کنیم که نکته این است که در آزمون زندگی موفق شویم یا بر مشکلات غلبه کنیم، اما حقیقت این است که همه چیز قابل حل نیست. مشکلات با هم می آیند و زندگی ما را از هم می پاشند. بعد دوباره با هم می آیند و دوباره زندگی را از هم می پاشند. بله همینطور است. راه حل از این حاصل می ‌شود که بگذاریم جایی برای همه این ‌ها وجود داشته باشد: جایی برای اندوه، برای تسکین، برای غم و برای شادی.»

پما چودرون

 1. «همه ما می خواهیم کاری انجام دهیم تا درد از دست دادن را کاهش دهیم و یا غم و اندوه را به چیزی مثبت تبدیل کنیم تا یک نقطه عطف در زندگیمان پیدا کنیم؛ اما من معتقدم که فقط ایستادن، ثابت ماندن و غمگین بودن ارزش واقعی دارند.»

جان گرین

 1. «چیزی که من نیاز دارم یک قاصدک در بهار است. رنگ زرد روشن که به معنای تولد دوباره به جای نابودی است. این وعده که زندگی می تواند ادامه داشته باشد. مهم نیست چقدر از دست دادن می تواند بد باشد، بلکه مهم این است که می تواند باز هم ادامه زندگی خوب سپری شود.»

سوزان کولین

 1. «گاهی رویارویی با غم و اندوه و غصه خوردن و اجازه دادن به ابراز غم و اندوه و عصبانیت به قدرت نیاز دارند. صحبت کردن درباره احساسات و کمک خواستن و درخواست آسایش و آرامش در زمانی که به آن ها نیاز داریم، به اراده نیاز دارد.»

فرد راجرز

 1. «در ابتدا تا انتهای عمرمان گاهی به نظر می رسد مفهوم زندگی چیزی بیشتر مجموعه ای از دست دادن ها نیست. این مشکلات از قبل وجود داشته اند. اینکه چگونه به این ها پاسخ دهید و از این خرابه های پل باید چه چیزی بسازید، بخشی است که باید در حین ادامه مسیر زندگی کشف کنید.»

کاترین وبر

 1. «جایی که قبلا بودی، مانند حفره ای خالی در جهان است که در طول روزها دور آن قدم می زنم و شب ها درون آن می افتم. دلم برایت خیلی تنگ است.»

ادنا سنت وینسنت میلی

 1. «کسی که عمیق ترین اندوه را احساس می کند، می تواند بهترین شادی ها را تجربه کند. مورل، ما حتماً مرگ را حس کرده ‌ایم تا بتوانیم قدر لذت ‌های زندگی را بدانیم.»

الکساندر دوما

 1. «بهترین روزها به ما نشان می دهند که هرگز از اشک ‌هایمان خجالت نکشیم، زیرا آن ها بر غبار کورکننده زمین و قلب ‌های سخت ما می ‌بارند. بعد از اینکه گریه می کنیم، بیشتر از قبل، متاسف تر و از قدرنشناسی خود آگاه تر می شویم و مهربان تر با خودمان رفتار می کنیم.»

چارلز دیکنز

 1. «غم مانند اقیانوس است. بر امواجی می آید که در حال فروپاشی و جاری شدن هستند. گاهی آب آرام است و گاهی موج های طاقت فرسا دارد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که شنا کردن را یاد بگیریم.»

ویکی هریسون

 1. «وقتی یکی از نزدیکان شما می میرد، مرورخاطرات او دردناک خواهد بود. تا مرحله پنجم غم و اندوه حاصل از مرور خاطرات او برای ما باقی می مانند. در آن مرحله وقتی خاطرات مثبت می شوند که دیگر به مرگ آن شخص فکر نکنید و همه چیزهای شگفت انگیز زندگی او را به یاد آورید.»

کالین هوور

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «شما نمی توانید از شدت اندوه بمیرید، اگرچه به نظر می رسد که توانایی اش را دارید. قلب در واقع نمی شکند، اگرچه گاهی اوقات قلب شما طوری درد می کند که انگار در حال شکستن است. اندوه با گذشت زمان کم رنگ می شود. راه کارهای گوناکون سبب می شوند تا روزی برسد که دوباره لبخند بزنید.»

لورل کی. همیلتون

 1. «خداوند، پشت هر تجربه و غمی که ما تجربه می کنیم، دلیل و حکمتی قرار داده است.»

خالد حسینی

 1. «شما کسی را از دست خواهید داد که بدون او نمی توانید زندگی کنید، قلب شما بخاطر این موضوع به شدت شکسته خواهد شد و خبر بد این است که هرگز به طور کامل بر غم آن فقدان غلبه نمی کنید؛ اما این در عین حال یک خبر خوب وجود دارد، زیرا آن ها برای همیشه در قلب شکسته تان که پشتیبان و یاوری ندارد زندگی می کنند و تو با آن کنار می آیی. دقیقا مانند مثل پای شکسته ایست که هرگز به طور کامل بهبود نمی‌یابد. به طوری که هنوز هم وقتی هوا سرد می‌شود درد غمی که داری وجود دارد، اما تو یاد می‌گیری با آن برقصی.»

آن لاموت

 1. «خواهرم تا آخر عمرم بارها و بارها خواهد مرد. اندوه موضوعی همیشگی است. از بین نمی رود؛ بخشی از تو می شود، قدم به قدم، نفس در برابر نفس. من هرگز از غصه خوردن برای بیلی دست نمی کشم زیرا هرگز از دوست داشتن او نیز دست بر نمی دارم. بله همین طور است. غم و عشق به هم پیوسته اند، یکی بدون دیگری به دست نمی آید. تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که او و دنیا را دوست داشته باشم، با زندگی جسورانه، روحیه مثبت و سرشار از شادی او را الگوی خودم قرار دهم.»

جندی نلسون

نقل قول های زیر باعث آرامش و حس بهتری در شما می شوند.

 1. «در اشک ‌ها تقدسی نهفته است… آن ها پیام ‌آور اندوهی عظیم، پشیمانی عمیق و عشقی غیرقابل توصیف هستند.»

واشنگتن ایروینگ

 1. «هر یک از ما جمعه های خود را خواهیم داشت. آن روزهایی که به نظر می رسد جهان متلاشی شده است و تکه های دنیای ما به صورت تکه تکه در اطرافمان پراکنده شده اند. همه ما آن زمان های شکستگی را تجربه خواهیم کرد که به نظر می ‌رسد دیگر هرگز نمی ‌توانیم بعد از تجربه ی آن خود را بازیابیم. همه ما جمعه هایمان را خواهیم داشت؛ اما من به شما تضمین می دهم، به یاد کسی که بر مرگ غلبه کرد، شنبه نیز خواهد آمد. در تاریکی غم ما شنبه خواهد آمد. مهم نیست ناامیدی و غم و اندوه ما چقدر عمیق است، اما یکشنبه خواهد آمد. در این زندگی یا آن دنیا شنبه ای فرا خواهد رسید.»

جوزف بی ویرتلین

 1. «وقتی همه چیز گفته می شود و مطابق آن انجام می شود، غم و اندوه بهایی است که برای عشق آن می پردازیم.»

ای ای بوکچینری

 1. «غم و اندوه می تواند شما را نابود و یا حتی متمرکز کند. شما می توانید تصمیم بگیرید که یک رابطه بیهوده اگر به مرگ ختم می شد هیچ فایده ای برای شما نداشته است و شما در آن رابطه تنها بوده اید و یا همچنین می توانید بفهمید که هر لحظه آن معنایی بیش از آنچه در آن زمان مشخص بوده داشته است، حسی که شما را می ترساند، بنابراین فقط زندگی می کردید، عشق و خنده های هر روز را بدیهی می دانستید و به خودتان اجازه نمی دادید ترسناک بودن آن را درک کنید.»

دین کونتز

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «وقتی تمام می شود و تنها می شوید، می بینید که فقط یک فیلم و یک شام با هم نبوده است، نه فقط تماشای غروب خورشید با هم نه فقط شستشوی زمین یا شستن ظرف ها با هم یا نگرانی برای قبض بالای برق. همه چیز بود، چرایی زندگی بود، هر رویداد و لحظه گرانبهای آن. پاسخ به راز هستی عشقی است که گاهی آنقدر ناقص با هم تقسیم می‌ کردید و وقتی فقدان تو را به زیبایی عمیق ‌تر آن، به خاطر پاکی آن بیدار می ‌کند، برای مدت طولانی نمی ‌توانی از جایت بلند شوی، نه به خاطر سنگینی غم از دست دادن، بلکه به خاطر ماهیت آنچه تو را به زانو درآورده است. درد همیشه وجود دارد، اما نباید روزی حس پوچی کنی، زیرا پرورش این حس پوچی و غرق شدن در آن، بی احترامی به ماهیت زندگی است.»

دین کونتز

 1. «غم و اندوه با یک غم مفید جایگزین می شود. هر پدر و مادری که فرزند خود را از دست می دهند، راهی برای خندیدن دوباره پیدا می کنند. درد فقدان در ماهیت عشق است. درد من، درد شما و درد نوه هایتان نیز کمتر خواهد شد، اما در آخر ما یاد می گیریم که در آن عشق زندگی کنیم و کنار بیاییم.»

جاناتان سافران فوئر

 1. «همه ما در اثر از دست دادن ها متاسف می شویم. آزمون شخصیت ما نه در تعداد اشک ‌هایی که می ‌ریزیم، بلکه در نحوه رفتارمان بعد از خشک شدن آن اشک ‌ها است.»

میشل موران

 1. «بسیاری از ویژگی ها در زندگی ذاتی هستند، مانند تغییر، تولد، مرگ، پیری، بیماری، تصادفات، بلایا و از همه نوع خسارات؛ اما این رویدادها نباید علت رنج مداوم ما باشند. بله این اتفاقات باعث غم و اندوه می شوند، اما غم و اندوه مانند هر چیز دیگری می گذرند و با تجربیات دیگری جایگزین می شوند. با این حال، ایگو به افکار و احساسات منفی می چسبد و در نتیجه آن احساسات را بزرگ می کند، تشدید می کند و حفظ می کند در حالی که ایگو احساسات ظریف شادی، قدردانی، هیجان، ماجراجویی، عشق و آرامش را که از ذات انسان می آیند را نادیده می گیرد. اگر به همان اندازه که عموماً روی افکار منفی و احساسات دردناک خود تمرکز می کردیم، روی این حالات مثبت متمرکز می شدیم، زندگی ما متحول می شد.»

جینا لیک

 1. «بعد از یک سال یا بعد از پنج سال بالاخره شما از آن غم و اندوه بیرون می آیید؛ اما شما مانند مرغ دریایی از لکه نفت بیرون می آید؛ اما این بار آغشته به تجربیات هستی.»

جولیان بارنز

 1. «گذر کردن و ادامه دادن به عنوان یک مفهوم، برای افراد احمق است، زیرا هر فرد عاقل می داند که غم و اندوه یک اتفاق طولانی مدت است. من از عجله امتناع می کنم. دردی که بر ما تحمیل شده است به هیچ کس اجازه نمی دهد که بتواند با سرعت بیشتری به زندگی اش ادامه دهد.»

مکس پورتر

 1. «صدای غرغر او را شنید «می‌توانی این غم را از بین ببری؟»»

او پاسخ داد: «متاسفم. همه این سوال را از من می پرسند و من حتی اگر می دانستم چگونه این کار را باید بکنم هیچوقت انجامش نمی دادم، زیرا این مسئولیت خود شماست. فقط گذر زمان و اشک ریختن، اندوه را از بین می برد.»

تری پرچت

 1. «غم او را فراموش نخواهد کرد، اما قلب او را تاریک نمی کند، به او حکمت و پند می آموزد.»

جی آر آر تالکین

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «در مواقع غم و اندوه تو را در آغوش می گیرم و از بین می برم و اندوه تو را می گیرم و از آن خودم می سازم. وقتی تو گریه می کنی من گریه می کنم و وقتی درد می کشی من نیز درد می کشم. ما با هم سعی خواهیم کرد جلوی سیلابی از اشک و تا ناامیدی بگیریم و از خیابان های پر چاله زندگی عبور کنیم.»

نیکلاس اسپارکس

 1. «تو از پسش بر می آیی…» این کلیشه ها هستند که باعث دردسر می شوند. از دست دادن کسی که دوستش داری یعنی تغییر زندگیت برای همیشه. شما بر آن غلبه نمی کنید زیرا «او» شخصی بوده است که دوستش داشتید. درد متوقف می شود، افراد جدیدی پیدا می شوند، اما زخم روحی شما هرگز کامل خوب نمی شود. چگونه ممکن است؟ خاص بودن کسی که آنقدر اهمیت دارد که غصه بخورد، با مرگ ناشناخته نمی شود. این جای خالی در قلب من به شکل تو است و هیچ کس دیگری نمی تواند خود را در آن جا دهد. چرا من از آن ها بخواهم این جای خالی را پر کنند؟»

ژانت وینترسون

 1. «وقتی کسی که دوستش دارید می میرد و شما انتظار آن را ندارید، او را یکباره از دست نمی دهید، بلکه در مدت زمان طولانی به صورت تکه تکه از دست می دهید. از همان طریقی که نامه اش از دست می رود و بوی او از روی بالش ها و حتی لباس های داخل کمد و کشوهایش محو می شوند. به تدریج درست در زمانی که روز وداع فرا می رسد، بخش هایی از او که از بین رفته اند را جمع می کنید. وقتی یک بخش گم شده خاصی وجود دارد که شما را با این احساس که او برای همیشه رفته است غرق می کند، ناگهان یک روز دیگر فرا می رسد و یک بخش خاص دیگر نیز گم می شود.»

جان ایروینگ

 1. «تنها راه برای پایان دادن به غم و اندوه، گذشتن از آن بود.»

هالی بلک

 1. «از تنبیه کردن خود برای اینکه فردی با احساس هستید دست بردارید. شما نمی توانید خود را از رنج کشیدن محافظت کنید. زندگی یعنی غصه خوردن. شما با محدود کردن، خودتان را از دنیا محافظت نمی کنید، بلکه فقط توانایی هایتان را محدود می کنید.»

لی باردوگو

 1. «وقتی نوری خاموش می ‌شود بسیار تاریک ‌تر از لحظه ای می شود که روشن نبوده است.»

جان اشتاین بک

 1. «هر کسی که چیزی را که فکر می کرد برای همیشه مال اوست از دست داده باشد، سرانجام متوجه می شود که هیچ چیز واقعاً مال او نیست.»

پائولو کوئیلو

 1. «اکنون می دانم که غم و اندوه مثل سنگ آهنی است که معنی عشق شما و تمام شادترین خاطرات شما را تغییر می دهد.»

کلودیا گری

 1. «اندوه شما را با آنچه از دست داده اید دوباره پیوند می دهد. شما با فرد یا چیز مورد علاقه ای که در حال رفتن است می روید. تا جایی که می توانید آن را دنبال می کنید؛ اما در آخر غم از بین می ‌رود و شما دوباره به دنیا باز می‌ گردید.»

فیلیپ کی دیک

 1. «حدس می زنم تا الان باید به اندازه کافی در مورد از دست دادن بدانم تا بفهمم که واقعاً هیچ وقت از از دست دادن کسی دست نمی کشیم، فقط یاد می گیریم که در اطراف هاله بزرگ نداشتن و نبودن او زندگی کنید.»

آلیسون نوئل

 1. «همه مدام به من می گویند که زمان همه زخم ها را التیام می بخشد، اما هیچ کس نمی تواند به من بگوید که در حال حاضر باید چه کار کنم. فعلا نمی توانم بخوابم. نمی توانم غذا بخورم. در حال حاضر هنوز صدایش را می شنوم و حضورش را حس می کنم، اگرچه می دانم اینجا نیست. در حال حاضر تنها کاری که ممکن به نظر می رسد این است که گریه کنم. من همه چیز را در مورد زمان و بهبود زخم ها می دانم، اما حتی اگر تمام وقت دنیا را داشته باشم، هنوز نمی دانم با این همه درد چه کنم.»

نینا گیلبیو

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «هر دردی که می کشیم و هر اتفاقی که تجربه تجربه می کنیم بیهوده نیست. بلکه به رشد و پرورش شخصیت ما کمک می کنند، به رشد ویژگی هایی مانند صبر، ایمان، صلابت و فروتنی کمک می کنند. هر قدر رنج می کشیم و هر چه تحمل می کنیم، مخصوصاً زمانی که آن را با شکیبایی سپری می کنیم، شخصیت ما را می سازد، قلب ما را پاک می کند، روح ما را وسعت می بخشد، ما را مهربان تر و نیکوکارتر می کند، شایسته تر می کند که فرزندان خدا باشیم. از طریق اندوه، رنج، زحمت و مصیبت است که ما به درک این که چرا به دنیا آمده ایم می رسیم و این موضوع ما را بیشتر شبیه به شخصیت پدر و مادرمان در بهشت می‌ کند.»

اورسون اف. ویتنی

 1. «گریه کردن، موجب کم کردن عمق اندوه می شود.»

ویلیام شکسپیر

جملات غم انگیزی مانند این ها به شما کمک می کنند تا به آرامی بر درد غلبه کنید.

 1. «لذت به یاد آوردن خاطرات از من گرفته شده بود، زیرا دیگر کسی نبود که با او آن ها را به یاد بیاورم. به نظر می ‌رسد از دست دادن عزیزتان به معنای از دست دادن حافظه است، گویی کارهایی که ما انجام داده‌ ایم کمتر از دفعات قبل واقعی و مهم هستند.»

جان گرین

 1. «این رازی بزرگ در زندگی بشر است که اندوه قدیمی به تدریج به شادی تبدیل می شود.»

فئودور داستایوفسکی

 1. «اگر همه چیز از بین رفت و او باقی ماند، من نیز باید باشم و اگر همه چیز باقی می ماند و او نابود می شد، کل جهان دیگر برایم غریبه بود.»

امیلی جین برونته

 1. «در معبد، شعری به نام «از دست دادن» بر روی سنگی حک شده است. سه کلمه دارد اما شاعر آن را خراشیده است. شما نمی توانید از دست دادن را بخوانید، فقط می توانید آن را احساس کنید.»

آرتور گلدن

 1. «آیا می خواهید با کسی که دوستش داشته اید و از دستش داده اید یک مکالمه ی دیگر نیز داشته باشید، یا حتی یک فرصت برای جبران لحظاتی که او بود و شما در کنارش نبودید؟ اگر چنین است، پس می‌ دانید که می‌ توانید تمام روزهای عمرتان را کنار هم بگذارید و خواهید دید که با ارزش تر از هیچ کدام از روزهایی که آرزو می‌ کردید به آن برگردید، نیستند.»

میچ آلبوم

 1. «غم و عشق به هم پیوسته اند، یکی بدون دیگری به دست نمی آید.»

جاندی نلسو

 1. «بالاترین ادای احترام به مردگان، اندوه نیست، بلکه سپاسگزاری است.»

تورنتون وایلدر

 1. «کلمات غمگین، اندوهی که حرف نمی‌زند، قلب آفت‌زده را به هم می‌پیچد و می‌خواهد بشکند.»

ویلیام شکسپیر

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «درد وحشتناک از دست دادن، فروتنی را به هم نوعان مغرور ما می آموزد، درد این قدرت را دارد که قلب های بی توجه را نرم کند و از یک فرد خوب، انسان بهتری بسازد.»

دین کونتز

 1. «وقتی اندوهگین شدی دوباره به قلبت بنگر و خواهی دید که به راستی برای آن چیزی که مایه لذت تو بوده گریه می کنی.»

خلیل جبران

 1. «تا زمانی که واقعاً اطرافیانت را از دست ندهی، نمی‌دانی چه کسی برایت مهم است.»

مهاتما گاندی

 1. «به مرور زمان، آن ها به من می گویند، من آنقدرها احساس بدی نخواهم کرد. من زمان را برای درمان خود نمی خواهم. دلیلی وجود دارد که من اینگونه هستم. من زمان می خواهم تا فقدان تو را بهتر درک کنم. من راهش را نمی توانم هموار کنم زیرا نمی توانم با او خداحافظی کنم.»

چین میویل

 1. «دوستی که در لحظه ناامیدی یا سردرگمی با ما باشد، در ساعت غم و اندوه با ما بماند، ندانستن، بهتر نشدن و عملی نکردن راه حل را تحمل کند و با واقعیت ناتوانی ما رو به رو شود، آن دوستی است که واقعا به ما اهمیت می دهد.»

هانری نوون

 1. «در مورد غم باید یک قانون محدودیت وجود داشته باشد. آیین نامه ای که می گوید بیدار شدن با گریه اشکالی ندارد، اما فقط برای یک ماه؛ اما بعد از آن باید با أراده به زندگی خود ادامه دهی.»

جودی پیکولت

 1. «برای گریه کردن عذرخواهی نکنید. بدون این احساسات، ما فقط یک ربات هستیم.»

الیزابت گیلبرت

 1. «وقتی شادی در میان دوستان تقسیم شود، حسش چندین برابر می شود، اما با هر تقسیمی، اندوه کاهش می یابد. زندگی همین است.»

RA سالواتوره

 1. «شما نمی توانید بدون غم و اندوه، ماجراجویی در زندگی داشته باشید.»

کاترین ام. والنته

 1. «مثل این بود که او قبلاً با مرگ رو به رو شده بود، مثل اینکه از غم و اندوه خبر داشت. آنچه مهم بود گوش دادن بود. نیازی نبود بگی متاسفم، بلکه تنها چیزی که کمک کرد، حرکت رو به جلو بود.»

ریک ریوردان

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «تا زمانی که به حرکت ادامه می ‌دادم، اندوهم مانند موهای بلند شناگر در آب از پشت به رقص در می آمد. می دانستم نیروی وزن وجود دارد، اما ابدا آن را احساس نمی کردم. فقط زمانی که متوقف شدم، سیاهی ها دور صورتم شناور شدند و بازوها و گلویم را گرفتند تا اینکه شروع به غرق شدن کردم؛ بنابراین من هیچوقت متوقف نشدم.»

باربارا کینگ سولور

 1. «تنها چیزی که او می دانست این بود که هر چیزی و هرکسی که از آن ورطه یأس و اندوه خارج شود، همان آدم قبلی که به شدت در آن سقوط کرده است، نخواهد بود.»

سارا جی ماس

 1. «در آینده این حرکت رو به جلو است که به دور نگه داشتن غم کمک می کند، نه ساکن بودن.»

ورونیکا راث

 1. «غم و اندوه عجیب ترین چیز است. ما در مواجهه با آن بسیار درمانده هستیم؛ مانند پنجره ای است که به خودی خود باز می شود. اتاق سرد می شود و ما کاری جز لرزیدن نمی توانیم بکنیم؛ اما هر بار کمی کمتر و کمی کمتر باز می شود؛ و یک روز تعجب می کنیم که چه بر سرمان آمده است.»

آرتور گلدن

 1. «بخشی از هر غمی، به اصطلاح، سایه یا انعکاس غم است. این واقعیت که شما فقط رنج نمی برید درست نیست، بلکه باید به این واقعیت فکر کنید که واقعا رنج می برید. من نه تنها هر روز را در غم و اندوه زندگی می کنم، بلکه هر روز را با فکر کردن به واقعیت زندگی در غم و اندوه زندگی می کنم.»

سی اس لوئیس

 1. «رفاقت از طریق افزایش شادی ها و تقسیم غم و اندوه ما، حالمان را کمی بهتر می کند و حس غمگین بودنمان را کاهش می دهد.»

مارکوس تولیوس سیسرو

 1. «دنیا پر از خطر است و مکان های تاریک زیادی در آن وجود دارد؛ اما با این حال، چیزهای زیادی وجود دارد که منصفانه است. اگر چه در همه سرزمین‌ ها عشق با غم و اندوه آمیخته شده است، اما ممکن است روزی این شادی ها افزایش یابند.»

جی آر آر تالکین

 1. «هر کس گفت که کنار آمدن با از دست دادن در گذشت زمان آسان تر می شود، دروغ گفته است. چیزی که واقعاً اتفاق می ‌افتد این است که فاصله‌ های زمانی که آن ها را از دست می ‌دهید طولانی ‌تر می‌ شوند. سپس، وقتی یادت می ‌آید که دوباره دلتنگشان شوی، باز هم مثل درد خنجری در قلب است و تو احساس گناه می کنی، تنها به این دلیل که از آخرین باری که شما آن ها را از دست داده اید خیلی گذشته است.»

کریستین اودانل تاب

 1. «کسانی که گریه نمی کنند، چیزی حس نمی کند.»

ویکتور هوگو

 1. «بنابراین ما اینگونه زندگی می کنیم. مهم نیست این از دست دادن چقدر عمیق و کشنده است، مهم نیست چیزی از ما دزدیده شده است که درست کنارمان بوده است، حتی اگر به طور کامل نیز تغییر کرده باشیم، باز به بازی در این زندگی با سکوت ادامه می دهیم. ما هر چه بیشتر به پایان بازه زمانی اختصاص داده شده خود نزدیک می شویم، با آن خداحافظی می کنیم. خداحافظی با تکرار اعمال بی پایان روزمره موجب پشت سر گذاشتن احساس پوچی بی‌ اندازه در طول روزمان می شود.»

هاروکی موراکامی

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «شما نمی توانید بدون عشق واقعی، دردی واقعی داشته باشید. بدون عشق واقعی نمی توانید غم، اندوه، از دست دادن و صدمه دیدن را احساس کنید. عشق تنها راهی است که می توانید در اعماق وجودتان در اثر آن صدمه ببینید.»

کاترین آلیس اپلگیت

 1. «اشک های تازه را برای غم های قدیمی ات هدر نده.»

اوریپید

 1. «شما هرگز نمی دانید چه چیزی دارید تا زمانی که آن را از دست دهید.»

آلیسون نوئل

 1. «شاید این بزرگ ترین غمی باشد که روی زمین مانده باشد.»

مادلین میلر

 1. «دردناک است که ما دلتنگ چنین افرادی هستیم. فکر می کنی قبول کرده ای که فردی از زندگیت خارج شده، غصه خوردی و تمام شد و بعد ناگهان یک اتفاق کوچک روی می دهد و شما احساس می کنید که آن شخص را دوباره از دست داده اید.»

ریچل هاوکینز

 1. «در انتخاب بین تجربه درد و پوچی، من درد را انتخاب می کنم.»

ویلیام فاکن

 1. «نکته عجیب و غریب و ویرانگر در مورد از دست دادن این است که زندگی در واقع ادامه دارد. یادت باشد که وقتی با یک تراژدی رو به ‌رو می‌شوی، ضایعه ‌ای به قدری بزرگ که نمی‌ دانی چگونه می ‌توانی از آن عبور کنی، به نوعی، دنیا به چرخشش ادامه می ‌دهد، ثانیه ‌ها به عبور ادامه می ‌دهند.»

جیمز پترسون

 1. «اما غم و اندوه گاهی از ما هیولا می سازند و گاهی اوقات شما به افرادی که دوستشان دارید از آن غم می گویید و کارهایی می کنید که نمی توانید خود را به خاطر آن ها ببخشید.»

ملینا مارچتا

 1. «غم و اندوه من بسیار زیاد است اما عشق من بزرگ تر از آن است.»

شریل ولگرد

 1. «غم به ثابت ترین ذهن ها تزلزل را می آموزد.»

سوفوکل

 1. «بعضی از شما می گویید شادی بزرگ تر از اندوه است و برخی دیگر می گویند نه اندوه بزرگ تر است؛ اما من به شما می گویم، آن ها جدایی ناپذیر هستند. آن ها با هم می آیند و وقتی یکی با شما در تخت شما می نشیند، به یاد داشته باشید که دیگری روی تخت شما نیز خوابیده است.»

خلیل جبران

 1. «شادی برای بدن مفید است، اما غم و اندوه است که قدرت ذهن را توسعه می دهد.»

مارسل پروست

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 

 1. «همه اندوه شما چیزی را تغییر نداده است. آنچه از دست داده اید به شما بازگردانده نمی شود. همیشه از دست خواهد رفت. شما فقط با زخم های خود باقی مانده اید تا جای خالی آن فقدان را ببینید. تنها چیزی که می توانید در این شرایط انتخاب کنید این است که آیا ادامه می دهید یا نه.»

چارلز فریزر

 1. «غم، این جنبه دردناک زندگی، ما را به میزان قابل توجهی آسیب پذیر می کند. دانستن درد موضوعی بسیار مهم برای حضور در کنار فرد دیگر است. وقتی غم و اندوه زیادی دارید، می توانید مستقیماً به چشمان کسی نگاه کنید زیرا احساس می کنید چیزی برای از دست دادن ندارید، شما فقط آنجا هستید. غم ما را فروتن و آرام می کند، اما اگر فقط غمگین بودیم، از شدت دلمردگی به اعماق احساسات بد فرو می رفتیم. آنقدر افسرده، دلسرد و ناامید می شدیم که انرژی کافی برای خوردن یک سیب را هم نداشتیم. شادی و غم به هم نیاز دارند. یکی به ما الهام می دهد، دیگری ما را نرم می کند. این دو همراه هم هستند.»

پما چودرون

 1. «وقتی دردی تازه و جدید است، بگذارید آن را تجربه کنید. سعی نکنید آن را برطرف کنید. خودتان را ببخشید که قدرت نابود آن را نداشتید. احساس اندوه و درد مانند شادی و آرامش است. آن ها چیزهایی نیستند که ما باید سعی کنیم از یکدیگر حذف کنیم. آن ها مقدس هستند. آن ها بخشی از سفر هر فرد هستند. تنها کاری که می ‌توانیم انجام دهیم این است که از ترس تنها بودنمان خلاص شویم. این همان ترسی است که می توانید کمی بر آن غلبه کنید.»

گلنون ملتن

 1. «مهم نیست که کسی در مورد غم و اندوه و زمان التیام زخم ها چه می گوید، حقیقت این است که غم های خاص تا زمانی که قلب از تپش باز می ایستد و آخرین نفس کشیده می شود، از بین نخواهند رفت.»

تیفانی دبارتولو

 1. «وقتی با کسی که دوستش دارید خداحافظی می‌ کنید، می‌ توانید برای مدتی طولانی به دری که بسته ‌است خیره شوید و تمام درهایی را که خدا در مقابلتان باز کرده است را فراموش کنید.»

شانون آلدر

 1. «اگر خواهری داشته باشی و او بمیرد، دیگر نمی گویی که خواهری داری؟ یا شما همیشه خواهر هستید، حتی وقتی که نیمه دیگر معادله تمام شده باشد؟»

جودی پیکولت

 1. «همه چیز از بین می روند. در نهایت همه چیز از بین می روند.»

الیزابت گیلبرت

 1. «هیچ حقیقتی نمی تواند غم و اندوهی را که با از دست دادن عزیزانمان احساس می کنیم درمان کند. هیچ حقیقتی، هیچ صداقتی، هیچ قدرتی، هیچ مهربانی نمی تواند آن غم را از بین ببرد. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که آن را تا آخر تجربه کنیم و چیزی از آن بیاموزیم، اما آنچه یاد می ‌گیریم هیچ کمکی برای رویارویی با غم بعدی که بدون هشدار به سراغمان می ‌آید نخواهد بود.»

هاروکی موراکامی

 1. «هیچ احساسی جز ترس و اندوه شدید نیست که با موسیقی تسکین پیدا نکند.»

تی اس الیوت

 103 نقل قول آرامش بخش که به شما کمک می کند با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایید

 1. «سنگینی از دست دادن در قلب او کم نشده بود، اما جایی برای طنز نیز وجود داشت.»

نالو هاپکینسون

 1. «تنها پس از از دست دادن همه چیز است که می ‌توانیم دست به انجام هر کاری بزنیم.»

چاک پالانیوک

 1. «غم و اندوه می تواند گاهی یک بار سبک باشند یا گاهی هم آنقدر سنگین که به آن کم کم خو می گیرید.»

سارا دسن

 1. «اندوه تو را تغییر نمی دهد، بلکه حقیقت وجودی تو را آشکار می کند.»

جان گرین

امیدوارم از این مجموعه نقل قول های مربوط به غم لذت برده باشید. شما چگونه غم خود را ابراز می کنید؟

پیروز باشید!

منبع:

۱۰۳ Comforting Grief Quotes to Help You Cope with Your Loss

۴.۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx