روز بیست و هشتم شکرگزاری

1 نظر
8 دقیقه مطالعه

روز بیست و هشتم شکرگزاری

به خاطر داشتن شکرگزاری و قدردانی با قانون جذب

هر روزی که آغاز می کنید یک روز جدید است و به هیچ وجه مانند روز دیگری نیست. تمام چیزهای خوبی که در طول روزها رخ می دهد، برای همیشه متفاوت و متغیر است و هیچ روزی نمی آید که اتفاقات کاملا یکسان برای شما بیفتد و یک روز تکراری را تجربه کنید! به همین خاطر وقتی که شما با احساس قدرشناسی و سپاسگزاری موهبت های دیروز خود را به یاد می آورید و قانون جذب را به کار می گیرید، گذشته از این که چند بار این کار را تکرار می کنید، هر بار متفاوت خواهید بود. این یکی از دلایلی است که ایجاب می کند همیشه قدردان و شکرگزار باشید و قدرشناسی را به خاطر بسپارید.

تمرین امروز برای آن که نیروی بزرگ قدرشناسی را در زندگی تان حفظ کنید یکی از بهترین و قدرتمندترین تمرین ها می باشد. اهمیتی ندارد که آرزوهای شما اکنون چه مواردی هستند یا در آینده چه خواسته ها و آرزوهایی خواهید داشت، این تمرین یکی از قوی ترین تمرین ها برای کل زندگی شما می باشد.

ساده ترین راه برای به خاطر آوردن موهبت ها و رخدادهای مثبت دیروز شما این است که با آغاز روز شروع کنید. هنگامی که از خواب بیدار شدید، رخدادهای روز خود را در ذهن مرور کنید و رخدادهای اصلی و عمده ی صبح، ظهر، عصر تا وقت خواب را به خاطر بیاورید. به یاد آوردن موهبت ها و رخدادهای مثبت روز گذشته احتیاج تلاش زیادی ندارد، فقط لازم است که رخدادهای دیروز را به صورت سطحی مرور کنید. در زمان انجام این کار، موهبت ها به شکل حباب به سطح خاطره های ذهن شما می آید.

دیروز چه اتفاقات خوبی برایم افتاد؟!

دیروز چه اتفاقات خوبی برایم افتاد؟!

دوستان عزیز شما می توانید با جواب دادن به این سوال تمرین امروز را آغاز کنید. زمانی که شما سوالی را مطرح می کنید، ذهنتان به طور خودکار به سرعت به دنبال پاسخ می گردد. آیا به شما خبر خوبی رسیده؟! یا یکی از آرزوهایتان سریعا برآورده شده است؟! یا به طور شگفت انگیزی خوشحال شده اید؟! یکی از دوستان قدیمی خود را که مدت ها بود خبری از او نشنیده بودید را ملاقات کردید؟ یک پیام دوستانه یا یک تماس تلفنی عالی دریافت کردید؟ آیا اتفاق فوق العاده و خوشایندی برای شما رخ داد؟ غذای مورد علاقه تان را میل کردید؟ آیا پروژه ای را به اتمام رسانده و کار هیجان انگیز تازه ای را شروع کردید؟ به تماشای فیلم مورد علاقه خود نشستید و لذت بردید؟ هدیه ای دریافت کردید و مشکل کسی را برطرف کردید؟

همه ی این موارد را به خاطر آورید و فهرستی از موهبت های روز گذشته خود تهیه نمایید. اتفاقات دیروز خود را تا جایی که می توانید مورد بررسی قرار دهید تا متقاعد شوید که این کار را به اندازه ی کافی انجام داده اید. ممکن است هریک از آن ها شامل چیزهای بزرگ و کوچک باشند، به این خاطر که این تمرین به دنبال بزرگی ا کوچکی موهبت های ما نیست، بلکه درباره ی این است که شما چند تا از موهبت های خود را پیدا می کنید و تا چه اندازه بابت آن قدردان و شکرگزار هستید و احساس نشاط و شادمانی می کنید. همین طور که هر مورد را به خاطر می آورید آن ها را یادداشت نمایید. بسیار ساده قدردان و شکرگزار باشید و به خاطر آن کلمه ی اعجاب انگیز سپاسگزارم را بر زبان جاری کنید.

قوائد تمرین شکرگزاری امروز

قوائد تمرین شکرگزاری امروز

از امروز به بعد هنگامی که می خواهید این تمرین را انجام دهید، می توانید آن ها را با هم ترکیب نمایید. به همین منوال بعضی از روزها موهبت ها را یادداشت می کنید و روزهای دیگر آن ها را به خاطر می آورید. می توانید آن ها را در ذهنتان مرور کنید و یا این که با صدای بلند بگویید. همچنین می توانید یک لیست کوتاه از موهبت های خود تهیه کنید یا می توانید با ذکر علت شکرگزاری خود را نسبت به موارد درون فهرستتان طولانی تر و دلچسب تر نمایید.

در این تمرین تعداد خاصی موهبت برای پیدا کردن در روز گذشته تعیین نشده است، به این خاطر که هر روز اتفاقات متفاوت و مختلفی رخ می دهد. اما به شما اطمینان می دهیم که همه ی روزهایی که سپری می کنید سرشار از موهبت های بزرگ و کوچک است. زمانی که چشمانتان را می گشایید تا این حقیقت را نظاره گر باشید، بر اساس قانون جذب دریچه قلبتان را بر روی امواج انرژی مثبت باز می کنید و زندگی تان را سرشار از موهبت های عالی و زیبا خواهید کرد.

این جمله را به خاطر داشته باشید: هرکسی که شکرگزار و قدردان باشد، بر اساس قانون جذب به او بیشتر از فراوانی داده خواهد شد و هرکسی که قدرشناس نباشد هر چیزی که دارد نیز از او بازستانده خواهد شد. بنابراین قدرشناسی و شکرگزاری را همواره به خاطر داشته باشید چون برای شما ساخته شده است!

روز بیست و هشتم معجزه شکرگزاری

تمرین روز بیست و هشتم شکرگزاری

خلاصه تمرین شکرگزاری روز بیست و هشتم

به خاطر داشتن شکرگزاری و قدردانی با قانون جذب

1 – ابتدا موهبت های خود را مورد شمارش قرار دهید. یک فهرست از ده مورد از موهبت های خود تهیه نموده و دلیل احساس شکرگزاری خود را بابت آن ها بنویسید. سپس لیست خود را از نو خوانده و در پایان هریک از موارد سه بار کلمه ی سپاسگزارم را تکرار نمایید و تا جایی که می توانید برای موهبت های خود قدرشناس باشید.

2 – با شمردن موهبت های دیروز خود تک تک آن ها را به خاطر بیاورید و همه را در جایی یادداشت کنید. این سوال را از خودتان بپرسید که چه چیزهای خوبی دیروز برایم اتفاق افتاد؟ سپس در سطح رخدادهای دیروز خود بگردید تا به رضایت خاطر دست پیدا کنید که تمام موهبت های روز را نوشته و مورد شمارش قرار داده اید.

3 – هر مورد را که به خاطر می آورید بابت آن خیلی ساده سپاسگزارم را بیان کنید.

4 – از امروز به بعد می توانید این تمرین را به عنوان یک لیست نوشتاری، با بلند خواندن یا تکرار آن در ذهن خود تکرار کنید. شما می توانید فهرستی از چیزهایی را تهیه کنید که در روز گذشته تان اتفاق افتاده و درباره ی آن ها احساس شکرگزاری و قدردانی می کنید. این لیست ممکن است یک لیست کوتاه یا طولانی تر با جزئیات درباره ی چیزی که نسبت به آن احساس شکرگزاری و قدردانی می کنید باشد.

5 – شب ها قبل از این که به خواب بروید، افکار خود را روی بهترین رخداد روز متمرکز کرده و بابت آن کلمه سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

4.2/5 - (65 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx