زندگینامه امیر علی اکبری – کشتی گیر و مبارز MMA

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

زندگینامه امیر علی اکبری – کشتی گیر و مبارز MMA

پادکست زندگینامه امیر علی اکبری کشتی گیر و مبارز MMA

بیوگرافی امیر علی اکبری (زندگینامه ورزشکاران)

داستان زندگی ورزشی امیر علی اکبری حقیقتا می تواند یک رمان هیجان انگیز با فصل های پر فراز و نشیب باشد. امیر این روزها در رشته ی MMA یا به اصطلاح هنرهای رزمی ترکیبی فعالیت می کند و همچون زمان کشتی گیری خود در حال درخشش و رشد است. علی اکبری از قهرمانی جهان و ثبت رکورد تا محرومیت مادام العمر را تجربه کرده است. امیر علی اکبری تنها 31 سال دارد، اما فراز و نشیب های چند عمر ورزشی را تجربه کرده است، اما هرگز تسلیم نشده و با امید و تلاش راهی به سوی پیروزی پیدا کرده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه امیر علی اکبری این ورزشکار  کشورمان در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری متولد 20 آذر ماه سال 1366 است. او در یکی از روستاهای نزدیک به سراب با نام جمال آباد در استان آذربایجان شرقی به دنیا آمد. امیر پسری فعال و پر زور بود و تنها فعالیتش در کودکی، کار کردن در کنار پدر در مزرعه بود. او در خانواده ای با 7 فرزند به دنیا آمد و چهار خواهر و دو برادر دارد. پُر زوری امیر، خودش را در شوخی های کودکانه و کار بر روی مزرعه نشان داد. همین موضوع باعث شد تا به تشویق برادر بزرگتر خود مشغول به فعالیت های ورزشی شود.

امیر دو سال اول ابتدائی را به سختی و در یک شهرستان نزدیک به روستای محل سکونتشان مشغول به تحصیل می شود. خانواده امیر در آن سال ها به تهران مهاجرت می کنند و پدر شغل قصابی را برای امرار معاش در شهر جدید در پیش می گیرد. امیر در این کار هم، مثل قبل کمک دست پدر بود. برادرهای امیر اما همیشه هوای او را داشتند. امیر در سن 11 سالگی، با هزینه ی برادرش برای اولین بار پا به یک باشگاه کشتی می گذارد.

آغاز فعالیت حرفه ای

مربی امیر در آن سال ها استاد رضایی بود. امیر به پشتوانه ی قدرت طبیعی درونی اش به سرعت در کشتی پیشرفت کرد. او بسیار سختکوش بود. امیر سه سال اول را در کشتی آزاد بر روی تشک رفت؛ و پس از آن برای همیشه به کشتی فرنگی آمد. او به تشویق بهروز حضرتی پور، در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان در رشته فرنگی حضور پیدا کرد و در آن مسابقات به عنوان قهرمانی رسید. او مدتی بعد در مسابقات جلفکیان ارمنستان در وزن 84 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید. امیر علی اکبری خیلی زود قهرمان 84 کیلوگرم کشتی جوانان جهان هم شد. ولی جالب است بدانید که امیر در 19 سالگی به تمامی این افتخارات دست یافته بود.

امیر علی اکبری

قهرمانی جوانان جهان آغاز یک تغییر

امیر علی اکبری در اوج قله های کشتی ایران بود و همگان از او به عنوان ستاره ای پر فروغ و نوظهور در آسمان کشتی ایران سخن می گفتند. اما بلافاصله پس از کسب عنوان قهرمانی جهان، تست دوپینگ امیر اعلام شد و یک شُک بزرگ به فضای کشتی ایران وارد گردید. تست امیر مثبت بود. امیر بعدها صادقانه و با شجاعت این اشتباه را پذیرفت و تنها دلیل آن را واکنشی کودکانه به رقابت های سخت انتخابی تیم ملی اعلام کرد.

او پس از این اتفاق سخت ترین سال های زندگی اش را پشت سر گذاشت. دو سال دوری و محرومیت از دنیای کشتی، و درست در زمانی که او در قله های این ورزش بود. تنها پیام هایی همچون پیام حمید سوریان، امید را در دلش زنده نگاه داشته بود. یکی دیگر از داستان های زندگی ورزشی امیر در این دو سال محرومیت اتفاق افتاد. امیر با پیشنهادی چند میلیاردی برای تغییر تابعیت و حضور در تیم ملی آذربایجان مواجه شد. پیشنهادی که برای امیر ناامید آن روزها به قدری وسوسه برانگیز بود که چند ماهی به آذربایجان رفت. اما سرانجام نتوانست با خود کنار بیاید و به ایران بازگشت. او بعدها در وصف افکار آن روزهایش گفت، هرگز نمی توانستم تصور کنم، پس از قهرمانی با پرچمی به جز ایران بتوانم دور افتخار بزنم.

زندگینامه امیر علی اکبری

بازگشت امیر، کسب افتخارات و تغییر بزرگتر

امیر بلافاصله بعد از دوران محرومیت، به مسابقات بازگشت و تقریبا تمامی عنوان های ممکن را در طول 4 سال و در دو وزن 96 و 120 کیلوگرم درو کرد. 25 روز پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی بوداپست 2013 توسط امیر علی اکبری، او تماسی از طرف فدراسیون داشت که از او خواسته بودند، فردا راس ساعت 6 صبح در محل فدراسیون حضور پیدا کند. لازم به یادآوری است، طلای 120 کیلوگرم مسابقات جهانی بوداپست در کشتی فرنگی ایران توسط امیر علی اکبری، برای اولین بار اتفاق افتاده بود و یک رکورد به حساب می آمد.

صبح روز بعد، خادم رئیس وقت فدراسیون کشتی شخصا و بدونه حاشیه چینی به امیر گفت تست دوپینگ او توسط فدراسیون جهانی کشتی مثبت اعلام شده است. امیر علی اکبری می گوید از لحظه شنیدن این جمله شاید تا هفته ها در این عالم زندگی نمی کرده است. چند روز بعد خبر قطعی محرومیت مادام العمر امیر از ورزش کشتی آخرین بارقه های امید را هم در فضای کشتی ایران از میان برد. امیر علی اکبری تا به امروز هم نتایج این دوپینگ را یک توطئه در فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) می داند.

امیر علی اکبری

امیر و شروعی دوباره با MMA

امیر علی اکبری اما با وجود تمام این اتفاقات هرگز ناامید نشد. او پس از یک سال سکوت و جنگ درونی و در حالی که تقریبا هیچکس به جز خانواده از او خبری نداشت به طور رسمی اعلام کرد ورزش MMA یا هنرهای رزمی ترکیبی را به عنوان ورزشی که می خواهد برای همیشه در آن فعالیت داشته باشد انتخاب کرده است. او در جایی گفته بود: «کشتی فرنگی، حتی در سطح جهانی، در مقایسه با MMA از نظر جدیت، خشونت و مصدومیت های بی شمار ورزشی، همچون یک بازی کودکانه است!»

علی اکبری در MMA هم، همچون کشتی به سرعت رشد کرد و خیلی سریع درخشش او به چشم آمد. او در تمامی یک سالی که هیچ کس تقریبا از او خبری نداشت؛ در یک باشگاه به تمرین این ورزش پرداخته بود. امیر علی اکبری در طول سال های فعالیت در MMA رقابت های حساس و نفس گیری داشته است؛ که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

1 – امیر علی اکبری در مسابقات گرند پری در سال 2016 یکی از بزرگترین تورنُمنت های دوران ورزشی MMA را پیش رو داشت. جایی که امیر درخشید و با فاصله ای اندک با قهرمانی در جایگاه دوم قرار گرفت.

2 – علی اکبری در مسابقات روسیه دانیل اومیلا نژوک مشهور به «خرس لهستان» را شکست داد. دانیل در رنکینگ جهانی جایگاه هفتم را دارد.  

امیر 17 مسابقه اول خود در MMA را با پیروزی پشت سر گذاشته است؛ برخی از نتایج شاخص را در زیر مشاهده می کنید :

  • او در مسابقات بانکوک 2015 «هیانگ چول – لی» را تنها در 17 ثانیه ناک اوت کرد.
  • او در مسابقات یوکوهاما ژاپن 2 پیروزی در مقابل دو نفر از بزرگان این ورزش به دست آورد.
  • علی اکبری در مسابقات سایتاما ژاپن در پنج مسابقه ی دیگر و در همان ابتدا حریفان خود را ناک اوت کرد.

عکس های امیر علی اکبری

زندگینامه امیر علی اکبری – کشتی گیر و مبارز MMA

بیوگرافی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری

لیست افتخارات و دستاوردهای امیر علی اکبری

کشتی فرنگی

  • کسب مدال برنز مسابقات جهانی هرنینگ 2009 در وزن 96 کیلوگرم
  • کسب مدال طلا مسابقات جهانی مسکو 2010 در وزن 96 کیلوگرم
  • کسب مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا پاتایا 2009 در وزن 96 کیلوگرم

MMA

  • کسب مدال نقره مسابقات 2016 ریزین در وزن 120 کیلوگرم
4.2/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx