104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران

یک نظر اضافه کنید
35 دقیقه مطالعه

104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که انسان دیگری از روی خیرخواهی تفاوتی برای شما قائل شود ؟ برای تجلیل از عمل شریف از خودگذشتگی و تشکر از دیگران، این مجموعه از نقل قول های قدرتمند را در مورد کمک به دیگران جمع آوری کرده ایم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت ببرید. اگر برای ادامه همراهی با دیگران به انگیزه نیاز دارید، به این نقل قول ها نگاهی بیندازید تا قهرمان درونی شما را بیدار می کند.

از خودگذشتگی کردن و انجام یک کار خوب برای یک انسان دیگر، یکی از زیباترین کارهایی است که می توانید در حق کسی انجام دهید. اگر تا به حال این شانس را داشته اید که تأثیر زیادی بر زندگی شخص دیگری گذاشته باشید، می دانید که کمک به دیگرام چقدر می تواند احساس خوشایندی در شما ایجاد کند.

رالف والدو امرسون : «هدف زندگی شاد بودن نیست. مفید بودن، شریف بودن و دلسوز بودن است. این  مسئله تا حدی بین زندگی که در گذشته داشتید و در حال دارید تفاوت ایجاد می کند.»

ممکن است در شرایطی قرار گرفته باشید که در طی آن کاملاً به کمک دیگران وابسته بودید. گاهی زمانی که سخت در حال تلاشید، شخص خاصی  به کمک شما بیاید. اگر تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفته ‌اید، می ‌دانید که وقتی کسی از شما مراقبت می‌ کند، چقدر احساس قدردانی و آرامش کرده ‌اید.

بیایید مهربانی و سخاوت عزیزانمان را با این نقل قول های کمک به دیگران ، پاسخ دهیم. برای سپاس از کار ارزشمند مهربانی، از هیچ تلاشی برای کشف بهترین نقل قول ها در مورد کمک به دیگران دریغ نکرده ایم. این نقل قول ها به شما کمک می کند تا کلمات مناسبی را برای بیان سپاسگزاری خود، از کسانی که به شما کمک کرده اند، بیابید. در عین حال، این مطالب از شما و اقدامات مهربانانه شما در مراقبت از دیگران نیز تجلیل می کنند.

فقط تصور کنید اگر همه ما تلاشی آگاهانه برای کمک به یکدیگر در هر کجا و هر زمان که می توانستیم انجام دهیم، این دنیا چگونه خواهد شد. دنیایی را تصور کنید که در آن افراد به جای دنبال کردن کارهای بی معنی و فعالیت های اوقات فراغت نامربوط برای بهبود زندگی دیگران تلاش می کنند.

104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران

104 نقل قول فداکارنه در مورد کمک به دیگران

وقتی نقل قول های زیر را می خوانید، متوجه می شوید که آنها توسط افرادی نوشته شده اند که خودشان تأثیر عمیقی بر افرادی که در زندگی خود ملاقات کرده اند داشته اند. به این ترتیب، این نقل قول‌های کمک به دیگران، بینش‌های ارزشمندی را در مورد اینکه چگونه هر یک از ما می‌توانیم در بهبود جامعه سهیم باشیم، ارائه می‌دهد.

هرگز اجازه ندهید دیگران شما را از تلاش برای کمک و حمایت از دیگران منصرف کنند. به طور مشابه، هرگز با این فکر که نمی ‌توانید تغییری ایجاد کنید، ناامید نشوید. هر کمک و حتی هر حرکت محبت آمیزی می تواند تأثیر معناداری بر زندگی شخص دیگری داشته باشد.

در اینجا منتخبی از نقل قول های ارزشمند ما در مورد کمک به دیگران برای شما آورده شده است.

 1. چارلز دیکنز :« هیچکس در این دنیا بی ‌ارزش نیست ، خصوصا کسی که باری از روی دوش دیگری برمی دارد.»
 2. جان هلمز :« هیچ ورزشی برای قلب بهتر از بالابردن انسان ‌ها از جایگاه پایین نیست.»
 3. بوکر تی واشنگتن :« کسانی شادترین هستند که بیشترین کار را برای دیگران انجام می دهند.»
 4. جان بانیان :« امروز را زندگی نکرده ‌ای مگر اینکه، کاری برای کسی انجام دهی که هرگز توانایی جبران برای تو را ندارد»
 5. مندی هیل :« هیچ چیز زیباتر از کسی نیست که تمام تلاش خود را می کند تا زندگی را برای دیگران زیبا کند.»
 6. ریک وارن :« تجربه چیزی نیست که برای شما اتفاق بیفتد؛ کاری است که در مواجه با اتفاقات انجام می‌دهید. رنج بیهوده نکشید؛ از آن برای کمک به دیگران استفاده کنید.»
 7. لورا اینگالز وایلدر :« این چیزهایی که داری تو را خوشحال نمی کنند. محبت ، مهربانی، کمک به یکدیگر و خوب بودن تو را خوشحال می کنند. »
 8. فرانسیس چان :« من معتقدم که او می خواهد که ما آنقدر دیگران را دوست داشته باشیم که برای کمک به آنها افراط کنیم.»
 9. شانون ال. توسکا :« بزرگ ترین قهرمانان زندگی آنهایی هستند که هرگز در مقابل کسی تسلیم نمی شوند. به زندگی می چسبند و سخت کار می کنند. آنها چیزهایی را در زندگی خود قربانی می کنند تا به رشد دیگران کمک کنند. آنها از چیزی که می خواهند دست می کشند زیرا کسی به آن نیاز بیشتری دارد. آنها سخت کار می کنند و بر سختی ها غلبه می کنند.»
 10. چارلی چاپلین :« همه ما می خواهیم به یکدیگر کمک کنیم، انسان ها هم همینطورند. ما می خواهیم با خوشبختی کنار یکدیگر زندگی کنیم، نه با بدبختی. ما نمی خواهیم از یکدیگر متنفر و تحقیر شویم. در این دنیا برای همه جا هست و زمین خوب و غنی برای همه فراهم است.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 11. دمی لواتو :« زندگی کردن هیچ فایده ای ندارد مگر اینکه کاری تاریخ ساز انجام دهی. بهترین راه برای تاریخ سازی، کمک به دیگران است.»
 12. کلارنس درو :« وقتی درک کاملی از کوتاه بودن زندگی، شادی های زودگذر و دردهای اجتناب ناپذیر داشته باشیم و پذیرش این واقعیت که همه مردان و زنان به یک رنج اجتناب ناپذیر نزدیک می شوند، به آگاهی می ‌رسیم. این گاهی باید ما را نسبت به یکدیگر مهربان تر و با ملاحظه تر کند. این احساس باید باعث شود که مردان و زنان تمام تلاش خود را برای کمک به همسفران خود در مسیر زندگی به کار گیرند تا مسیر را روشن تر و آسان تر کنند. این باید پیوند خویشاوندی، درک بهتر و همدردی عمیق‌ تر را برای هم سفرانی که باید زندگی مشترک داشته باشند و با مرگ مشترک بمیرند، به ارمغان آورد.»
 13. آن فرانک :« هیچ کس با بخشش فقیر نشده است.»
 14. رابرت اینجرسول :« ما با بالا بردن دیگران بالا می‌رویم.»
 15. گوردون بی. هینکلی: «بهترین پادزهری که برای نگرانی می شناسم کار است. بهترین درمان برای خستگی، چالش کمک به کسی است که حتی بیشتر از ما خسته است. یکی از شگفتی‌ های بزرگ زندگی این است: کسی که خدمت می کند تقریباً همیشه بیشتر از کسی که به او خدمت می شود سود می برد.»

آیا می خواهید از نقل قول های  بیشتری درباره کمک به دیگران استفاده کنید؟ ادامه مطلب را بخوانید

 1. روی تی بنت: «یاد بگیرید در تاریک ترین لحظات زندگی یک شمع روشن کنید. نوری باش که به دیگران کمک می کند ؛ این چیزی است که به زندگی عمق می بخشد.»
 2. جانا استنفیلد :« من نمی توانم تمام کارهای خوبی را که دنیا به آن نیاز دارد انجام دهم. اما جهان به تمام خوبی هایی که من می توانم انجام دهم نیاز دارد.»
 3. بودا :« اگر ما در هنگام نیازمندی از دیگران مراقبت نکنیم، چه کسی از ما مراقبت خواهد کرد؟»
 4. کریستین هانا :« در صورت نیاز کمک بخواهید و در صورت امکان کمک کنید. من فکر می‌ کنم اینگونه است که در زمان ‌های تاریکی مانند اینچنینی به خدا و به یکدیگر و خودمان خدمت می ‌کنیم.»
 5. ساموئل بکت:« اجازه دهید تا زمانی که فرصت داریم، کاری انجام دهیم! هر روز کسی به ما نیازمند نیست، در واقع ما شخصاً مورد نیاز دیگران هستیم. دیگران به خوبی به این مسائل رسیدگی می کنند. آنها خطاب به تمام بشریت بودند، آن فریادهای کمک هنوز در گوش ما زنگ می زند! اما در این مکان، در این لحظه از زمان، خواه ناخواه فقط ما انسان ها برای ما هم مانده ایم. بیایید از آن نهایت استفاده را ببریم، قبل از اینکه خیلی دیر شود!»
 6. جسی جکسون :« هرگز به کسی از بالا نگاه نکنید، مگر اینکه به او کمک کنید تا بلند شود.»
 7. دالایلاما :« هدف اصلی ما در این زندگی کمک به دیگران است. اگر نمی توانید به آنها کمک کنید، حداقل به آنها صدمه ندهید.»
 8. استیو مارابولی :« یک حرکت محبت آمیز می تواند به زخمی برسد که فقط مهربانی می تواند آن را التیام بخشد.»
 9. سام لونسون : « با بزرگتر شدن، متوجه می شوید که دو دست دارید: یکی برای کمک به خود و دیگری برای کمک به دیگران.»
 10. امی پولر :« تنها راه زنده ماندن ما این است که مهربان باشیم. تنها راهی که می توانیم در این دنیا به نتیجه برسیم کمک هایی است که از دیگران دریافت می کنیم. هیچ کس نمی تواند به تنهایی این کار را انجام دهد، مهم نیست که ماشین ها و ابزارها چقدر عالی هستند.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 11. توماس کارلایل :« یک مرد بزرگ عظمت خود را با رفتارش با مردان کوچک نشان می دهد.»
 12. جویس مایر :« آیا هدف واقعی از زنده بودن این است که هر روز بیدار شویم و فقط برای خود زندگی کنیم؟ زندگی خود را با کمک به دیگران سپری کنید. محبت کنید و با از خودگذشتگی زندگی کنید.»
 13. ریچل ای. گودریچ :« خوشبختی دو دست دارد: یکی دست قدرتمند برای محبت به قلب های رنج دیده و یک دست نوازش.»
 14. Thich Nhat Hanh:« منبع عشق در ما عمیق است و می توانیم به دیگران کمک کنیم تا شادی زیادی را درک کنند. یک کلمه، یک عمل، یک فکر می تواند درد و رنج شخص دیگر را کاهش دهد و او را شاد کند.»
 15. برنه براون :« هر بار که شجاعت را انتخاب می کنیم، احوال اطرافیانمان را کمی بهتر و دنیا را کمی شجاع تر می کنیم. دنیای ما می تواند کمی مهربان تر و شجاع تر باشد.»

برای کمک به دیگران، این نقل قول ها بسیار نشاط بخش هستند

 1. ووپی گلدبرگ : « وقتی با کسی که در سختی است مهربانی می کنید، امیدوار باشید که او هم دیگری را در هنگام سختی یاری می دهد و فراموش نکند. این توالی کمک کردن مثل یک آتش سوزی پخش می شود»
 2. برایان تریسی : «افراد موفق همیشه به دنبال فرصت هایی برای کمک به دیگران هستند. افراد ناموفق همیشه می پرسند، «این کار برای من چه سودی دارد؟»
 3. مارتین لوتر کینگ جونیور :« پرتکرارترین و همیشگی ‌ترین سوال زندگی این است که « برای دیگران چه کار می کنی؟»
 4. ماکسیم لاگاسه :« یک خودخواه در فقر زندگی می کند. یک انسان مهربان در فراوانی زندگی می کند.»
 5. جان راسکین :« یک فکر کوچک و کمی مهربانی اغلب بیشتر از مقدار زیادی پول ارزش دارند.»
 6. هادا بجار :« رایحه گل همیشه به دست کسی می ماند که گل رز را به دیگری می دهد.»
 7. پرنسس دایانا :« بدون انتظار برای پاداش، به صورت اتفاقی به دیگران کمک کنید. با این آگاهی که روزی ممکن است کسی همین کار را برای شما انجام دهد.»
 8. مایا آنجلو :« وقتی به دیگران محبت می دهیم و شکرگزاریم ، همه خشنود می شوند.»
 9. چارلز دی لینت :« من نمی ‌خواهم در دنیایی زندگی کنم که در آن مراقب یکدیگر نیستیم. نه فقط افرادی که به من نزدیک هستند، بلکه به هر کسی که نیاز دارد، کمک می کنم. من نمی‌توانم طرز فکر دیگران یا کاری را که آنها انتخاب می ‌کنند را تغییر دهم، اما می ‌توانم به نوبه خود آن ها را انجام دهم.»
 10. اندی ویر:« هر انسانی یک غریزه اساسی برای کمک به دیگری دارد. ممکن است گاهی اینطور به نظر نرسد، اما حقیقت دارد.»
 11. رام داس :« می‌توانم بگویم که هدف زندگی من در ابتدا این بود که آزاد باشم، و سپس متوجه شدم که آزادی من مستقل از دیگران نیست. سپس به آن چرخه ‌ای می رسم که در آن، شخص به عنوان هدیه‌ ای به دیگران، روی خودش کار می کند تا رنج بیشتری ایجاد نکند. من به مردم کمک می ‌کنم که به خودم کمک کرده باشم، روی خودم کار می‌کنم تا به مردم کمک کنم.»
 12. روی تی بنت:« بدون هیچ دلیلی به دیگران کمک کنید و بدون اینکه انتظار دریافت چیزی در ازای آن داشته باشید، به دیگران کمک کنید.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 13. جی.آی. بسته بندی :« زندگی کردن با «خار» بدون شکایت یعنی شیرین، صبور و آزادانه برای دوست داشتن و کمک به دیگران، حتی اگر هر روز احساس ضعف می کنید، تقدیس واقعی است. این شفای واقعی برای روح است. این یک پیروزی عالی است.»
 14. مارکوس تولیوس سیسرو :« ما فقط برای خودمان به دنیا نیامده ایم.»
 15. استیو مارابولی :« این هدایای عشق و مهربانی را رایگان به دنیا هدیه دهید. به این فکر نکنید که در ازای آن چه مقدار دریافت می کنید، فقط در دل خود بدانید که بازگردانده می شود.
 16. ماتشونا دهلیوایو :« در آسمان تاریک کسی، ستاره باش.»
 17. ایزابل آلنده :« ما فقط چیزی را داریم باید به دیگران بدهیم.»
 18. گلن بک :« بیشتر اوقات ما آنقدر روی آنچه که می خواهیم متمرکز هستیم که نمی توانیم از خوشحالیش قدردانی کنیم. تنها زمانی که ما مشکلات خود را فراموش می کنیم و به دیگران کمک می کنیم، متوجه می شویم که واقعا چقدر خوب هستیم.»
 19. A.J. راسل :« همه فداکاری ها و رنج ها رستگاری هستند تا برای آموزش به افراد یا کمک به دیگران استفاده شوند. هیچ چیز تصادفی نیست.»
 20. الن هاپکینز :« دیگران را آزار ندهید و به نیازمندان کمک کنید. این همه ی آن چیزی است که باید بدانی.»
 21. کنت آلمان :« با مردم مهربان باشید… شاید مورد قدردانی قرار نگیرید، متقابل نباشد یا نادیده گرفته شوید، اما به هر حال عشق را گسترش داده اید. ما با بالا بردن دیگران بلند می شویم.»
 22. فرد راجرز :« در اعماق وجودمان می دانیم که آنچه در این زندگی مهم است، چیزی بیشتر از برنده شدن خودمان است. چیزی که واقعاً اهمیت دارد کمک به دیگران برای پیروزی است، حتی اگر به معنای کاهش سرعت و تغییر مسیرمان باشد.»
 23. هوراس مان :« هیچ کاری برای دیگران انجام ندادن، برابر با نابودی خودمان است.»
 24. باراک اوباما :« بهترین راه برای اینکه احساس ناامیدی نکنید این است که برخیزید و کاری انجام دهید. منتظر اتفاقات خوب نباشید. اگر بیرون بروید و اتفاقات خوبی را رقم بزنید، دنیا را پر از امید خواهید کرد و خود پر از امید خواهید شد.»
 25. رندی پاوش: « هرگز شگفتی کودکانه خود را از دست نده. بسیار مهم است زیرا چیزی است که ما را جلو می برد، پس به دیگران کمک کن.»
 26. کیتی کاکوینسکی :« بعضی از مردم سعی می‌کنند به شما بگویند چیزهایی که در زندگی می‌خواهید از توان شما خارج است، در حالی که برخی دیگر شما را بر روی شانه ‌های خود بلند می‌کنند و به شما کمک می‌ کنند تا به آنها برسید. شاید چیزهای زیادی ندانم، اما ترجیح می‌ دهم زندگی‌ ام را با افرادی پر کنم که به من اجازه می ‌دهند از بالای شانه‌هایشان بالا بروم، نه افرادی که سعی می‌کنند من را روی زمین نگه دارند.»
 27. کنفوسیوس:« با مهربانی رفتار کنید، اما انتظار قدردانی نداشته باشید.»
 28. آیریس مرداک :« من می دانم که چقدر برای کسانی که تحت مراقبت شما هستند، غمگین هستید. کسانی که سعی می کنید کمکشان کنید اما شکست می خورند و کسانی که نمی توانید کمکشان کنید. به خدا ایمان داشته باشید و به یاد داشته باشید که او به روش خود و در زمان مناسب آنچه را که ما برایش تلاش کرده‌ایم را به پایان خواهد رساند.»
 29. کریستی فرتی :« به خود و دیگران اجازه دهید در یک مسیر نورانی مثبت قدم بردارید. به جای آنچه که نمی توانید، در مورد آنچه که می توانید انجام دهید صحبت کنید. زمانی که فرصت دارید، لطف خود را نشان دهید. اگر به منفی ‌بافی شدید عادت دارید، راهی برای حرکت فراتر از آن پیدا کنید. هیچ زیبایی در زشتی‌ های ذهن شما وجود ندارد پس دیگران را در آن غرق نکنید. اگر نیاز دارید چیزی را ببخشید، آن را انجام دهید. خودتان را هم ببخشید اگر می خواهید آرامش را بشناسید، ارزش خودتان و مردم را بالاتر ببرید.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 30. دن پیرس :« دفعه بعد که می‌خواهید به هر دلیلی کمک، عشق یا حمایت خود را از دیگری دریغ کنید، یک سوال ساده از خود بپرسید: آیا دلایلی که می‌خواهید آن را دریغ کنید بیشتر به آنها بر می گردد یا روی خود شما؟ و چه دلایلی می‌خواهید تا برای همیشه شما را قانع کنند؟»
 31. میمی نوویچ :« گاهی اوقات تنها چیزی که برای آرام کردن روح و کم کردن بارهای روی دوش خود نیاز داریم این است که دست محبت آمیز یک دوست به آرامی قلب ما را لمس کند و ما را به سوی عشق ببرد.»
 32. آگوستین کرگدن :« عشق چه شکلی است؟ دستی برای کمک به دیگران دارد. پاهایی دارد که به سوی فقرا و نیازمندان می شتابد. چشمی برای دیدن بدبختی و نیاز دارد. گوش برای شنیدن آه و غم آدمیان دارد. این چیزی است که عشق به نظر می رسد.»
 33. بن کارسون :« من باید بفهمم که خدا نمی خواهد ما را مجازات کند، بلکه می خواهد زندگی ما را برآورده کند. خداوند ما را آفریده است، دوستمان دارد و می خواهد به ما کمک کند تا توانایی های خود را درک کنیم تا بتوانیم برای دیگران مفید باشیم.»
 34. بن کارسون :« مهم نیست از کجا آمده ایم یا چه شکلی هستیم. اگر توانایی ‌های خود را بشناسیم، مایل به یادگیری باشیم و از آنچه می ‌دانیم برای کمک به دیگران استفاده کنیم، همیشه جایگاهی در جهان خواهیم داشت.»
 35. لودویگ ویتگنشتاین :« اگر قرار است من و شما زندگی مذهبی داشته باشیم، نباید در مورد دین زیاد صحبت کنیم، بلکه باید این حقیقت را بپذیریم که شیوه زندگیمان متفاوت است. اعتقاد من این است که تنها اگر سعی کنید به دیگران کمک کنید، در نهایت راه خود را به سوی خدا خواهید یافت.»
 36. آملیا ارهارت :« یک عمل محبت آمیز ریشه ها را گسترش می دهد. ریشه ها می رویند و درختان جدیدی می سازند.»
 37. روی تی بنت :« قوی ترین افراد شجاعت و دلسوز بودن را پیدا می کنند تا به دیگران کمک کنند، حتی اگر لازم باشد از طوفان عبور کنند.»
 38. ماتشونا دهلیوایو :« شما با بالا بردن دیگران و نه پایین کشیدن آنها قوی می شوید.»
 39. زیگ زیگلار :« اگر بتوانید رویای چیزی را داشته باشید، پس می توانید به آن برسید. اگر به اندازه کافی به دیگران کمک کنید تا به آنچه می خواهند برسند، به هر آنچه در زندگی می خواهید ،خواهید رسید.»
 40. وارن بافت :« اگر شما جز خوش شانس ترین یک درصد، از بشریت هستید، باید به بقیه بشریت هم فکر کنید و به 99 درصد دیگر هم کمک کنید.»
 41. راشل ون دایکن :« فقط به این دلیل که برای کنار آمدن به کمک نیاز دارید، قدرت شما را کم نمی ‌کند. افراد واقعاً ضعیف در این زندگی کسانی هستند که نمی توانند اعتراف کنند که به کمک نیاز دارند. آنها کسانی هستند که نمی توانند بپذیرند که دیگر نمی توانند به تنهایی از پس آن برآیند. این ها افرادی هستند که ضعیف هستند. با درخواست کمک و یاری گرفتن، به ضعف خود اعتراف کرده اید و در آن قدرت خود را پیدا می کنید. انسان های ضعیف در دنیا کسانی هستند که فکر می‌ کنند همه چیز را فهمیده ‌اند و به دیگران نشان می ‌دهند.»
 42. آندره آغاسی :« این را به یاد داشته باشید که تنها کمالی که وجود دارد، کمال کمک به دیگران است. این تنها کاری است که ما می توانیم انجام دهیم و ماندگار است. به همین دلیل است که ما اینجاییم، برای اینکه به یدیگر احساس امنیت بدهیم.»
 43. مادر ترزا :« عشق فقط حامی نیست و صدقه به خاطر ترحم نیست. این ها درباره ماهیت عشق است. صدقه و محبت یکی هستند. با صدقه عشق می ورزی، پس فقط برای پول دستت را دراز نکرده ای.»
 44. ژان ژاک روسو :« چه حکمتی بالاتر از مهربانی می توانی پیدا کنی؟»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 45. سوزی قاسم :« برای اینکه واقعاً دنیا را تغییر دهیم، باید به مردم کمک کنیم دیدگاهشان را تغییر دهند. بهبود جهانی، یک فرآیند ذهنی است، نه فرآیندی که به مبالغ هنگفت پول یا سطح بالایی از اختیار نیاز داشته باشد.»
 46. برایان تریسی :« هرچه اعتبار بیشتری داشته باشید، بیشتر به شما باز خواهد گشت. هرچه بیشتر به دیگران کمک کنید، آنها بیشتر می خواهند به شما کمک کنند.»
 47. کیم هولدن :« سرت را به زندگی خود مشغول کن و دیگران را زیر نظر نگیر، مگر اینکه از شما برای کمک دعوت شده باشد. و هنگامی که دعوت را دریافت کردید، کمک کنید و قضاوت نکنید.»
 48. دیتریش بونهوفر :« در زندگی عادی، ما به سختی متوجه می ‌شویم که چقدر بیشتر از آنچه می ‌دهیم دریافت می ‌کنیم، و زندگی بدون چنین سپاس گزاری نمی ‌تواند غنی باشد. خیلی آسان است که اهمیت دستاوردهای خود را در مقایسه با آنچه که به کمک دیگران مدیون هستیم، دست بالا بگیریم.»
 49. ملودی بیتی :« نگرانی در مورد مردم و مشکلات کمکی نمی کند. مشکلات اینگونه حل نمی شوند، به دیگران کمکی نمی کند و به ما چیزی بر نمی گردد. این کار فقط اتلاف انرژی است.»
 50. مایک مک اینتایر :« گاهی اوقات کسانی که بیشتر می بخشند، کسانی هستند که ثروت کمتری دارند.»
 51. جان وودن: «با خودت روراست باش. سعی کن هر روز عالی باشی. به دیگران کمک کن. کتاب های خوب بخوان. دوستی را به تماشای یک هنر زیبا تبدیل کنید. در برابر یک روز بارانی یک پناهگاه بسازید. هر روز برای هدایت دعا کنید و برای نعمت های خود شکر کنید.»
 52. کریس جامی: «عمل نیک، بخشش به فقرا و درماندگان است؛ اما اعمال الهی، نشان دادن قدر آنها به صاحب امر است».
 53. مادر ترزا: «ببخش، اما تا جایی که به خودت آسیبی وارد نشود.»
 54. وریا نظریان: «این شما بودید اول تصادف کردید یا من؟ مهم نیست. یکی از ما که قدرت بلند شدن را پیدا می‌ کند، باید به دیگری کمک کند.»
 55. جان وسلی: «آیا نمی‌دانی که خداوند آن پول را به تو سپرده است تا به گرسنگان غذا بدهی، برهنه‌ ها را بپوشانی و به نیارمندان، زنان بیوه و یتیم کمک کنی. چگونه می‌توانی، چگونه جرأت می‌کنی، با به کار بردن آن برای هر هدف دیگری، خداوند را فریب بدهی؟»
 56. کریس جامی: «کار سخت چیست؟ به قدرت، انرژی و استرس نیاز دارد تا واقعاً به دیگران اهمیت بدهیم و خود را در آخر قرار دهیم؛ اما به راحتی می‌توان خود را جمع و جور کرد و خودخواهانه روی سر دیگران آوار شویم.»

در اینجا نقل قول های بیشتری در مورد کمک به دیگران وجود دارد.

 1. لوری گودوین: «وقتی احساس ضعف می کنیم، سرمان را روی شانه های دیگران می اندازیم. پس وقتی کسی این کار را می کند عصبانی نشوید. شرف داشته باشید؛ زیرا آن شخص آنقدر به شما اعتماد داشت که حتی به صورت زیرکانه از شما کمک بخواهد.»
 2. توماس اس. مونسون: «در طول مسیر زندگی خود خواهید دید که شما تنها مسافر نیستید. دیگرانی هستند که به کمک شما نیاز دارند. پاهایی برای ثابت ماندن، دست هایی برای گرفتن، ذهن هایی برای تشویق، قلب هایی برای الهام بخشیدن و روح هایی برای نجات وجود دارد.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 3. کلویی نیل: «دنیا کامل نیست و بعضی روزها شما را خسته می کند. شما هم می توانید آن را بپذیرید و با آن روبرو شوید و به جای مانع، کمکی برای دیگران باشید. یا می توانید تصمیم بگیرید که قوانین خیلی سخت هستند و نباید در مورد شما اعمال شوند و می توانید آنها را نادیده بگیرید و حتی کار را برای دیگران سخت تر کنید. گاهی اوقات زندگی یعنی غمگین بودن و به هر حال انجام دادن کارها. گاهی اوقات این در مورد صدمه دیدن و انجام کارها به هر حالی است. نکته کمال گرایی نیست، نکته این است که به هر حال این کار را انجام دهیم.»
 4. پابلو: هرگز تفاوتی که می توانید در زندگی دیگران ایجاد کنید را دست کم نگیرید. به جلو قدم بردارید، دست دراز کنید و کمک کنید. این هفته خود را به کسی برسانید که ممکن است نیاز به کمک داشته باشد.
 5. جاشیلین جکسون: «خدا به ما گریه بخشیده تا دیگران بتوانند ببینند چه زمانی به کمک نیاز داریم و به ما کمک کنند.»
 6. متیو کوئیک: زمانی که او بیشتر به کمک نیاز داشت، او را رها کردند و تنها زمانی که به دیگران پیشنهاد کمک کرد، محبوب شد.
 7. ویرجینیا ساتیر: «می‌خواهم بدون در آغوش گرفتن تو را دوست داشته باشم، بدون قضاوت از تو قدردانی کنم، بدون تعرض به تو بپیوندم، بدون درخواست تو را دعوت کنم، تو را بدون گناه رها کنم، بدون سرزنش از تو انتقاد کنم و بدون توهین به تو کمک کنم. اگر بتوانم همین را از شما داشته باشم، آنگاه می‌توانیم واقعاً یکدیگر را ملاقات کرده و همدیگر را پربار کنیم.»
 8. سارا فاین: «بعضی از مردم نمی توانند به مبارزه ادامه دهند. بعضی ها می خواهند فرار کنند. برخی از مردم آماده نیستند یا قادر نیستند تا راهی برای مقابله با آنچه در مقابلشان است بیابند. گاهی اوقات کسی نیست که به آنها کمک کند. گاهی اوقات نمی دانند چگونه درخواست کمک کنند. گاهی اوقات به نظر می رسد که چاره ای جز پایان دادن به آن وجود ندارد. راه دیگری وجود ندارد و گاهی اوقات دیدن گذشته غیرممکن است.»

94.:Thich Nhat Han«راه هایی برای بودن با کسانی که در رنج هستند به هر طریقی پیدا کنید، از جمله تماس های تلفنی شخصی و ملاقات ها، تصاویر و پیغام های صوتی. با ابزارها خود و دیگران را با واقعیت رنج در جهان بیدار کنید. اگر ما با رنج دنیا ارتباط برقرار کنیم و تحت تأثیر آن رنج قرار بگیریم، ممکن است برای کمک به مردمی که رنج می‌ کشند پیش قدم شویم.»

 1. الن دی جنرس: «همیشه به جای خودمان، به دیگران فکر کنیم.»
 2. آلیس واکر: «یاری دهندگان کسانی هستند که هر روز، جسارت انجام حداقل یک کار کوچک برای کمک به دیگری را پیدا می کنند.»
 3. دنیل والاس: «یک داستان ‌نویس برای کمک به دیگران چیزهایی می ‌سازد. یک دروغگو برای کمک به خودش چیزهایی درست می کند.»104 نقل قول فداکارانه در مورد کمک به دیگران
 4. W.H. اودن: «حداقل از نظر من، ما همه اینجا روی زمین هستیم تا به دیگران کمک کنیم البته من نمی‌ دانم از دید دیگران، بقیه برای چه اینجا هستند.»
 5. روی تی بنت: «وقتی ذهن خود را باز می کنید، درها و فرصت های جدیدی برای کمک به دیگران به رویتان باز می شود.»
 6. بندیکت کامبربچ: «ممکن است به صورت اتفاقی در سفر از نقطه ای به نقطه دیگر شخصی را ملاقات کنید و حتی متوجه یکدیگر نشوید. مردم باید زمانی را برای توجه کردن، لذت بردن و کمک به یکدیگر اختصاص دهند.»
 7. جان اشتاین بک: «شاید بهترین سخنگو در جهان کسی باشد که به دیگران کمک می کند تا صحبت کنند.»
 8. ماتشونا دهلیوایو: «زیباترین مردم کسانی هستند که از زیبایی دیگران تعریف می کنند.»
 9. دیل کارنگی: «شما می توانید در عرض دو ماه با آشنایی افراد دیگر، دوستان بیشتری پیدا کنید تا اینکه در دو سال با تلاش سعی کنید دیگران را به خود علاقه مند کنید.»
 10. روی تی بنت: «نور خود را بتابانید و تأثیر مثبتی بر جهان بگذارید. هیچ چیز به اندازه کمک به بهبود زندگی دیگران مهم نیست.»

امیدواریم از این مجموعه نقل قول ها در مورد کمک به دیگران لذت برده باشید. اگر به انتهای این فهرست رسیده‌ اید، می ‌دانید که فکر کردن به دیگران و کمک به آنها در زمان نیاز، چقدر می ‌تواند مهم باشد. ما امیدواریم که این نقل قول ها شما را تشویق کند و به شما کمک کند تا برای آنچه درست است تلاش کنید. همیشه به یاد داشته باشید که حتی کوچک ترین اعمال محبت آمیز می تواند تأثیر زیادی بر روی یک انسان دیگر بگذارد. پس در تلاش خود برای خدمت به دیگران ناامید نشوید. جمله مورد علاقه شما در مورد کمک به دیگران چه بود؟

در بخش نظرات به ما اطلاع دهید که نقل قول مورد علاقه شما چیست. از خواندن نظرات شما خوشحال می شویم.

پیروز باشید.

منبع:

 • http://www.planetofsuccess.com/blog/2019/quotes-about-helping-others
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx