خصوصیات کتاب موفقیت خوب

نظرات 6
11 دقیقه مطالعه

کتاب های موفقیتی که راه درست و انتخاب درست را برای موفقیت نشان می دهند بسیار خوب هستند. کتاب هایی که بسیار توضیح روان و قابل فهم برای خوانندگان ارائه می دهند نیز کتاب های خوبی هستند.یکی از بهترین روش هایی که افراد به موفقیت دست می یابند خواندن کتاب های موفقیت خوب در حوزه های مختلف است. با خواندن این کتاب ها افراد به درجه ای از فهم و آموزش می رسند که می توانند به راحتی راه درست موفقیت را انتخاب کنند و در مسیر موفقیت حرکت کنند.

کتاب های خوب باید آدم را به انجام کاری که مربوط به موفقیت و پیشرفتش است ترغیب کند و به گونه ای آدم را تحت تاثیر قرار دهد و همینطور مشوقی برای رسیدن به هدف و موفقیت باشند. در زیر بهترین کتاب موفقیت  را می خوانید.

معرفی چند یک از بهترین کتاب های موفقیت

*کتاب دختر صورتت را بشور

نویسنده ی این کتاب راشل هالیز است.
دراین کتاب پرفروش نیویورک‌ ، راشل هالیز، بنیانگذار و مدیر عامل CEO ، ۲۰ دروغ را شناسایی می‌کند که افراد به خودشان می‌گویند. او با استفاده از زندگی آشفته خود به عنوان یک مورد آزمون ، نشان می‌دهد چطور از گفتن چیزهایی دست بکشد مثل ” من فردا شروع می‌کنم ” یا ” منیک نویسنده وحشتناک هستم ” و شاد و خوشحال زندگی می‌کند.

*کتاب گریت(grit)

نویسنده ی این کتاب آنجلا داک ورث است.
اگر شما در مورد فقدان نبوغ طبیعی یا مزیت‌های خانوادگی احساس بدی دارید ، آنجلا داک ورث به شما دلایلی برای افزایش ارزش می‌دهد . او دریافت که چیزی که او ” گریت ” می‌نامد ، ترکیبی از اشتیاق و پشت‌کار ، مهم‌تر از هر چیز ذاتی است . او با دستاوردهای زیاد ، از کمپانی bee bee تا مدیران عامل ملاقات می‌کند ، و نشان می‌دهد که چطور استقامت به آن‌ها کمک می‌کند تا جایی که هستند را پیدا کنند.

کتاب موفقیت

*کتاب سال بله (year of yes)

نویسنده ی این کتاب شاندا رایمس است.
همه می‌دانند که پایان آن به عنوان خالق اثر مانند آناتومی گری , رسوایی , و چگونگی فرار از قتل است . اما حتی اگر شما مجری تلویزیون نیستید , باز هم می‌توانید از خاطرات او الهام بگیرید که یک سال است که او قول داد ” بله ! ” به هر چیزی که او را می‌ترساند. بعد از خواندن متن پایان , ممکن است بخواهید کاری انجام دهید که از انجام آن می‌ترسید.

*کتاب زندگی – جادوی تغییر و آراستگی

نویسنده ی این کتاب ماری کاندو است.
این کتاب درباره ی روش تمیز کردن اقلام غیر ضروری از زندگی خود و سازمان دهی آنچه باقی می‌ماند توضیح می دهد. خوب ، منتظر چه هستید؟ وقتی آماده اید که خانه تان تمیز وآراسته باشد ، کتاب او شما را از تمام انواع چیزهایی که جمع کرده‌اید به شما خواهد داد و به شما نشان خواهد داد که چگونه آن را یکبار و برای همیشه به دست آورید.

*کتاب صبح بخیر،شب بخیر

نویسنده ی این کتاب لین مانئول میراندا است .
گاهی اوقات شما نیاز به یک فلسفه تغییر ذهنی دارید – شما فقط به یک سخنرانی تشویقی سریع نیاز دارید . اگر در مورد این قضیه صادق باشید ، شما به این کتاب لین – مانوئل در گوشه و کنار برای خود نیاز دارید . این کتاب ها از توییتر هستند : او هر روز را با جمله های مثبت کوچک خود شروع و به پایان می‌رساند . ( مثال : ” امروز در قسمت نظرات زندگی گیر نکنید ) او بینش‌های جدیدی را در کتاب خود ارایه می‌دهد ، اما هنوز هم به راحتی می‌توان آن را در انفجارهای کوتاه‌مدت خواند .

*کتاب پدر پولدار پدر بی پول (rich dax poor dad)

نویسنده ی این کتاب رابرت کیوساکی است.
این کتاب درباره ی درس هایی که پدرها برای پولدار شدن به فرزندانشان می دهند است و زندگی افراد بی پول و افراد پولدار را مورد بررسی قرار می دهد.
این کتاب بیانگر این است که آدم ها زندگیشان را بر اساس تفکراتشان تنظیم می کنند و طبق تفکراتشان پیش می روند.
این کتاب شش درس را آموزش میدهد که با یادگیری این شش درس رسیدن به موفقیت برای شما آسان تر خواهد شد .
کتاب کسب ثروت با روش پدر پولدار نیز در ادامه ی مباحث این کتاب نوشته شده است.

*کتاب اثر مرکب

نویسنده ی این کتاب دارن هاردی است.
دارن هاردی سردبیر مجله موفقیت در آمریکا نیز هست و این کتاب او یکی از پرفروش ترین کتاب ها به شمار می آید.
این کتاب برای موفقیت در هر زمینه و رشته ای مناسب است.
آقای هاردی میلیارد است که طبق اصول همین کتاب پیش رفته و به موفقیت رسیده است .
این کتاب نشان دهنده ی آن است که تمامی کارهایی که درطول روزانجام میدهید روی آینده ی شما تاثیر میگذارد.

نویسنده ی این کتاب مثال ساده ای را به کار گرفته که درآن سه دوست همزمان باهم ازدواج میکنند و درآمدی متوسط دارند.
یکی از دوستان به پیاده روی علاقه دارد و بخاطراضافه وزن تصمیم میگیردروزی به اندازه ی یک شکلات از رژیم غذایی خود کم کندو نوشابه را از رژیم غذایی خود حذف کند.
دوست دیگر تصمیم به خرید تلویزیون بزرگ و خوبی می گیرد تا به دیدن برنامه های آشپزی به علت علاقه ای که به شیرینی وغذا دارد بپردازد و با پخت هر شیرینی برای بقیه، خودش هم کمی بیشتر شیرینی میخورد.
دوست سوم هم روال زندگی عادیش را طی میکند .

آقای هاردی بعد از 30 ماه بررسی میکند و میبیند دوست اول 15کیلو کم ، دوست دوم 15 کیلو اضافه وزن و دوست سوم وزن عادی خود را دارد.اختلاف وزن فرد اول و دوم 30کیلو است فقط با خوردن یا نخوردن یک شکلات.
تمام حرکاتی که ما در زندگی انجام میدهیم روی آینده ی ما تاثیر گذار است.
این کتاب نشان میدهد که برای رسیدن به هدفی که دارید باید کم کم و به طور مستمر به سمت آن هدف حرکت کنید.

*کتاب آیین دوست یابی

نویسنده ی این کتاب دیل کارنگی است .
یکی از پرفروش ترین کتاب ها که حتما باید مطالعه شود و برخلاف اسمی که دارد درباره ی دوست یابی نیست و نحوه ی برخورد و راز نفوذ به قلب دیگران را نشان میدهد و همینطور بیانگر رفتار درست نیز هست.
با توجه به مفهومی بودن و اطلاعات کاربردی که این کتاب دارد اسم مناسبی برای این کتاب انتخاب نشده است .این اطلاعات مختص زمان و مکان معینی نیستند و چون درباره ی آدم ها است می توان این اطلاعات را در همه جای زمین به کار گرفت.

*کتاب قورباغه ات را قورت بده !

این کتاب 21روش را برای کاهش تنبلی و بالابردن عملکرد مورد بررسی قرارداده و هریک را شرح داده است.
اگر بخواهیم خلاصه ای از کتاب را بگوییم این است:
اگر قرار باشد اولین کاری که صبح ها انجام میدهید خوردن قورباغه ای زنده باشد بقیه ی روز خیالتان راحت است که سخت ترین کار آن روز را انجام داده اید.
قورباغه همان کار سخت و مهمی است که باید در روز انجام دهید و اگر انجام ندهید تنبلی میکنید و کار مورد نظر باید کاری مثبت در همان روز باشد.

*کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ( Think and grow rich)

نویسنده ی این کتاب ناپلئون هیل است.
این کتاب یکی از شاهکار های این نویسنده در جهان است.
این نویسنده در کودکی مادر خود را از دست داد و زندگی سختی با پدر بی مسئولیت خود داشت اما با بزرگ شدن سرنوشت خود را عوض کرد.
او یک جمله ی معروف دارد:قبل از اینکه جیب هایتان پر از پول باشد باید ذهن های ثروتمندی داشته باشید.

او رازدیگری از ثروتمند شدن را بر ملا کرد، کمک به دیگران و بخشندگی اثری از خود به جا می گذارد که باعث افزایش ثروت شما می شود و اینکه اگر بدون منت به افراد نیازمند کمک کنید نیز این اثر را در ثروت خود می بینید.

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از آن آگاه گردانید.

4.5/5 - (11 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx