10 قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

Add a Comment
25 Min Read

۱۰ قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

«تو قرار نیست که هیچوقت ثروت مند بشی و مطمئنا هیچوت موفق نمیشی»

اینها حرف هایی بود که من قبلا به خودم میگفتم

اگر می خواهید بدانید بدانید که چگونه ثروت مند و موفق شوید…به خواندن ادامه دهید

من هرگز چنین چیزهایی را با صدای بلند نگفتم، اما همیشه به آن فکر می کردم.

وقتی جوانتر بودم، ثروتمند شدن برایم واقعی به نظر نمی رسید. ثروتمند شدن و موفق شدن همیشه چیزی دور از دسترس به نظر می رسید.

ثروتمند شدن مانند چیزی بود که فقط عده معدودی حق ادعای آن را داشتند.

و برای مدت طولانی، به نظر می رسید که ثروت و موفقیت فقط برای افراد خوش شانس، خاص و داری ارتباط مقرر شده است و من بیچاره همیشه فکر میکردم که ارزش آن را ندارم، بزرگ شدن بدون پول کافی این طرز فکر را در شما ایجاد میکند.

10 قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

اما من این باور نادرست احمقانه را از بین بردم؛ و خوشبختانه توانستم که خیلی زود اینکار را انجام دهم.

متأسفانه، با این حال بسیاری هرگز از این خرافات شانه خالی نمی کنند. همیشه افرادی خواهند بود که خود را بی لیاقت می دانند.

واقعیت خود را انتخاب کنید:

به خاطر دلایل احمقانه همیشه افراد زیادی وجود خواهند داشت که به تصورات نادرست در مورد پول و آنچه برای آنها ممکن است پایبند باشند، آنها حتی به ترحم خوردن به وضعیت خود ادامه می دهند که انگار این برای آنها خوب است.

اشتباه نکنید من سعی نمیکنم که یک احمق باشم، من فقط یک واقعیت را بیان میکنم.

متأسفانه، همیشه افرادی هستند که معتقدند لیاقت بیشتری ندارند. افرادی که معتقدند نمی توانند ثروتمند یا موفق شوند و بنابراین هرگز هم نخواهند شد.

حرف خودرا اصلاح میکنم آنها در کاری موفق خواهند شد ولی فقط در کاری که باعث ارضاع خواسته های درونی آنها باشد موفقیت کسب خواهند کرد.

بیچاره ها، واقعا آن دسته از مردم بیچاره اند

اما این مقاله برای آن دسته از افراد نیست این مقاله برای افراد امیدواری مانند شما است، این مقاله در مورد چگونگی ثروتمند شدن و موفقیت برای افراد معدودی است که انتخاب می کنند که ببینند.

این برای کسانی است که هنوز برای همه چیزهایی که هنوز می توانند باشند هیجان زده هستند.

بله این مقاله برای شما مشتاقان، شما سخت کوشان، این برای هر کسی است که می خواهد در مورد آوردن ثروت به واقعیت خود بیاموزد.

 

اگر می خواهید ثروتمند شوید، بیدار شوید:

اول باید بیدار می شدم. مدت زیادی روی چرخ های احتمالات خواب بودم، من طوری برنامه ریزی شده بودم که پول نخواهم، به ثروت بد فکر کنم و به موفقیت شک کنم، واقعا شرم بر این جامعه

بنابر این برای سال ها چشمان من بسته بودند، آنها بر روی فرصت ها بسته بودند!

اما من با یک ندا بیدار شدم آن هم بعد از چند سال شرکت در جلسات شغلی J.O.B بود

در J.O.B بود که من آینده تلخی که در انتظارم بود را مشاهده کردم، در آن روز های اولیه من همسن و سالانم و رئیس های خودرا دیدم و از نزدیک با زندگی آنها آشنا شدم

و همه ی آنها یک چیز را باهم در اشتراک داشتندو آن هم این بود که همه ی آنها زندگی های بدون انگیزه ای را سپری میکردند، زندگی که برای خود نمیخواستم، زندگی آنها محدودیت های مسیری را که قرار بود در آن قدم بگذارم را به من نشان داد، مسیری پر از مشقت های خفقان آور و بی معنی.

مشاهده آنها به من اجازه داد تا در آینده به اوج برسم و چشم‌انداز چنین آینده‌ای باعث لرزش من شد

این تصویری اًز آنچه که میتوانست اتفاق بیوفتد بود و این موضوع مرا وادار کرد که این مسئله را زیر سوال ببرم، این چشم انداز مرا مجبور کرد که به تقلا و جست و جوی راه هایی بپردازم تا از زندگی ام به این شکل اجتناب کنم.

این مرا تشویق کرد تا کشف کنم که چگونه می توانم یک زندگی الهام بخش خلق کنم.

10 قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

به خودتان باور کنید تا موفق شوید:

در جستجوی خود چیزهای زیادی یاد گرفتم، ولی مهم ترین آنها این بود که من یاد گرفتم برای آنکه به آنچه که میخواهیم در زندگی به آن برسیم اول باید باور کنیم که ما میتوانیم.

اگر ایمان نیاورید، جستجو نخواهید کرد و اگر نجویید، نخواهید یافت

«اما این چه ربطی به ثروتمند شدن دارد؟»

همه چیز

این موضوع همه چیزش به ثروتمند شدن ربط دارد، اگر به خود باور نداشته باشید به آن نمیرسید

بدون باور به خود تمامی رمز و راز های موفقیت و ثروت مند شدن نمیتوانند شمارا به جایی برسانند

و اگر می‌خواهید گزینه‌هایی داشته باشید، اگر می‌خواهید آزاد باشید، باید مقدار زیادی پول داشته باشید

پس حالا این را میدانید و حالا که متوجه این موضوع شده اید، من می‌توانم رازهای جذاب‌تر دیگری برای ثروت و موفقیت را با شما در میان بگذارم، پس با من همراه شوید.

در اینجا ۱۰ قانون کلیدی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا به شما کمک کند ثروتمندتر و حتی موفق تر از آنچه فکر می کردید باشید.

 

۱۰ قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

 • صادق باشید:

در ابتدای جستجوی خود، شروع به خواندن کتاب های زیادی کردم؛ و یکی از اولین کتاب هایی که در مورد چگونگی ثروتمند شدن خواندم «ذهن میلیونر» نوشته توماس جی استنلی بود.

استنلی نیز مانند من تشنه راز ثروت و ثروت بود؛ بنابراین، او به مصاحبه با صدها میلیونر پرداخت تا راز ثروتمند شدن آنها را فاش کند؛ و پاسخی که اکثر میلیونرها در مورد چگونگی ثروتمند شدن و موفقیتشان می دادند این بود، «صداقت»

واقعا اگر می خواهید ثروتمند شوید از طریق مردم خواهد بود. ثروت از طریق تجارت به دست می آید و تجارت همیشه با مردم و از طریق مردم است، یک اصل تجاری محبوب وجود دارد که از این پشتیبانی می کند و آن این است که: «مردم فقط با کسانی تجارت می کنند که می شناسند، دوست دارند و به آنها اعتماد دارند»

اگر شما صادق نباشید و هیچکس به شما اعتماد نکند کسب و کار، ایجاد شراکت و بستن معاملات سخت خواهد بود. شاید حتی غیرممکن

بنابراین، اولین قانونی که برای ثروتمند شدن باید رعایت کنید، این است که به حرف خود عمل کنید و صادق باشید.

«صداقت و درستکاری برای موفقیت در زندگی – همه زمینه های زندگی – کاملاً ضروری است. خبر واقعا خوب این است که هر کسی می تواند هم صداقت و هم درستکاری را توسعه دهد»- زیگ زیگلار

 • منظم باشید:

انضباط شخصی راز موفقیتی بوده است که در تمام ادبیات موفقیتی که خوانده ام بیش از همه برجسته بوده است. پس از خواندن کتاب به کتاب در مورد موفقیت، بارها و بارها صادقانه خود را نشان داده است، رابرت کیوساکی زمانی گفت: «انضباط شخصی عامل شماره ۱ تعیین کننده بین ثروتمندان، طبقه متوسط ​​و فقیر است.»

و بسیاری از مردان و زنان خودساخته دیگر نیز ادعا کرده اند که بدون نظم و انضباط، دستاوردهای آنها ناچیز خواهد بود.

من به این موضوع باور دارم، پس شما نیز باید به آن باور داشته باشید.

بنابراین، برای تبدیل شدن به نسخه ای با نظم و انضباط از خود تلاش کنید و از پول و موفقیتی که به سمت شما سرازیر می شود شگفت زده خواهید شد.

«انضباط شخصی عامل شماره ۱ تعیین کننده بین ثروتمندان، طبقه متوسط و فقیر است.»  رابرت کیوسکی

10 قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

 • سخت کوش ترین کارمند باشید:

بهترین ها در دنیای ورزش، تجارت و سرگرمی، ادعا کرده اند که راز بسیاری از موفقیت های خود، نتیجه توانایی آنها در سخت کار کردن نسبت به بقیه مردم بوده است.

اسم بازی آنها سخت کوشی بود.

هر فرد بسیار موفقی را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که این درست است. اگر اخلاق کاری رِی لوئیس را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که از همتایانش بهتر است.

اگر این شانس را داشتید که استیو جابز فقید، یا ایلان ماسک، یا حتی جف بزوس را ببینید، متوجه می‌شوید که تک تک آن‌ها استعداد سرسختی برای انجام کارشان را دارند.

این ضرب المثل را شنیده اید گه میگوید «هر چه قدر سخت تر کارکنم شانس بیشتری پیدا خواهم کرد»

ثروتمندان و افراد موفق همیشه کاری را انجام می دهند که دیگران دوست ندارند انجام دهند. آنها سخت تر از رقبای خود کار می کنند و بنابراین زمینه را برای موفقیت شایسته خود فراهم می کنند.

«سخت کار کن هیچ قرص جادویی وجود نداره»- آرنولد شواسینگر

 • برای کاری که میکنید اشتیاق داشته باشید:

این را همیشه شنیده اید، علاقه ات را دنبال کنید، رویاهای خود را دنبال می کنید. بیشتر اوقات این احساس به عنوان راهی برای یافتن خوشبختی مشترک است. با این حال، تعداد انگشت شماری از افراد بسیار موفق، اهمیت عشق ورزیدن به کاری را که برای رسیدن به موفقیت انجام می دهید، تمجید کرده اند.

به عنوان مثال، وارن بافت زمانی اظهار داشت که افرادی که در زندگی اشتیاق خود را پیدا می کنند، خوش شانس ترین هستند. او معتقد بود که وقتی مردم اشتیاق خود را پیدا می کنند، یا کاری را که دوست دارند انجام دهند، معمولاً آن کار را به خوبی انجام می دهند. به این معنی که در این دنیای رقابتی ما، اگر کاری را که انجام می‌دهید دوست نداشته باشید، خود را در مقابل کسانی که این کار را انجام می‌دهند، در مضیقه قرار می‌دهید.

کسی که عاشق کاری است که انجام می دهد، عملکرد بهتری دارد و آن کاری را که دوستش دارد بهتر از شما انجام می دهد.

استیو جابز همچنین یک بار اظهار داشت که «تنها راه برای انجام کار عالی، دوست داشتن کاری است که انجام می دهید.»، او به اصل اشتیاق نیز اعتقاد داشت.

این دو تایتان موفقیت به اهمیت علاقه داشتن به کار خود اعتقاد داشتند و شما نیز باید اعتقاد داشته باشید.

«دوست داشتن کاری که انجام می دهید یک مزیت رقابتی است.»

 • وفق پذیر باشید:

اگر کاری که دوست دارید هنر است، اما علاقه چندانی به هنر شما در بازار شما وجود ندارد، پس باید مایل باشید که خود را با آن سازگار کنید. اگر این کار را نکنید، هیچ درآمدی کسب نخواهید کرد؛ و اگر پولی به دست نیاورید، نمی توانید ثروتمند شوید.

یک راه خوب برای تطبیق علایق خود با بازار این است که به علایق واقعی خود ادامه دهید، اما همچنین کسب و کار یا هنر خود را به اندازه کافی منعطف نگه دارید تا علایق دیگران را در برگیرد.

اگر عاشق ساختن کار های هنر هستید، اما کسی نمی‌خواهد آن ها را بخرد، پس باید به فکر هنری باشید که مردم مایل به خرید آن هستند. این فداکاری است که باید انجام دهید، اما اگر می‌خواهید در تجارت بمانید و با انجام کاری که دوست دارید درآمد کسب کنید، لازم است.

بنابراین، از قلب خود پیروی کنید، اما در تطبیق آنچه ارائه می‌دهید تا زمانی که به هدف خود برسید، تردید نکنید.

«من هرگز راحت نیستم زیرا می دانم که دیروز یا فردا آسیب پذیر است.» – گری واینرچاک

 • حاضر باشید که افکار و نظرات منفی را نادیده بگیرید:

هر فرد موفقی این کار را انجام داده است. در یک مقطع زمانی، آنها مجبور شده اند تأثیرات منفی در زندگی خود را از بین ببرند، آن‌ها مجبور شده‌اند با دوستان و خویشان خود معاشرت نکنند آن به اصطلاح افراد باحالی که همیشه میخواهند معاشرت کنند، مهمانی بروند و یا کار هایی را کنند که برای موفقیت مضر است، آنها مجبور شدند افرادی که به رویاهای آنها شک میکنند را نادیده بگیرند و یا به طور کلی آنهارا از زندگی خود حذف کنند.

افرادی که همیشه در مورد رویاهای آنها فکر اشتباه میکردند، آنها حتی مجبور شده اند از برخی از اعضای خانواده خود دوری کنند. اعضای خانواده که آنها را عقب نگه می داشتند، جاه طلبی های آنها را سرکوب می کردند و آنها را به سستی تشویق می کردند، ممکن است سخت به نظر برسد، اما حقیقت است. هیچ کس هرگز نگفته است که موفقیت و ثروت بدون فداکاری به دست می آید.

بنابراین، اگر در مورد ثروتمند شدن یا موفقیت بیشتر جدی هستید، در برخی مواقع باید این تأثیرات منفی را در زندگی خود از بین ببرید و وقتی این کار را انجام دادید، می‌توانید این خلأ را با داستان‌های دلگرم‌کننده و صداهای مثبت پر کنید، مانند آنچه که در اینجا در The Strive یافت می‌شود.

«علف های هرز منفی گرایی را از زندگی خود دور نگه دارید بذر های سازندگی را کِشت کنید» – جیم ران

 • عمل گرا باشید/عمل کردن تنها چیزی است که اهمیت دارد

10 قانون برای تبدیل شدن به فردی ثروتمند و موفق

ایده ها خوب هستند و ایده های خوب عالی هستند اما عمل به آنها موضوع اصلی است

بدون شک، شما می‌توانید بهترین ایده‌ها را در جهان داشته باشید، اما اگر با اقدام مصمم و مداوم از آن‌ها حمایت نکنید، همان ایده‌ها باقی خواهند ماند، پول، موفقیت، دستاورد، همه اینها حول محور عمل می چرخد.

اگر به طور اتفاقی هردوی ما اقدام به پیدا کردن یک بیماری لاعلاج در یک زمان کنیم ولی من از آن ایده دلسرد شوم و شما دست به عمل بزنید و به دنبال راه حلی بروید که جامعه عمل به ایده خود دهید که باعث درمان بیمارن آن بیماری شود، فکر میکنید که در این صورت پول به سمت چه کسی سرازیر میشود؟

درست است، کسی که بهترین اجرا را انجام داد. شما

عمل دوست من، الهه موفقیت عمل کنندگان را دوست دارد، او کسانی را که عمل می کنند را دوست دارد.

«ایده ها خوب هستند و ایده های خوب عالی هستند اما عمل به آنها موضوع اصلی است»

 • مالک باشید هر مقدار امتیازی مهم است:

اگر مسیر کارآفرینی را انتخاب کنید، ممکن است به نقطه‌ای برسید که به سرمایه نیاز داشته باشید تا سرمایه‌گذاری خود را به اندازه‌ای طولانی ادامه دهید تا آن را به ماشین نقدی خودتان تبدیل کنید.

و اگر این اتفاق بیفتد، بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که هر بار که سرمایه را به عنوان راهی برای پیشبرد کسب و کار قرض می‌گیرید، به آرامی کسب و کار خود را واگذار می‌کنید؛ و با آن، ثروتی که به سختی به دست آورده اید.

به این ترتیب، هر چه کمتر صاحب کسب و کار خود باشید، وقتی شروع به کار کرد و همه چیزهایی را که می فروشید می خواهند، حرف کمتری خواهید داشت.

اغلب کارآفرینان سخت کوش شرکت خود و حقوق خود را برای اداره آن می فروشند تا آن را زنده نگه دارند؛ و سپس، دقیقاً به همین ترتیب، بدون اطلاع زیاد، از شرکت خودشان رها می شوند.

بنابراین، هر درصد از دارایی‌هایی را که می‌سازید نگه دارید. شما بخاطر آن ثروتمندتر خواهید بود.

«هر درصد از دارایی‌هایی را که می‌سازید نگه دارید. شما بخاطر آن ثروتمندتر خواهید بود»

 • آماده باشید، بدانید که کی باید بفروشید:

قرار است همه سواری‌ها به پایان برسند و بهتر است در حالی که هنوز سرگرم هستند پیاده شوید.

بیشتر ثروت ها زمانی به دست می آیند که دارایی ها فروخته می شوند؛ و اکثر افرادی که ثروتمند و موفق شده اند، یا خوش شانس بوده اند که در زمان مناسب بفروشند، یا آنقدر باهوش بوده اند که در زمان مناسب بفروشند.

شما می توانید برای کاهش زیان خود بفروشید، یا می توانید بفروشید تا بیشترین بهره را از تلاش خود ببرید. در هر صورت، هر چه با ارزش دارایی‌های خود هماهنگ‌تر باشید، شانس بیشتری برای فروش آن‌ها خواهید داشت که بیشترین سود را برای حساب بانکی‌تان داشته باشد.

بنابراین به ارزش دارایی، اقتصاد و اهداف نهایی خود توجه کنید و زمانی که به دست آوردن خوب بود، بفروشید.

«فرصت ها مانند طلوع خورشید هستند. اگر خیلی منتظر بمانید، دلتان برایشان تنگ خواهد شد.» – ویلیام آرتور وارد

۱۰-کم خرید کنید:

یکی از مربیان من یک بار این جمله را به زبان آورد…

وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی دیگران می ترسند حریص باشید. – وارن بافت

بدون شک این قانون نهایی برای ثروتمند شدن است. این را ماموریت خود قرار دهید که در بازار سهام یا بازار املاک و مستغلات زمانی که دیگران از آن فرار می کنند، خرید کنید. به یک بازار در حال سقوط متمایل شوید.

بسیاری از سرمایه گذاران، به ویژه آنهایی که می ترسند دارایی خود را از دست بدهند، دارایی های خود را در بدترین زمان ممکن به فروش می رسانند، زمانی که بازارها ماه به ماه برای مدت طولانی کاهش می یابند؛ اما نه شما، مؤمنان، نترس

بنابراین، اگر در مورد ثروتمند شدن جدی هستید، باید خود را نظم دهید تا در حالی که دیگران در حال نجات هستند، غوطه ور شوید. باید بدانید که بازارها در طول تاریخ ۷۵ درصد مواقع روند صعودی داشته اند؛ بنابراین، به این توصیه حکیمانه اوراکل اوماها، وارن بافت، توجه کنید و زمانی که توده‌ها در حال وثیقه هستند، خرید کنید.

«وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی دیگران می ترسند حریص باشید. – وارن بافت»

قوانین اضافی-روی ثروتمند شدن تمرکز کنید:

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید به طور مداوم بر ثروتمند شدن تمرکز کنید. ضروری است که هدف خود را در ذهن خود نگه دارید. همانطور که گفته می شود، «آنچه روی آن تمرکز می کنید گسترش می یابد.»

بنابراین، مطمئن شوید که بر روی استفاده از این ده قانون برای ثروتمند شدن اغلب متمرکز هستید. اگر دلتنگ باشید و هر از چند گاهی فقط به ثروتمند شدن و موفق شدن فکر کنید، شانس موفقیت شما کاهش می یابد.

خواسته های ضعیف نتایج ضعیف را به همراه دارد و خواسته های قوی نتایج قوی را به همراه دارد؛ بنابراین، از وسواس در مورد چگونگی افزایش ارزش خالص خود و دستیابی به موفقیتی که به دنبال آن هستید نترسید، زیرا در نهایت این چیزی است که لازم است. وقتی صحبت از ترس شد، آخرین قانون اینجاست. در واقع، این قانون نهایی ثروتمندان است.

«آنچه روی آن تمرکز می کنید، گسترش می یابد. نتایج به دنبال تمرکز است» – مارکوس باکینگهام

قانون نهایی – نترس باشید:

اگر واقعاً می خواهید بدانید که چگونه ثروتمند و موفق باشید، پس باید بسیار توجه کنید.

مسئله اصلی اینه که شجاعت و موفقیت توطئه‌گران هستند. آنها مخفیانه با هم کار می کنند تا ثروتی را که لیاقتش را دارید برای شما بیاورند.

کم ریسک کنی، کم به دست میاری. ریسک زیاد کنی، زیاد به دست میاری

ترسو ها، بزدل ها، انها که به خود شک میکنند در گستره ی بزرگ مسائل بازنده هستند

مانند خدایان و الهه های المپیک باستانی، موفقیت و ثروت نیز قربانیان خود را می طلبن

پس حاضر باشید آسایش خود را فدا کنید، خود را از طریق عدم قطعیت ها را کنار بگذارید و ترس های خود را بکشید، این کارها را بکنید و شما نترس خواهید بود.

«کم ریسک کنی، کم به دست میاری. ریسک زیاد کنی، زیاد به دست میاری.»

برید بدستش بیارید:

اینم از این دوستان قوانین کلیدی که اگر واقعاً می خواهید موفق و ثروتمند شوید باید رعایت کنید. در اینجا یک جمع بندی سریع وجود دارد تا مطمئن شوید که همه چیزدقیق است.

 • انتخاب کنید که موفق و ثروتمند باشید
 • به دنیای احتمالات وارد شوید
 • باور کنید که میتوانید موفق و ثروتمند شوید
 • صادق باشید
 • منظم باشید
 • سخت کوشی را در آغوش بگیرید
 • اشتیاق خودرا دنبال کنید
 • وفق پذیر باشید
 • تاثییرات منفی را از بین ببرید
 • عمل گرا باشید و کار کنید
 • مالک باشید
 • به قیمت بالا بفروشید
 • کم بخرید
 • بر روی رشد و نتایج تمرکز کنید
 • نترس باشید

شما اکنون نقشه ای دارید که چگونه ثروتمند و موفق باشید. اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از این قوانین پیروی کنید، حمله خود را برنامه ریزی کنید و جهان برای گرفتن مال شما خواهد شد.

بفرمایید برای شما، زمانی که قوانین ذکر شده در بالا را همراه با خواندن این کتاب ها در مورد ثروتمند شدن دنبال کنید، مسیر رسیدن به ثروت و موفقیت بسیار آسان تر خواهد شد. دانش قدرت است.

منبع:

۵/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx