زندگینامه آندری مارکوف – پروفسور

نظرات 13
2 دقیقه مطالعه

 زندگینامه آندری مارکوف - پروفسور

بیوگرافی آندری مارکوف(زندگینامه دانشمندان)

در زندگی نامه آندری مارکوف اینگونه آمده است که: آندری مارکوف در ژوئن سال ۱۸۵۶ در روسیه متولد شد. او فارغ التحصیل دانشگاه سنت پترزبورگ در سال ۱۸۷۸ می باشد. آندری در سال ۱۸۸۶ مدرک پروفسوری خود را دریافت کرد.

کارهای زود هنگام مارکوف در همگرایی سری ها، دنباله کسرها، تئوری اعداد، آنالیز، حدود انتگرال ها،  و … بسیار اساسی بود. بعد از سال ۱۹۰۰، مارکوف تحت تأثیر استاد خود چبیشف، از راه دنباله های کسرها در تئوری احتمالات استفاده نمود. مارکوف هم چنین در مورد رشته های متغیرهای وابسته متقابل، مطالعاتی انجام داد. با امید ثابت کردن قوانین حدی در احتمالات در حالات کلی آنها، وی قضیه حد مرکزی را با در نظر گرفتن فرض های کامل آن، اثبات کرد.

مارکوف به دلیل مطالعاتش در مورد زنجیرهای مارکوف که رشته هایی از متغیرهای تصادفی می باشد، معروف است. در زنجیرهای مارکوف، متغیر بعدی توسط متغیر کنونی مشخص میگردد ولی از راهی که تا کنون طی شده است مستقل است.
در سال ۱۹۲۳ “نوربرت واینر” اولین کسی بود که پیرامون یک سلسله از این مراحل مارکوف شروع به بحثی جدی کرد. اساس یک تئوری اصلی در سال ۱۹۳۰ توسط کولموگروف فراهم شد.

مارکوف به شاعری هم علاقه مند بود و پیرامون ساختار شعری مطالعاتی انجام داد. جالب اینکه کولموگروف هم، چنین علایقی داشت. مارکوف پسری به اسم خودش داشت که در ۹ سپتامبر ۱۹۰۳ به دنیا آمد و راه پدرش را ادامه داد.
این دانشمند بزرگ در۲۰ جولای سال ۱۹۲۲ در سنت پترزبورگ روسیه دیده از جهان فرو بست.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

13 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
13
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx